Elbor şirketi, hırsızlığa karşı daha dayanıklı ve ekstra güçlü kilitlere sahip çelik giriş kapıları üretiminde uzmanlaşmış en büyük Rus holdingidir. Şirketin, yüksek güvenlikli kilit üretiminde yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesiyle uğraşan kendi araştırma ve geliştirme departmanı vardır. Şirketin ürünleri sertifikalandırılmıştır, sayısız sergide sertifika ve diplomalarla ödüllendirilmiştir ve kendi buluşları ve geliştirmeleri patentlidir..

Tarih

İşletme 1976 yılında faaliyete başlamış ve askeri-sanayi kompleksinin ihtiyaçları için kalıp, kalıp ve özel alet üretimi ile uğraşmıştır. 80’lerin ortalarında tesis, yüksek kaliteli ürünlerini İtalya’ya ihraç etmeye başladı ve o zamanlar analogları olmayan ve yabancı tüketiciler tarafından takdir edilen elmas tozu püskürtme için yenilikçi bir teknoloji tanıttı. 1991 yılından bu yana tesis, tüketim malları, ticaret kioskları ve kasaların üretimine başlamaktadır ve aynı zamanda yüksek güvenlikli kol kilitlerinin üretimine başlamak için görüşmeler devam etmektedir..

1993 yılında, Elbor kilitlerinin ilk kopyaları, şimdiye kadar başarıyla üreten, yıllar içinde kusursuz bir ün kazanmış, çok sayıda en son tasarım geliştirmesini tanıtmış ve yalnızca Rusya, aynı zamanda yurt dışı için. 2007 yılında, üretim tabanını genişleten, tesislerini yeniden organize eden ve iş hayatında gerçekleşen süreçlerin özelliklerini dikkate alan Elbor işletmesi, tüketiciler arasında anında popülerlik kazanan hırsızlığa karşı dayanıklı çelik kapılar üretmeye başlar. 2009 yılında, tesiste dekoratif MDF panel üretimi için bir atölye faaliyete geçti ve 2011 yılına kadar şirket, güvenle, Rus hırsızlığa karşı dayanıklı çelik kapıların en büyük üç üreticisinden biri oldu..

Şirketin ürünlerinin özellikleri ve faydaları

Tesis tarafından üretilen tüm ürünler en yüksek kalitededir ve kapı yapıları pazarında haklı olarak en çok talep edilen ürünlerdir..

Ürünler aşağıdaki özelliklere ve teknik özelliklere sahiptir:

 • Kapılar, ilave takviye nervürleri ile donatılmış, özellikle güçlü bir çelik çerçeve üzerine sabitlenmiş, en az 1,5 mm kalınlığında yüksek alaşımlı çelik saclardan yapılmıştır. Bu tasarım, ürünlerin güvenilirliğini sağlar ve çalışma sırasında kapı kanatlarının deformasyonunu ortadan kaldırır. Kapı kanadının çevresi, 4’ü sertleştirilmiş uçlarla güçlendirilmiş 13 kilitleme noktası ile donatılmıştır..

Kapılar, 2-4 koruma sınıfına sahip kollu kilitlerle donatılmıştır. “Rubin” kilitli modeller, ek kilitleme noktaları sağlayan iki dikey çubuk tahrik ile donatılmıştır. İçeriden kapılar, çapraz çubukların sertleştirilmiş uçlarla güçlendirildiği ve testere olasılığını dışlayan mandallarla donatılmıştır..

 • Kilit bölgelerinin çelik koruma ve zırh plakaları ile donatılması, ürünlerin yüksek hırsızlığa karşı direncini garanti eder. Bu şekilde korunan bir kilit kesilemez veya açılamaz. Tek bir yerde tam bir üretim döngüsü ve tamamen mekanize bir üretim süreci, kusurlu ürünlerin serbest bırakılmasını neredeyse tamamen ortadan kaldırmanıza olanak tanır. Ürünler, menteşelerin kesilmemesini sağlayan koruma ve biri sertleştirilmiş bir uç ile güçlendirilmiş üç adet sökülebilir pim ile donatılmıştır. Bu tür pimler, kapı kapatıldığında kutuda yapılan oluklarına derinlemesine girecek şekilde monte edilir..

Döngülerin kesilmesi durumunda, tuval hala kutuya sıkıca bağlı kalır ve odaya girmesine izin vermez. Sertleştirilmiş uçlarla takviyeleri nedeniyle çubuğun kendisini görmek imkansızdır..

 • Sertliği arttırmak için sadece 1,5 mm kalınlığında çelik profil kullanılır. Köpük, diğer üreticilerin birçok ürününde olduğu gibi kullanılmaz. Bu, omurga bıçağıyla hırsızlığa karşı güvenilir korumayı garanti eder ve ayrıca kanvasın bükülmesini ve bükülmesini de hariç tutar. Kilitlerin anahtarları, kopyalama olasılığını tamamen ortadan kaldıran özel tüplere yerleştirilir. Kapı menteşeleri, 125 yıl boyunca çalışmalarını garanti eden beş yüz bin çalışma döngüsü için tasarlanmıştır..

Ayrıca dış menteşeler kapı kanadının yüz seksen derece açılmasını sağlar, yüksekliği ayarlanabilir ve bin kg yüke dayanabilir. Tüm modellerde, kapı çerçevesine kıç yatırma bölgesinde bulunan bir eksantrik monte edilmiştir. Kapanma ve sessiz çarpmanın sıkılığını düzenler.

 • Kapılar, bir dizi koruyucu işlev nedeniyle yüksek ses ve ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Kale bölgelerinin folyo kaplı yalıtımının kullanılmasıyla “Dur, soğuk” seçeneği, odaya gürültü ve soğuk havanın girmesine izin vermeyecek ve yalıtımın yapısı, lifli dolguların aksine kaleye zarar vermeyecek, Kullanırken liflerin kalenin yapısına girme ve binadan çıkma riski vardır. Levhalar, negatif sıcaklıkların etkisi altında orijinal özelliklerini kaybetmeyen, çevre dostu ve yanmaz mineral yün ile yalıtılmıştır. Aynı zamanda, kilitlerin tüm çapraz çubukları, özel plastik kapaklarla pamuk yünü girişinden güvenilir bir şekilde sınırlandırılmıştır, bu, kilidin yanlışlıkla kilitlenemeyeceği konusunda tam bir güvene sahip olmanızı sağlar..

Tüm kapıların iki sızdırmazlık konturu vardır: birincisi manyetiktir, tuval üzerine monte edilir ve buzdolabının lastik contasının çalışma prensibine benzer ve ikincisi tüm çevre boyunca kapı çerçevesine yapıştırılır. Konturların bu şekilde düzenlenmesi nedeniyle, kapı, bir kır evinin sokak kapısı olarak kullanılmasına izin veren boşluklar ve çatlaklar olmadan sıkıca kapanır..

 • PVC folyo ile kaplanmış MDF levhalardan yapılmış çeşitli dekoratif kaplamalar, koridorun her stiline ve rengine ve ayrıca herhangi bir cephe tasarımına uygun bir kapı seçmeyi mümkün kılar..

Cetveller ve modeller

Elbor şirketi, hırsızlığa karşı dayanıklılık ve maliyet açısından teknik özellikler açısından birbirinden farklı dört seri metal giriş kapısı üretmektedir:

 • Çelik kapı “Premium” hırsızlığa ve yetkisiz girişlere karşı güvenilir koruma sağlar, dayanıklı ve güvenilirdir. Dış çelik sac, sıkışmaya karşı koruma sağlayan 1,5 mm kalınlığa sahiptir ve buna kaynaklanmış iç nervürler, dış mekanik kuvvetin etkisi altında sacın bükülmesini önler. Kale alanı, toplam 8 mm kalınlığında çelik koruma ile donatılmıştır ve kilidin bir omurga bıçağı ile açılmasına izin vermeyecek enine nervürlerle güçlendirilmiştir. Zırh kalınlığı 2 mm’dir – doğrudan önden delmeyi önlemek için yeterlidir.

İç çelik sac iki plakadan oluşur, alt kısım bir kutu şeklinde yapılır ve takviye nervürlü üst sac zaten kaynaklanmıştır. Bu tasarım özelliği, kanvasın sertliğinde önemli bir artış elde etmeyi ve bunun sonucunda ürünün güvenlik sınıfını ve korumasını artırmayı mümkün kılar. Model, olası beş hırsızlığa karşı dayanıklılık seviyesinin dört yıldızına karşılık gelen 16 kilitleme noktasına sahiptir..

 • Kapı “Lüks”. Hırsızlığa karşı dayanıklılık ve korumanın en üst düzeyde olduğu bu model, en güvenilir ve sağlam modeldir. Ağın sertliğinden sorumlu olan güç nervürlerinin kalınlığı 1,5 mm’dir. 1.5 mm kalınlığındaki iç çelik sac da, alt kısmı, kendisine kaynaklı bir dış sac ve takviye kaburgaları olan tek parça bükülmüş bir kutu olan iki sacdan yapılmıştır. Kale bölgesinin çelik korumasının toplam kalınlığı 8 mm’dir ve bunun 4 mm’si zırhlıdır..

Dış çelik sac 2 milimetre kalınlıkta olup, kapı kanadının sıkışmaması için yeterlidir. En yüksek hırsızlık direncine karşılık gelen 22 kilitleme noktalı model – beş yıldız.

 • Demir kapı “Standart” “fiyat-kalite” en iyi seçenektir ve nispeten düşük bir maliyetle güvenilir bir tasarım satın almayı mümkün kılar. Dış sacın kalınlığı 1,5 mm, iç sac 1 mm’dir. Sertlik kaburgaları 1,5 mm’dir ve kale bölgesinin korunması 5 mm çelik levha ve iki milimetre zırhlı ile temsil edilir. Model, beş yıldızdan üçüne karşılık gelen 13 kilitleme noktasına sahiptir..

 • Optimum seri – bir daire için giriş kapısı için en bütçe seçeneği. Çerçeve, ek takviye nervürleri ile donatılmıştır, çelik sacın kalınlığı 1,4 mm’dir, çeşitli konfigürasyonlarda 2 kilit monte edilmiştir. Model 11 kilitleme noktasına sahiptir.

Son işlem türleri

Lamine MDF levhalardan yapılmış dekoratif panellerin kullanılması çelik kapılara güzel ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Laminatör olarak, çok çeşitli renklerde ve çeşitli desenlerde bulunan PVC film kullanılır..

Şirket, aşağıdaki dekoratif MDF panel türlerini sunmaktadır:

 • Etnik. “Asya” – Asya minimalizminin soyut veya etnik tarzında yapılmış kaplamalar. Kaligrafik harfler ve egzotik çiçeklerin ana hatları tarzında çizim yapmak, doğaya yakınlık yanılsaması yaratır ve manevi rahatlığın elde edilmesine katkıda bulunur. Desene ek olarak, geniş bir ürün yelpazesinde sunulan panelin dokusunu da seçebilirsiniz: gri dişbudak, ceviz, venge, meşe, grafit, kestane ve kiraz taklidi.

“Avrupa” – Greko-Romen ve zarif romantik süslemeler ve katı geometrik şekillerden oluşan dekoratif bir tabak, Avrupa tarzı sevenlere hitap edecek. “Afrika” ​​- Afrika etnik tarzı sevenler tarafından çok beğenilen, çok renkli metal uçlarla süslenmiş benzersiz bir panel serisi. Serin bir metalik parlaklık ve odunsu bir dokunun sıcaklığının birleşimi, tasarımı renkli ve etkileyici kılıyor..

Avustralya, büyük bir boy aynası ile donatılmış bir dizi paneldir. Odayı görsel olarak büyütmenize ve küçük bir koridorda tam teşekküllü bir ayna kurmanıza izin veriyorlar. Üç modifikasyonda üretilirler: klasik bir dikdörtgen ayna “Sydney”, yuvarlak bir “Leonora” ve yüksek bir yükseklik – “Melbourne”. Arktika serisi – Copper Antique ve Caribbean Night kaplama seçeneklerinde bir üst çelik sacdan ve 10 mm kalınlığında bir iç yalıtım katmanından oluşan pratik metal paneller. Bu serinin modelleri kapının ses ve ısı yalıtım özelliklerini arttırmaktadır..

 • Yaratıcı Stiller. Trio, iki farklı dokuyu farklı renk kombinasyonları ile birleştiren bir paneldir. Birçok iç mekan için uygundur ve üç versiyonda mevcuttur: minimalizm tarzında yapılmış modern “Erkek”, klasik “Madrid” ve “Oslo”. “Zodyak İşaretleri” serisi, işaret tarzında yapılmış on iki benzersiz panel ile temsil edilmektedir. “Müzik” serisinin modelleri, ağartılmış meşe, kestane, ceviz, gri kül gibi ağaç türlerinin taklidi ile temsil edilen çeşitli doku seçenekleriyle “Blues”, “Jazz” ve “Classic” türlerinde üretilmektedir. venge, erik ve kiraz.

“Avangard” panelleri, fütürizm ve soyutlama unsurlarıyla uzay tarzında yapılmıştır. “Çiçekler” serisi, pitoresk çizimler, düz çizgiler ve çeşitli tonlarla şaşırtıyor. Bu kategorideki en sıra dışı model “Elektrik”, ahşap liflerin dokularının derinliğini, metal ve camın parlaklığını “Lakobel” birleştiriyor..

 • Avrupa temaları. “Rafine Avrupa” – tasarımcı gravürlerine zarafet veren zarif paneller. Bunlar, Eski Dünya’nın eşsiz bir atmosferini ve karmaşıklığını yaratabilen romantik modellerdir. “Peri Avrupa” serisinin paneli, derin, etkileyici ve hacimli bir desenin klasik çerçevesinde figürlü bir ayna ile çerçevelenmiştir. Bu tür kaplamalar, odanın alanını görsel olarak genişletecek ve iç mekanı süsleyecektir..

Bu kategorideki en abartılı model ise “Eski Avrupa”. Kısma çizimleri ve derin frezeleme, 16 mm kalınlığa yükseltilmiş bir MDF levha üzerinde yapılır. Ajur oyma tekniği kullanılarak yapılan çok çeşitli süslemeler, koridor veya koridoru saygın ve sağlam hale getirecektir..

 • Mimari yön. Techno serisi katı bir geometrik tarzda yapılmıştır, çizimlerde optik bir yanılsama vardır, bu da modelleri İskandinav tarzını dekore etmek için en popüler dekorasyon türü yapar. Dünyanın Görülecek Yerleri panelleri size tarihi değerleri anlatacak ve Gökdelenler, cam ve betondan yapılmış yüksek katlı binaların şekillerinin doğruluğunu vurgulayacak..

 • Genel grup “Futbol”, “Doğanın Hediyeleri”, “Denizin Derinlikleri” gibi tematik görüntülerin yanı sıra en cesur tasarım fikirlerini içeren soyut “Simplex”, “Enigma” ve “Largo” gibi serileri içerir..

Renkler ve boyutlar

PVC film kullanımı sayesinde, panellere kesinlikle herhangi bir renk verilebilir, bu da beyazdan siyaha kadar herhangi bir renkte bir ürün satın almanızı sağlar. En popüler ve talep edilen, ağartılmış meşe ve maun dahil olmak üzere doğal ahşap liflerinin renkleridir. Boyut aralığına gelince, çerçeveli kapı yapısının boyutları 88 ve 97 cm genişliğinde ve 2 metre 4 santimetre yüksekliğindedir. Ürünler, hırsızlığa karşı dayanıklılık sınıfına bağlı olarak 60 ila 120 kg ağırlığındadır..

Musteri degerlendirmeleri

Elbor kapılarının tüketicileri, yapının genel güvenilirliğinin yanı sıra yüksek kaliteli kilit ve bağlantı parçalarına da dikkat çekiyor. Ucuz, ancak aynı zamanda demir giriş kapılarını daha uygun fiyatlı ve talep gören yüksek kaliteli modeller satın alma olasılığına özellikle dikkat edilir. Ayrıca, alıcılar çok çeşitli dekoratif panellerden ve geniş bir renk paletinden etkilenir..

Güzel iç mekanlar

Elbor şirketinin giriş kapıları sadece binayı güvenilir bir şekilde korumakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir şekilde dekore edebilir. Şık ve çeşitli tasarım çözümleri sayesinde çelik modeller her iç mekana uyumlu bir şekilde uyum sağlayacak ve onu çeşitlendirecek..

Elbor hırsızlığa dayanıklı kapılara genel bir bakış için aşağıdaki videoya bakın.