Son zamanlarda iç mekanda modern tarza giderek daha fazla tercih verilmesine rağmen, klasik tarz hala bu segmentte lider bir konuma sahip. Klasik her zaman moda olmuştur ve olacaktır, bu yüzden iç dekorasyon için bir kazan-kazan ve neredeyse sonsuz bir seçenek..

İlk başta, daha modern bir versiyonda sürgülü gardıroplar yapıldı, daha sonra güzel bir dekor ve altın veya gümüş bir patina ile klasik tarzda modeller yapmaya başladılar. İlginç dekora sahip güzel gardıroplar, bir odanın iç kısmında harika bir dekorasyon olabilir ve ona kendi lezzetini getirebilir..

7fotoğraf

Nasıl seçilir

Sürgülü dolaplar doğal ahşap veya MDF’den yapılabilir. Çoğu zaman, İtalya, seçkin sınıfın en güzel modellerinin üreticisidir, ancak Rusya’da, kalite ve görünüm açısından İtalyan olanlardan daha düşük olmayan birçok güzel dolap yapılır..

Gardırop satın alırken, ileride kullanım rahatlığında önemli rol oynayan bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce, ihtiyacınız olan dolabın boyutuna ve şekline karar vermelisiniz. Çok hantal görünmemeli ve odanın yarısını işgal etmemelidir, çoğunu darmadağın etmemelidir..

Başlangıçta, gardırobun yerleştirileceği odanın kendisine dikkatlice bakmalı ve ancak o zaman duracağı yerin alanına göre boyutunu seçmelisiniz. Dolap-kure, sadece kıyafet, ayakkabı ve aksesuarların yanı sıra meraklı gözlerden gizlenmesi gereken birçok eşyayı da alacak kadar büyük olmalıdır. Dolabın şekli de çok önemlidir çünkü bu noktaya bağlı olarak odanın iç kısmına diğer mobilya objeleri yerleştirilecektir..

İç mekan dıştan bile daha önemlidir. Sadece içerideki şeyleri rahatça katlayabilmeniz için değil, aynı zamanda onları oradan çıkarabilmeniz için mümkün olduğunca uygun olmalıdır. Klasik kure dolaplar, daha fazla rahatlık için raflar, çekmeceler, askılar için özel raylar ve sürgülü sistemler ile donatılmıştır. Ancak kabinin iç bileşenleri müşterilerin kendileri tarafından seçilir ve gerektiğinde değiştirilebilirler..

Sadece görünüşünü değil, aynı zamanda dekorunu ve iç içeriğini de daha doğru bir şekilde belirlemek için bu mobilya parçasının tam olarak nerede duracağına en baştan karar vermek zorunludur. Örneğin, mutfakta sürgülü bir gardırop, ofiste – kitaplarla dolu bir raf ve kreşte – oyuncaklar veya diğer çocuk aksesuarları için özel bir bölüm olan bir vitrin ile donatılabilir. Ek modüller sayesinde klasik sürgülü gardıropu evdeki herhangi bir odaya uyarlayabilir, böylece organik ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz..

Kapıların dış dekorasyonu ve mobilyaların ek dekoru, dolabın amaçlandığı odaya bağlı olarak belirlenecektir. Mobilyaya ve tüm odaya bir bütün olarak daha zengin ve daha lüks bir görünüm kazandıracaklar..

Modern mağazalar çok çeşitli gardıroplar sunar, ancak önerilen seçeneklerden hiçbiri size uymuyorsa, göze hoş gelecek ve odanın alanına mükemmel uyum sağlayacak istediğiniz ve uygun mobilyayı sipariş edebilirsiniz. Sürgülü dolaplar, her biri kendi yolunda iyi olan üç ana tiptedir. Hangisini seçeceğiniz, gardırobun amaçlandığı odaya, boyutuna ve dairenin bu yerinin içindeki diğer mobilyaların konumuna bağlıdır..

Sürgülü kapılı klasik gardırop tipi en yaygın olanıdır. Büyük, klasik bir gardırop ve stil, renk ve dekor bakımından buna uygun diğer mobilyalar için yeterli alanın bulunduğu geniş, geniş odalar için özellikle uygundur..

Gardırobunuzu gizlemek veya daha az dikkat çekmek istiyorsanız, duvara gömme bir gardırop işinizi görecektir. Kapılarını herhangi bir desen veya ayna ile süslerseniz, tamamen görünmez olacak ve bir duvarın parçası gibi görünecektir..

renk tayfı

Başlangıçta klasik dolapların ve genel olarak tüm klasik mobilyaların ana ve ana rengi kahverengiydi. Ancak zamanla, beyaz veya daha doğrusu krem ​​veya süt tonları, uzun zamandır bu niş içinde kurulmuş olan lider için büyük bir rekabet oluşturmaya başladı. Klasik tarzda bir odaya sahip olmak istiyorsanız, tüm parlak ve gösterişli renkler dışında sakin ve narin tonlara sadık kalmalısınız..

Bugüne kadar mağazalar, aşağıdaki renklerde sürgülü dolaplar sunmaktadır: kızılağaç, elma, kiraz, kayın, fındık, koyu ceviz, akçaağaç, beyaz, koyu renkli wenge, sihirli wenge ve çarpıcı olmayan diğer hassas tonlar..

7fotoğraf

Dekor

Kabinin görünümü, şekli, iç dolgusu ve rengi belirlendikten sonra seçim açısından en zor işlemlerden biri başlar. Her biri kendi yolunda iyi olduğu için, sunulan birçok dekor seçeneğinden birini seçmek oldukça zordur. Bazı insanlar, hangisini sevdiklerine karar veremedikleri zaman, birkaç seçeneği birleştirmeyi tercih ederler. Gardıroplar da oldukça kısıtlı bir şekilde dekore edilmiştir, ancak aynı zamanda bu stil yönünün zenginliğini ve güzelliğini vurgulamak için çok güzel bir şekilde dekore edilmiştir..

Dekor elemanları sadece kabini dekore etme işlevini yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda birkaç pratik özelliğe de sahiptir. Her şeyden önce, kapıları ve kabinin dış cephesini aşırı toz, nem ve aşırı sıcaklıklardan korurlar. Bu mobilya parçasının konumuna bağlı olarak, bu oda için uygun olan dolap dekoru seçilir. Renk, doku ve dekor öğelerini doğru seçerek odanın görünümünü daha iyi hale getirebilirsiniz. Sonuçta, dedikleri gibi, ister giyim ister iç tasarım olsun, herhangi bir görüntüde ayrıntılar belirleyici bir rol oynar..

Modern mağazaların sunduğu dekoratif ürünler oldukça fazla sayıda sunulmaktadır. Klasik tarzda bir gardırop için dekorun ana ve vazgeçilmez unsuru, altın veya gümüş rengi bir patinadır ve daha fazla ilaveler müşterinin isteklerine ve zevkine bağlıdır. En popüler dekoratif unsurlar, sırayla oymalar veya diğer unsurlarla da süslenebilen aynalar veya ayna panelleridir. Genellikle bir veya iki cephenin tamamı için aynalar yapılır, ancak klasik versiyonda bazıları onlara daha güzel ve düzgün şekiller vermeyi tercih eder. Aynalı modeller odayı genişletir ve büyük bir gardırobun bile daha küçük görünmesini sağlar..

Cephede fotoğraf baskısı veya desenli sürgülü dolaplar da çok hoş görünüyor ve duvara gömülürlerse, büyük bir resimle süslenmiş duvarın bir parçası gibi görünüyorlar. Ancak fresk şeklinde süslemeli sürgülü dolaplar çok daha güzel ve klasik görünüyor. Raphael, Rubens, Michelangelo ve Orta Çağ’ın diğer dehaları tarzında İncil, Yunan ve diğer motiflere sahip çizimler inanılmaz derecede güzel görünüyor ve odaya ek konfor, güzellik ve klasik ruh getiriyor.

Biraz daha az yaygın olan, rattan ve doğal veya suni deri ekli sürgülü dolaplardır. Bu tür dolaplar oldukça orijinal görünüyor..

Vitray sürgülü dolaplar, herhangi bir alanın içini süsleyecek gerçek bir sanat eseridir. Renkli şeffaf camdan yapılmış güzel desenlerle süslenmiş aynalar inanılmaz derecede güzel ve orijinal görünüyor. Klasik tarzda bile, dolabın renginden ve odanın dekorasyonundan bağımsız olarak vitray çizimleri uygun ve organiktir..

En önemlisi, her türlü mobilyada klasiklerin somutlaşmış hali olan başlıklar, pilastrlar ve oymalı kornişler gardıroplara klasik bir görünüm kazandırıyor. Müşterinin tercihine göre altın ya da gümüş patine ile süslenerek daha da güzel görünürler..

Konum

Bir dekor seçerken, cephelerin görünümü, gardırop için renk ve dolgu, bu mobilya parçasının yerleştirileceği odanın içini ve amacını unutmamalıdır. Her şeyi sizin için mümkün olduğunca rahat ve kullanışlı olacak şekilde seçmek çok önemlidir..

7fotoğraf

Oturma odası

Oturma odası, tüm evin ana yeridir, çünkü kural olarak, en geniş alana atanır ve onu mümkün olduğunca çekici hale getirmeye çalışırlar. Bu odada misafirler ağırlanır ve akşamları herkes toplanır. Bu nedenle, bu odada gardırop sadece işlevsellik ve pratiklik değil, aynı zamanda güzel bir görünüm de gerektirir. İçeride, çeşitli yemekler, hem yemek hem de çay takımları, çeşitli küçük şeyler ve diğer şeyler için çok fazla alan olmalıdır. Bir TV, muhtemelen yerleşik ve diğer ekipmanlar için yer ayırdığınızdan emin olun. Bu oda için tasarlanan bazı sürgülü gardıroplarda, daha klasik bir görünüm kazandırmak için şeffaf kapaklı vitrinler veya ek sürgüler bulunur. Odanın boş bir köşesi varsa köşe gardırop koyabilirsiniz. Bu seçenek yerden tasarruf sağlayacak, ancak daha az geniş olmayacak..

koridor

Giriş holü, konukların ilk geldiği yerdir, bu nedenle bu alan mümkün olduğunca çekici ve konforlu hale getirilmelidir. Sadece gardırobun görünümünü değil, aynı zamanda dolgusunu da yetkin bir şekilde düşünmek çok önemlidir, böylece tüm dış giyim, ayakkabı ve diğer önemsemeler içeriye yerleştirilebilir. Giysiler farklı uzunluklarda olabileceğinden, iki yükseklikte raf, çekmece ve askıların varlığı önemlidir. Dolabın yüksekliğini hesapladığınızdan emin olun, böylece nadiren ihtiyacınız olan ürünler için en üstte ekstra raflarınız olur. Çoğu zaman, gardırobun duvara monte edildiği koridordadır, ancak daha sıklıkla, aile fotoğraflarıyla güzel figürinler ve çerçeveler yerleştirebileceğiniz yuvarlak yan raflara sahip klasik modeller vardır. Cephenin aynaları ve açık renkleri koridor alanını görsel olarak genişletecek.

Yatak odası

Hepsinden önemlisi, klasik tarzda bir gardırop yatak odası için uygundur. Altın bir patine ile hassas sütlü veya bej tonlarında mobilyalar özellikle güzel görünüyor. Böyle bir gardırop, bir yatak odası takımının diğer öğeleri gibi, odayı fazla dağıtmayacak ve daha zarif bir görünüm kazandırmayacaktır. Yatak odasındaki gardırop için olmazsa olmaz bir özellik elbette büyük bir aynadır..

Bu durumda, dahili içeriği de göz önünde bulundurmalısınız. Dolapta tüm giysiler, ayakkabılar, çantalar ve diğer aksesuarlar bulunmalıdır. Asılı olmayan giysiler için raflar, askılar için raylar, keten çekmeceler ve çeşitli küçük şeyler veya gardırobunuzun diğer eşyaları için çekmeceli raflar olmalıdır..

9fotoğraf