Her daire dinlenme yerine özel önem verir. Dinlendirici ve rahat bir uyku için kişi bir yastık kullanır. Modern dünyada, bu ürünlerin çok çeşitli çeşitleri ortaya çıkmıştır. Farklı şekillerde, renklerde, tarzlarda olabilirler. Boyun yastıkları özel ilgiyi hak ediyor. Sonuçta, yolculuk sırasında bize yardım edenler onlar. Böyle bir ürün ile en uzun yolculuklar bile rahatlıkla yapılabilir. Böyle bir aksesuarın ana özelliklerini ve faydalarını düşünün..

özellikler ve faydalar

Boyun yastığı, seyahat ederken yanınıza alabileceğiniz rahat bir parçadır. Alışılmadık bir şekle sahip – at nalı şeklinde yaratılmıştır. Bu, başı bir pozisyonda sabitleyerek boynun arkasını ve yanlarını sıkıca bağlamanıza izin verir.. Ayırt edici özellikleri:

 • bir tuhaflığı var tedavi edici etki. Boyun ürünü, dinlenme sırasında omurgayı rahatlatabilir. Sonuçta, gün boyunca servikal kasları sürekli olarak zorlarsak, omurganın bu kısmı yorulur ve geceleri restore edilmesi gerekir. Ayrıca yastık, başı döndürme hareketine izin verecektir..

 • Konfor ve rahatlık. Sadece evde değil, aynı zamanda otobüste, arabada, uçakta yolculuklarda da sakince rahatlayabilecek, uykudan sonra bir güç ve canlılık dalgası hissedebileceksiniz..

 • Malların mevcudiyeti. Ürünü herhangi bir mağazadan satın alabilirsiniz. Bu durumda, ürünün kalitesini kontrol ettiğinizden emin olun..

 • Yastıklar sadece içerir kaliteli malzemeler, elastikiyetlerinden dolayı basınç altında şekillerini korurlar. Böylece ürün sürekli şeklini korur..

 • harika bir ruh hali. Böyle bir model satın alarak sadece uykunuzu değil, aynı zamanda refahınızı ve ruh halinizi de iyileştirebilirsiniz. Olumlu bir tutum, başarılı hayatınızın anahtarı olacaktır..

Fayda

Bu tür ürünlerin vücut üzerindeki faydalı etkisi, doktorlar-vertebrologlar tarafından kanıtlanmıştır. Çok sık olarak, uyku sırasında omurga, yanlış yük dağılımından muzdariptir. Kuştüyü yastıkları kullanarak yan, sırt ve karın üzerinde dinlenmek boyun gerginliğinin artmasına neden olabilir.. Bu tür deformasyonlar osteokondroz, migren, vejetatif-vasküler distoni gibi hastalıklara yol açabilir..

Bu tür olumsuz belirtilerin önlenmesi için özel bir ortopedik boyun yastığı oluşturulmuştur..

Osteokondroz ile yardımcı olacak, uyumak için daha elverişli olacaktır. Artık baş ağrınız olmayacak, omuzlarınızdaki ağrılar kaybolacak, sabah yorgun hissetmeyeceksiniz..

Bu yatak aksesuarının faydaları, modelin anatomik şekli nedeniyle elde edilir.. Uyku sırasında boynu desteklemek için özel olarak üretilmiştir. Böylece omurga düzleşir ve gündüz kas gerginliği gevşer. Kan dolaşımı normalleşecek ve beyin aynı anda yeterli oksijen alacaktır. Hafızalı köpük uyku yastığı, baş ağrısı çekenler için harika bir seçenektir..

Nasıl görünüyor?

Bu cihaz, bir külbütör şeklinde optimal yuvarlak bir şekle sahiptir. Ama bu onun tek seçeneği değil.. Şeklinde ne tür yastıkların bulunduğunu düşünün:

 • Klasik seçenekler. Bunlar, esas olarak servikal osteokondrozlu kişiler tarafından aktif olarak kullanılan standart yastıkları içerir. Standart yatakların yanı sıra sırt üstü yatmak için de kullanılır..

 • silindir şeklinde. Böyle bir yastık dikdörtgen bir şekle sahip olacaktır. Kendisi oldukça sert ve elastik olacak. Hem sırt üstü hem de yan ve karın üstü uyumayı tercih eden kişiler tarafından kullanılabilir. Onunla uyumak rahat olacak. Bir ürün seçmek sadece uygun bedene değer.

 • Yaka yastığı. Ürünün görünüşü boynu saran bir simittir. Böyle bir at nalı, ürünü otururken kullanmanıza izin verir. Özellikle seyahat edenler, ofis çalışanları gibi uzun süre oturma pozisyonunda vakit geçiren kişiler için kullanılması tavsiye edilir. Küçük bir dezavantaj, kişinin görüşünün kısıtlı olmasıdır, ancak aynı zamanda otururken rahatça uyuyabilirsiniz..

Ürünün şekline gelince, sadece standart seçenekleri değil, aynı zamanda en yaratıcı olanları da seçebilirsiniz. Örneğin, sizi olumlu duygular ve iyi bir ruh hali ile şarj edecek orijinal bir tilki yastığı çocuklar için uygundur. Başlıklı ilginç modeller de var. Kendinizi dış dünyadan izole edebilir, başınızı örtüp harika bir dinlenme yapabilirsiniz..

Bir form seçerken, sizin için uygun olması gerektiğini hatırlamalısınız..

Bu nedenle, böyle bir ürünü satın almadan önce mağazada güvenle test edebilirsiniz..

Nasıl seçilir?

Boynunuz için doğru yastığı bulmak çok önemli ve sorumlu bir iştir. Bu küçük cihazı kullanırken hiç şüphesiz rahat ve konforlu olmalısınız. Malların kalitesini dikkatlice değerlendirmeye değer. Ortopedik bir yastık, basınca aktif olarak direnmeli ve şeklini korumalıdır. Ancak bu yavaş yavaş gerçekleşir.. Böylece, tanıdık dinlenme yastığına basarsanız, anında orijinal şekline dönecektir..

Ancak ortopedik yastığa bastırıldığında, göçük bir süre kalacak ve ürün yavaş yavaş orijinal şekline dönecektir..

Yastığa dahil olan dolgu maddesine özellikle dikkat edin.. Ana seçenekleri düşünelim:

 • Lateks. Ürün dinlenen bir kişinin kafasının şeklini alacaktır. Ancak, bu tür modeller hızla orijinal durumlarına geri döner. Bunun gibi uyku ürünleri alerjiye neden olmaz. Bakımı kolay ve basit, temiz ve makinede yıkanabilir.

 • Küçük topları içeren seçenekler var. Bunlar genellikle bütçe polyester dolgu maddeleridir. Nüfusun tüm kesimleri tarafından satın alınabilirler. Bu seçenekler, uyuyan kişinin şekline mükemmel uyum sağlar ve ürünü orijinal görünümüne döndürmek için sallamanız yeterlidir..

 • karabuğday kabuğu. Bu tür yastıklar, ekolojik ve ortopedik özellikleri nedeniyle çekicidir. Bu durumda modelin tüm teknolojilere ve imalat kurallarına göre yapılması gerekir. Genellikle kabuk sıcak buharla muamele edilir, kurutulur ve tozdan arındırılır. Ürünü havalandırmanız yeterlidir. Her zaman tahılların hassas aromasının tadını çıkaracaksınız.

 • Viskoelastik süngerli modeller yeni neslin modern ürünleridir.. Tabii ki, fiyatları düşük olmayacak. Ancak ürünler, görevlerini %100 yerine getirecektir. Esneklik açısından, model hamuru ile karşılaştırılabilir. Bu tür yakalar boyun kaslarını iyi gevşetir, gerginliği giderir. Böyle bir yastık, örneğin bir sürücü için mükemmel bir seçenek olacaktır..

Seyahat etmeyi seviyorsanız masaj modellerine dikkat etmelisiniz..

Seyahatinizi kolay ve stressiz hale getirecek ürünler bunlar. Sadece rahatlık ve rahatlık hissedeceksiniz, yeni izlenimlerin tadını çıkaracaksınız. Sırt masajı için özel seçenekler vardır. Çoğu modelde masaj silindirleri, farklı yönlerde hareket eden döner başlıklar bulunur.. Kas gevşemesini teşvik ederler, kan ve lenf akışını aktive ederler ve beyne aktif olarak oksijen sağlamaya yardımcı olurlar.. Bu tür seçeneklerin ucuz olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak sonuç buna değer.

Genç gezginler için, çocuğun bedenine uyacak ilginç bir çocuk modeli var. Çocukların ve yetişkinlerin modellerini parametrelerine göre seçmeleri gerektiğini unutmayın. Yastığın yüksekliği 10 ila 14 santimetre arasında olabilir. Satın alırken ürünleri denediğinizden emin olun. Boynunuza bir yastık koyun ve bir süre onunla oturun. Yastık, başınız ve omuzlarınız arasına kolayca sığmalıdır. Rahatsızlık hissediyorsanız, belki de ürün sizin için çok geniştir..

nasıl bakım yapılır?

Bakım, ürünün malzemelerine ve bileşimine bağlı olacaktır. Örneğin, yastık memorixden yapılmışsa, yıkanması kesinlikle yasaktır. Ancak poliüretan seçenekleri makineye konulabilir. Lateks yastıklar en iyi şekilde elle ılık su ile temizlenir.

Her yastığın zaman zaman havalandırmaya ihtiyacı olduğunu hatırlamakta fayda var.. Bu tür ürünleri plastik torbalarda saklamayın. Uyku ve sağlık için bu kadar önemli bir şeyi özenle kullanmaya çalışın, size uzun süre hizmet edecektir..

En İyi Modeller

Boyun yastığı satın alırken, herkes kendileri için en iyi seçeneği bulmak ister; bu, seyahatler ve seyahatler de dahil olmak üzere rahatlamalarına ve tamamen rahatlamalarına, iyileşmelerine olanak tanır. Şimdi böyle bir aksesuar birçok şirket tarafından üretiliyor.. Aynı kalitede malzemelerden yapılmış kaliteli model. Genellikle kompakttır, aynı zamanda bir çantaya sığar ve boynu uygun pozisyonda destekleyecek kadar büyük olmalıdır..

Sahibini yalnızca olumlu duygularla şarj etmek için ürünün çekici bir görünüme sahip olması da iyidir. Güvenilir üreticilerin en ilginç seçeneklerini düşünün.

“Seyahat Dinlenme”

Bu yastık şişirilebilir. Orijinal bir ergonomik düzenlemeye sahiptir. Dışarıdan, ürün bir gitar askısına benzer, omzun üzerine yerleştirilir, taban ise kayışlarla koltuğun arkasına takılır.. Böyle sıra dışı bir şekil, rahatça oturmaya ve iyi dinlenmeye yardımcı olur.. Bu yastık biraz yer kaplıyor.

“Konfor Ustası”

Bu yastık at nalı şeklindedir. Köpükten yapılmıştır, hafıza etkisi vardır, kalınlık on santimetreye ulaşır.. Bu seçenek servikal omurga ve omuzlar için tam destek sağlayacaktır.. Bu seçenek sadece yetişkinler için değil, aynı zamanda çocuklar için de uygundur. Sırt ağrısı olmadan rahat bir aile gezisinin tadını çıkarın.

“J Yastık”

Bu yastık, birçok işlevi olması bakımından dikkat çekicidir.. İlginç şekli sayesinde çeneyi yerinde tutabilir, öne veya yana eğilmesini engeller.. Böylece harika bir şekilde dinlenebilir ve iyileşebilirsiniz. Modelin tek dezavantajı, sadece bir duvara veya bölmeye destek olarak kullanılabilmesidir. Ayrıca ürünü iyi sabitleyemediyseniz arka kısmı da kayabilir. Model, penceredeki yolcular için mükemmel bir seçenek olacaktır. Ürünün maliyeti çok ucuz değil.

Victorinox “Delüks Boyun Desteği”

Bu model seyahat ederken mükemmel boyun desteğine sahiptir. Sert kasları ve krampları unutmanıza izin verecektir.. Model, ortopedik tasarımı sayesinde omurganızı düz tutar ve basıncı doğru şekilde dağıtır.. Bu seçenek, uyku sırasında pozisyonlarını sıklıkla değiştirenler için uygundur..

“Kabeau Evrimi”

Bu görünüşte standart olan yastık biraz modernize edilmiştir.. İyi ortopedik özelliklere sahiptir, başın desteklenmesine yardımcı olur, boyundaki baskıyı azaltır.. Pozisyonunuzu değiştirseniz bile, ağırlığı hissetmeyeceksiniz. Ürün, herhangi bir bagaja kolayca takılabilen bir çanta ile birlikte gelir. Ürünü ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi sağlayan özel sürgülü anahtarlar vardır. Yan cebe rahatlıkla bir mp3 çalar yerleştirilebilir. Model hem etkileyici boyutlarında hem de önemli maliyetinde farklılık gösterir, ancak ürünün rahatlığı bir yüksekliktedir..

Müşteri yorumları, boyun yastıklarının etkinliğini kanıtlıyor. Birçoğu, böyle bir yardımcı birim olmadan yolculuklarını hayal edemez. İnsanlar özellikle masaj silindirinin olduğu seçenekleri sever. Böylece sadece yeterince uyumakla kalmaz, aynı zamanda kas-iskelet sisteminizi de tonlarsınız..

Alıcılar, ürünün mevcut fiyatını not eder.

Herhangi bir seyahatte yardımcınız olacak yüksek kaliteli ve ucuz seçenekler satın alabilirsiniz..

Aşağıdaki videoda boyun yastığının nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz..