Tuvalet ve banyo kapıları

Evdeki odaların çoğu genellikle kapılarla donatılmıştır. Konuma bağlı olarak, farklı işlevlere sahiptirler. Banyo ve tuvalet seçenekleri de havalandırma olmadığında yüksek neme, aşırı sıcaklıklara, bakterilere maruz kaldıkları için belirli özelliklere sahiptir. Bu bağlamda, bu tesisler için kapı seçimine özel bir sorumlulukla yaklaşılmalıdır..

özellikler

Banyo için temel ihtiyaç iyi havalandırmadır. Neme dayanıklı kapı modelleri, buhara ve neme karşı dayanıklı oldukları için çok daha uzun süre dayanır. Bir kapı yapısı kurarken, aile üyelerinin sayısına bağlı olarak banyoyu kullanma sıklığını dikkate almak gerekir..

Tuvalet kapılarının temel özelliği ses yalıtımıdır. Kaput işlevi de burada büyük bir rol oynar..

Bu tür binaların kapılarındaki bağlantı parçaları, geleneksel iç modifikasyonların aksine, yeterli güce sahip olmalıdır. Ek olarak, banyo modelleri ısıyı içeride tutabilmelidir..

Görüntüleme

Herhangi bir kapı, açılma tipine göre sınıflandırılabilir. Ana türler aşağıdakileri içerir:

sallanan

Klasik versiyon, güvenilirlik ve kararlılık açısından en iyisi. Kolaylık, modellerin her zaman piyasada bulunabilmesi gerçeğinde yatmaktadır, kurulum minimum çaba gerektirecektir. Böyle bir mekanizmaya sahip bir kapı, mükemmel ses yalıtımı sağlar. Üreticiler tek ve çift kanat seçenekleri sunar. Bununla birlikte, çoğu durumda, eski banyo için kullanılır. Üretilen modeller solak ve sağlaktır. Dezavantajı, açılış alanını dikkate alma ihtiyacıdır. Bu, özellikle kapı dar bir koridora açılıyorsa önemlidir. Daha sonra kapı kanadı, banyoya açılacak şekilde takılabilir..

Katlanabilir

Bu tip modeller, “akordeon” veya “kitap” şeklinde birkaç bölümden oluşur. Uzmanlar, güvenilmez oldukları için bu tür kapıları banyoya monte etmeyi önermezler, yalıtım sağlamazlar..

sürgülü

Yapılar daha az sıkı kapatılmıştır, bu da ses yalıtımını düşürür, ancak yerden büyük tasarruf sağlarlar. Kayar modellerin, kayar modellerin aksine sert bir desteği yoktur, bu onların hızlı aşınmasını açıklar. Bıçak basitçe oluk boyunca hareket eder.

Bu tür değişikliklerin bazı dezavantajlarını dikkate almak gerekir:

 • Ray, zemin yüzeyinin üzerine çıkarak yaralanmaya neden olabilir.
 • Alttaki ray kire karşı hassastır ve bakılmazsa kırılır..

geri tepme

Aksi takdirde – “bölme” kapıları. Tasarım, zemine açılan kapı için dayanıklılığını sağlayan bir destek noktası sağlar. Stor kapılar, sürgülü modellere göre sıkışma ve eğilme yapmaz. Geri tepme seçenekleri otomatikleştirilebilir. Yapısal olarak, modeller iki tiptir:

 • Üst süspansiyon. Taşıyıcı, kapının tüm ağırlığını taşıyan üst raydır. Tuvalin raylardan kaymaması için sadece ayar silindiri altta bulunur.
 • Alt destekli. Ana kılavuz en alttaki kılavuzdur. Rayın alt tarafı sık sık kirlenmeye meyilli olduğundan, böyle bir mekanizma daha az tercih edilir. Büyük döküntüler hasara neden olabilir.

sallanan

Ana özelliği her iki yönde de açılabilmesi olan nadir bir kapı tipi.

Ana işlevleri yerine getirmedikleri için apartmanda banyo için uygun değildirler: ses ve ısı yalıtımı. Genellikle umumi tuvaletlerde kullanılır.

Taban ve iç dolgu tipine göre kapılar:

 • MDF, kontrplak veya sunta ile kaplanmış ahşap bir çerçeveden oluşan içi boş veya panel levhalar. Genellikle üstleri kaplanır veya lamine edilir. Isı ve ses yalıtımı için boşluk oluklu mukavva, talaş veya poliüretan ile doldurulur. Ortalama bir daire için en iyi seçenek.
 • Sunta veya MDF ile kaplanmış yapıştırılmış çam bloklarından varyantlar mümkündür.
 • Şişman olanlar masif ahşaptan yapılır, önemli bir ağırlığa ve yüksek maliyete sahiptir..
 • Panelli olanların iki yanında dekoratif girintiler bulunur. Sağır veya cam ekler ile olabilir.

Boyutlar (düzenle)

Banyo ve tuvalet kapıları arasındaki temel fark genişlikleridir. Sıradan iç tasarımlardan çok daha dardırlar. Tipik dairelerdeki standart ölçüler, 55 ila 70 santimetre genişliğindedir ve uzunluk, odadaki diğer kapı aralıklarına karşılık gelir..

Özel mağazalardan bitmiş bir model satın alırken, aşağıdaki standartları görmeye hazır olun:

 • 550×1900 mm.
 • 600×1900 mm.
 • 600×2000 mm.

Yeni binalarda banyo kapısının minimum genişliği genellikle 70 santimetredir..

Seçmeden önce, kapıyı doğru bir şekilde ölçmek önemlidir:

 • Yerden tavana yüksekliği ölçün.
 • Genişlik – Duvardan Duvara.
 • Kalınlık – her iki taraftaki gelecekteki bitirmeyi dikkate alarak açıklığın derinliği.

Kapı kanadı boyutlarının hesaplanması:

 • Kutu ile duvar arasındaki boşluk 0,1 cm’den az olmamalıdır..
 • Kutu ve ağ arasındaki boşluk – 3 mm’den az değil.
 • Yaprağın genişliği, kapının genişliğinden, ilk iki noktadaki payların ve kutunun yapıldığı kerestenin genişliğinin çıkarılmasıyla elde edilir..
 • Yükseklik aynı şekilde hesaplanır, artı döşeme ve kanvas arasındaki boşluk için 1 cm.

Daireleri yenilerken, dar açıklıklar elverişsiz olduğundan, birçok sakin kapı alanını genişletir..

Standart olmayan boyutlar, özel yapım yapılara ihtiyaç duyulmasına neden olur.

Malzemeler (düzenle)

Kapının yapıldığı malzemenin türü sadece operasyonel özellikleri değil, aynı zamanda yapının fiyatını da belirler..

Odun

Doğal ahşap kapılar her iç mekan için popülerdir. Bununla birlikte, bir banyo için ahşabın nemin etkisi altında şiştiği akılda tutulmalıdır. Bu dezavantajı ortadan kaldırmak için kapı özel çözümler veya vernik ile kaplanır. Ayrıca banyo modelleri antiseptik ile tedavi edilir. Son zamanlarda, piyasada su geçirmez ahşap modelleri ortaya çıktı. Bunlar arasında kayın, meşe.

Bir banyo kapısı malzemesi olarak ahşabın avantajları arasında çevre dostu olma, asalet, yüksek kalite, uygun bakım ile dayanıklılık sayılabilir. Bir banyo veya tuvalet için ahşap bir yapı satın alırken, bu değişiklikler pahalı olduğundan ve belirli bir yaklaşım gerektirdiğinden, tüm artıları ve eksileri, çözümün fizibilitesini tartmanız gerekir..

MDF, sunta, kaplama

Kaplama, ince bir kesilmiş ahşap levhadır. Kaplamalı seçenekler, zamanla deforme oldukları için düşük derecede nem direncine sahiptir. Bu durumda kapıların kalitesi, kaplama ile kaplanmış tabana ve yapıştırıcıya bağlıdır..

Bu kaplama, oluşturma yöntemine göre sınıflandırılır:

 • Eko kaplama değerli ağaç türlerinden yapılmıştır.
 • Kumaşa yapıştırılan küçük talaştan çoklu kaplama elde edilir..
 • İnce çizgi, hızlı büyüyen ağaçların soyulmuş ağaçlarından yapay olarak oluşturulur..

MDF gibi sunta, nem direncini artırmayan preslenmiş ahşap talaşlarından oluşur. Ek olarak, modeller güçlü darbelere dayanmaz, ancak bu tür malzemelerin kullanımı kapı yapısının maliyetini düşürür..

Lamine levhalar

Özellikler MDF’ye benzer. Tek farkları, plakaların kapıları nemden koruyan ve yıkanmasını sağlayan bir film ile kaplanmış olmasıdır..

Kaplamanın avantajları çeşitli tasarım, kolay bakım, düşük maliyettir. Geniş ürün yelpazesi, herhangi bir renk ve boyutun hızlı seçimini kolaylaştırır. Dezavantajı kısa bir hizmet ömrü ve düşük derecede ses geçirgenliğidir. Bugün, elyafları yapıştırmanın benzersiz yöntemi sayesinde, banyo için böyle bir kapı yapısının hizmet ömrünü artırmak mümkündür..

Plastik

Plastik, banyo kapısı için popüler seçeneklerden biridir. Malzeme nemden korkmaz, sıcaklık değiştiğinde deforme olmaz, çürümez. Bundan yapılan kapılar hijyenik, hafif, temizlenmesi kolaydır.

Akrilik banyo kapıları çocuklar için güvenlidir, taban doğal hammadde olduğu için zararlı maddeler yaymaz..

Plastik kapılar genellikle umumi banyolara kurulur çünkü sterilize edilmeleri kolaydır. Kuşkusuz estetik olarak plastik kapılar cam ve ahşap muadillerine göre daha düşüktür, ancak ortalama geliri olan herkes tarafından kullanılabilir..

PVC

Plastik türlerinden biri – polivinil klorür – kapı yapılarının üretimi için popüler bir malzeme olarak kabul edilir..

PVC ürünleri, geniş bir renk yelpazesi ile ayırt edilir, bu da tonları herhangi bir tasarım fikrine göre değiştirmenize olanak tanır. Plastikle çalışmak için modern teknolojiler, her türlü malzemeyi simüle etmenizi sağlar.

PVC konstrüksiyonun avantajları arasında:

 • Düşük yangın tehlikesi.
 • Yüksek nem ve sıcaklığın etkisi altında deformasyona dayanıklı.
 • Tüm yapının hafifliği.
 • Ortalama ses yalıtımı derecesi.
 • Ev kimyasallarına karşı bağışıklık sayesinde bakım kolaylığı.
 • çok yönlülük.
 • Yeterli kullanım süresi.
 • Çeşitli renkler, şekiller.
 • Ek kendi kendine dekorasyon imkanı.
 • Düşük fiyat.

Dezavantajlar, güçlü mekanik stres ile kırılmaya neden olan malzemenin düşük elastikiyetini içerir..

Son zamanlarda üreticiler, takviyeli ekler ile donatılmış takviyeli plastik yapılar üretmektedir. Metal-plastik modellerin fiyatı normalden daha yüksektir, ancak dayanıklılık ve ses yalıtımı bunu haklı çıkarır..

Bardak

Cam modeller dışarıdan çekici, çeşitlidir ve odayı görsel olarak büyütebilir. Malzeme uzun süreli çalışma sırasında deformasyon olmadan mükemmel bir şekilde korunur, çevre dostudur, küf oluşumunu önler.

Ayrıca neme ve ısı yalıtımına karşı en yüksek koruma derecesine sahiptirler. Bazen bu, kapının yüzeyinde yoğuşma görünümü ile ilişkilidir. Damlamaları gidermek için camı düzenli olarak silmek gerekir. Cam plakalar darbeye dayanıklıdır. Ancak, ailede küçük çocuklar varsa, cam yüzeyin ayrıca darbeye dayanıklı bir filmle kaplanması gerekir..

Cam kapı yapıları, iç mekana özgünlük unsuru katacak.

Buzlu camlı, vitraylı veya temperli ve renkli camlı modeller banyonun iç kısmına stil katacaktır. Üreticiler banyolar için kabartmalı cam veya ayna püskürtme kullanır. Banyo veya tuvalete açılan her kapının benzersizliği, ahşap veya metalden yapılmış ekler kullanılarak elde edilebilir. Mozaik, kumlama desenleri tasarıma hafiflik kazandıracak.

Renkler

Banyo kapıları, mümkün olduğunca çevredeki iç mekana sığmalıdır. Tüm iç mekan modelleri farklı fonksiyonel yükler taşır, birbirinden farklı iç mekan tasarımına katılır, ancak aynı koridor, koridor veya salona çıkar..

Bu bağlamda yapıların boyutları ve bitiş elemanları farklılık gösterebilir ancak aynı odaya açılan panellerin rengi ve genel konsepti uyumlu olmalıdır..

Genel kabul görmüş standart beyaz çam kapılardır. İki yıldan fazla bir süredir popülerler. Panel teknolojisine göre yapılmıştır. Taban yapıştırılmış çam kerestesinden, sertleştiriciler MDF’den, dolgu iğne yapraklı çubuklardan yapılmıştır. Üst paneller neme dayanıklı soğuk pres MDF ve ahşap kaplama ile kaplanmıştır. Poliüretan içeren beyaz emaye ile boyama, benzersiz tasarımın kalite özelliklerini yakalar.

Son zamanlarda, tasarımcılar diğer renk çeşitlerinin kullanılmasını tavsiye ettiler, ancak hepsi gölgelerin açık olması gerektiği konusunda hemfikir. Nedeni koridor boşluğunda az miktarda ışık.

hangisini seçmeli?

Bir banyo için kapı satın almak her zaman birkaç fonksiyonel görevin çözümü ile ilişkilidir:

 • sızdırmazlık.
 • ses yalıtımı.
 • nem direnci.
 • Kuvvet.
 • Açılış için alan.
 • Tasarım.

Belki de dikkate alınması gereken en önemli şey banyodaki hava sirkülasyonudur. Doğal havalandırma başarısız olursa, satın alırken kapı tasarımında havalandırma elemanları sağlamak gerekir. Örneğin, ızgaralar, “perdeler” veya çeşitli şekillerdeki diğer açıklıklar.

Banyo ve tuvalet için bir kapı yapısı seçerken, modelin dış iç mekana nasıl uyduğuna, banyoda sıhhi tesisat ve kaplama ile nasıl birleştirildiğine odaklanmanız gerekir..

Banyonun boyutu, canınızın istediği her şeyi almanıza izin veriyorsa ve hala yer varsa, seçim yalnızca müşterinin gereksinimleriyle sınırlı olacaktır..

Oda büyük olduğu için kapıya püskürtme yapılmayacaktır. Mükemmel havalandırma varlığında, bu durumda kanvasın malzemesi herhangi biri olabilir, kapı deforme olmaz. Ortalama standart dairelerin tipik özelliği olan küçük banyolar söz konusu olduğunda, satın alma işlemine daha dikkatli yaklaşılmalıdır..

Tüm iç kapılar iç çerçeveye sahiptir. Bütçe seçenekleri için, düşük derecede nem direncine sahip MDF ve suntadan yapılmıştır. Bu nedenle, banyodaki nem oranı% 60’ın üzerindeyse, cam veya plastik modeller kurma seçeneğini düşünmeye değer..

Müşteri incelemeleri, en popüler sınıftaki lamine yapıları ayırmamızı sağlar. Yüksek kaliteli bir kaplama, %60’a kadar nemde koruma sağlayabilir. Hayal kırıklığını önlemek için, geliştirilmiş özelliklere sahip bir laminat olan bir laminat parke seçilmesi tavsiye edilir..

Her sesin duyulduğu veya banyo kapısının doğrudan odaya girdiği ince duvarlı küçük dairelerde, ses yalıtımı artırılmış modellerin seçilmesi önerilir. Bunu başarmak için çift tasarım kullanılır.

Ailede küçük çocuklarınız varsa ve aynı zamanda banyoya cam kapı takmak istiyorsanız, sadece temperli cam kullanmalısınız, ayrıca termal film ile yapıştırılmış..

Yerden tasarruf etmek için banyoya sürgülü kapılar kurmaya karar verildiyse, düşük ses yalıtımına katlanmak zorundasınız. Bu durumda kapı kanadının geriye yuvarlandığı duvarda gizli boşluklar olan kaset seçenekleri yönünde tercih yapılması önerilir. Unutulmamalıdır ki böyle bir yapı bozulursa duvarı açmanız gerekecektir..

Genellikle, bitirme elemanları dış kapı kanadını süsler, çünkü iç kısım nem ve sıcaklık değişikliklerinin agresif etkilerine maruz kalır. Bu durumda, bakan fayanslara dikkat etmelisiniz. Çok dokulu olabilir, birçok tonu ve boyutu olabilir. Çizimler, tasarımlar – her zevke uygun. Fayansların altındaki kapının tasarımına izin verilir. Bunun için banyo veya tuvaletteki duvarları kaplayan aynı kaplama malzemesi kullanılır. Yardımı ile ya ekler yapılır ya da daha küçük parçalardan mozaik şeklinde bir resim düzenlenir..

Seçim bir PVC kapıya düşerse, her şeyden önce bir danışmana kalite sertifikası olup olmadığını sorun..

Bu, düşük kaliteli, sağlıksız inşaat alımına karşı koruma sağlayacaktır. Plastik modeller, fiyat ve sunulan seçeneklerin çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Üreticiler, cam, ahşap, seramik ekler ile hem katı hem de kombine modeller üretirler. Ek güçlendirme yapıyı güçlendirirken maliyeti artırır.

Doğal kaplamalı bir kapı satın almadan önce, hidrofobik özelliklere sahip bir verniğin varlığını kontrol ettiğinizden emin olun. Yüksek kaliteli bir koruyucu tabaka, ürünün hizmet ömrünü uzatır. Suntadan yapılmış yapılar, kaplamanın bütünlüğü dayanıklılığı sağlayacak benzer bir kontrolden geçmelidir..

Kurulum

Kapı montajcıları, sıhhi odalara tablolar kurarken aşağıdaki ipuçlarını verir:

 • Kapıyı banyoya takarken, banyonun kenarından su taşarsa koridorun taşmasını önlemek için eşiği 5 cm’ye çıkarmak daha iyidir..
 • Neme ve küf görünümüne karşı önleyici bir önlem olarak, kapı üzerinde kafes şeklinde havalandırma sağlamak daha iyidir. Diğer bir seçenek ise zemin ile kapı kanadı arasında havalandırma sağlayacak daha büyük bir boşluk bırakmaktır..
 • Tüm kapı elemanları paslanmaz malzemeden üretilmiştir..
 • Kapının kalınlığı duvarın kalınlığını geçmemelidir..
 • Herhangi bir ahşap malzemeden yapılmış bir kapı kanadı, deformasyona karşı korumak için özel bileşiklerle emprenye edilmeli, kaplama veya lamine edilmelidir..

Kendi elinizle bir yapı kurarken, her şeyden önce, kapıyı ölçmek gerekir. Ölçümler yanlış yapılırsa, satın alınan kapı sığmayabilir. Fazlalığı keserek temizlememiz gerekecek. Kutunun masif ahşaptan yapılmadığı, ancak kaplama veya MDF kullanıldığı ortaya çıkarsa, parçalanma riski vardır. Bağımsız olarak alınan ölçümlerin doğruluğu konusunda herhangi bir şüphe varsa, bunları bir uzmanla iki kez kontrol etmek daha iyidir..

Kapı hala uymuyorsa, kapı kanadını kısaltmaktan ziyade açıklığı yeniden işleme seçeneğini düşünmek daha önemlidir. Üstelik bu, görünümün bozulacağı düşünüldüğünde, yalnızca ahşap bir kapı ile yapılabilir..

Kapı yapısının değiştirilmesi her zaman eski kapı kanadının, plaka bantlarının, bağlantı elemanlarının ve çerçevenin çıkarılmasıyla başlar..

Daha sonra açıklık, sert bir fırça kullanılarak eski sıva kalıntılarından temizlenir. Temizlenen açıklığa tüm düzensizlikleri gizleyen bir sıva tabakası uygulanır. Kuruduktan sonra, bir bina seviyesi kullanarak düzgünlüğü kontrol etmek gerekir. Tüm kusurlar zımpara kağıdı ile zımparalanır. Daha fazla bozulmayı önlemek için kutu montaj işlemi düz bir yüzey üzerinde yapılmalıdır..

Eylemlerin algoritması:

 • Kutuyu açıklığa koymak ve kamalarla hizalamak için önceden gereklidir. Bir çekül hattı ile seviyeyi kontrol edin.
 • Ardından bağlantı elemanlarını kullanarak kapı çerçevesini takın. Ardından duvar ve kapı bloğu arasındaki boşlukları doldurmak için köpüğü kullanın..
 • Yapıyı bir gün veya daha uzun süre tamamen kurumaya bırakın. Ardından fazla köpüğü çıkarın, düzensizlikleri zımparalayın ve boyayın..
 • Bir arduvaz kalemle kapı menteşelerinin montaj yerlerini kutu üzerinde işaretleyin ve vidalarla sabitleyin.
 • Kapı kanadını asın. Kolları ve kapatma mekanizmasını takın.
 • Sonuç olarak, platbandlar kendinden kılavuzlu vidalarla vidalanır ve gerekirse yapı vernik veya boya ile kaplanır..

Tüm ölçümleri ve önerileri dikkatlice takip ederseniz, inşaat işlerinde deneyiminiz olmasa bile, banyoya veya tuvalete kapıyı kendiniz kurabilirsiniz..

Dairede tuvalet ve banyo girişleri birbirine yakın yerleştirilmişse, çoğu zaman döner kapıların biri sol, diğeri sağ olacak şekilde düzenlenmesi önerilir. Banyo başka bir odanın yanındaysa ve kapıları açmak için çok az yer varsa, uzmanlar bölme kapılarının takılmasını tavsiye ediyor..

Tasarımcılar genellikle küçük daireler için özgün çözümler sunar. Örneğin, bir banyonun kesik köşesine bir kapı monte edilmiştir. Bu şekilde koridorun alanını değiştirebilir ve banyonun içi daha ilginç hale gelir..

Geniş bir alana sahip daire sahipleri, bir elektrikli sürücünün kurulmasına izin verebilir, çünkü boyutların artmasıyla kapılar ciddi bir ağırlık kazanır..

Banyoda kapıları kendi elinizle nasıl kuracağınız için sonraki videoya bakın..

nasıl düzenlenir?

Kapı kanadı zamanla deforme olmadıysa, ancak görünümünden sıkıldıysa, görünümünü değiştirmenin birçok yolu vardır. Bu durumda kayıt, ya hayal gücünün varlığını ve yetenekli elleri gerektirecektir..

Popüler tasarım teknikleri:

 • Film dekorasyonu. Kapıya, vitray pencereyi veya bir tür dokuyu taklit eden bir vinil film uygulanır. Bazen küçük çıkartmalar kullanılır.
 • Dekoratif duvar kağıdı veya kumaş. Altlarında küçük hasarları gizleyebilir ve iç mekanı canlandırabilirsiniz. Yapıştırmadan önce kapı kanadının yüzeyini temizlemek ve zımparalamak, astar ile kaplamak gerekir. Kapının tamamı duvar kağıdıyla değil, sadece bir kısmı ile dekore edilebilir..

 • dekupaj. Bu tür el sanatlarında peçete, ince duvar kağıdı, gazete ve dergi kupürleri kullanılır. İşlemden önce kanvas sabunlu su ile temizlenmeli, kurutulmalı ve astarlanmalıdır. Son kurumadan sonra yüzey mum ile ovulur, ardından akrilik boyalar ile boyanır. Renk, tasarımcının fikrine göre seçilir. Motifler, kurutulmuş kapıya PVA tutkalı ile yapıştırılır ve yumuşak bir süngerle hafifçe düzeltilir. Yüzey ince zımpara kağıdı ile tesviye edilir. Üç kat halinde uygulanan akrilik vernik ile dekupajı güçlendirin.
 • Boyama. Herhangi bir kapının tasarımı, farklı boya türleri ile boyanarak elle yapılabilir. Dokulu kaplamalar, kapı yapısına özel bir görünüm kazandırmaya ve düzensizlikleri maskelemeye yardımcı olacaktır. Son zamanlarda, bir arduvaz tahtası taklit eden boya çok popüler oldu. Genellikle dekoratörler, küçük çocuklu ailelerde kullanılmasını önerir..

 • şablonlar – çeşitlilik eklemek için eşsiz bir fırsat. Çeşitlilikleri, herhangi bir tasarım teması üzerinde hayal kurmanıza izin verir. Ayrıca, hazır şablonlar satın alabilir veya bir resim, yazıcı ve kağıt bıçak veya makas kullanarak kendiniz yapabilirsiniz..
 • Perçinler ve boncuklar kapıya bohem bir görünüm verin.

 • Perforasyon. Farklı boyut ve şekillerde delinmiş delikler tasarımı fütüristik kılıyor.
 • Baget ile süsleme bir ciddiyet unsuru getirir ve klasik iç mekana uyar.
 • aynalar veya banyonun dış yüzeyinde bulunan ayna elemanları hafiflik getirecek, koridor veya koridor alanını görsel olarak genişletecektir..