Lalka Waldorfa. Wzory z rozmiarami, klasa mistrzowska, zdjęcie

Delikatna skóra dziecka jest bardzo wrażliwa na różne materiały, dlatego należy zachować ostrożność przy wyborze zabawek dla dzieci. Lalka Waldorf wykonana jest wyłącznie z naturalnych tkanin. Pomysł na uszycie takich zabawek wpadły na pomysł ludowych szmacianych lalek, które, jak się okazało, mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Lalka Waldof to szmaciana lalka, którą każda matka może uszyć dla swojego dziecka. W tym artykule oferujemy lekcje mistrzowskie krok po kroku jak uszyć lalkę waldorfską Zrób to sam.

Lalka Waldorfa. Zdjęcie

Lalki te są szeroko stosowane na całym świecie. W przeciwieństwie do zwykłych pluszowych zabawek wykonanych z tkaniny, lalki Waldof dokładnie odwzorowują ludzki kształt. Dlatego przy szyciu takiej lalki ważne jest przestrzeganie ścisłych proporcji ludzkiego ciała..

Lalki te są szeroko stosowane na całym świecie. W przeciwieństwie do zwykłych pluszowych zabawek wykonanych z tkaniny, lalki Waldof dokładnie odwzorowują ludzki kształt. Dlatego przy szyciu takiej lalki ważne jest przestrzeganie ścisłych proporcji ludzkiego ciała.

Materiały, z których uszyjesz lalkę Waldorf muszą być naturalne. Bawełna, wełna lub len są do tego idealne. Wskazane jest, aby jako nadzienie używać owczej wełny, ponieważ główną cechą takiej zabawki jest naturalność..

Materiały, z których uszyjesz lalkę Waldorf, muszą być naturalne. Bawełna, wełna lub len są do tego idealne. Wskazane jest, aby jako nadzienie używać owczej wełny, ponieważ główną cechą takiej zabawki jest naturalność.

Zanim zaczniesz szyć, zastanów się nad wiekiem dziecka, ponieważ w pedagogice waldorfskiej obowiązuje zasada, że ​​zabawki nie wyprzedzają rozwoju, ale w pełni odpowiadają zwrotowi. Jeśli proporcje lalki są proporcjonalne do ciała dziecka, to bawiąc się taką lalką, dziecko uzyska pełny obraz siebie i ogólnie osoby.

Zanim zaczniesz szyć, zastanów się nad wiekiem dziecka, ponieważ w pedagogice waldorfskiej obowiązuje zasada, że ​​zabawki nie wyprzedzają rozwoju, ale w pełni odpowiadają zwrotowi. Jeśli proporcje lalki są proporcjonalne do ciała dziecka, to bawiąc się taką lalką, dziecko uzyska pełny obraz siebie i ogólnie osoby.

Dziś znajdziesz wiele przydatnych warsztatów, jak zrobić lalkę Waldof dla dzieci w różnym wieku..

Dziś znajdziesz wiele przydatnych warsztatów, jak zrobić lalkę Waldof dla dzieci w różnym wieku.

Na przykład dla dzieci poniżej drugiego roku życia lepiej jest uszyć małą zabawkę, która zmieści się w długopisie. Powinien być miękki w dotyku i bardzo prosty. Takie zabawki są również nazywane lalkami motyli, ponieważ składają się z gęstej głowy wypchniętej wełną i miękkiego, szmacianego ciała bez farszu..

Dziś znajdziesz wiele przydatnych warsztatów, jak zrobić lalkę Waldof dla dzieci w różnym wieku. Na przykład dla dzieci poniżej drugiego roku życia lepiej jest uszyć małą zabawkę, która zmieści się w długopisie. Powinien być miękki w dotyku i bardzo prosty. Takie zabawki są również nazywane lalkami motyli, ponieważ składają się z gęstej głowy wypchniętej wełną i miękkiego, szmacianego ciała bez farszu.Lalka Waldorf dla dzieci do 2 lat

Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat możesz uszyć lalkę, która ma już pełne ręce i nogi. W tym wieku dziecko już wyraźniej ocenia otaczający go świat i staje się niezależne. Uszyj też dużo ubrań dla lalki. Ubieranie i rozbieranie zabawek wpływa na rozwój motoryki małej.

Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat możesz uszyć lalkę, która ma już pełne ręce i nogi. W tym wieku dziecko już wyraźniej ocenia otaczający go świat i staje się niezależne. Uszyj też dużo ubrań dla lalki. Ubieranie i rozbieranie zabawek wpływa na rozwój motoryki małej.Lalki Waldorf dla dzieci od 2 do 5 lat

W wieku pięciu lub sześciu lat dzieci zaczynają odgrywać role. Możesz uszyć lalki dla chłopców i dziewczynek, aby dziecko z łatwością opanowało gry fabularne. Za pomocą tych zabawek spróbuj odgrywać prawdziwe spektakle lub dramatyzować bajki..

W wieku pięciu lub sześciu lat dzieci zaczynają odgrywać role. Możesz uszyć lalki dla chłopców i dziewczynek, aby dziecko z łatwością opanowało gry fabularne. Za pomocą tych zabawek spróbuj odgrywać prawdziwe przedstawienia lub tworzyć dramatyczne bajki.

Gry odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego nauka zabawy jest głównym zadaniem każdego rodzica. Jeśli sam uszyjesz lalkę, o wiele ciekawiej będzie wymyślić z nią grę, ponieważ włożyłeś do zabawki kawałek swojej duszy..

Lalka Waldorf zrób to sam. Klasa mistrzowska

Zwykle zaczynają szyć lalkę Waldorfa od głowy. Gdy ta część ciała zostanie uformowana, będziesz w stanie znaleźć odpowiedni wzór dla ciała..

Zwykle zaczynają szyć lalkę Waldorfa od głowy. Kiedy ta część ciała jest uformowana, możesz znaleźć odpowiedni wzór dla ciała.

Wzór na ciało lalki:

wzór dla lalki waldorfskiej

Robiąc głowę pamiętaj, że musi być ciasno upakowana. Rezultatem jest woreczek, który od spodu jest owinięty nitką, aby zrobić szyję.

Robiąc głowę pamiętaj, że musi być ciasno upakowana. Rezultatem jest woreczek, który od dołu jest owinięty nitką, aby zrobić szyję.Gdy głowa jest gotowa, obrysuj kontury na materiale w kolorze cielistym.

Następnie nić owija się wokół głowy, aby nadać jej kształt. W ten sposób na głowie lalki powstają strefy ciemieniowe, potyliczne i oczu..

Następnie nić owija się wokół głowy, aby nadać jej kształt. W ten sposób na głowie lalki powstają strefy ciemieniowe, potyliczne i oczu.

Następnie głowę należy przykryć cielistym materiałem. W tym celu składa się kawałek tkaniny, a następnie nakłada się na niego głowę, zwróconą do zagięcia, wykonuje się znaki markerem, szyte na maszynie do pisania i wycinane.

Obejrzyj wideo: Mistrzowska klasa lalek motyl Waldorf

Twarz lalki jest minimalistyczna, więc zwykłe koraliki idealnie sprawdzą się jako oczy i usta. Możesz wyhaftować twarz nićmi, wszystko zależy od chęci i dostępności określonych materiałów.

Ze wzoru wytnij detale torsu, ramion i nóg. Rzeczy części ciała tak, aby były w 1/3 puste.

Teraz złóż ręce. Następnie zszyj cały tułów i wepchnij go, a następnie włóż ramiona. W miejscach dłoni i stóp będziesz musiał wykonać specjalne szwy, aby je ukształtować.

Teraz złóż ręce. Następnie zszyj cały tułów i wepchnij go, a następnie włóż ramiona. W miejscach dłoni i stóp będziesz musiał wykonać specjalne szwy, aby je ukształtować..

jak kształtować ręce i nogi

Do uszycia lalki Waldorf nie trzeba używać nowych kawałków materiału. Rękaw ze swetra lub skarpetki mogą być odpowiednie jako materiał na głowę, można też pokroić wełniane rzeczy na małe kawałki i wykorzystać je jako materiał wyściełający. Podstawową zasadą jest to, że tkaniny są naturalne, a to, gdzie je otrzymasz, zależy od Ciebie.

Do uszycia lalki Waldorf nie trzeba używać nowych kawałków materiału. Rękaw ze swetra lub skarpetki mogą być odpowiednie jako materiał na głowę, można też pokroić wełniane rzeczy na małe kawałki i wykorzystać je jako materiał wyściełający. Podstawową zasadą jest to, że tkaniny są naturalne, a to, gdzie je otrzymasz, zależy od Ciebie.

Po całkowitym uszyciu lalki zacznij robić włosy. Istnieje wiele sposobów na ukształtowanie fryzury lalki Waldorf, możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. Jednym z najprostszych jest włosie z przędzy.Opcja produkcji głowy lalki Waldorfkształtowanie twarzy lalki waldorfskiejUformuj relief twarzy za pomocą nicirobienie głowy lalkiZakrywanie głowy cielistym materiałem

szmaciana głowa lalki

wypchaj ciało lalki Waldorf

ułóż ciało i ukształtuj stopy

Po całkowitym uszyciu lalki zacznij robić włosy. Istnieje wiele sposobów na ukształtowanie fryzury lalki Waldorf, możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. Jednym z najprostszych jest włosie z przędzy.

Musisz przyciąć nici na tę samą długość, a następnie przyszyć je na środku i przyszyć do głowy. Nie zapomnij następnie przyszyć włosów w kółko, aby były dobrze przymocowane do głowy..

Musisz przyciąć nici na tę samą długość, a następnie przyszyć je na środku i przyszyć do głowy. Nie zapomnij następnie przyszyć włosów w kółko, aby były dobrze przymocowane do głowy.

Jeśli uszyjesz kilka rzędów włosów z nici, otrzymasz bardzo obszerną głowę włosów, którą można nawet zapleść w warkocze..

łączymy oddzielne częściZwróć uwagę, jak ukryć szew między głową a ciałem

Inną opcją dla wysokiej jakości zabawek są lalki Tilda. Przeczytaj: Szyjemy ciężarną lalkę Tilda

Edukacja przez zabawę jest dobrą okazją do nauczenia dziecka tego, co pożyteczne, zgodnie z jego wiekiem i upodobaniami. Spróbuj uszyć inaczej lalki waldorfskie I nie martw się o przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo tych miękkich zabawek!.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org