Sürgülü iç kapılar: nasıl seçilir?

Sürgülü kapıların kapı tasarımları arasında bir yenilik olduğuna inanılıyor. Ama bu doğru değil. Yüzyıllar önce Japonya’da, büyük odalarda iç bölmeler olarak kullanılan sürgülü kapılar ilk icat edildi. Yani, çok eski ama yine de alakalı bir buluş. Sürgülü kapılar oldukça popüler olan çok kullanışlı ve pratik bir tasarımdır. Artık üreticiler bu tür ürünlerin geniş bir yelpazesini sunuyor, bu nedenle sizin için en uygun seçeneği nasıl seçeceğinizi bilmek önemlidir..

Tasarım özellikleri

Sürgülü kapılar, cihazlarına bağlı olarak iki tip yapıya sahip olabilir:

 • paralel kayma;
 • sürgülü katlanır.

Hareket ve mekanizma bakımından tamamen farklıdırlar. Ayrıca, tamamen farklı şekillerde kurulurlar..

Bu nedenle, paralel sürgülü modeller birkaç küçük kanattan oluşur. Raylar ve makaralar üzerinde hareket ederler. Bunlar çok uzun süre hizmet verebilecek çok güvenilir yapılardır..

Kayar katlama sistemleri farklı bir cihaza sahiptir. Her zaman çok sayıda bölümden oluşurlar ve akordeon gibi katlanırlar. Farklı bir çalışma prensibine sahiptirler ve açılma sırasında tamamen bir duvara monte edilirler. Farklı fonksiyonel alanları sınırlandırmak ve odaları dekore etmek için mükemmeldirler..

Ayrıca tüm tasarımlar, böyle bir kapı sisteminin ayrılmaz bir parçası olan belirli bileşenleri içerir..

 • Yani, profil kılavuzları var. Ortalama uzunluğu 1.5-2 m’dir.Ayrıca her zaman daha düşük bir kılavuz profili ve bir dizi bağlantı elemanı vardır..
 • Tekerlekler üzerinde hareket eden modeller için tekerlekler sağlanmıştır. Genellikle bunlardan birkaçı vardır, ancak tam sayı böyle bir kapının uzunluğuna bağlı olacaktır..
 • Sürgülü kapıların tasarımında stoper çok önemli bir unsurdur. Fleplerin hareketi sırasında hareketi kısıtlamak için gereklidirler. Böylece kanadı istediğiniz pozisyonda rahatça sabitleyebilirsiniz..

 • Tasarım ayrıca sürgülü kapıların ana parçası olan kanatları veya kapı panellerini içerir. Tasarım bir süspansiyona, kasete, koşuculara, düz bantlara, uzantılara, kelepçelere sahiptir. Bu elemanlar olmadan hiçbir kapı işlevi yoktur. Çoğu sürgülü kapının özel bir şeridi vardır.

Tüm hareketli mekanizmayı veya daha doğrusu silindirleri gizlemek için gereklidir. Profil kılavuzlarını da kaplar ve kapının daha şık görünmesini sağlar. Bu tür şeritlere dekorasyon şeritleri denir..

Mekanizma türleri

Sürgülü bölme sistemi birkaç kapıdan oluşmaktadır. Çoğu zaman, bir çerçeve görevi gören bir alüminyum profilden ve kapı kanadı için diğer malzemelerden yapılırlar. Bu durumda ayrıca cam, plastik veya diğer hafif malzemeler kullanılır. İç bölmenin belirli bir mekanizması vardır. Böyle bir kapı sağa veya sola hareket ettirilebilir..

Oda bölme mekanizmasının bir özelliği, çok işlevsel olması ve aynı zamanda kapıların tamamen sessiz hareket etmesidir. Böyle bir mekanizma, herhangi bir odaya kurulum için uygundur..

Paralel kayar bölmelerin birkaç kapısı vardır, ancak geniş bir kayar kanvas olarak sunulabilirler. Model seçimi kişisel tercihinize bağlı olacaktır. Tek kanatlı bölmeler duvara paralel hareket eder veya duvar boşluğunun içine gizlenir. Duvara kayar modeller en kompakt olarak kabul edilir.

Çok yapraklı paralel yapılar daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Ayrıca açıldığında duvara paralel olarak yerleştirilirler, ancak kural olarak üç veya dört kapı kanadı şeklinde sunulurlar. Ancak tüm bu tuvaller birbirinden bağımsız, ayrı ayrı hareket edebilir..

Katlanır sürgülü bölmeler, aynı genişliğe sahip birkaç paneldir. Ayrıca, tasarımlar genellikle üçten fazla tuval içerir. Bazı durumlarda, sayıları ona bile ulaşabilir. Kapıyı açtığınızda, tüm kapılar açıklığın bir tarafında aşağı katlanır, birbirine yaslanır. Bu konumda, uygun bir şekilde sabitlenebilirler..

Üreticiler ayrıca asma, yerleşik, menteşeli, açılır, içeri girer, şirket içi, üstten kayar yapılar sunar..

“Harmonik”

Katlanır katlanır kapılar çok şık ve işlevseldir. Küçük ve küçük daireleri olanlar için mükemmeldir.. Çok kompakttırlar ve çok az yer kaplarlar ve özel makaralar üzerinde raylar boyunca hareket ederler..

Kapı kanatlarına lamel denir. Kenarda toplanırlar ve panjur gibi katlanırlar. Üstelik sadece yumuşak modeller değil, aynı zamanda daha yoğun ve daha güvenilir ahşap ve alüminyum modeller de olabilir. Katlanır kapılar “kitap” şeklinde sunulabilir. Bunlar, daha büyük kapı kanatlarına sahip biraz farklı tasarımlardır. Biraz ekranları andırıyorlar..

Genellikle kitapların 2 veya daha fazla büyük tuvali vardır.

“Akordeonlar”, odadaki birkaç farklı işlevsel alanı seçmenize izin verir. Ayrıca, hem modern tarzlarda dekore edilmiş odalara monte edilebilirler – Hi-Tech, minimalizm ve daha klasik tesislerin tasarımında. Yani mutfak, yatak odası, kreş için modeller var. Ayrıca çalışmanın girişini de donatıyorlar ve bu durumda cam modeller sıklıkla tercih ediliyor..

“Akordeonlar”, tüm sürgülü kapılar arasında en ucuz olanlardan biridir. Maliyetleri tasarıma, üretim malzemesine ve ayrıca boyutlarına bağlı olarak değişecektir. Genellikle daha geniş kapılar için kullanılırlar, çünkü bu yapıların kendileri oldukça uzundur..

kupa

Sürgülü sürgülü kapılar her yıl popülerlik kazanıyor. Akordeon kapılara kıyasla daha katı ve ölçülü görünüyorlar. Hem ofiste hem de evde kurulurlar. Sürgülü kapılar da çok az yer kaplar, bu nedenle koridor çıkışına veya küçük bir mutfağa kurulum için mükemmeldir..

Sürgülü kapılar akordeonlara göre daha iyi ses yalıtımına sahiptir.. Bu nedenle, genellikle çalışmada kurulurlar. Böylece çalışırken yabancı sesler dikkatinizi dağıtmaz. Herhangi bir odada mükemmel bir şekilde yerden tasarruf sağlarlar. Elle kolayca monte edilebilirler. Kapıyı açtıktan sonra kapı kanadı duvara gizlenebilir.

Duvar yüzeyine panel gibi bindirilen modeller de vardır. Bu seçenek çok şık ve sıradışı görünüyor. Bu tasarımların iki olası kullanımı vardır. Böylece, herhangi bir döner kapıyı tamamen değiştirebilirler..

Ayrıca, bazıları duvar paneli olarak sürgülü kapılar kullanır.. Kurulumları, bir kapı çerçevesi ve eşiklerin kurulumunu gerektirmez.. Bu nedenle, süreç çok az zaman ve çaba alacaktır. Doğru döşemeyi bulmanız da çok daha kolay olacaktır..

Sürgülü kapılar orta fiyat kategorisine aittir. Maliyetleri tasarım ve yapım özelliklerine bağlı olarak değişir. Ortalama maliyet 8000-10000 ruble.

Kalem kutusu

Sıradan bir okul kalem kutusuna çok benzedikleri için isimlerini aldılar. Çok kompakttırlar ve bu nedenle odada yerden tasarruf sağlarlar. Üreticiler çok sayıda farklı tasarım ve konfigürasyon modeli sunar, böylece her türlü oda ve kapı için seçilebilirler..

Çok yoğundurlar ve kesinlikle gürültü, yabancı sesler iletmezler, bu nedenle ofis binalarına da kurulabilirler. Bu, onları diğer benzer kayar modellerden ayıran sabitleme yönteminin özelliğinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, duvar boyunca biraz farklı hareket ederler..

Kural olarak, sürgülü kalem kutuları cam ekler ve sıra dışı desenler ve ilginç tasarımlara sahiptir, bu nedenle yüksek talep görürler. Tamamen sessiz hareket ederler ve bu nedenle odadaki insanları rahatsız etmezler. Tasarım özelliği yumuşak hareketler de sağlayan bir kapatıcının zorunlu varlığı. Tüm sürgülü modellerin en kompaktı.

portal

Portal yapıları çoğunlukla plastikten yapılır. Bu çok şık ve sıra dışı bir tasarım çözümüdür. Odadaki ışıkla oynamanıza ve görsel olarak genişleterek ustaca yerden tasarruf etmenize olanak tanır. Bunlar, herhangi bir iç mekanı çeşitlendirebilecek oldukça özgün ve sıra dışı çözümler. Çoğu zaman, büyük boy ve genişlikteki kapıları doldurmak için kullanılırlar..

Kapı kanatları menteşelere asılır. İçerideki çerçeve, panellerin hareket ettiği çıtalara sahiptir. Kapıyı açtığınızda menteşeler açılır ve kanat odanın içine girer. Menteşeler, kanatla birlikte duvar boyunca çıtalar boyunca hareket eder..

Bu kapılar, bu tasarımın şüphesiz bir avantajı olan herhangi bir pozisyonda sabitlenebilir. Böyle bir kapıyı kapattığınızda menteşeler katlanır ve kapı kanadı eski yerine döner..

Tuval türleri

Tüm kapı kanatları, kanat sayısına göre farklılık gösterir. Kapı kanadının boyutları da önemli bir rol oynamaktadır.. En yaygın ve klasik, tek kanatlı kayar modellerdir.. Kural olarak, dar alanlar için satın alınırlar. Bunlar, yana kayan ve herhangi bir odada çok az yer kaplayan oldukça kompakt modellerdir..

Tek kanatlı kayar kapıları monte etmek için kapı kasası kurmaya gerek yoktur. Ancak bunun için yüksek kaliteli bir kapı yapmanız gerekir. Tek yapraklı kanvaslar kapının altına sabitlenir. Üst ray modelleri mevcuttur.

Diğer bir yaygın seçenek ise çift kanatlı iç kapılardır. Oldukça büyük kapılar için uygundurlar. Bunlar dekoratif işlevleri mükemmel bir şekilde yerine getiren çok şık ve işlevsel tasarımlardır. Kural olarak, büyük odalara çift kanatlı modeller kurulur..

İki özdeş tuvalden oluşurlar. Bir tuvali düzeltip diğerini kullanabilir veya odaya girerken ve çıkarken aynı anda her iki tuvali de itebilirsiniz..

Genellikle iç bölme olarak kurulan triküspit modeller bile vardır. Ayrıca bir ekran olarak da sunulabilirler. Çift modellerden daha büyük görünüyorlar.

Sürgülü kapıdaki kanat sayısı arttıkça kapı kanadı boyutu küçülür.. Ancak geniş kapı kanadı olan oldukça büyük modeller de var. Bunlar, tuvallerin bir daire içine yerleştirildiği ve raylar boyunca hareket ettiği yarıçap yapılarını içerir. Hem akordeon modelleri hem de geleneksel katlanır katlanır kapılar olabilir. Ayrıca popüler olan yarım daire biçimli ve teleskopik tuvallerin yanı sıra kafesli basamaklı modellerdir..

Odanın girişinde kurulan kapılar farklı boyutlardadır. Ortalama kapı kanadı 1 m genişliğinde, daha geniş giriş yapıları 2 m’ye kadar olabilir.Standart yükseklik de 2 m’dir.Fakat daha yüksek veya alçak tavanlarınız, daha geniş veya daha dar kapı geçişleriniz varsa, belirli parametrelere göre ısmarlama sürgülü kapı yapmak.

İmalat malzemeleri

Sürgülü kapılar çok çeşitli malzemelerden yapılmıştır:

 • Bu tür modeller ahşap çerçevelere sahip olabilir veya tamamen ahşaptan yapılabilir. Masif kapı ürünleri oldukça güvenilir ve oldukça büyüktür. Bu malzeme fiyatlarına da yansır..
 • Sunta, suntadan modeller daha ucuz olarak kabul edilir. Bu kapılar, ahşap ve diğer sentetik birleştirme bileşenlerini içerir. Ayrıca tamamen çevre dostudurlar, ancak ahşaba kıyasla ağırlıkları daha hafiftir. Bu tasarım, kılavuzlar boyunca hareket etmek için daha kolay ve daha sessizdir..
 • Kaplama ürünleri de oldukça popülerdir. Dışa doğru, masif ahşap modelleri tamamen tekrarlıyorlar. İçeride, farklı, daha hafif, doğal olmayan bir dolguya sahiptirler..
 • Plywood modelleri oldukça hafif ve dayanıklıdır. Genellikle bir odanın girişindeki kapılara kurulurlar. MDF’den modeller oldukça uzun bir süre hizmet veriyor.

 • En güvenilmez olanı alçıpan sürgülü kapılardır. Hafiftirler ancak çok kısa ömürlüdürler. Çoğu zaman dekoratif bölmeler veya ekranlar görevi görürler..
 • Güvenilir, cam veya ayna eklerine sahip alüminyum yapılardır. Kural olarak, içlerindeki tabanın rolü bir alüminyum profil tarafından oynanır. Görünüşte kırılgan bir yapıyı güvenilir bir şekilde tutarlar..
 • Cam kapılar çok lüks ve zarif görünüyor. Odayı hafiflik ve ışıkla doldururlar. Bu tür yapıları oluşturmak için temperli cam kullanılır. Oldukça ağır ve büyüktürler, ancak kırılmaları çok zordur. Bu, bu tür ürünlerin kalınlıklarından ve kalitesinden kaynaklanmaktadır..

Ayrıca cam kapılar ahşap kapı çerçevesine sahip olabilir. En güvenilir olan bu modellerdir. Mükemmel ses yalıtımı oluşturabilirler. Sürgülü kapılar da polikarbonattan yapılmıştır..

 • Demir sürgülü kapılar oldukça güvenilir ve büyük olarak kabul edilir. En sık bina girişine kurulurlar. Sürgülü kapı aksesuarları da sıklıkla demirden yapılmaktadır..
 • Ahşap modellere ahşap kulplar takılabilir. Bu durumda tüm mobilya parçaları yüksek kalitede olmalıdır. Kapı yapısına güvenli bir şekilde sabitlenmelidir..

Fonksiyonlar

İç sürgülü kapılar, sadece odaya girişi kısıtlama işlevini yerine getirmemeli, aynı zamanda diğer birçok sorunu da çözmelidir. Bu nedenle, ses yalıtımlı modeller çok popülerdir. Odaya kapanmanıza ve yabancı seslerden kurtulmanıza izin veriyorlar. Bu tür yapılar genellikle ofis binalarına veya çalışma odalarına kurulur, çünkü bu durumda yabancı sesler işe müdahale edebilir..

Bu bağlamda, mühürlü kapılar iyi bir seçenektir. Sadece ses yalıtımı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kokuları tamamen geçirmezler. Bu tür yapılar, döşemeli mobilyaların döşemesinin mutfaktan geçebilecek kokularla emprenye edilmesini önlemek için genellikle mutfağa kurulur..

Yalıtımlı kapılar havanın odadan dışarı çıkmasına izin vermez. Genellikle banyo ve tuvaletlere kurulurlar. Banyo ve diğer su tedavileri için mükemmeldirler ve odanın içindeki sıcaklığı mükemmel bir şekilde korurlar..

Bir odanın girişine monte edilmenin yanı sıra, mekan imar için kayar modeller de kullanılmaktadır. Bunlar kayar bölmeler veya yarıçap yapıları olabilir. Bu özellik stüdyo daire sahipleri için oldukça önemlidir. Kayar bölmeler, odayı birkaç işlevsel alana bölmenize ve bunları birbirinden sınırlamanıza olanak tanır..

Avantajlar ve dezavantajlar

Sürgülü kapılar, hem dezavantajları hem de avantajları olduğu için oldukça tartışmalı tasarımlardır:

 • Ana avantajı çok yönlülüğüdür.. Amacı ne olursa olsun, kesinlikle herhangi bir odaya kurulabilirler. Sadece evde değil, sokakta ve hatta alışveriş merkezlerinde de kurulabilirler..
 • Büyük avantaj kapıların otomatik açılıp kapanma fonksiyonunun varlığı. Hayatı kolaylaştıran yenilikçi bir teknolojidir. Bu tür kapıların yana doğru kayan bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle rüzgarın esintilerine veya esintilerine hiçbir şekilde tepki vermezler. Kendileri kapanmayacak ve hiçbir şekilde hareket etmeyecekler. Ayrıca, bu amaç için, kapıyı uygun bir konuma sabitlemenizi sağlayan uygun bir mandal sağlanmıştır..
 • Diğer bir avantaj ise kapıyı kapatırken ve açarken ses yok, çırpma salıncak modelleri hakkında söylenemez. Ayrıca hafiftirler, bu nedenle raylar boyunca kolayca hareket ettirilebilirler. Küçük bir çocuk bile böyle bir kapıyı tutabilir. Büyük avantaj, bu tür kapıların yerden tasarruf edebilmesidir. Onarım yaparken bir çiftçilik alanı sağlamanız gerekmeyecektir..

Mobilya bağlantı parçalarına sahip bazı salıncak yapıları, bitişik duvarları bozar, ancak sürgülü modellerde bu tür sorunlar olmaz..

Bu kapılar tamamen güvenli ve çok rahattır. Böylece açılış sırasında beklenmedik bir şekilde odaya girerek kimseye çarpmazsınız. Böylece çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı koruyacaksınız, çünkü kanat salıncakla değil, yana doğru açılıyor..

Ancak listelenen tüm avantajlara rağmen, tasarımın bir takım dezavantajları da vardır:

 • Bu nedenle, bu kapılar kendi başlarına gömme kilitlerin kurulumunu sağlamaz. Bu nedenle kapının kilitli olmasını istiyorsanız farklı bir tasarım kullanmanız gerekecektir..
 • Diğer bir dezavantaj ise bu kapıların klasik modellere kıyasla yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlayamamasıdır. Bu nedenle, bu tür ürünler, evin sokaktan girişine göre daha sık iç mekanlara kurulur. Ayrıca daha az ses yalıtımı sağlarlar..
 • Ev hanımları için önemli bir dezavantaj, kayar yapının girintili olduğu nişin çok fazla toz toplamasıdır. Üstelik buralar ulaşılması oldukça zor yerler, temizliği de zor..
 • Sürgülü kapının bir noktada sıkışma olasılığı da vardır. Özellikle silindirler eğik ise bu olasılık artar. Bu nedenle, yalnızca en kaliteli mekanizmaya sahip bir model seçmek ve servis verilebilirliğini periyodik olarak kontrol etmek gerekir..

nasıl koyulur?

Sürgülü kapıların montajı oldukça kolaydır. Montaj çok zaman almayacak. Bu basit bir şema kullanılarak yapılabilir, ancak önce şunları hazırlamanız gerekir:

 • Öncelikle kapı kanadının boyutunu belirlemek için gerekli tüm ölçüleri almanız gerekir. Ayrıca tüm ölçülere yaklaşık 5-7 cm eklenmelidir..
 • Ölçümleriniz için hazır tuvaller satın alabilirsiniz, bu işi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır..
 • Gerekli tüm ölçümleri yaptığınızda, gelecekteki kapıyı işaretleyecek çizgiler çizmeniz gerekir..
 • Üst çizgiye ahşap bir çubuk takılmalı ve alt kısmı biraz daha yükseğe yerleştirilmelidir. Böyle bir çubuğun uzunluğu, açıklığın genişliğinin iki katına eşit olacaktır. Kendinden kılavuzlu bir vida ile sabitlenmelidir..
 • Bundan sonra profili düzeltmeniz gerekir. Rehberlik yapacak. Bu, kanat ve duvar birlikte boş bir alan oluşturacak şekilde yapılmalıdır. Bu, kapının daha sonra duvar boyunca sessizce kayması için gereklidir. Profil tamamen düz ve düz bir çizgide olmalıdır.
 • O zaman arabaları toplamaya gelmelisin. Bir kez monte edildikten sonra, tuvalin nasıl düzgün hareket ettiğini test etmeniz gerekecek. Montaj sırasında, arabalar önceden monte edilmiş profile ayrı ayrı yerleştirilir ve hareket ettirilir..

 • Kısıtlamaları ve mührü takmayı unutmayın. Profilin kenarları boyunca konumlandırılmaları gerekir..
 • Ardından, kapı kanadında araba için bir montaj yapmanız gerekir. Merkezlenmiş olmalıdır. Tüm bağlantı elemanlarını taktıktan sonra kapı kanadını takabilirsiniz. Profile sıkıca yerleştirilmeli ve hafifçe kaldırılmalıdır..
 • Bundan sonra, braketleri somunlarla cıvatalara tutturmanız gerekir. Ancak onları çok sıkı sıkmamaya çalışın..
 • Ardından kapı kanadını alt kılavuzlara yerleştirmelisiniz. Ancak bundan önce, vagondaki cıvataları gevşetmeniz gerekir..
 • Bundan sonra, profili dekoratif platbandlarla gizlemeniz gerekir. Onları çok sıkı bağlamayın. Bundan sonra, bağlantı parçalarının kurulumuna devam edebilirsiniz..

Sürgülü bir iç kapının nasıl takılacağı hakkında bilgi için aşağıdaki videoya bakın.

Seçim önerileri

Sürgülü kapıları seçerken sadece görünümlerine değil, özelliklerine de dikkat etmelisiniz:

 • Çok önemli bir rol oynar ses yalıtımı, çünkü bu tür kapıların gerisinde kalan bu kalitedir. Çam modelleri, yabancı gürültüden korunmak için en kötüsüdür..
 • Malzemeye dikkat edin. En çevre dostu oldukları için yalnızca tüm standartları karşılayan doğal ürünler satın almak daha iyidir. Ömürlerini kısaltabileceğinden, bu tür ürünlerde eksik olmamaya çalışın..

 • kapı gerekir uyumlu bir şekilde iç mekana uyum sağlar kurmayı planladığınız oda. Oturma odasının girişindeki kapılar en lüks ve masif olmalıdır. Salona sürgülü kapılar masif ahşaptan satın alınabilir, özellikle karaçam ve külden ürünlere dikkat edilmelidir. Koridorda, koridorda ve kilerde daha yoğun opak modeller kurmak daha iyidir..
 • Ama koridoru ışıkla doldurmak istiyorsanız, o zaman bir cam modeli seçebilirsiniz. Dar bir koridoru görsel olarak genişletebilir. Cam kapı mutfak için mükemmeldir ve küçük ev aletleriyle uyumludur. Bu kapıları seçerken duvar kaplamalarını göz önünde bulundurun..

Bir stüdyo daireye sürgülü kapılar kurmak istiyorsanız, uyumlu bir topluluk oluşturmaları için aynı tasarımları almaya çalışın. Ayrıca, böyle bir kapı için kitte en uygun ve güvenilir bağlantı parçalarını seçmeniz gerekir..

İç tasarım seçenekleri

Herhangi bir odadaki bir kapı en temel unsurlardan biridir. Odanın içini tamamlamalıdır:

 • Bazı küçük dairelerde duvar yerine kapılar bile kurulur. Bu seçenek imar için de uygundur, bu nedenle böyle bir kapı ana rolü oynayacaktır..
 • Klasik tarzda dekore edilmiş bir odaya bir yapı kuruyorsanız, elit mat modeller satın almak daha iyidir. Salonlar ve oturma odaları için parlaklık kabul edilemez. Lüks dekora sahip büyük beyaz iç kapılar, bu tür odalar için en uygunudur..

 • Bir sundurmaya kapı takmak istiyorsanız, panoramik modeller sizin için mükemmeldir. Bu durumda cibinlik şeklinde tercih ve tasarımlar verebilirsiniz. Yılın sıcak mevsimi için mükemmeldirler. Kafes kapılar da kullanılabilir.
 • Yatak odasına güzel zarif modeller kurmak daha iyidir. Klasikleri yansıtan cam opak ürünler olabilir. Modern tarzda dekore edilmiş geniş ve ferah odalar için çerçevesiz şeffaf kapılar satın alınabilir. Bu minimalizm tarzı için harika bir çözüm..
 • Soyunma odası için yumuşak sürgülü sineklikli kapılar uygundur. Aynalı modeller de kullanılabilir. Yorumlar, böyle bir odada çok rahat olduklarını gösteriyor. İç mekandaki bu tür seçeneklerin açıklamaları her zaman heveslidir..

Sürgülü modellerin tasarımında çerçeve önemli bir rol oynar. Çerçevesiz modeller daha sade ve modern görünüyor. Ve çerçeveli ürünler daha lüks. Bu durumda, wenge renginde ahşap çerçeveli modelleri tercih edebilirsiniz..

Köşe vitray sürgülü kapılar iç mekanda çok ilginç görünüyor. Standart dışı görünmelerine rağmen, alan imar için mükemmel bir çözümdür..