özellikler ve faydalar

Sürgülü dolapların avantajları fazla tahmin edilemez, çünkü aynı anda pek çok şeyi kompakt bir şekilde sığdırabilir ve şık görünebilir. Popüler bir tip – TV için nişli bir gardırop, modern bir iç mekanda gerçekten talep edilen bir mobilya sanatıdır. Bu, işlevsellik ve evrensel amaç nedeniyle oldu – elektronik ekipman, eşyaların depolanması için gerekli yapının mobilya bloklarıyla başarıyla birleştirildi..

8fotoğraf

Kural olarak, çekmeceli ve asma kat, askı ve açık raflı bir modele bitişik bir niş. Yanlarda, üstte ve altta farklı yerlere yerleştirilebilirler ve ergonomik bir topluluk oluştururlar. Pratik ve kullanışlı, gerekli tüm şeyleri ve aynı zamanda TV ve diğer ekipmanları yerleştirmenize izin veren sürgülü gardıroplar, modern dairelerin tarzına mükemmel uyum sağlar..

8fotoğraf

İnşaat çeşitleri

En yaygın çeşit, ortada raflı bir gardıroptur. TV, ek rafların veya kapalı bir gömme dolabın üzerine yerleştirilmiş, altına çekmeceli veya raflı bir dolap da yapılmıştır. Ev aletlerine ne kadar çok yer ayrılırsa, orta raflar veya çekmeceler için de o kadar az yer kalır..

Bazı dolap modellerinde iki raf bulunur – bir TV ve bir dizüstü bilgisayar için. İdeal olarak, en büyük düz ekran TV’ler bile gardırobun içine rahatça yerleştirilmiştir, böylece evin özel iç kısmına organik olarak uyum sağlar. Giysiler ve çarşaflar, kitaplar, tabaklar nişin kenarlarında tam teşekküllü dolaplara katlanır, kullanımları sadece arzunuza bağlıdır..

Ortasında bordürlü gömme menteşeli TV bulunan bölmenin tasarımı, TV cihazını en uygun şekilde yerleştirmenize olanak tanır, böylece rahat bir görünüm için eğilmeden veya başınızı kaldırmadan izleyebilirsiniz. Dolap kapaklarını süsleyen yan paneller, çevredeki alanda bir özgürlük duygusu sağlar. Dekor, her zevke uygun manzaralar ve romantik manzaralarla tamamlanmaktadır. Bu tasarımda, TV’nin üzerindeki raf sayısı minimumdur – bir veya iki dolap, çekmecelerle donatılmıştır. Bu, tasarımda kontrast renklerin baskın olduğu katı bir kabin modelidir..

Köşe gardırop, her iç mekanda zarif ve göz alıcı görünüyor. Kapılar yanlara radyal olarak yerleştirilir ve kabine düzgün hatlarla düzensiz bir şekil verir. Bu modeldeki TV alıcısı, genellikle kanepenin karşısına uygun bir şekilde yerleştirilmiş uzun kenarın içine yerleştirilir..

Odanın bu bölümünde yer alan dışbükey asimetrik bir gardırop, tüm köşeyi güzelce kaplayan tasarıma özgünlük kazandırıyor. Yatak odasındaki TV, zor bir günün ardından dinlenmenizi sağlayan iyi bir eğlence aracı olabilir. Geniş bir yatak odası için, içine ciddi boyutta bir plazma ekranın yerleştirildiği, aydınlatılmış bir niş ile ilginç bir tasarım gardırop kullanabilirsiniz..

Oturma odası büyükse, TV için alanı olan bir gardırop tüm duvarı kaplayabilir ve beş ila altı bölümden oluşan bir kompleks olabilir. Geniş model genellikle rafların LED arka aydınlatmasıyla donatılmıştır. TV nişli sürgülü dolapların yan kapıları özel bir sözü hak ediyor. TV alıcısı ne kadar büyük olursa, yanındaki dar ve sıra dışı yapılar o kadar güzel görünür ve uyumlu bir orantı ve şekil kombinasyonu oluşturur..

Aynalı ve desenli cam kapılar, TV ekranının parlak koyu camıyla iyi uyum sağlar. Nişin yanındaki yan dolaplardan biri daha geniş, diğeri biraz daha dar olabilir ve şekil olarak uzun bir kalem kutusuna benzer. Asimetrik tasarımlar, bir salonun veya oturma odasının yaratıcı tasarımında sıra dışı ve standart dışı yaklaşımlarıyla takdir edilmektedir..

Nasıl seçilir

Bir ev veya daire sahiplerinin hayal gücü, modern dolap mobilyası pazarında TV nişli çok çeşitli dolaplarla kolayca tatmin edilebilir. Renk çeşitliliği ve malzeme kombinasyonları gerçekten etkileyici – açık bej ve koyu ceviz, meşe, huş ve en seçkin ahşap türleri, beyaz ve siyah boyalı yüzeyler.

7fotoğraf

Mobilya tasarımcıları ve tasarımcıları, gereksiz veya boyut dışı elemanlar ekleyerek veya çıkararak kendi takdirine bağlı olarak oluşturulabilecek ilginç blok tasarımları alıcıların dikkatine sunar..

Size uygun bir nişe sahip bir dolap modelini seçmek için, aşağıdaki uzman tavsiyelerine rehberlik etmek en iyisidir:

  1. Dolabın dairenizde tam olarak nereye yerleştirileceğini çok özel olarak hayal etmeniz gerekir – oturma odasında, yatak odasında, yemek odasında veya başka bir odada. Mobilyanın boyutlara uyması için, tam olarak koyduğunuz duvarı ölçün. Seçilen dolabın dekoru ve renkleri, zaten bu odada bulunan kulaklıkla birleştirilmelidir, kural olarak, aynalı kapaklı dolaplar yatağın karşısına yerleştirilmez. Oturma odası için, yatak odası için koyu renkli ahşaptan yapılmış gardıropları seçiyorlar – güzel bir şekilde dekore edilmiş kapılarla veya zıt unsurları birleştiriyorlar. Süslü kapılar, geleneksel oryantal tarzda sanatsal bir şekilde dekore edilmiş odalar için tasarlanmıştır. Olağandışı şekilli gardırop, klasik döşemeli mobilyaların geri kalanıyla mükemmel uyum sağlar..
  2. Tasarımcılar tavsiye ediyor – küçük bir dolap satın alarak başlamayın, hemen gerekli tüm şeylere uyacak birini seçin. Sürgülü gardırop oldukça pahalı ürünlere aittir, bu nedenle en kaliteli ürünün satın alınmasını önceden planlamak en iyisidir. TV için nişli bir gardırop satın almak veya sipariş etmek için, nişin gardırobunuzu belirgin şekilde genişleteceğini ve odada önemli ölçüde daha fazla yer kaplayacağını açıkça anlamanız gerekir. Aynı zamanda, sürgülü kapılar için standartlar bir metreden fazla olmayan bir genişlik gerektirir, sürekli hareket eden çok büyük kapılar hızla bozulabilir..
  3. Malzemelerin kalitesini ve güvenilirliğini kontrol etmek önemlidir – geri çekilebilir çalışan sistemlerde saf plastikten yapılmış tekerleklere izin verilmez. Ustaların tahminlerine göre böyle bir sistem, en iyi ihtimalle bir veya iki yıl sürecek. TV için nişli bir dolap olan sağlam ve etkileyici bir yapı için kapı hareketi için alüminyum profiller seçilmiştir..
  4. Bir televizyon alıcısı gibi göze çarpan bir cihazın, odanın iç kısmındaki bazı detayların ve şekillerin seçimini belirlediğini belirtmek önemlidir – kaplamadaki metal ve çekmecelerdeki ve kapılardaki metal kulplar muhteşem görünüyor.

İç tasarımda ilginç çözümler

TV nişli sürgülü gardıroplar geleneksel olarak oturma odasında veya yatak odasında bulunur. İki tiptir – gömme ve dolap. İkinci seçenek, yan duvarları, üst ve alt panelleri olan hareketli mobilyalardır. Yerleşik dolabın, ağır yüklere dayanamayan yumuşak duvarlı alçıpan üzerine oturmaması daha iyidir..

Her zamanki masif kulaklıklar ve slaytlar yerine salona şık ve modern bir gardırop yerleştirildi. Çok büyük olmayan şehir dairelerinin sakinleri, ağır mobilyaları, bir santimetreden fazla oda alanı boşaltabilecek daha ergonomik iç unsurlarla memnuniyetle değiştirdiler..

TV nişli dolaplar, her şeyden önce, görünüşte dairenin iç kısmında farklılık gösterir. Farklı sayıda bölüm ve kapasite, yükseklik, yerden tavana kadar birbirinden ayrılırlar. Dekor da çeşitlidir, kapı açma sistemleri de farklıdır – döner veya kayar.

Bu mobilya parçasının klasik versiyonu, üç kanatlı bir gardıropu andıran üç bölümden oluşuyor. TV için niş, yan veya merkezi bir yer alır. Genellikle orta kısım açıktır, bazı tasarımlarda bu kısımda da bir kapatma kapağı bulunur – örneğin, TV çalışmıyorsa.

Ve oturma odanız sağlam bir alansa, gardırop beş ila altı bölüm de dahil olmak üzere tüm duvar boyunca yerleştirilebilir. Geniş model genellikle küçük yuvarlak ampullerden oluşan LED aydınlatma ile donatılmıştır..

Dolabın önü parlak veya mat malzemeden yapılmıştır; tasarımda genellikle gömme aynalar bulunur. Yüzeyi kumlama desenleri ile süslenmiş, oyma, vitray pencereler renkli camdan yapılmıştır. Güzel bir dekorla dekore edilmiş bir gardırop için, odanın iç kısmında ana yer alınır..