Drewniany stolik kawowy zrób to sam

Stolik kawowy – integralna część każdego salonu lub biura. Sam pomysł niskiego stołu powstał w krajach wschodnich, a następnie przeniósł się do Europy. Kiedyś stół był uważany za symbol luksusu i był wykonany głównie z drogich gatunków drewna. Dziś w sklepach meblowych można znaleźć zarówno modele drewniane, jak i szklane w dowolnym rozmiarze i kolorze. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić stolik kawowy z gałęzi drzew i zaczepów własnymi rękami. Drewniany stół o oryginalnym kształcie wprowadzi do Twojego wnętrza radość, a także pomoże z korzyścią pozbyć się zaczepów.

Materiały:

– gałęzie i korzenie o różnych średnicach i kształtach;

– klej stolarski;

– wkręty samogwintujące;

– Piła;

– papier ścierny;

– nóż;

– lakier;

– szczekać;

– kamyki;

– żywica epoksydowa.

Mistrzowska klasa stolika kawowego DIY

  • Podnieś gruby zaczep na podstawę stołu. Oderwij korę i przeszlifuj papierem ściernym. Do szlifowania najpierw użyj gruboziarnistego papieru ściernego, a następnie przejdź do drobnoziarnistego..
  • Wykonuj równe cięcia, aby gotowy produkt był stabilny, a blat można było równomiernie zamocować na podstawie.

Mistrzowska klasa stolika kawowego DIY

  • Każdy samodzielnie wybiera kształt i konstrukcję blatu. Na przykład możesz narysować drzewo na desce i wykonać frezowanie lub wypalanie ścieżki. Bardziej złożony wystrój – ułóż drzewo z prawdziwych gałęzi.
  • Znajdź oddział z dużą ilością widelców. Podziel go na gałęzie i oderwij korę. Następnie odetnij zaokrąglone boki, aby gałąź okazała się płaska..
  • Przygotuj sam blat. Jeśli użyłeś kawałka drewna lub litego drewna, przeszlifuj powierzchnię.

zdjęcie stolika zrób to samZdjęcie stolika do kawy zrób to sam

  • Przymocuj gałązki do blatu i odetnij nadmiar końcówek. Następnie możesz zacząć kleić gałęzie klejem do drewna..
  • Teraz przymocuj blat do podstawy.
  • Aby krawędzie stołu wyglądały atrakcyjnie, zabezpiecz kawałki kory lub gałązki kleju.

stoliki kawowe zrób to sam ze złomu

  • Oprócz drzewa z gałęzi, kamyki należy przykleić do blatu. Jeśli podłożysz paski LED pod kamyki, to stolik będzie świecił wieczorem.
  • Aby powierzchnia blatu była idealnie gładka, polewa się go żywicą epoksydową.

jak zrobić stolik kawowy własnymi rękami zdjęcie

Stolik kawowy ze złomu jest gotowy. Projekt okazał się naprawdę kreatywny, więc produkt meblowy zwięźle wpasuje się we wnętrze mieszkania lub wiejskiego domu. Stolik kawowy przeznaczony jest nie tylko do umieszczania gazet i czasopism. Na blacie możesz postawić wazon, fotografię lub inne przedmioty, dodatkowo mebel stanie się wygodnym miejscem na kawę.