Çocuklukta bile ebeveynler çocuklarına tüm hastalıkların en iyi tedavisinin uyku olduğunu söylerler. Bu gerçekten de böyle. Günlük hayatın koşuşturması içinde, meşgul insanlar sürekli stres altındadır. Günden güne yorgunluk ve sinirlilik birikir, bir kişi giderek hastalanır. Vücudun dinlenmek için iyi bir uykuya ihtiyacı vardır. Ve sadece sağlıklı değil, aynı zamanda iyileşmiş olması için geleneksel tıp ardıç yastıklarının kullanılmasını önerir..

Bu bitki nedir?

Ardıç, güçlü reçineli bir kokuya sahip bir ağaçtır. Tüm bileşenleri tıpta kullanılmaktadır. Esas olarak Sibirya ve güney Rusya’da yetişir. Bu şifalı ağacın birkaç türü Kırmızı Kitapta listelenmiştir. Bitkiden gelen güçlü bir koku, ilk işleme sırasında bile ortaya çıkar ve uzun süre ellerin derisinde kalır..

Tıbbi amaçlar için insanlar bitkinin köklerini, kabuğunu, konilerini ve iğnelerini kullanır..

Ayrıca bitki genellikle solunum organlarını, dolaşım ve sinir sistemlerini tedavi etmek için kullanılır. Hoş bir kokusu vardır ve koku alma reseptörlerini tahriş etmez..

özellikler

Modern üreticiler, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli yastık dolguları sunar. Bunlar otlar, odun ve çam iğneleridir. Ardıç yastığı en çok talep görüyor.

Bu tür tıbbi yataklar için, dayanıklı kumaşla dikkatlice kaplanmış bu ağaçtan talaş kullanılır. Kullanım sırasında dolgu maddesinin dökülmesi tamamen hariç tutulur. Yastıkların boyutları, en küçüğü 30×40 cm arasında değişen ve 60×60 cm, 50×70 cm büyük boyutlarıyla biten her zevke uygun olarak sunulmaktadır.. Ardıç yastığı daha hızlı uykuya dalmanıza, solunum havasını dezenfekte etmenize ve boyun ve omuz bölgesinde daha iyi kan dolaşımını teşvik etmenize yardımcı olur..

Talaşın serbest akış özelliği sayesinde yastık, konforlu bir uyku için vücudun ihtiyaç duyduğu şekli alır..

Faydalı özellikler

Uyumak için doldurulmuş ardıç yastığı aşağıdaki faydalı özelliklere sahiptir:

 • antimikrobiyal;
 • Koku duyusu yoluyla bağışıklık sistemini güçlendirir;
 • servikobrakiyal bölge hastalıklarının önlenmesini gerçekleştirir;
 • Sinir sistemini sakinleştirir;
 • uykuyu normalleştirir;
 • vücudu rahatlatır;
 • Hipertansiyonu, solunum organlarını tedavi eder;
 • Dermatit ve diğer cilt hastalıklarının tedavisini teşvik eder;
 • Vücuda canlılık verir.

Böyle basit ve kullanışlı bir şeyin satın alınması, tüm ailenin sağlığını zahmetsizce iyileştirmenize izin verecektir. Maliyetinin çok yüksek olmadığı (300-600 ruble) göz önüne alındığında, tüm akrabalar için böyle bir “ev doktoru” sağlamak, ortalama geliri olan bir kişinin işini zorlaştırmaz..

Doğru olanı nasıl seçilir?

Böyle önemli bir şeyi satın alırken öncelikle kokusuna dikkat ederler. Hoş olmalı ve itici olmamalı, iğne yapraklı. Yastığı sıkarsanız, köpük kauçuk gibi yaylanmamalıdır. İdeal olarak, ürün kendisine verilen şekli alır..

Satın almadan önce, yastığın hangi şeklinin kullanım için daha uygun olacağına karar vermelisiniz. Minderler, kareler, dikdörtgenler var.

Yastık kumaşı sentetik değil doğal olmalıdır. Kolaylık sağlamak için kasada bir fermuar bulunmalıdır. İyi bir üretici her zaman kapağa bir fermuar diker, böylece alıcının yatak takımının doldurulması konusunda hiçbir şüphesi kalmaz. Otlar ve diğer doğal dolgu maddeleri içeren tüm yastıklar için yoğun pamuklu ve keten örtüler dikilir.

Bazı zanaatkar üreticiler malzemeleri korur ve diğer talaşları ardıçla karıştırır.

Yastık nem kokuyorsa, o zaman kötü saklanmış, kekleşmiş ve mantar ve küf dışında kendi içinde iyi bir şey içermiyor. Böyle bir şey satın almamalısın..

Musteri degerlendirmeleri

Birçok alıcı tıbbi cihaz hakkında çok gurur verici bir şekilde konuşuyor. Tüketiciler kişisel kullanım örnekleri veriyor, bu şeyin genel sağlık üzerinde nasıl faydalı bir etkisi olduğu hakkında konuşuyorlar..

Ancak yastığın yan etkilerini yaşayan, baş ağrısı ve genel halsizlik yaşayan insanlar var. Bu ardıç yastık sahipleri satın almalarından memnun değillerdi..

Bu ürünün mutlu sahiplerine, tıbbi fitocidlerin uçmasını önlemek için kullanılmadığı zaman sıkıca bağlı bir torbada saklamaları tavsiye edilir..

Kullanılacak kontrendikasyonlar

Ürünün yalnızca olumlu özelliklerinden bahsetmek ve kontrendikasyonlardan bahsetmemek yanlış olur. Bu nedenle, bu bilgiler inceleme için gereklidir..

Aşağıdaki durumlarda ardıç yastıklarının kullanılması yasaktır:

 • İskelet sistemi hastalığı varsa;
 • Kişi cilt hastalıklarından muzdariptir;
 • Ardıç talaşına karşı hoşgörüsüzlük vardır;
 • Cildin aşırı duyarlılığı.

Her durumda, kendi kendine ilaç kullanmamalısınız ve bu durumlarda yastığı kullanmadan önce bir doktora danışmanız gerekir. Aromaterapi, yanlış kullanıldığında faydadan çok zarar verebilir. Rahat ve kompakt ardıç yastığı hem evde hem de hareket halindeyken kullanışlı olacaktır. Arabaya alıp, uçucu yağların yoldaki etkisinin keyfini çıkarmak hiç de zor değil. Böyle faydalı bir şeyle seyahat etmek sadece bağışıklığı arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda vücudu bir bütün olarak iyileştirecektir..

Ardıçların faydalı özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz..