Jak czyścić plamy z materaca w domu?

Co się stanie, jeśli najlepszy materac w twoim domu stał się bezużyteczny? Nie musisz się spieszyć, aby zanieść materac do drogiej pralni chemicznej. Wiele plam na materacu można usunąć własnymi rękami w domu..

Aby materac służył przez długi czas, należy go stale monitorować. Zanim wyczyścisz materac, musisz określić charakter plam na nim. Nieprzyjemny zapach może nie być na materacu w ciągu dnia, jeśli posyp go sodą oczyszczoną.

Na materacu może znajdować się dużo plam, oto kilka wskazówek, jak je usunąć.

Jeśli powierzchnie w mieszkaniu są często czyszczone, materace nie są czyszczone tak często, ponieważ znajdują się pod warstwą pościeli. Aby w materacu nie pojawiały się owady i inne owady, należy je regularnie czyścić.

Oczywiście dzisiaj nie ma problemu z wyczyszczeniem materaca na sucho. Jednak trzeba będzie tam wydać dużo pieniędzy. Materac łóżkowy najlepiej samodzielnie czyścić za pomocą dostępnych narzędzi..

Jak pozbyć się plam z materaca

Na materacu może znajdować się dużo plam, oto kilka wskazówek, jak je usunąć.

  • Na przykład zmyj materac serwetką, aby usunąć rozlany płyn. Tylko w ten sposób można zapobiec natychmiastowemu przesiąkaniu cieczy do głębokich warstw materaca..
  • Tłuszcz na materacu jest doskonale usuwany alkoholem. Materac należy nasączyć alkoholem za pomocą wacika, a następnie pozostawić do wyschnięcia.
  • Kosmetyki usuwa się z materaca poprzez osuszenie papierem.
  • Pomadkę usuwa się alkoholem.
  • Lakier do paznokci – aceton.
  • Bardzo często materac może wchłaniać wilgoć, co powoduje gnicie. W sypialni tworzy się nieprzyjemny zapach. Oczywiście ta metoda działa tylko w dwudziestu procentach czasu. Materac moczy się w zaprawie wapiennej, a następnie suszy.
  • Tym, którzy lubią palić w łóżku, deklarujemy, że usunięcie zapachu papierosów jest prawie niemożliwe. Można jedynie spróbować obficie spryskać materac wodą sodową, a po dniu odkurzyć..

Wszystkie te metody można pominąć, jeśli materac jest odpowiednio pielęgnowany. Więc nie trzeba palić, pić, jeść w łóżku. Pokrowce muszą być używane, aby chronić materac, jeśli coś się stanie. I wreszcie, nie trzeba czekać, aż materac stanie się bezużyteczny..

Zobacz także pomocny film: Usuwanie plam krwi z materaca

Przeczytaj także przydatne artykuły pod nagłówkiem rzemiosła meblowego