Rękodzieło z łyżek własnymi rękami - Żyrandol

Rękodzieło z łyżek własnymi rękami – tworzymy kreatywny żyrandol

Chcąc wyposażyć swoje mieszkanie, ludzie coraz częściej zaczęli uciekać się do samodzielnej produkcji ważnych detali wnętrz z improwizowanych środków. Ktoś lubi w ten sposób pokazywać swoją twórczą naturę, podczas gdy ktoś po prostu próbuje zaoszczędzić pieniądze. Ale niezależnie od motywacji wynik jest zawsze niesamowity. Okazuje się, że jako główny materiał przy tworzeniu eleganckiego żyrandola można wykorzystać plastikowe łyżki! Tego produktu nie da się odróżnić od sklepowego, jednak aby osiągnąć taki efekt należy ściśle przestrzegać instrukcji..

Materiały do ​​​​majsterkowania do wykonania żyrandola z łyżek:

– 5 litrowa plastikowa butelka;

– plastikowe łyżki;

– szczypce lub nożyczki do wykańczania łyżek;

– pistolet na klej;

– żarówka.

Zobacz też: żyrandole dekoracyjne DIY

Materiały do ​​​​majsterkowania do wykonania żyrandola z łyżek:

Etapy pracy nad żyrandolem z łyżką domowej roboty:

1) Pracę warto rozpocząć od odcięcia rączek od łyżek. Dzięki obcinakom bocznym można to zrobić porządnie i bez niepotrzebnego uszkadzania plastiku..

2) Następnie odcinamy spód butelki nożem biurowym.

Pracę warto rozpocząć od odcięcia trzonków od łyżek

3) Podstawa jest gotowa, możesz zacząć przyklejać łyżki do butelki, wypukłą stroną na zewnątrz. Musisz ułożyć łyżki w szachownicę, nie pozostawiając luk w butelce. Ta praca jest bardzo prosta, ale wymaga dokładności i skrupulatności..

4) Teraz musisz zrobić szyjkę butelki. Stosowane są te same plastikowe łyżki, tylko przyklejone pod innym kątem. Konieczne jest połączenie ich w okrąg, mocując jeden do drugiego tak, aby odcięty uchwyt nie był widoczny.

Konieczne jest połączenie ich w okrąg, mocując jeden do drugiego tak, aby odcięty uchwyt nie był widoczny

5) Następnie musisz popracować nad elektryką. W nakrętce robi się mały otwór o grubości drutu, tam go przepuszczamy, a następnie wkręcamy żarówkę w gniazdo. Żarówka jest używana tylko energooszczędnie, ponieważ nie nagrzewa się, a co za tym idzie nie topi żyrandola.

6) Nakładamy dekorację na szyję jednostki i dokręcamy pokrywkę. W butelce powinniśmy mieć żarówkę, gniazdko i kawałek drutu..

7) W razie potrzeby ten żyrandol można pomalować lub po prostu pomalować w pożądanym odcieniu lub kolorze.

rękodzieło - żyrandol z plastikowymi łyżkami i butelkami

Żyrandol jest gotowy! Nawet jeśli go nie udekorujesz, wygląda bardzo efektownie. Gdy światło jest włączone, światło przenika przez łyżki, tworząc grę cieni i kolorów.

Obejrzyj przydatny film na ten temat: Rękodzieło z łyżek własnymi rękami

Plastikowe łyżki służą również do robienia kwiatów, wazonów, oryginalnych zegarów ściennych i abażurów. Pokazując wyobraźnię, możesz nieznacznie zmienić technologię, a następnie otrzymasz wyjątkowe rzemiosło z łyżek.

Polecamy również zajrzeć do działu majsterkowanie i rzemiosło meblarskie, gdzie można znaleźć wiele różnych ciekawych i kreatywnych pomysłów..