Sürgülü gardırop, rahatlığı ve çok yönlülüğü ile ayırt edilen gerçekten çok yönlü ve güzel bir mobilya türüdür. Sürgülü dolaplar uzun zamandır dairelerimizde nadir olmaktan çıktı. Mobilya pazarlarında çok çeşitli modeller görülebilir. Şu anda, sürgülü gardıroplar sadece eşyaların saklanması için değil, aynı zamanda iç mekanda bir dekor unsuru olarak da hizmet edebilir. Önceleri sürgülü dolapların kapıları ahşap iken şimdi yerini cam malzemeler almıştır..

9fotoğraf

oluşturma teknolojisi

Gardırobun önünü bitirmek için belki de en yaygın malzeme, üretim teknolojisine bağlı olarak çeşitli tiplerde olabilen buzlu camdır..

  • kum püskürtme ile buzlu cam. Bu teknoloji ile işlendiğinde basınç altındaki kum taneleri camın yüzeyine çarparak üzerinde mikro çatlaklar bırakır. Bu sayede dilediğiniz deseni cama uygulayabilirsiniz. Daha sonra buzlu cam, hasar ve lekelerden korumak için özel bir vernik ile kaplanır..
  • cam, kimyasal aşındırma ile buzlu. Şeffaf camın dışı mattır ve yağdan, lekelerden ve el izlerinden korumak için verniklenmiştir. Bu tür camlara saten cam denir. Kumlanmış buzlu cama göre mekanik hasara ve lekelere karşı daha dayanıklıdır ve daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptir..

Ayrıca, kimyasal aşındırma ile buzlu cam görünümünü elde etmek için, ancak herhangi bir kimyasal olmadan, düz cam ve beyaz buzlu film kullanabilirsiniz. Bu tür filmler ilginçtir çünkü kesme yardımı ile gardırobun camındaki herhangi bir deseni kesebilirsiniz..

Doğru olanı nasıl seçersiniz ve nereye kurmak daha iyidir

Sürgülü dolaplar gömme mobilya olarak sınıflandırılır, bu nedenle sürgülü dolapların boyutları öncelikle odanın alanına bağlı olduğundan, çoğunlukla bireysel ölçümlere ve siparişe göre oluşturulurlar..

Buzlu camlı gardırop seçerken, duracağı yeri referans noktası olarak almalısınız. Hazır bir gardırop satın almak istiyorsanız, mağazaya gitmeden önce gardırobunuzun tam boyutlarını – genişliğini ve yüksekliğini bilmeniz gerekir..

Bir gardırop sipariş etmeye karar verirseniz, ilk adım, ustayı tüm boyutları çıkarması ve ayrıca gardırobun duracağı odanın özelliklerini de dikkate alması için eve davet etmektir. Ismarlama bir gardırobun avantajı, gardırobun camında hangi deseni görmek istediğinize kendiniz karar vermenizdir. Modern bir oturma odası için oldukça cesur bir renk kombinasyonu seçebilirsiniz, örneğin:

Yatak odası için, örneğin altın gibi daha sakin ve daha hassas renkler seçmek daha iyidir:

Altın ekli beyaz camın çok ilginç ve pahalı göründüğünü ve herhangi bir yatak odasını süsleyeceğini kabul edin. Ancak, yatak odasında, ayna çok yorucu olabileceğinden, yatağın karşısına aynalı bir gardırop koymanın istenmediğini unutmayın..

Koridorda bir gardırop satın almanız gerekiyorsa, gardırop kapılarında buzlu cam ekleri olan seçeneği, örneğin şöyle düşünebilirsiniz:

Buzlu camlı sürgülü gardıroplar her yere monte edilebilir, çünkü desen, iç mekanınıza tam olarak uyması için herhangi bir tarzda kesilebilir. Tek yapmanız gereken, ihtiyacınız olan sürgülü gardırop seçeneğini seçmek için geniş bir ürün yelpazesine ve tasarım karmaşıklığına karar vermek. Aşağıda, buzlu camlı bir sürgülü gardırop nasıl uygulayabileceğinizin olası yolları verilmiştir:

  • standart; ortalama alana sahip herhangi bir odaya, örneğin bir oturma odasına, yatak odasına veya çocuk odasına kurulabilirler;
  • köşe; bu tür sürgülü gardıroplar, örneğin bir giriş holü veya bir çalışma gibi daha fazla yer kazanmak gerektiğinde küçük bir alana sahip odalar için uygundur;
  • yarıçaplı gardıroplar, örneğin bir çocuk odasında, pratiklik ve güzelliğin gerekli olduğu odalara en iyi şekilde monte edilir;
  • gömme dolaplar – küçük bir oda için iyi bir seçim.

nasıl bakım yapılır

Birçok insan, buzlu camın güvenilmez olduğuna ve bakımının sorunlu olacağına inanarak yanılıyor. Aslında, durum böyle değil. Buzlu camlı sürgülü dolapların zarar görmesi oldukça zordur, bu tür camlarda çizikler görünmez ve özel bir pencere temizleyicisi ve paçavralarla kir kolayca silinebilir. Ayrıca buzlu cam, kapsamlı temizlikten geçtiği için toksik değildir. Bu nedenle buzlu camlı sürgülü dolaplar çocuk odasına güvenle monte edilebilir..