Herkes işyerinin rahat ve düzenli olmasını ister. Bu yüzden birçok insan bilgisayar masası seçimine büyük önem veriyor. Bu tür mobilyalar sadece pratik değil, aynı zamanda çok işlevli olmalıdır. Ayrıca, herhangi bir masa şık olmalı ve belirli bir iç mekana ideal olarak uygun olmalıdır..

Ahşap bilgisayar masaları asla modası geçmeyen klasikler olarak kabul edilebilir..

özellikler

Ahşaptan yapılmış bir bilgisayar masası, bir dizi farklı ağaç türünden yapılmış çok işlevli bir yapıdır. Bu tür mobilya parçaları, çeşitli iç mekanlara uygun oldukları için evrensel olarak kabul edilir. Bununla birlikte, ahşap her zaman zengin bir iç mekan, güvenilirlik ve güzellikle ilişkilendirildiğinden, klasik olanlarla en iyi şekilde birleşirler..

Ahşap mobilyalar, işyerleri, ofisler ve ofisleri düzenlemek için mükemmeldir. Yapay modellerin çok dayanıklı ve güvenilir olmadığı düşünüldüğünden, en büyük talep doğal ahşaptan yapılmış masalardır. Bununla birlikte, uygun fiyat nedeniyle yapay seçenekler daha az talep görmemektedir..

Avantajlar ve dezavantajlar

Tahtadan yapılmış bir bilgisayar masası almaya karar verdiyseniz, yanılmıyorsunuz, çünkü Bu malzemeden yapılmış mobilyaların birçok avantajı vardır:

 • Masif ahşap, gereksiz katkı maddeleri olmadan tamamen doğal bir bileşime sahip olduğundan, ahşap mobilya ürünleri çok dayanıklı ve kalitelidir;
 • Bu tür mobilyalar, yalnızca onu kullananlar için değil, aynı zamanda çevre için de güvenli ve çevre dostu olarak kabul edilir;

 • Bu tür mobilyalara doğru ve düzenli bir şekilde bakarsanız, uzun yıllar hizmet edecektir. 100 yıldan daha eski olan bazı ahşap yazı masalarının hala müzelerde süslenmesi ve miras kalması boşuna değil;
 • Ahşap masaların her zaman moda, şık ve güzel görünmesi de büyük bir avantajdır. Sıkıcı olmazlar ve odanın içini gereksiz yere zorlamazlar..
 • Bugün, çeşitli mobilya mağazaları ve salonları, bir evin, dairenin veya yazlık evin içine eşit derecede uyan bilgisayar ve ahşap masalar için birçok seçenek sunuyor. Buna ek olarak, aralarında en titiz alıcıların bile aradıklarını bulabilecekleri çok çeşitli renk tonları ve modeller memnun..

 • Dezavantajlar, ahşabın nem ve suyu sevmemesi gerçeğini içerir, bu nedenle, bu göstergelerin fazla tahmin edildiği odalarda, diğer mobilyalara sahip olmak en iyisidir, çünkü nem nedeniyle ahşap masa çok hızlı bir şekilde kullanılamaz hale gelecek ve üzerinde küf oluşacaktır. o. Ahşap ürünlerin özel bir kaplama ile korunmasına rağmen, riske atmamalısınız..
 • Doğal ahşaptan yapılmış masalar ucuz bir zevk değildir, bu nedenle envanter için bol miktarda çekmece ve raf içeren çok işlevli bir masa almaya karar verirseniz, para harcamaya hazır olun..

büyük çeşitlilik

Ahşap bilgisayar masaları, farklı ahşap türlerinden aşağıdaki seçenekler de dahil olmak üzere çok çeşitli modellerin bol seçimi nedeniyle her zaman büyük talep görmektedir:

 • Masif meşe modelleri. Bu tür ürünler oldukça pahalı olarak kabul edilir, ancak meşe fiyatı her zaman kendini haklı çıkarır. Masa tablalarını ve masanın diğer kısımlarını oluşturmak için kullanılan levhalar her zaman yoğun ve dayanıklıdır ve ayrıca özel bir madde ile emprenye edildikleri için nemden korkmazlar..

 • Masif kayın masalar pahalı meşe modelleri için değerli bir yedek olabilir. Bu malzemenin renkleri genellikle narin, çoğu zaman şeftali veya bejdir. Birçok tasarımcı ve dekoratör kayın ağacına çok düşkündür, çünkü zamanla sadece değişir. Dedikleri gibi, yaşlandıkça güzel yaşlanır.
 • Ceviz mobilya son derece hantal ve ağır kabul edildiğinde, ceviz genellikle oymalarla süslendiğinden, bu tür malzemeden yapılmış bir işyerini organize etmek için bir masa çok pahalı ve elit görünecektir..

 • Masif çam masalar evrensel olarak kabul edilirler, ancak ağır yüklere dayanmazlar. Bir evin, dairenin veya ofisin çalışma alanına eşit derecede iyi uyum sağlarlar. Özel işleme sayesinde çam nemden ve çürümekten korkmaz. Ek olarak, birçok uzman, çamın birçok yararlı özelliği olduğuna inanmaktadır, bu nedenle bir bilgisayarla çalışmak için böyle bir masa yerleştirmenin son derece uygun olduğu düşünülmektedir. Bu tür bir ağaç alerjisi olanlar için bile uygundur..
 • Kül. Bu ağaç, örneğin meşe ağacından çok daha zordur, bu nedenle ondan yapılmış bilgisayar masaları birkaç kat daha kararlı olacaktır..

 • Katı huş. Bu tür masalar çok dayanıklı olarak kabul edilir, bazen huş ağacı mobilyalar meşe ile bile karşılaştırılabilir. Ancak çalışma alanı için böyle bir masa seçerken, masa üstü kaplamasına dikkat ettiğinizden emin olun, zamanla bozulmaması için en yüksek kalitede olmalıdır..
 • Akçaağaç masaları Lüks bir parlaklığa sahip tuhaf bir dokuya sahip oldukları için çok sıra dışı kabul edilirler. Bu ağacın dezavantajı, çürümeye karşı güçlü duyarlılığıdır, ancak ahşabın kendisi yoğundur, çeşitli sıcaklık rejimlerinden ve nemden korkmaz. Ana şey, bu tür mobilyalara uygun şekilde bakmaktır ve daha sonra yıllarca hizmet edecektir..

 • egzotik seçenekler. Lüks bilgisayar masaları için pahalı seçenekler, en sıra dışı ağaç türlerinden satın alınabilir. Pahalı olacaklar, ancak vade tarihine hizmet edecekler ve işyerinin gerçek bir vurgusu haline gelecekler. Lüks masaların en popüler modelleri venge ve gül ağacından yapılmıştır..
 • Lamine suntadan. Bu tür modeller, elbette, doğal masif ahşaptan yapılanlardan birkaç kat daha ucuza mal olacak, ancak öngörülen süreye de hizmet edebilirler..

 • MDF’den yapılmıştır. Bu malzemeden yapılmış bilgisayar masaları, öncekilerden daha az popüler değildir. Bu masalar tüm şekil ve boyutlarda gelir ve fiyatlar hiç ısırmaz. Birçok uzman, bu malzemenin iyi çalışma özelliklerine sahip olduğuna dikkat çekiyor..

İç seçenekler

Evinizin içi için doğru masayı seçmek için, herhangi bir mobilyanın etrafındaki her şeyle uyumlu olması gerektiğini bilmek çok önemlidir. Ahşabın açık ve koyu tonlarda geldiğine dikkat ettiğinizden emin olun. Hafif ağaçlar arasında dişbudak, armut, çam, karaçam ve diğer bazı ağaç türleri bulunur. Koyu – kırmızı meşe, erik, venge. Ayrıca günümüzde bir ağacın renginin çarpıcı biçimde değişebileceği veya yapay olarak yaşlanabileceği birçok tasarım tekniği olduğunu da belirtmek önemlidir. Bu genellikle meşe ile yapılır – ağartılmış meşe ürünleri her zaman gerçek güzellik uzmanları tarafından takdir edilir..

Modern iç mekanlar için, gereksiz hiçbir şeyin olmadığı minimalist tarzda masalar seçmek daha iyidir. Bir masa üstü, zarif ayaklar ve birkaç çekmece, ofisinizdeki veya çalışmanızdaki kişisel alanınızı kolayca düzenlemenize yardımcı olacaktır..

Gri, bej, sütlü gibi yumuşak ahşap tonları ve bunların kombinasyonları İskandinav tarzı çalışma alanını mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır..

Koyu ahşap masalar Art Nouveau tarzı için mükemmeldir. Ayrıca tablonun aynı renkte olması gerekmez. Masa üstü daha koyu olduğunda ve örneğin bacaklar beyaz veya metal olduğunda modeller çok sıra dışı görünüyor.

Klasik ve İngiliz iç mekanlar için, doğal ahşaptan yapılmış bilgisayar masalarını seçmek en iyisidir, oda dekorasyonunun tüm lüksünü vurgulayacak boyutsal seçenekler kabul edilebilir..

Çatı katı tarzı için, camla birlikte çok sıra dışı masif ahşap masalar alabilirsiniz. Veya sıra dışı şekillerdeki ürünlere dikkat edebilirsiniz..

Art Deco bilgisayar masaları, masa üstü masif ahşaptan ve ayaklar metalden yapıldığında genellikle kombine seçeneklerdir. Antik tarzda tasarlanmış veya çok pürüzsüz bir tezgah yüzeyi olan modeller de memnuniyetle karşılanmaktadır. Kural olarak, bu tarzda bir işyeri düzenlemek için masalar çok geniştir, bu nedenle her şeyin elinizin altında olduğu bir rahatlık bölgesini kolayca sağlayabilirler..

Provence ve ülke stilleri için üreticiler birçok masa modeli üretiyor. Çoğu zaman tek renkli değildirler, ancak tezgahın kenarında veya çekmecelerde küçük oymalar olabilir..

Genel olarak, ahşaptan yapılmış bir bilgisayar masasının, şekli ne olursa olsun herhangi bir odaya yerleştirmeye uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bir çocuk veya genç için bir bilgisayar masası kurarken, bir yetişkinin kişisel hesabı için daha koyu olanlar uygun olduğundan, açık ahşabın tonlarını tercih etmek en iyisidir..

Birleşik bir oturma odasının bulunduğu stüdyo daireler için, odanın genel tarzına ideal olarak uyacak bir masa seçmeye değer..

Nasıl seçilir?

Bugün, sadece yabancı değil, aynı zamanda yerli firmalar da bir işyeri düzenlemek ve ekipman yerleştirmek için rahat ürünler bulabileceğiniz birçok mobilya ürünü ürettiğinden, bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar için masa seçiminde zorluk yaşamanız pek olası değildir..

Bir masa seçerken, güvenilir firmalara tercih vermek en iyisidir. Ayrıca mağazada şahsen bir masa seçmeli ve çevrimiçi sipariş vermemelisiniz. Mobilyaları canlı olarak görerek size uygun olup olmadığını kesinlikle değerlendirebilirsiniz. Tüm detayları ve masanın nasıl ve kim tarafından yapıldığını, ne tür bir yüke dayanabileceğini ve ona nasıl uygun şekilde bakılacağını netleştirmek önemlidir..

nasıl bakım yapılır?

Herhangi bir mobilya ürününün son teslim tarihine ve hatta daha fazlasına hizmet etmesi için uygun şekilde bakılması gerekir. Bazı ırkların hala nemden korkmamasına rağmen, tezgahın üzerine bir kez daha hiçbir şey dökmemek ve bu tür mobilyaları nemli bir odaya koymamak daha iyidir..

Belirli bir tip için tasarlanmış özel bir emprenye kullanarak ahşap mobilyalara düzenli olarak bakmak gerekir. Malzemenin zamanla yanması veya bozulma riski olduğundan, çalışma yerini bir pencerenin veya pilin hemen yanına yerleştirmemek de en iyisidir..

Kendi elinizle bir bilgisayar masasının nasıl yapılacağı hakkında bilgi için sonraki videoya bakın..