Koridorun iç kısmında büyük ayna

Büyük bir ayna, koridorun iç kısmında çeşitli işlevleri yerine getirebilir. Örneğin, alanı görsel olarak büyütme yeteneğine sahiptir. Ayrıca, bazı insanlara göre, birkaç mistik işlevi yerine getirebilir ve belirli bir yerde evi bile koruyabilir. Birisi onu dekoratif bir unsur olarak kullanıyor. Ayrıca aynanın sadece narsisizm için bir nesne olduğuna inanılır..

7fotoğraf

Yine de koridorda büyük bir ayna, gardırop veya portmanto ile eşit değerde bir ihtiyaçtır. Sonuçta, saç stilinin düzgün olduğundan, takım elbisenin “uyduğundan” ve ayakkabıların imajınıza uygun olduğundan emin olarak size evden çıkma fırsatı verir..

Görüntüleme

Ayna, arkasına uygulanan çok yoğun bir yansıtıcı kaplamaya sahip sıradan bir camdır. Aynanın bulunduğu yerde:

Zemin ayakta

İki şekilde kurulabilirler:

  • yere koy ve duvara yaslanın, ancak bu durumda özellikle evde çocuklar veya hayvanlar varsa aynanın düşme olasılığı vardır..
  • Bacaklı model – hem güvenlik hem de amaç için en başarılı seçenek. Kural olarak, bu tür modeller aynanın eğim açısını değiştirmenize izin verir. Bu nedenle, düşük aynalar bile sizi tam büyümede yansıtabilir. Yerleşik tekerlekli ayaklar, yapıyı dairenin etrafında kolayca hareket ettirmenizi sağlar. Bu tür ürünler, koridorda diğer seçeneklerden daha fazla alan gerektirir..

Duvara monte

Özel armatürler kullanılarak duvara sabitlenirler..

yerleşik

Bu tür ürünler genellikle koridorda yeterli alan olmadığında günü kurtarır. Bu durumda dolap kapaklarına yerleştirilirler veya hatta dolap duvarlarını onlarla değiştirirler. Bu arada, bu seçenek yalnızca yerden tasarruf sağladığı için değil, aynı zamanda ayna döndürülebildiği ve kendinize farklı bir ışıkla bakabildiği için de başarılı. Tabii ki dolabın duvarlarının açılması ve yanlara dağılmaması şartıyla.

Konum seçeneğine göre ayırt edilirler:

  • yatay konumlu – alanı görsel olarak genişletir, ancak bu durumda tavan daha düşük görünmektedir. Bu nedenle alçak tavanlı odalarda bu seçenek dikkatli kullanılmalı veya hiç kullanılmamalıdır..
  • Dikey olarak yerleştirilmiş – koridor için en iyi seçenek. Aynanın yüksekliğinin bunu yapmanıza izin vermesi koşuluyla, görünümünüzü tam büyümede değerlendirmenize izin verecektir..

form

Şu anda, ayna herhangi bir şekilde yapılabilir. Hayal gücünüze ve finansal yeteneklerinize bağlıdır. Zanaatkarlar sizi herhangi bir, hatta en tuhaf şeklin bir modeli yapacaktır. Ancak koridorun iç kısmında kullanılan aynaların en yaygın biçimleri dikdörtgen ve ovaldir..

Seçim İpuçları

Koridorda, sizi tam olarak yansıtacak bir aynaya sahip olmak daha iyidir. Satın almadan önce, alan miktarını değerlendirmeye değer. Boş bir duvarınız varsa, en kolay seçenek duvara monte edilmiş dikdörtgen veya oval dikey olarak yerleştirilmiş bir seçenektir..

Öyle olur ki, bir nedenden dolayı, sahibi aynanın yeri için tüm duvarı vermek istemez. Bu durumda, yeterli alanınız varsa, ayaklı bir model seçin. Bu tür modellerin orijinal versiyonları iç mekanınızı süsleyecek ve ihtiyaç duyulursa her zaman kaldırabilirsiniz. Bu tür seçeneklerin ek bir bonusu, şeyleri saklamak için bir rafın varlığıdır. Az ama güzel!

Metrekare yaşam alanı fiyatlarındaki artış ve stüdyo dairelerin popülaritesi nedeniyle, çok az kişi geniş bir giriş holü ile övünebilir. Bu durumda, gömme aynalı dolaplar kurtarmaya gelir. Başka bir seçenek daha var – bunlar duvarları veya duvarları süslemek için kullanılabilecek ayna panellerdir. Sonuçta ayna panellerin tam teşekküllü aynalar olmadığını söylemek isterim, bu nedenle yansıma kalitesi bu seçeneğin bir dezavantajı olabilir..

Güvenlik açısından, koruyucu bir filmle kaplı ürünleri seçin. Yanlışlıkla kırılırsa, bu durumda parçalar farklı yönlere uçmayacak, film üzerinde kalacaktır. Kendiniz yapıştırabileceğinizi belirtmekte fayda var..

Tasarım

Aynanın kendisi istisnasız herhangi bir iç mekana sığacaktır. Ancak onu dekore ederek evinize gelen misafirleri yakalayacak belli bir aksan yaratabilirsiniz. Düşünme şeklinizi ve hatta ne yaptığınızı yansıtacaktır. Böylece evinizin kartviziti rolünü oynayacaktır..

Ayna tasarımları çok çeşitli gelir. Bunlardan en yaygın olanı çerçevedir. Ancak yaygın, basit anlamına gelmez. Tabii ki, daha sık MDF, sunta veya ahşaptan yapılmış çerçeveleri görmeye alışkınız. Ancak dövme metal kullanarak tasarlama fırsatı var. Burada gerçek sanat eserlerini izleyebilirsiniz. Taşlar ve cam parçalarıyla süslenmiş çerçeve de güzel görünüyor. Deniz tarzında yapılmış bir çerçeve, iç mekanınıza özgünlük getirebilir..

Ayna tasarımları için kumlama tekniği kullanılarak bütün şaheserler oluşturulabilir. Böyle bir desen, aynanın hem bir köşesine yerleştirilebilir hem de tüm yüzeyini kaplayabilir. Ancak, bu durumda, yansıtıcılığı bozulur..

Koridordaki aydınlatma, örneğin oturma odası veya yatak odasından çok daha kötü olduğu için, aydınlatma kullanımı sadece aynayı süslemekle kalmayacak, aynı zamanda ek aydınlatma yaratacaktır. Bu nedenle, bu tasarım seçeneği giderek daha popüler hale geliyor..

Ayrı parçalardan oluşan aynalar-kompozisyonlar var. Orijinal ve güzel olmasına rağmen bu seçenek en başarılı değil. Sonuçta, bir kişiyi parçalara ayırır ve böyle bir durumun insan sinir sistemi üzerinde iç karartıcı bir şekilde hareket ettiğine inanılır. Evde gerçekten böyle bir kompozisyon oluşturmak istiyorsanız, bu her zaman bakmayacağınız bir ürün olmalıdır..

İç mekandaki örnekler

Minimalist bir ayna kullanmanın harika bir örneği.

Ayrıca koridorda bir ayna için iyi bir seçenek. Bu yerleşim, aydınlatmanın alanını ve parlaklığını görsel olarak artırır. İç kısım net düz çizgilere sahiptir, gereksiz ayrıntılar ve parlak renkler yoktur. Böyle bir düzenleme, evin sahibini katı, talepkar ve dakik bir kişi olarak karakterize eder. Bu izlenim, saat şeklindeki bir ayna ile büyük ölçüde geliştirilmiştir..

Aynanın bu versiyonu, bir kişiyi parçalara ayırdığı için tamamen başarılı değildir. Ama bu tek sebep değil. Tasarımcının fikri, onu antika bir tarzda dekore etmekti. Böyle bir anlam yüküyle yapılan birçok mobilya çok onurlu görünüyor, ancak ayna kirli görünüyor. Ayrıca dublörünüzü yansıtır, bu yüzden çiziksiz olmalıdır..

Aynanın organik olarak iç mekanın modern tarzına nasıl karıştığının bir örneği. Ancak konumu, kendisini tam bir büyüme içinde görmesine izin vermiyor..

Koridorda yer sıkıntısı varsa, gardırop içine yerleştirilmiş bir ayna harika bir seçenektir. Bu tür seçenekler, kural olarak, her zaman avantajlıdır..

Ahşap çerçeve, aynaları süslemek için kullanılan bir klasiktir..

biraz mistisizm

Mistik bir bakış açısından ayna, maddi ve latif dünyalar arasında bir limandır. Negatif enerjiyi çekebilir ve yansıtabilir. Evde bir ayna takmanın kategorik olarak kontrendike olduğu yerler var. Ama koridorda, yine mistik yasalara göre,!

Ana kural, koridordaki bir aynanın ön kapının karşısına monte edilmesinin tavsiye edilmemesidir..

Aslında sizin ikiziniz olduğu için üzerinde talaş, çizik, çizik olmaması ve tabii ki temiz olması gerekir. Negatif enerji biriktirebileceğine inanıldığından, mümkün olduğunca sık yıkanması önerilir..

8fotoğraf

Koridorda ayna yerleştirmek için daha fazla fikir – sonraki videoda.