koridordaki osmanlılar

Çoğu zaman insanlar, koridor gibi bir odanın önemini hafife alır ve onu, kıyafetleri değiştirebileceği / değiştirebileceği ve bazı kıyafet türlerini düzenleyebileceği yardımcı bir alan olarak algılar. Koridora karşı bu tutum yanlıştır, çünkü bu alan evin ayırt edici özelliğidir, çünkü eve girdiğinizde her şeyden önce kendinizi orada bulursunuz. Koridorun tasarımı, örneğin bir yatak odası veya oturma odası tasarımı kadar ciddiye alınmalıdır. Bugün koridorun iç kısmına mükemmel uyum sağlayacak güzel ve konforlu osmanlılardan bahsedeceğiz..

özellikler ve faydalar

Şu anda tüketiciler, koridoru dekore etmek için kesinlikle herhangi bir stil seçmekte özgürler. Bu alan güzel bir şekilde tamamlanabilir, dekore edilebilir ve her zevke ve renge uygun mobilyalarla döşenebilir..

Koridor için, bir tezgah veya bir osmanlı gibi kullanışlı iç eşyalar en çok satın alınır. Kural olarak, bu parçalar orta ila küçük boyuttadır, bu nedenle çok dar bir koridora bile yerleştirilebilirler..

Modern üreticiler, farklı malzemelerden ve farklı tarzlarda güzel ve kaliteli puflar üretir. Kesinlikle herhangi bir topluluk ve herhangi bir düzen için doğru ürünü seçmek mümkün olacak.

Bu tür gizemlerin birçok sahibi onları işaretler. kolaylık. Düzgün seçilmiş bir osmanlıda, sakince ayakkabı giymek veya bu tür mobilyalara çanta / çanta koymak için çok rahat bir şekilde oturabilirsiniz. Ayrıca bir misafiri kapı eşiğinde durmaması için sedire oturtabilirsiniz. Koridorun iç kısmındaki benzer bir detay, kesinlikle sahiplerinin misafirperverliğini ve yardımseverliğini gösterecektir..

Belirtilmelidir kullanılabilirlik böyle mobilyalar. Koridoru uygun bir osmanlı ile dekore etmek istiyorsanız, onu aramak için uzun süre dolaşmak zorunda kalmayacaksınız. Bu tür ürünler büyük talep görüyor ve hemen hemen her mobilya mağazasında bulunuyor..

Modern osmanlı modelleri sadece her zevke göre değil, aynı zamanda bir bütçe için de satın alınabilir. Mobilya showroomlarında hem uygun fiyatlı hem de lüks ve pahalı seçenekler bulunmaktadır. Tabii ki, ikincisi daha sağlam, kaliteli ve aşınmaya dayanıklıdır. Ancak, sahiplerine bir yıldan fazla hizmet edecek ucuz bir model alabilirsiniz..

Bugün, iç kısmı çeşitli şeyleri saklamak için tasarlanmış gelişmiş osmanlılar çok popüler. Koridorda, bu tür mobilyalar kullanışlı olacaktır, çünkü içine çeşitli aksesuarlar ve küçük şeyler yerleştirebilirsiniz, çoğu zaman yolunuza çıkan ve bu tür ortamlarda kaybolan..

Koridorda osmanlı sadece işlevsel değil, aynı zamanda dekoratif bir rol oynayabilir. Bu düşünceli ve kullanışlı detayın yardımıyla iç mekanı dönüştürmek ve tamamlamak mümkündür..

Ana şey, koridordaki diğer iç öğelerle ve duvar / zemin dekorasyonuyla uyumlu olacak uygun bir modeli doğru seçmektir..

Görüntüleme

Bugün mobilya pazarında çeşitli tip ve modifikasyonlarda osmanlılar var. Birçoğu takviyeli koridorda basitçe gerekli olan kullanışlı işlevler ve mekanizmalar:

 • Son zamanlarda, büyük talep görüyorlar sırtlı puflar. Dışarıdan, bu tür mobilyalar küçük bir koltuğa çok benzer. Bu modeller koltuk için daha sık kullanılır. Kural olarak, oturması çok rahat ve rahat olan yumuşak döşeme ile tamamlanırlar. Sırtlı Osmanlılar hemen hemen her topluluğa kolayca sığar.

 • Daha az kullanışlı ve popüler olmayan özel osmanlı kanepe. Kompakt bir tezgahtır. Çoğu zaman bu tasarımlar, içine ayakkabı, çeşitli aksesuarlar ve hatta bazı giysi türlerini yerleştirebileceğiniz kullanışlı saklama sistemleri içerir..
 • Günümüzde birçok mobilya fabrikası kullanımı kolay ürünler üretmektedir. askılı osmanlılar. Bu tür ürünler ilginç ve çekici görünüyor. Bununla birlikte, askılı sedirler, genellikle büyük oldukları için tüm odalar için uygun değildir..
 • Çekmeceli dikdörtgen puf, rahat ve ferah bir ortam yaratır. kaide osmanlı. Bu iç eşyaların ana özelliği genişlikleridir. Kompakt ve dar komodinlerden bahsetmişken bile, pek çok farklı şeyi ve nesneyi kolayca yerleştirebilirler..

 • Birçok model var katlanır koltuk veya özel bir geri çekilebilir mekanizma. Bu tasarımlar depolama sistemli ürünlerde kullanılmaktadır. Üstte kapaklı veya ipli saplı bu tür osmanlılar en işlevsel ve ferah olarak kabul edilir..
 • Katlanır tasarım çoğunlukla zarif bir kabarık göğüs. Bu özgün ve zengin model, en basit ve karmaşık olmayan forma sahiptir, ancak bu, tasarımında göze batmayan lüks ve karmaşıklığı barındırmasını engellemez..

Kapitone döşemeli büyüleyici sandıklar veya mobilya çıtçıtları şeklinde ekler özellikle zarif görünüyor. Bu sedirler sadece kare şeklinde değil, dikdörtgen şeklinde uzatılmış şekilde de üretilmektedir..

Ayrıca osmanlılar şekil olarak farklılık gösterir:

 • Yumuşak dolgu, yuvarlak modellerde en iyi sonucu verir. Lüks ferforje çerçeveli yuvarlak puflar özellikle etkileyici görünüyor. Birçok üretici bugün bu tür seçenekler sunuyor..
 • Küçük bir koridor için yarım daire biçimli bir kabarık ideal bir seçenek olacaktır. Bu tür mobilyalar fazla yer kaplamaz ve çok şık görünür. Çoğu zaman, yarım daire biçimli osmanlılar duvara yakın yerleştirilir ve koridordaki geçişi serbest bırakır ve dağınık değildir..
 • Geniş bir koridor için şık bir üçgen kopya uygundur. Bu puflar yardımıyla odanın köşelerini kullanabilir ve mevcut alanı organik olarak düzenleyebilirsiniz..

Malzemeler (düzenle)

Bir osmanlının koridor için maliyeti büyük ölçüde yapıldığı malzemelere bağlıdır:

 • Gerçekten eşsiz, lüks ve zarif dövme modeller. Kural olarak, bu iç öğeler benzersiz demir bukleler ve dalgalı çizgilerle dekore edilmiştir. Yumuşak bir tepeye sahip bir ferforje kabarık, ana dikkati çekecek ve koridor dekorunun tonunu ve stilini belirleyecektir. Pek çok tüketici, mümkün olduğunca dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı oldukları için bu ürünleri tercih etmektedir. Uzun yıllar sonra bile bu dövme ürün çekici görünümünü kaybetmeyecek ve düzenli kullanımdan sonra deforme olmayacaktır. Gerçekten eşsiz ve şık mobilya tutkunları, dekoratif girdaplar, demir yapraklar ve diğer göz alıcı eklemeler içeren karmaşık ferforje seçenekleri sevecekler..

Bu modellerin tek dezavantajı yüksek maliyetleridir. Ancak dövme ürünlerin hizmet ömrü ve benzersiz tasarımı, fiyatı tamamen haklı çıkarır..

 • Şıklığın asla modası geçmeyecek deri kopyalar. Böyle yumuşak ve güzel osmanlılar, iç mekanı canlandırabilir ve ona hafif bir aristokrasi dokunuşu verebilir. Tüm kabarık deri veya sadece üst kısmı (oturma yeri) ile kaplanabilir.. En pahalı ve dayanıklı seçenekler doğal deri döşeme ile. Bu tür malzeme sunumunu uzun süre koruyacak ve deforme olmayacaktır. Hakiki deri dokunuşa çok hoş ve elastiktir, bu yüzden ona zarar vermek o kadar kolay değildir.

 • Tüketici için biraz daha ucuza güzel bir mal olacak deri döşemeli osmanlı. Bu suni sentetik malzeme, doğal deriye çok benziyor ancak daha az dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı. Örneğin, bu tür döşemeli mobilyalar, dengesiz sıcaklık koşullarında çekiciliğini kaybedebilir (deri çatlayabilir). Deri ikamesinin dokunulduğunda daha kaba ve pütürlü olduğunu da belirtmekte fayda var..

 • Yüksek teknoloji ve güzel malzeme eko-deri. Bugün çok çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Benzer bir kaplamaya sahip Osmanlılar, hakiki deriden yapılmış modellerden daha kötü görünmüyor, ancak çok daha ucuza mal oluyorlar. Bazı alıcılar, bu çevre dostu malzemeye, giysilerin keskin parçalarından kolayca çizikler ve nefesler aldığı için daha dikkatli muamele edilmesini tavsiye eder. Çevre dostu derinin kolayca boyandığını da belirtmekte fayda var, bu nedenle mağazalarda deri sedirleri çeşitli renklerde bulabilirsiniz – zamansız ve katı klasiklerden renkli ve akılda kalıcı seçeneklere kadar..

 • Performans ve görünüm açısından lider konum, ahşap osmanlılar. Bu doğal malzeme güvenilir ve çevre dostudur. Bu tür modellerin sadece klasik iç mekanlar için alınabileceğini düşünmeyin. Modern üreticiler çok çeşitli seçenekler üretir, böylece sadece klasikler için değil, aynı zamanda daha modern bir topluluk için de uygun bir ürün seçebilirsiniz..

Birçok ahşap model, çeşitli fonksiyonel detaylarla tamamlanmaktadır. Örneğin, geniş ahşap raflar veya bardak altlıkları olabilir..

 • Özellikle popüler bugün moda rattan puflar. Dışarıdan, bu tür seçenekler kırılgan ve güvenilmez görünebilir, ancak gerçekte her zaman güçlü, aşınmaya dayanıklı ve dayanıklı oldukları ortaya çıkar..
 • En pahalısı ve en güçlüsü meşe, ceviz, kızılağaç, hevea veya vengeden yapılmış modeller. Gerçekten lüks görünüyorlar ve çok uzun süre dayanıyorlar. Bu tür örnekleri karşılayamıyorsanız, ancak gerçekten doğal ahşaptan yapılmış bir model satın almak istiyorsanız, o zaman çam veya huş ağacından daha uygun fiyatlı yapılara dönebilirsiniz..
 • en ucuzları sunta ve MDF’den yapılmış sedirler. Bu malzemeler odun atıklarından (talaşlardan) oluşur. Bu tür hammaddelerden yapılan ürünler çok uzun süre dayanabilir ancak nem ve rutubetten korunması tavsiye edilir. Bu tür mobilyaları yüksek nem oranına sahip bir odaya yerleştirmemelisiniz. Bu tür ürünlerin çoğu zaman rustik ve kalıplaşmış bir görünüme sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Sunta veya MDF’den yapılmış gerçekten orijinal, parlak ve güzel bir osmanlı bulmak oldukça zordur..

Boyutlar (düzenle)

Giriş holü, bir apartman veya evdeki diğer odalardan birçok farklılığa sahiptir. Her şeyden önce, bu tür binaların küçük görüntüleri not edilmelidir, bu nedenle onlar için mobilyalar özellikle dikkatli ve dikkatli seçilmelidir..

Koridor osmanlılarının çoğu alçaktır. Bu gösterge nadiren 40-45 cm’yi aşar, ancak bu iç öğelerin derinliği ve genişliği büyük ölçüde değişebilir. Örneğin, bir koridor için, sadece 30-40 cm derinliğe ve 50-60 cm genişliğe sahip bir kabarık satın alabilirsiniz, modern mobilya mağazalarında en çok küçük ve orta boy modeller bulunur. Yani, en yaygın olanlardan biri, 30×30 veya 25 cm’lik dar seçeneklerdir..

Ayrıca birçok mağazada ihtiyacınız olan boyutlarda bir puf sipariş edebilirsiniz. Standart olmayan, örneğin uzun veya kavisli olabilir – seçim sizin. Böyle bir ürün daha pahalıya mal olacak, ancak ideal olarak koridorunuza uyacak ve benzersiz bir tasarımla göze hitap edecek..

Renkler

Osmanlı’nın rengi, koridorda bulunan diğer tonlarla örtüşmelidir. Bugün uyumlu ve güzel bir topluluk oluşturmak için herhangi bir rengin modelini seçebilirsiniz. En popüler olanı elbette klasik seçeneklerdir..

Klasikler siyah, beyaz ve kahverengi tonları içerir. Bu tasarımdaki mobilyalar, birçok toplulukta harika görünüyor ve nadiren iç mekandan dışarı çıkarak kendisine aşırı dikkat çekiyor. Ancak, koridordaki kar beyazı osmanlının uzun süre mükemmel temiz kalmasının pek mümkün olmadığı söylenmelidir..

Açık renkli modeller çok çekici ve zariftir, ancak çok kolay kirlenirler, bu nedenle koridordaki bu tür puflara mümkün olduğunca dikkatli ve dikkatli davranmalısınız..

Mor, lacivert, gri, koyu yeşil veya bordo gibi renkler daha az kirlenir ve kullanımı pratiktir. Bu tür seçenekler uygun bir ortamda çok şık ve çekici görünecek..

Pastel renklerin Osmanlıları nazik ve romantik görünüyor. Bu tür elemanlar iç mekanı yumuşatabilir..

Parlak ve gösterişli renklerde ürünler seçerken dikkatli olun.. Bu modeller sadece nötr ve sakin bir yüzeye sahip odalara yerleştirilmelidir, aksi takdirde topluluk çok akılda kalıcı ve hatta sinir bozucu olacaktır..

Çeşitli stiller

Bugün, herhangi bir stil tasarımında bir iç mekan için uygun bir kabarık seçilebilir.. Çeşitli tarzlardaki osmanlılarla donatılmış bazı karakteristik özellikleri göz önünde bulundurun:

 • Klasik. Zamansız klasikler tarzındaki güzel puflar hemen hemen her koridorda uyumlu görünüyor. Kural olarak, bu damardaki modeller doğal ahşaptan yapılmıştır ve sağlam ve asil bir tasarımla ayırt edilir..
 • Yüksek teknoloji. Bu modern tarz bugün çılgınca popüler. Birçok ev iç tasarımcısı, yüksek teknolojiyi “modern gençliğin klasikleri” olarak adlandırır. Bu yöndeki modern ve fütüristik osmanlılar, sadelikleri ve özlü formları ile ayırt edilir. Bu modellerin dekorasyonu olarak krom parçalar veya güçlü metal ayaklar rol oynayabilir..

 • eko. Bu stilin adı kendisi için konuşur. Eko yön, iç mekanda doğal ve çevre dostu malzemelerden yapılmış mobilyaların kullanılmasını içerir. Bu damardaki bir koridor için bambu, hevea veya rattandan yapılmış büyüleyici ve kaliteli bir kabarık uygundur..
 • Etnik. Etnik tarzdaki osmanlılar çoğunlukla geometrik baskılar ve sıra dışı folklor unsurları ile dekore edilmiştir. Yapay olarak yaşlandırılmış bir yüzeye sahip varyantlar özellikle ilginç ve zarif görünüyor. Böyle bir detay, iç mekana bir Alp dağ evinin eşsiz bir dokunuşunu verebilir..

Nasıl seçilir?

Koridor, bir eve veya daireye girerken gözlemleyebileceğimiz ilk şeydir. Hiç şüphesiz böyle bir oda her zaman özel ilgi görür. Koridorun çekici ve işlevsel olmasını istiyorsanız, onu ayakkabı raflı rahat bir osmanlı, ek bir çekmece (veya birkaç çekmece) veya geniş dolaplı bir model ile tamamlamalısınız. Bu tür örnekler sadece koridorun içini tamamlamakla kalmayacak, aynı zamanda birçok faydalı işlevi yerine getirecektir..

Koridorun görüntüleri izin veriyorsa, içine osmanlı ve duvara tutturulmuş bir askıdan oluşan bir yapı monte edilebilir. Genellikle, bu tür mobilyalar alt kısımda raflar, çekmeceler ve dolaplarla donatılmıştır.. Alanı görsel olarak genişletmek için açık renklerde osmanlı satın almanız önerilir.. Ancak bu tür mobilyalar kolay ve çabuk kirlendiği için dikkatli olmalısınız. Deri, eko-deri veya deri seçeneklerine tercih vermek daha iyidir. Özellikle hızlı bir şekilde yapılırsa, bu tür yüzeylerden kir ve toz kolayca çıkarılabilir..

Uygun bir osmanlı seçerken, koridorun düzenini dikkate aldığınızdan emin olun. Bu nedenle, küçük ve sıkışık bir koridor için yarım daire biçimli veya yuvarlak bir seçenek en iyi çözüm olacaktır. Alan izin veriyorsa, odaya şık bir üçgen veya masif silindirik numune yerleştirilebilir..

Satın almadan önce mobilyalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Döşemeler, yapılar ve mekanizmalar (varsa) mükemmel durumda olmalıdır. Ürün çizikler ve çizikler göstermemelidir..

Rahat ve işlevsel bir osmanlı kendiniz yapılabilir. Bu tür mobilyaları kendi ellerinizle yapmak için, eski lastiklerin (modele yuvarlak bir şekil vermek için), kontrplak, ahşap kutular ve kullanılamaz lastiklerin yanı sıra sabır ve arzuya ihtiyacınız olacak. Tüm bu parçalardan tek bir yapı oluşturuyoruz ve onu kumaş veya deri ile kaplıyoruz..

Kendi ellerinizle benzersiz bir osmanlı yaratma konusunda ustalık sınıfı, aşağıya bakın.

İç seçenekler

Koridor için herhangi bir stil ve renkte yapılmış uygun bir osmanlı seçilebilir. Örneğin, sakin yeşil duvarların ve kahverengi laminatın arka planına karşı, yumuşak soluk elma koltuklu köşe beyaz kabarık ve kancalı (giysiler için) asılı köşe yapısı ve kitap, dergi ve çeşitli aksesuarlar için raflar organik görünecektir..

Dekoratif ekler ile ağırlıklandırılmayan karmaşık olmayan kare sedirler, minimalist ve modern iç mekanlarda harika görünüyor. Örneğin, sütlü karo zeminli ve parlak siyah kapılı büyük kar beyazı bir koridorda, döşemede geometrik bir kabartmaya sahip küçük ve kare gri-yeşil bir osmanlı görünecektir..

Sakin renklerde yapılan koridorlara parlak ve zengin renk modellerinin yerleştirilmesi tavsiye edilir. Örneğin, yoğun bir limon gölgesinde düşük yuvarlak bir kabarık, kahve duvarları, açık laminat zemin ve koyu mavi unsurlar (giriş kapısı ve zemin halısı) içeren bir koridoru tamamlayacaktır..

Koridorunuz lüks ve aristokrat bir tarzda yapılmışsa, içinde hakiki deri süslemeli pahalı bir kabarık en iyi görünecektir. Örneğin, bej duvarları ve uçuk kahverengi zemini olan aristokrat bir odaya, sütlü deriden yapılmış küçük bir kare osmanlı koyabilir, üstüne baget çerçeveli bir ayna asabilir ve askılı bir rafı biraz daha uzağa koyabilir, dekore edebilirsiniz. kapitone krem ​​deriden yapılmış bir arka duvar ile.

Çok sayıda raf ve dolapla dolu olmayan dar bir koridorda, zıt bir gölgede küçük bir osmanlı koyabilirsiniz. Örneğin, turuncu duvarlı, yarısı dekoratif taşla süslenmiş bir odada, arkası yuvarlak göz alıcı siyah yumuşak bir puf koyabilir ve durumu siyah çerçeveli duvar resimleriyle süsleyebilirsiniz. Düzeni ağırlaştırabileceğinden, bu tür ortamlarda ek mobilya parçalarının sergilenmesi önerilmez..

Kar beyazı bir koridorda zıt bir osmanlı muhteşem görünecek. Bu nedenle, beyaz duvarların arka planına ve elmas şeklinde bir baskıya sahip siyah beyaz bir zemine, siyah ayaklı dövme veya metal bir versiyon ve sırtsız dikdörtgen kırmızı bir koltuk yerleştirilmelidir..

Çatı katı tarzında yapılmış ve dekoratif beyaz tuğlalarla kaplanmış koridorda, beyaz renkte küçük bir sert osmanlı bankı gibi görünecektir. Ahşap çerçeveli uzun bir ayna ve duvarlarda siyah çerçeveli hafif tablolar ile tamamlanabilir..