DIY pufa z wyściółką z sinteponu

Torba na puf DIY

Meble bezramowe zostały wynalezione we Włoszech stosunkowo niedawno. Miękkie otomanki-torby przypadły do ​​gustu zwolennikom kreatywnych rozwiązań we wnętrzu i niezwykłego stylu. Pomimo tego, że pufy-worki czy bin-run weszły do ​​masowej produkcji, można je uszyć w domu. Chcesz wprowadzić do swojego wnętrza komfort, jasność i nowoczesny design? Przeczytaj w tym artykule szczegółowe instrukcje, jak zrobić pufę własnymi rękami.

Materiały do ​​wykonania pufy - torby:

Materiały do ​​wykonania pufy – torby:

– maszyna do szycia;

– tkanina na podszewkę i pokrycie;

– syntetyczny zimizator;

– wątki;

– nożyce;

– papier lub tapeta do wzorów;

– artykuły dekoracyjne (taśmy, koraliki, filc).

Zacznijmy robić naszą miękką pufę

1) Najpierw musisz zdecydować o rozmiarze gotowej pufy. Na szerokim papierze narysuj wzór: cztery części boczne i dwa koła. Na podszewkę najlepiej użyć białej bawełnianej tkaniny, ponieważ nie prześwituje i jest wygodna w pracy..

Zacznijmy robić naszą miękką pufę

2) Przymocuj wzór do tkaniny i wytnij wzdłuż konturu. Połącz ze sobą 2 boczne części i zszyj po jednej stronie. Powtórz to samo z pozostałymi dwiema stronami. Jeśli masz overlocker, przerób szwy, aby pufa była bardziej wytrzymała..

3) Teraz zszyj boczne części. Kiedy dotrzesz na ostatnią stronę, pamiętaj o pozostawieniu dziury na wypełniacz..

wzór na pufę - worek

4) Pracuj tylko z niewłaściwej strony. Zabezpiecz górne i dolne okrągłe elementy.

5) Odkręć obrabiany przedmiot przez lewy otwór boczny. W ten sposób wszystkie szwy okazały się schludne z przodu..

szyjemy detale naszej podnóżka

6) Wypełnij pufę wyściółką poliestrową przez boczny otwór. Jednocześnie pamiętaj, że z czasem wypełniacz przejmie kontrolę i nie będzie tak obszerny..

Wyściółka z wyściółki poliestrowej

7) Zszyj dziurę. Nie martw się, jeśli ścieg nie jest idealny. Nie będzie widoczny pod osłoną.

okazał się małą owalną otomaną

8) Według tego samego wzoru, ale na kilka centymetrów, uszyj pokrowiec z przyjemnej i gęstej tkaniny. Opcjonalnie można wykonać uchwyt prostokątny.

w tapicerkę wkładamy kapsułę z wypełnieniem poliestrowym

9) Worek na puf jest gotowy!

puf - torba własnymi rękami jest gotowa!

Samodzielne szycie pufy jest znacznie bardziej opłacalne niż kupowanie. Wykorzystując zaledwie 2-4 metry tkaniny i wypełnienia można stworzyć wyjątkowy mebel, który stanie się ozdobą i wygodnym miejscem do wypoczynku. Jako wypełniacz możesz użyć nie tylko syntetycznego winterizera, ale także granulatu PCV, łuski gryki, fasoli, puchu lub innych substancji przyjaznych dla środowiska.

Obejrzyj film na ten temat: robimy pufę – torbę

Pufa będzie świetnie prezentować się we wnętrzu pokoju dziecięcego lub salonu. Wypełnij swój dom żywymi kolorami i kreatywnością dzięki naszej stronie internetowej i sekcji rzemiosła meblowego!