Tambur kapıları

Bir evi, özellikle bir apartmanı güvende tutmak kolay değildir. Davetsiz misafirler duvarları boyar, girişe çöp atar, meydan okurcasına davranırlar. En iyi çözümlerden biri antre kapılarıdır, ancak bunları doğru seçebilmeniz gerekir..

Ne olduğunu?

Tambur kapılar aynı anda birkaç düzine dairede huzur ve konforu sağlar. Bu nedenle, onlar için gereksinimler çok yüksektir. Küçük bir girişte bile operasyonel yükler çok büyük olduğu için, satın almakla ilgilenmelisiniz:

 • kale;
 • dayanıklılık;
 • aşınma direnci.

Girişe yerleştirilen bölmeler için en yüksek kalitede metal kullanılabilir, ancak dekoratif kaplama onlar için nadiren uygulanır. Üretimde, bu tür kapılar tamamen metal bir sacdan veya bir kafesten yapılabilir. Birçok modelde, bu unsurlar hem sağlamlığı hem de dışarıda ne yapıldığını gözlemleme yeteneğini sağlamak için birleştirilir..

Bu durumda, kafes yüksek mukavemetli camla desteklenmelidir, bu tür kombinasyonların maliyeti düşüktür..

Giriş kapısı tipi kapıları kırmak çok zordur ve eğer biri bunu yapmaya çalışırsa, girişe girmek için sessizce çalışmayacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, bitiş çok sınırlıdır, bunun nedeni sadece ürünlerin kullanışlılığı değil, aynı zamanda hepsinin ekonomi sınıfına ait olmasıdır. Site kapıları sadece toz boya ile boyanmıştır, çünkü uzun süre hizmet ederler ve vandallar, holiganlar, onlara zarar vermek zor olacaktır. Dilerseniz merdiven üzerinde el dövmesi ile süslenmiş çelik bir kapı satın alabilirsiniz, nispeten ucuzdur..

Teknoloji ayrıca şunları sağlar:

 • kapıların yalıtımı;
 • onları fıçı tahtası ile kaplamak;
 • vinil deri ve diğer bazı malzemelerin kullanımı.

Tasarımcılar her zaman zemindeki giriş ve kapıları serbest bırakma engelleyicileri ve etkili kilitlerle donatmayı sağlar. Bir apartmanın kapılarında kullanılan donanım, apartman girişine takılan donanımdan farklıdır. Cihazın şeması da farklıdır, burada asıl önemli olan açıklığı kapatan kapı sayısıdır..

Metal kapılar sadece hırsızlar ve holiganlar için hayatı zorlaştırmaz. Onların yardımıyla, tüm sakinlerin ayakkabılarını ve hatta daha büyük şeyleri aynı anda depoladığı ortak bir alan (koridor) oluşturmak mümkündür..

Daha önce antre kapıları yoksa, sadece komşuların ve yönetim şirketinin veya konut ofisinin resmi izni ile evde kurulabilirler. Eski yapının değiştirilmesi (önemli değil – açıklığın genişletilmesiyle veya aynı boyutlarda) onay gerektirmez.

Modeller

Klasik çözüm (tuval artı kutu) tek katlı bir giriş kapısıdır. Dar bir açıklıkta dahi kullanılabilir, ürün alışılmış giriş yapıları ile aynı yerde sipariş edilir. Çift kanatlı kapı (çift kanatlı açılır kapı olarak da bilinir) daha geniş bir alan için tasarlanmıştır. Sıradan bir evde (otel ve süpermarketlerin aksine) kullanmak pratik değildir. İhtiyacınız olmayan bant genişliği için sadece para kaybı..

Orta formatta veya bir buçuk kapılar diğerlerinden daha yaygındır: bunlar, ana ve yan tarafta bulunan (azaltılmış) olmak üzere iki kanvasın birleşimidir. Yan duvar sadece gerektiğinde açılır (bir kanepe, gardırop, buzdolabı getirmeniz veya getirmeniz gerektiğinde).

Bu tür sistemler sadece apartmanlarda ve ofislerde değil, özel evlerde bile kullanılmaktadır..

Kıç aynalığı, kilitli alanı havalandırmak veya ek olarak aydınlatmak için kapı çerçevesinden yukarıya veya tüm çevre etrafına yerleştirilir.. Metal antre kapıları, çelik saclara ve çerçevelere ek olarak şunları da içerir:

 • platbandlar;
 • yerleşik kilitli kapı kolları;
 • sertleştirici kaburga;
 • döngüler.

Metal çerçeve, sağlamlıktan, tuvalden – ses yalıtımı ve ısı tasarrufundan sorumludur. İlk etapta kale, çünkü evlerin ve apartmanların korunmasının etkinliği buna bağlı. Ara bölmeler kurulduğunda hem yalıtımın hem de kilidin hemen takılması zorunludur. Kolla çalışan elektromekanik kilit en uygun tip olarak kabul edilir. Tam olarak aynı kilitler, interkom ile donatılmış herhangi bir girişin girişinde bulunur, bu nedenle bunları kullanmak kolaydır..

Elektromekanik kapı kapatmanın başlıca avantajları şunlardır:

 • otomatik kapak (kuyuya bir anahtar sokmanıza gerek yok, kaydırın);
 • konsolu kullanma yeteneği (en karmaşık sistemlerde);
 • bağlantı kolaylığı;
 • bir dizi seçenekte şebekeden bağımsızlık (pille çalışır);
 • kanadı kırmaya çalışırken otomatik engelleme;
 • aktif kullanımda bile çok uzun hizmet ömrü.

Kafes modelleri, ziyaretçileri ve hareketlerini net bir şekilde görebilmeniz açısından çekicidir. Küçük pencereli boş bir tuval o kadar pratik değil, daha güvenli. Kapıyı gören saldırganlar, kilitlerin sayısını, türlerini tahmin edebilecek ve hırsızlığa daha iyi hazırlanabilecekler. Gözetleme deliği pencereden daha az rahattır, buğulanabilir ve geniş görüş sağlamaz. Alanın geri kalan kısmındaki sağlam tuvali tamamlayan üst ve yan ızgara ekleri, ziyaretçileri görmenin başka bir yoludur..

Bir kanat temelindeki bölme, maksimum bir metre genişliğe ulaşır. Yan bölümler çerçeveye kaynaklanmıştır, ek kanatlar olarak kabul edilirler, ancak zaten sabitlenmiştir. Çift tip giriş bölümü aşağıdaki gibi düzenlenmiştir: sağda kanat bir kilit, tutamak ve mandalla donatılmıştır ve solda üst ve alt valfleri monte eder. Maksimum kapı yüksekliği – iki metre.

Görüntülü interkomlu sistemler ucuz bir zevk değildir. Ve sadece dairede gerçekten suçlular için çok değerli şeyler varsa haklı..

İlk istikrar grubu, ödenen parayı hiç haklı çıkarmaz: bir okul çocuğu bile bu tür kapıları açabilir ve çok sık kırılır. İkinci kararlılık grubu, bir saldırganın hackleme sırasında bir “öğütücü” ve benzeri araçları kullanması gerekeceği anlamına gelir. Üçüncü stabilite seviyesi, en az yarım saat içinde kırılabilen kapılar tarafından işgal edilir. Dördüncü (en yüksek) kategori, bir silahtan veya tabancadan yapılan bir atışla bile zarar görmeyen yapılar tarafından işgal edilir..

Hırsızlığa karşı koruma da türüne bağlıdır. Bu nedenle, entelektüel hırsızlığa karşı direnç, çıkarılabilir olmayan çapraz çubuklar, karmaşık tasarımlı kilitler, güvenilir menteşeler ile garanti edilir. Kaba kuvvet hırsızlığına karşı direnç, giriş kapısının konfigürasyonu ve kullanılan malzemelerin kalitesi ile belirlenir. Ana koruma sınıfları, mekanik hırsızlığa karşı dirençle hesaplanır (alet kullanarak).

Malzemeler ve yüzeyler

Metal antre kapıları tek seçenek değildir, ahşap ve hatta plastik (PVC) olabilirler. Bireysel tasarımlar suni deri veya zırhlı olarak dekore edilmiştir.. Ancak çelik sac uzun yıllardır rekabetin dışında kaldı:

 • yağış ve hava nemi ne olursa olsun paslanmaz;
 • ürün çok dayanıklıdır;
 • boyama için toz püskürtme kullanılır;
 • standart güvenlik ekipmanına interkom veya elektromanyetik kilit ekleyebilirsiniz.

Eskisini (veya sıfırdan) değiştirmek için bir demir giriş kapısı, göründüğü kadar zor değil. Eski yapının sökülmesi, açıklığın tahrip olmadığından emin olarak dikkatli ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. onun zorunlu metal bir çerçeve ve macunla takviye edilmiş veya harçla süslenmiş.

Kafes giriş kapısı, çevredeki alanın tasarımına uyabilir, ancak giriş kapılarının artan güvenilirliği zorunlu bir gereklilik olacaktır. Sonuçta, tüm metal yapıların en az 10 dakika boyunca bir elektrikli aletle bile kesilmesi gerekiyorsa, ızgara çok daha hızlı verecektir..

Giriş kapılarının kullanımının özellikleri nedeniyle, cam sınırlı bir ölçüde, yalnızca küçük ekler şeklinde kullanılır..

Pahalı ahşap türlerinden yapılmış kaplamalı kapıları dekore etmek daha az çekici olmayacak ve bu, çelik veya alüminyum kapıların güvenliğini çok daha az zayıflatacaktır..

Giriş kapısı metal kapı nasıl kurulur, sonraki videoya bakın.

Boyutlar (düzenle)

Bir antre kapısının standart boyutu 2 m yüksekliğinde ve 0,9 m genişliğindedir. Hesaplarken, toplam genişliğin çerçeveninkinden birkaç santimetre daha büyük olacağı dikkate alınmalıdır (boşlukların köpükle doldurulması gerekecektir). Giriş kapıları için yüksekliğin 2,1 ve 2,4 m’ye ve genişliğe – 1,3, 1,5, 1,9 m ulaşabileceği bir devlet standardı vardır.Resmi yayında, her iki ürün türünün de bulunduğu çok net ve ayrıntılı şemalar bulabilirsiniz. ve boyut kombinasyonları gösterilir.

Standart olmayan bir kapı takmanız gerektiğinde, karar ve seçilen numune üzerinde HOA veya evin bilançosunda yer alan yönetim şirketi ile anlaşmanız gerekecektir. Giriş kapıları tasarım amaçlı tasarlanmadığından, kalınlıkları nispeten küçüktür. Her üretici kendi yolunda hareket eder, sipariş verirken ürünlerin parametrelerini öğrenebilirsiniz..

Üreticilere genel bakış

Üreticilerden olmayan giriş kapıları satın almanın neredeyse hiçbir anlamı yoktur. Alman endişesi Hormann müşterilerine her biri 100 bin açma kapama döngüsüne dayanabilen yaklaşık yüze yakın kapı çeşidi sunmaktadır. Seri, hem camlı hem de sağır tipteki kapıları içerir, tasarım modern trendlerle tamamen uyumludur. Müşteriler, bu tür kapıların ısı tasarrufunu, dayanıklılığını ve kullanım kolaylığını takdir ediyor, incelemelerin çoğu olumlu.

Polonyalı şirket “Gerda” mineral yün, köpük veya vermikülit köpük ile yalıtım sunar. Giriş kapılarının içi ve dışı iki kat polyester dolgu ile süslenmiştir. Bir lastik conta takılmalıdır, hatta 40’tan fazla renk var, herhangi bir boyutta bir kapı sipariş edebilirsiniz. İncelemelere göre, hırsızlığa karşı dayanıklılık ve ses yalıtımı seviyesi Gerda’nın ürünlerinin çok güçlü noktaları..

Çelik Orijinal parçaları kullanan ve eviniz için uzun vadeli, güvenilir korumayı garanti eden modern bir Rus giriş kapısı üreticisidir. Bu kapıları yaptıranlar, yabancı sesleri sönümlemede iyi olduklarını vurguluyor, menteşelerden gıcırdama yok..

Doğru olanı nasıl seçilir?

İlk adım, kapının genişliğini ve yüksekliğini ölçmektir. Ne kadar kanata ihtiyacınız olduğunu ve ne olması gerektiğini hemen anlayın. Dekorasyon oldukça mümkündür, ancak korumaya kıyasla ikincildir..

Tasarım ne kadar basit olursa, ona bakmanız ve temiz tutmanız o kadar kolay olacaktır..

Ayrıca kaliteli bir antre kapısı elde etmek için, donanımlardan tasarruf etmekten vazgeçmeniz gerekiyor, sonuçta, kendinizi hırsızlardan korumanıza izin veren odur. Ya da değil. Kilit sistemli menteşeler klasik menteşelerden daha iyidir, kapının kesilmesini önleyecektir. Kilit karmaşık bir tasarıma sahip olmalı, ancak kendi anahtarınızla açılıp kapanmayı zorlaştırmamalıdır. Yüksek güvenilirlik ve sağlamlığa ek olarak, giriş kapısı nispeten hafif olmalıdır..

Boş bir tuval seçmek, yalnızca kapının geniş görüşlü bir gözetleme deliği ile donatılmış olması şartıyla haklıdır. Doğrudan üretici ile iletişime geçmeye çalışın, o zaman ekonomi sınıfı ürünler bile size herhangi bir rahatsızlık vermeyecektir. Optimal güvenlik kategorisi üçüncü veya dördüncüdür. Satın almadan önce yorumları okumanız ve kapının bir conta içerdiğinden emin olmanız önerilir, onsuz ses yalıtımını unutmanız gerekir..

Bir giriş kapısının nasıl seçileceği hakkında bilgi için sonraki videoya bakın.

Güzel ve işlevsel örnekler

Giriş kapıları oldukça güzel ve zarif görünüyor:

 • her iki tarafta nitro emaye ile boyanmış;
 • vinil deri ile kaplı;
 • laminat kaplı.

Usta bir seçimle, en yaygın toz boya, bir giriş kapısını zarif ve özlü hale getirebilir. Müşterinin talebi üzerine MDF perdahına izin verilir. İşlevsellik açısından, antre bölmeleri merdiveni veya merdiveni daha sıcak hale getirecektir. Yabancı sesler sizi daha az rahatsız edecek. Kapıların oluşturduğu koridorda şunları saklayabilirsiniz:

 • bebek arabası;
 • bisikletler;
 • eski mobilya.

Tambur kapısı, ofis binalarının koridorlarında (yabancıların geçmesini engellediği) bile yaygın olarak bulunur. Önemli: Bir giriş kapısı sipariş etmeden önce, havalandırma modunu ve yangın güvenliği gereksinimlerini ihlal edip etmeyeceğini öğrenin. Sıradan bir apartmanda, en doğru tasarım seçeneği, fırfırlar olmadan basit olacaktır. Koridor ve daireler özgün bir tasarıma sahipse, giriş kapısının görünümü ayrı ayrı seçilmelidir..

Resmi kuruluşlar için doğal ahşap görünümlü nötr renkler tercih edilir. Bu ilkeleri bilerek, doğru ve anlamlı bir seçim yapabileceksiniz, sonuç uzun yıllar memnun kalacak..