Ünlü İsveç markası Ikea, Rus mobilya pazarında kıskanılacak popülerliğini sağladı. Hem geniş hem de küçük dairelerde kompakt mobilyalar devreye girdi. Yerli tasarımcıların dikkatini çekmeyen alanlar için kitler, örneğin bir koridor, özellikle uygun olduğu ortaya çıktı..

Ikea tarzı özellikler

Misafirleriniz için kapıyı açar açmaz evinizin ne kadar konforlu olduğunu hemen anlıyorlar. Ikea koridoru, böyle bir durum için iyi bir arama kartı olarak kabul edilebilir. Mobilya tasarımı iddialı değil, sağduyulu. Aynı zamanda son derece işlevseldir.. Ikea, tercihlerinizin doğruluğunu her zaman onaylayacaktır. Mark, sahiplerinin pragmatizminden ve doğruluğundan bahseder. Mobilyanın profesyonel ayrımı, kompaktlık ve ferahlık olarak kabul edilir. Bir diğer önemli avantajı ise fiyat için kitler bir ekonomik seçeneği temsil ediyor.

Koridor için ucuz ve kullanışlı ürün çeşitliliği, Ikea modellerinin güzellik ve zarafet gibi avantajlarından uzaklaşmaz. İsveçli tasarımcıların iç tasarımı, evinizin eşiğini geçen herkes için olumlu duygular uyandırıyor. Popüler varyasyonların geliştiricileri, birçok gerekli ve çok gerekli olmayan şeylerin koridorda saklanması gerektiğini ve sadece kendi eşyalarının değil, aynı zamanda konukların eşyalarının da olduğunu dikkate aldı..

Tanınmış bir marka ile şemsiye askısına sığmayan ayaklarınızın altındaki anahtarların, çantaların, ayakkabıların “dökülmesinden” korunacağınız alanı mükemmel bir şekilde planlayabileceksiniz..

Popüler kitin yazarları zaten her şeyi dikkate aldı ve düşündü. Sadece Ikea’nın tercihlerini değerlendirmeniz gerekiyor. Önceden emin olabilirsiniz: Artık sizin için taşan dolaplarla ilgili sorun yok. Önerilen mobilya tipinin temsil ettiğine inanılmaktadır. İskandinav tarzı. Tüm bileşenlerin bitirilmesi demokratiktir. Mobilyalar hafiftir, bu da koridorda daha fazla hava varmış gibi görünmesini sağlar. İç mekan basit ama son derece rahat olacak..

Marka, son derece mütevazı alanlardaki daireler ve evler için tasarlandı, bu nedenle şirket, iç mekandaki devasa unsurları ve ayrıca hantal giyinme odalarını hariç tuttu, ancak setlerine her türlü raf ve benzerini sağladı..

Kolayca dönüştürülürler, yerleri değiştirirler ve hayallerinizdeki koridoru bağımsız olarak oluşturmanıza izin verirler..

Ikea stili, minimal süslemeler, ancak çizgilerin büyüleyici netliği ile ilgilidir. Milyonlarca orijinal kulaklık sahibi tarafından takdir edilen İskandinav evinin ruhu.

Popüler marka serisi

Tanınmış bir markanın bazı popüler modellerinin ana avantajlarını not edelim:

 • Hemnes. Bu sürgülü kapılı büyük bir gardırop. Birkaç rengi vardır – kırmızı, beyaz, kahverengi. Doğal ahşaptan, masif ahşaptan yapılmıştır. Yüksek depolama kapasitesi ile karakterizedir ve dış giyimin depolanması için çok uygundur..

 • koridor serisinde “Trisil” dolabın kapıları da kayar, bu, mobilya dar bir koridordaysa açılırken daha kompakt hale getirir. Dört hacimsel çekmece özel bir durdurucu tarafından “frenlenir” ve şiddetli tıkanıklıklarda bile asla yerinden düşmez. Tonlar – açık gri ve kahverengi.

 • Koridorun ana tercihleri “Börülce” – soyunma odasının kumaş yapısı. Siyahın yanı sıra akıllı beyaz veya mavi sipariş edebilirsiniz. Üst katta kışlık giysiler, demi sezon giysiler için bir bar ve uygun bir raf bulunmaktadır. İçeride, istenirse raflarla da doldurulan çok fazla boş alan var. Demokratik bir set genç bir çifte hitap edecek, fiyatı ucuz. Mobilyaların bakımı kolaydır, yüzeyleri iyi temizlenir.

 • Ikea’dan sıkışık bir daire için en uygun mobilya seçeneği bir koridor serisidir. “Morvik”. Film kaplamalı suntadan yapılmıştır, ancak oldukça şık görünmektedir. Kapılar sürgülü kapılardır. Birinin uygun bir aynası var. İki popüler renkte mevcuttur: venge ve beyaz.

 • Kit “Ikea PS 2014” sportif bir yaşam tarzını benimseyen gençler için bir nimet olacak. “Endüstriyel” doğrultuda yapılmış, hem işlevsel hem de yaratıcıdır. Bu serinin mobilyalarında, düz olmayan bir zeminde stabilitesini artırabileceğiniz özel ayaklar bile düşünülmüştür. Özel menteşeli raflar var, oyuncuların özelliklerini üzerlerine koymak uygun.

 • evrensel serisi “Sulh” bir, iki, üç bölümden oluşan özel bir hol gardırop yelpazesi sunar. Bazı ürünlerde geliştiriciler aynalar, cam kapılar ve ekonomik köşe elemanları sunar..

 • “Todalen”. Kapıları sağa sola hareket ettirilerek açılabilen çok yönlü ve rahat gardıroplardır. Güzel çinko markalı kulplar ile sadece beyaz ve boz kahverengi renklerde mevcuttur.

Mobilya çeşitleri

Misafirleriniz ayrılmak üzereyken, samimi bir veda yerine, eşarp veya eldiven aramak için koridorda toplanmaları söz konusu değildir. Koridorunuzda her şey düşünülmüşse, hiç kimse rahatsızlık hissetmeyecektir. Bu tamamen Ikea markasının şirket politikası tarafından sunulmaktadır..

Koridorlarda her şey düşünülmüş – şemsiye rafları ve ayakkabı giymek için katlanır koltuklardan, belgelerle bir organizatör koyabileceğiniz bir komodinin çekmecesine kadar.

Böylece koridorda yerleştirmek kesinlikle gerekli? Anlayalım:

 • Askılar;
 • raflar;
 • tezgah, tezgah veya tabure;
 • ayakkabı raf;
 • şifonyer, dolaplar, sepet, eğer çok yer varsa;
 • ayna.

Bu listeyi kendiniz için yapmamış olsanız bile, sadece “İskandinav konutları” setine körü körüne güvenmiş olsanız bile, tüm bunlar kesinlikle dairenize uyacaktır. Ikea, bot, bot ve ayakkabı saklama işlevlerini üstlenecek kullanışlı bir kompakt modüler ayakkabı rafı sunar. Birçok koridorda şemsiye sehpaları ve şemsiye sepetleri bulunur..

Yer ve duvar askıları, mont ve ceketleri özgürce asmanıza, giysilerin kırışmasını önlemenize ve şapka görünümünü korumanıza olanak tanır. Bir ayakkabı rafı veya sıradan insanlar arasında bir ayakkabı rafı çok fazla yer gerektirmez, ancak botlar ve mokasenler burada dikey olarak düzenlenecek, tozlanmayacak ve buruşmayacak

Tam teşekküllü bir şifonyer, sabahları iç çamaşırı ve çorapları “kovalamamanıza” izin verecektir. Ürün yelpazesi, gardıroplarla eşleşen markalı şifonyerler içerir. Dar bir koridora sığacak şekilde tasarlanmıştır. Ve her türlü küçük şey özel ek kutularda saklanabilir.

Geniş bir dairede, Ikea modüler elemanlarını zaman zaman yeniden düzenlemek için daha özgürce yerleştirmek mantıklıdır. Böyle bir güncellemeden sonra her seferinde benzersiz bir iç mekan elde edecek ve bununla kendinizi neşelendireceksiniz..

Renk çözümleri

Koridorunuzun hoş atmosferini büyük ölçüde İsveçli mobilya firmasının kullandığı renkler belirler. Ev eşyaları ağırlıklı olarak açık, pastel renklerde üretmektedir. Parlak tonlar da sunulur ve iç mekan fikrinize uyuyorsa şenlikli bir kontrast oluşturmaya hizmet edebilir. Setin genel rengi, rahatlık ve sükunet yayıyor gibi görünüyor.

Duygu önemlidir, çünkü koridora adım attığınızda, aile üyeleriniz evin atmosferiyle hemen “şarj edilir”, dinlenmeye ve samimi iletişime uyum sağlar. Renk şeması, mobilyaların odanın genel dekorasyonu ile uyumu – bu, gerçek bir rahatlama ve doğal duvarların koruma atmosferi kaynağıdır..

Koridorun renk çözümünün kuralları artık daha çeşitli hale geldi. Daha önce küçük bir koridor mutlaka “soyu tükenmiş” renklere sahip koyu renkli mobilyalar olarak hayal edildiyse, bugün moda trendleri gümüş, leylak ve fildişi seçenekleriyle popüler hale geliyor. Bunların hepsi Ikea’da bulunabilir. Çikolata kahvesi, zarif siyah ve beyaz renkleri baştan çıkaran klasik İskandinav “kapı aralığı” iç mekanına ekleyin. Bir zamanlar sıkıcı olan koridorun atmosferinin zarif, eşsiz “parıltısından” “titreyeceksiniz”.

Klasiklerin taraftarları, yalnızca pastel tonlara odaklanmak için her fırsatta, zamansız zarif, ancak temizlik için çok daha “seçici”. Mavi ve gizemli mor ile deney yapmak yasaktır.

Yalnızca bir alan üçten fazla renge sahip değilse, aksi takdirde iç mekanın çok renkli ve tatsız olma olasılığı vardır..

Ikea’dan Rus dairelerinin tasarımcıları tarafından en güvenle hangi renk kombinasyonları seçiliyor? Süt dolapları, beyaz duvarların muşamba veya hafif ahşap laminat ile kombinasyonu. Bu durumda, koyu kahverengi askıları veya çekmeceli dolapları karşılayabilirsiniz. kasvetli görünmeyecekler.

“Gri artı beyaz artı bej sepet.” Ayrıca ilginç bir kit. Ana mobilyalar hafif, şemsiye sepeti veya ayakkabılık hafif ahşaptır. İsveç markasının bazı serilerinde çekmeceler hasır sepetlerle değiştirilebilir. “Rustik” bir ruh hali katacak. Anahtarı kilide çevirdiğinizde nasıl bir huzur dalgası hissedeceğinizi hayal edin. Duvarda bir resim için “İskandinav” havalı “manzarası” ile eşleşecek başka bir yer bulabilirsiniz..

Tasarımcılar tüm ruhlarını kreasyonlarına koyuyorlar, bu nedenle genel izlenim için krem ​​​​veya mavimsi tonlara mecazi bir uyumsuzluk olarak kırmızı, mavi ve hatta siyah gardırop iddialı görünmüyor. Tanınmış bir markanın birçok koridoru modüler olduğundan, koridorunuzun mütevazı alanında kendiniz için yeni ve yeni metamorfozlar düzenleyerek renk kolayca “taşınabilir”..

Mobilya fikirleri

Sorun şu: Her şeyi küçük bir koridora sığdırmanız gerekiyor. Şemsiyeyi “yaslamak”, puf yapmak, anahtarları ve şapkaları çıkarmak nerede? sakin olun beyler. Koridorun şık ve konforlu hale geldiği birçok geçit var:

 • Örneğin, yazarlar eldivenler ve anahtarlar için özel çok renkli duvar mini askıları buldular. Ve bir ağacın altında stilize edilmiş dış giyim kancaları, büyük, düzensiz yaşlı bir aile için kıyafet düzenleme sorununu mükemmel bir şekilde çözüyor..

 • Dar bir koridor için pratik bir kaçış, şapka ve ayakkabı raflarına bağlanan açık bir askıdır. Eko tarzı sevenler, ağaç şeklindeki bu askılığa bayılacaklar. Bu da koridoru süslemenin bir unsuru olarak algılanıyor..

 • Çocukların problemlerini çözmeyi unutmayın. Çocukları, boylarına uygun askıdaki alçak dolaplar ve kancalarla eşleştirin. Şirketin ürün yelpazesinde, tüm bu öğeler mevcuttur.

Şemsiyelik sevimli bir dekorasyon bulgusu olmaya hazır. Moderndir, konforludur, fazla yer kaplamaz ve aynı anda birçok şemsiye almanıza ve yağmurdan sonra bunları düzgün bir şekilde kurutmanıza olanak tanır..

İç mekanda güzel örnekler

Tipik bir koridor nasıl “şaşırtılır”, dairenize ilk kez giren konuklara nasıl ilham verilir? Tabii ki aynalar! Alanı görsel olarak genişletmek için tam boy bir aynada durun. Güzel bir çerçeve seçimine dikkat edin, şirket size aralarından seçim yapabileceğiniz bu satın almaları sunacaktır. Ayna çerçevesindeki ceviz rengi kaplama harika görünüyor. Aynı tonda bir puf veya çekmeceli bir dolap almak kolaydır..

Rusya’dan alıcılar bir dönüşle aynalara “sıkıştı”. İçlerinde istenen eğim özel bir kol ile ayarlanır. Sonuç olarak, ayna görüntüleme için uygundur. “Giriş pencerenizi” aynanın altına takılan orijinal bir çanta rafı ile birleştirin. Ürün kaliteli doğal ahşaptan yapılmıştır ve çok dayanıklıdır.

Koridor aynalarının renk düzenine dikkat edin. En çok kazanan beyaz ve “sütlü kahve”.

Çanta ve eldiven için planlanan tüm eşyalar rafa sığmıyorsa, bu sete zengin renkte şık bir şifonyer ekleyebilirsiniz. Aydınlatma, iç mekanın yeni bir aksanı olacak. Özellikle çok renkli olarak düzenlerseniz. Bir “ışın çeşmesi”, “hayranlık bölgesine” odaklanabilir. Tabii ki, muhteşem aydınlatma aynanın bulunduğu meydanda iyi oynayacaktır. Işıklar en çok hangi rengi etkiler? Uzmanlar şeftali, ahududu ve altın seçti. Ancak kendinizi hayal edebilir ve jet oynamanın gerçek bir “şelalesini” yaratabilirsiniz..

Çiçekler, resim, kolaj, fotoğraf içeren bir saksıyı ışıkla vurgulamak modadır. Farklı yönlere dönen, ruh halini “kontrol eden” mobil lambalar, “ilham planınızı” gerçekleştirmek için mükemmeldir. Halılar hakkında birkaç söz. Güzellik için de iyi oynuyorlar. Üstelik markalı ürünler sadece neme ve kire karşı dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda gerçek bir karmaşık halı desenine sahiptir..

Kaliteli incelemeler

Ikea koridorlarının ana avantajı kalitesidir. Tüketicileri son derece değerlidir ve olumlu eleştirilerde birleşir.. Mobilya dayanıklıdır, çevre dostudur ve her evin boyutlarına uygundur.. İsveçli şirket, koridorların genellikle “düzleştirildiği” veya “kesildiği” Rus dairelerinin özel düzenini dikkate aldı. Ancak tasarımın asları için hiçbir şey imkansız değildir ve tüketici konutlarının minyatür alanlarına “ayarlandılar”..

Koridorunuz kiler gibi görünse bile, Ikea marka mobilyalarla parlayacak ve “genişleyecektir”. Bir tezgah, kancalardan yapılmış bir duvar askısı ve şapkalar için bir raf, mini formatlı bir koridor için ideal bir set olmayan muhteşem doğal ahşaptan yapılmıştır.?

Olumlu eleştiriler için koşulsuz bir argüman olarak, “her şey her zaman elinizin altında” yasasına göre tasarlanan kulaklıkların unsurlarının açıklığı ortaya çıkıyor.. Doğal malzemeler, üst düzey sanatsal tasarım ve çok yönlülük talebin en iyi örneği oldu. Rus orta sınıf alıcıları Ikea’ya oy verdi.

Özetle, koridorun iç tasarımına herhangi bir merkezi oda ile aynı özenin gösterilmesi gerektiği söylenmelidir. Ikea tarzında bir koridor döşemek, başkalarına iyi bir zevk ve özen göstermek, sorunu yıllarca çözmek anlamına gelir. Bu tarzın seçimi sizi hiçbir şeyde hayal kırıklığına uğratmayacak, çünkü faydaları milyonlarca tüketici tarafından takdir edildi. İsveçli mobilya üreticilerinin ürünleri uzun zamandır saygı görüyor.

Koridorun Ikea’dan mobilyalarla güncellenmesi, sonraki videoya bakın.