Kapılar

Büyük bir Moskova şirketi tarafından üretilen kapılar “Stal”, giriş kapısı pazarında güvenle lider bir konuma sahiptir. Uzun yıllara dayanan tecrübesine dayanarak, koruma ve güvenlik alanındaki en son gelişmeleri uygulayan ve üretimde sadece yüksek kaliteli malzemeler kullanan firma, hak ettiği talep olan güvenilir, dayanıklı ve güzel kapıların üretimine başlamıştır. ve çok sayıda olumlu eleştiri var..

özellikler ve faydalar

Stal tarafından üretilen ürünler bir takım olumlu özelliklere sahiptir. bu fabrikanın giriş metal kapıları tüketiciler tarafından büyük talep görüyor:

 • En büyük yerli ve Avrupalı ​​üreticilerin yüksek kaliteli ve güvenilir bileşenlerinin kullanılması, en yüksek kalitede ürünler üretmemizi ve her model için 10 yıla kadar garanti vermemizi sağlar;
 • Çeşitli amaçlar için çok çeşitli kapılar, geniş bir renk yelpazesi ve çeşitli yüzeyler, herhangi bir oda için bir ürün seçmenize olanak tanır;

 • Tüm aşamalarda kapı üretimi, bağımsız kalite kontrol departmanı çalışanları tarafından sıkı kalite kontrolüne tabidir; bu, bu ürünler için tüm standartları ve gereksinimleri karşılayan ürünler üretmemizi sağlar;
 • Kendi patentli geliştirmelerimizin ve tam üretim döngüsünün tek bir yerde kullanılması, yüksek kaliteli dayanıklı kapıların üretimine ve kusurların olmamasına katkıda bulunur;
 • Zırhlı plakaların kullanımıyla elde edilen yüksek güvenlik ve hırsızlığa karşı dayanıklılık sınıfı, en üst düzeyde koruma sağlayan kilitler ve betonlama teknolojisini kullanarak kapı çerçevesinin özel bir şekilde monte edilmesi.

Çeşitler

“Stal” şirketi, tip, boyut ve amaç bakımından farklı olan çok sayıda giriş kapısı üretmektedir. Daire kapıları aşağıdaki modellerde sunulmaktadır:

 • “Stal-35”. Standart güvenlik özelliklerine ve sınırlı kaplama seçeneklerine sahip ekonomi sınıfı model. Ek çelik plakalar kilitleme bölgelerini güçlendirir, silindiri korur, çıkarılabilir olmayan pimler vardır, ısıtıcı olarak mineral yün kullanılır ve kutuya ve kanvasın uç kısmına toz püskürtme uygulanır. Bir gözetleme deliği takılıdır, iki sızdırmazlık devresi vardır, menteşeler yataklarla donatılmıştır. Maliyeti farklı olan ve ürünün nihai fiyatını değiştiren üç tip kilit takılabilir. Yapı dikey ve yatay üç stifner ile güçlendirilmiş olup, çelik sacın kalınlığı 2 mm’dir. Genellikle ofis alanı için kullanılır;
 • “Stal-45”. Çok çeşitli dekoratif kaplamalara sahip ekonomik bir model. Kilit, 5.5 mm çelik ile korunmaktadır ve güçlendirilmiş bir yapıya sahip bir cebe gizlenmiştir. Kapı, dört adet sökülebilir pim, gerekli bir zırh plakası seti, iki yatay ve dikey takviye nervürü ile donatılmıştır. Çelik sacın kalınlığı 1,5 mm’dir. Farklı boyutlarda mevcuttur: genişlik – 900 ila 980 mm, yükseklik – 2050 ila 2100 mm. Hem daire hem de ofis alanı için uygun;

 • “Stal-65”. Arttırılmış hırsızlığa karşı dayanıklılık ve koruma seviyesine sahip optimum sınıf bir ürün. “OT” modifikasyonlarında üretilmiştir – hizmet ömrünü artıran ve ürünleri atmosferik olaylara karşı dayanıklı kılan galvanizli çelikten yapılmış modeller. Kilitler 10,5 mm çelik ile korunmaktadır, serbest bırakma önleyici pimler gizlenmiştir. Kanat kalınlığı 2 mm, çevresinde çift çerçeve bulunması, 86 ila 104 cm genişliklerde, 2 ila 2.40 m yüksekliklerde üretilir.Rulman halkaları, takviyeli nervürler ve yüksek güvenilirlik kilitleri bu modeli güçlü kılar ve dayanıklı. Ofis kullanımına uygun;.
 • “Stal-100”. En yüksek güvenlik seviyelerine ve çok çeşitli dekor seçeneklerine sahip birinci sınıf kapı. Bir ürün satın alırken, izinsiz giriş durumunda üretici şirketin mali sorumluluk taşıdığına göre bir sertifika verilir. Galvanizli çelikten yapılmış bir model sipariş etme imkanı vardır. Kilit, 12,5 mm çelik ile korunmaktadır ve zırh plakası ve hırsızlığı önleyen 6 pim, odayı güvenli bir şekilde nüfuz etmekten koruyacaktır. Genişlik – 90 ila 106 cm, yükseklik – 2 ila 2,4 m Kapı görünüşte güzeldir ve yüksek ses ve ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Conta, yumuşak köpük kauçuk konturdan yapılmıştır ve odayı yabancı kokulardan, gürültüden ve soğuktan güvenilir bir şekilde korur..

Modifikasyon “Stal-100 Safe” en dayanıklı, güçlü ve hırsızlığa karşı dayanıklı modeldir.

Şirketin uzmanları, sıcak bir giriş veya koruyucu bir vizör gerektirmeyen, sokak koşullarında kullanıma uygun ürünler geliştirmiş ve üretmiştir. Aşağıdaki modeller, kır evlerinde ve kır evlerinde kurulum için tasarlanmıştır:

 • “Çelik 150T”. Kapının imalatında, profilin termal kopmasını sağlayan ve bunun sonucunda ısı kaybının önemli ölçüde azaldığı en son teknoloji kullanılmaktadır. Model, Araştırma Enstitüsünde başarıyla test edildi ve en yüksek ısı transfer direnci sınıfının belirlenmesiyle bir test raporu aldı. Kilit, 12,5 mm çelik ile güvenilir bir şekilde korunur, ürün neme dayanıklı malzemelerden yapılmıştır ve ek ses yalıtım elemanları ile donatılmıştır. Sacın kalınlığı 2 mm’dir, menteşeler yataklarla donatılmıştır, çerçeve iki dikey ve üç yatay takviye ile güçlendirilmiştir;

 • “Stal-50”. Özel tasarımlı kapı, kerestenin mevsimsel hareketinin mümkün olduğu ahşap evler için tasarlanmıştır. Güçlendirilmiş çerçeve ve büyük boyutlar, standart olmayan bu tür odalara kurulum için mükemmel bir çözüm olacaktır. Çerçevenin temeli dikdörtgen kesitli bir çelik profildir, müşterinin isteği üzerine kurşun geçirmez olabilen çelik sacın kalınlığı 2 ila 3 mm arasındadır. Stal-50 modellerinin kapı kasaları da güçlendirilmiş versiyonda mevcuttur. Bu model baz alınarak 50 mm kalınlığında kurşun geçirmez kapı kanadı veya kurşun geçirmez camlı kurşun geçirmez kapı üretimi kurulmuştur. 2-4 koruma sınıfındaki zırhlı plakalar, TT ve AKM’den yapılan atışlara dayanabiliyor. Kapılar 70 ila 98 cm genişliğinde ve 150 ila 253 cm yüksekliğinde mevcuttur..

Standart olmayan açıklıklar için ürün satın alma imkanı nedeniyle, bu tür modeller çeşitli kurum ve ofislerde kurulabilir..

Geleneksel modellere ek olarak, şirket aşağıdaki özel ürünleri üretmektedir:

 • yarı saydam kapılar yaprak yüzeyinin %90’ı camlı paslanmaz çelik saclardan yapılmıştır. Ürünler donmaya karşı dayanıklı, yanmaz ve yüksek koruyucu özelliklere sahiptir. Mağazalar, alışveriş merkezleri, kamu kurumları ve kır evleri için kullanılırlar. Tıbbi, ofis ve eğitim kurumlarının iç mekanlarına kurulum için bazı değişiklikler kullanılabilir;
 • Kapı “Çelik-Görünmez” büyük bir ayna şeklinde yapılmıştır, böylece gizli bir odayı veya acil çıkışı maskeler. “Stal-65” temelinde üretilir ve temel modelde bulunan yüksek güvenlik ve koruma özelliklerine sahiptir. İç mekan kullanımına yönelik tek kanatlı kapı, ısıtıcı olarak mineral yün kullanılır;

 • Yangın kapısı. Bu model, kasanın bütünlüğünü ve ısı yalıtım özelliklerini bir saat boyunca koruyabilir. Ürünün yangına dayanıklılığı gerekli sertifikalarla teyit edilen EI-60’tır. Bu gösterge, modelin hem konut hem de kamusal alanlarda kullanılmasına izin verir. Ürün, sıcak ve soğuk dumana karşı contalarla donatılmış bir toz bileşim ile kaplanmıştır, kapı çerçevesi ve kanat galvanizli çelikten yapılmıştır;
 • Teknik kapı. Model, yüksek derecede koruma ve güvenlik gerektirmeyen ofis binalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır: kazan dairelerinde, elektrik kontrol odalarında, kazan dairelerinde ve girişlerde. Amaçlanan kurulumun yerine bağlı olarak sıradan, galvanizli veya paslanmaz çelikten yapılırlar. Paslanmaz çelik ürünler estetik bir görünüme sahiptir, hijyeniktir ve korozyon önleyici özelliklere sahiptir. Laboratuvarlarda, eczanelerde, sağlık kurumlarında iç kapı olarak ve toplu yemek servislerinde kullanılır..
 • Çift kapı geniş açıklıklı odalara monte edilir. “Stal-100”, -50, -65 ve -35 bazında üretilmiştir. Bu tip kapılar genellikle depolarda, üretim salonlarında, ofis merkezlerinde, mağazalarda, kır evlerinde ve konut binalarının girişlerinde görülebilir..

Son işlem ve dekor

Stal şirketinin tasarımcıları, farklı malzemeler ve modern teknolojiler kullanarak kapıları bitirmek ve süslemek için çok sayıda seçenek geliştirdi. Bu, hem iç hem de cephe olmak üzere herhangi bir iç mekana uyumlu bir şekilde uyan bir ürün seçmenize olanak tanır. Ürüne estetik ve güzel bir görünüm kazandırmak için farklı tipte dekoratif malzemeler kullanılmaktadır..

Fiber paralel – meşe ile kaplanmış çok katmanlı kontrplak, birinci meşe tabakası kontrplak katmanları arasında ve ikincisi – dış ön yüzeyde. Panel frezelendikten sonra, orta meşe tabakası görünür hale gelir ve bu da doğal meşe ahşabı ile kapı dekorasyonu taklidi yaratır..

Panel “Lux”, dört kat kontrplaktan oluşur ve 44 mm kalınlığa sahiptir, tonlama ve frezelemeye tabidir..

Model “Veneziana”, 8 ila 16 mm arasında bir MDF kalınlığına sahiptir, öğütülür ve patinaj yapılır. Gemi kontrplağına dayalı paneller, çeşitli ahşap türleri ile frezelenmiş ve kaplanmış dekoratif kaplamalardır. Bunlar, geniş bir renk yelpazesinde yapılan neme dayanıklı modellerdir..

Lamine MDF paneller, 8 ve 16 mm kalınlığında, farklı derinliklerde frezelenmiş olarak mevcuttur ve laminatör olarak ahşap deseni taklit eden bir PVC film kullanılır..

Pürüzsüz veya frezelenmiş boyanabilir panel, MDF veya deniz kontrplaktan yapılır. Atmosferik maddelere karşı artan direnci nedeniyle, dış giriş kapısına monte edilebilir..

Panellere ek olarak, örneğin katı kül veya meşe ile bitirme gibi diğer dekorasyon çelik kanvas türleri de kullanılır. Çok etkileyici görünüyor, sahiplerinin zevkini ve zenginliğini vurguluyor..

Ağaç, özel bir bileşik ile emprenye edilir, ardından nem itici özellikler kazanır ve sokak kapıları için bir dekorasyon olarak kullanılabilir. Açık renk tonlarında, panelin tek tek çubuklardan montajı nedeniyle ahşabın yapısal desenindeki farklılıklar fark edilir..

Yüksek vernik son zamanlarda popüler hale geldi. Panelin yüzeyi karmaşık işleme tabi tutulur, bunun sonucunda parlaklaşır, neredeyse aynalanır, ancak aynı zamanda masif ahşap veya kaplamanın ahşap deseni camın altında gibi görünür. Bu ürün çok etkileyici görünüyor..

Bir cam ünite ile dekorasyon “Hafif Tüneli”, içinde renkli diyotların bulunduğu bir ayna cam ünitesinin montajı ile çok etkileyici bir dekorasyon türüdür, açıldığında, mesafeye giren ışıkların üç boyutlu bir etkisi elde edilir..

Metal kaplama, yapay olarak yaşlandırılmış kanvas ile birlikte plakalar ve perçinlerle süslemeyi veya kabartma süslemeli metal plakalarla süslemeyi içerir. Mat veya parlak gölgeli pervazlarla kaplama, gemi kontrplaktan yapılmış panellerin yanı sıra kaplamalı veya boyalı MDF kaplamalarında gerçekleştirilen olağandışı görünüyor..

“Kabartma” – doğrudan çelik levhaya özel bir sıva türü uygulanarak gerçekleştirilen ve yaşlı ahşap görünümünü alan son işlem. Sadece kapının dış cephesinde kullanılır, neme ve dona karşı dayanıklıdır. “Stal-50”, -65, -100 ve -150 modellerinde uygulanır.

Frezeleme, düz veya elyaf paralelleri olan panellerde basit veya renkli bir ayna ile dekorasyon yapılır..

Ayna doğrudan panel dizisine kurulur. Kapı kanatlarındaki çift camlı pencereler, dekorasyona ek olarak, camı hasardan ve evi istenmeyen girişlerden güvenilir bir şekilde koruyan dekoratif ızgaralarla birlikte kullanılır..

Vitray dekorasyonu, kapı panellerinin dekorasyonunda yeni bir yön. Vitray kaplama için birkaç seçenek vardır: bir ışık tüneli ve bir ayna ile bir cam ünite ile birlikte. Ayrıca yarı saydam, rendelenmiş ve kumlanmış vitray pencereler de kullanılır..

İncelemeler

Çelik ürünler yüksek talep görüyor ve çok sayıda olumlu müşteri yorumu var. Büyük bir model yelpazesinin varlığı ve üretilen ürünlerin geniş bir renk paleti belirtilmektedir. İyi düşünülmüş bir fiyatlandırma politikası, hem elit sınıf modelleri hem de tamamen bütçe örnekleri satın almanıza olanak tanır. Ayrıca kapıların yüksek kalitesi ve güvenilirliği, garantinin mevcudiyeti ve ürünlerin uzun hizmet ömrü, bağlantıların sağlamlığı ve çeşitli tasarımlara da dikkat çekilmektedir..

Nasıl seçilir?

Bir kapı seçerken, öncelikle ürünün kullanılacağı koşullara doğrudan bağlı olan koruma sınıfına ve güvenlik seviyesine karar vermelisiniz. Bankalar ve dükkanlar için, en yüksek düzeyde hırsızlığa dayanıklı modellere ihtiyacınız olacak ve bir apartmanın girişine giriş kapısı olarak, ortalama koruma sınıfına sahip bir ürün oldukça uygundur..

Soğuk iklim, ısı tasarrufu özelliği yüksek kapıların satın alınmasını gerektirir ve iç mekanlar için zırhsız ve basit kilitli özel teknik ürünler uygundur. Tipe karar verdikten sonra, kullanım sıcaklığı koşullarını ve mekanik stres olasılığını dikkate alarak dekoratif bir yüzey seçmeye başlayabilirsiniz. Bu, dekoratif kaplamalı veya vandalizm önleyici toz kaplamalı bir ürün seçmenize olanak tanır..

“Stal” şirketinin demir kapıları, kendilerine emanet edilen binaların güvenilir muhafızları olarak hizmet eder ve koridorlar, holler, koridorlar ve bina cepheleri için zarif dekorasyonlardır..

Bu videoda, serideki en popüler kapı STAL-65’e genel bir bakış bulacaksınız..