İnsanoğlunun icat ettiği en eşsiz mobilya parçasına haklı olarak sallanan sandalye denilebilir. Böyle lüks bir mobilya parçasının sahibi olarak, sadece odanın orijinal dekorasyonunu değil, aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu iyileştirirken rahatça dinlenme fırsatı da elde edebilirsiniz. İşten eve dönen, neredeyse hiç kimse bir fincan aromalı kahve veya lezzetli çay ile bir sandalyede sallanmak için en az birkaç dakikalık boş zamanı reddedemez..

Tahtadan yapılmış bir sallanan sandalye, anında başkalarının dikkatini çekecek, bir oturma odasını veya bir kır evinin verandasını süsleyecektir..

özellikler

Masif ahşaptan yapılmış sallanan sandalye, doğrama endüstrisinin evrensel bir ürünüdür. Modern veya biraz modası geçmiş – herhangi bir iç mekanı tamamlayacak orijinal bir şekilde evin içine ve dışına monte edilebilir. Çeşitli ağaç türlerinden sallanan sandalyeler üretirler: dişbudak, çam, kayın, meşe vb. Tüm üretim teknolojileri ile üretilen sallanan sandalye, 100 kg’ın üzerindeki bir yüke dayanabilir ve hafiftir, ancak dayanıklıdır ve hizmet verebilir. on yılı aşkın süredir sahibi.

Ahşap koltuklar klasik bir iç mekan için idealdir, ancak bunun uzun süredir modası geçmiş bir aksesuar olduğunu söyleyemezsiniz.. Modern mobilya endüstrisi, çeşitli tasarım stillerini mükemmel şekilde tamamlayan birçok ilginç ahşap sallanan sandalye modeli sunar:

 • Sallanan sandalyeler serbest bırakılır kumaş döşeme ile yüksek kaliteli poliüretan köpükten yapılmış oturma yeri ile farklı renk ve desenler.
 • modeller var ortopedik koltuklu ve dolgulu lateks poliüretan köpük ve esnek çevre dostu köpükten yapılmıştır. Bu tür ürünler tam anlamıyla oturan kişiyi sararak vücudunun şeklini alır. Omurgadaki stresi alırlar ve nazik, yatıştırıcı titreşimler yaratırlar..
 • Salıncaklı koltuk, lekeli / vernikli veya özel boya. Ahşap taban oldukça sıcak bir hammaddedir, her türlü havada, hatta donda bile oturması keyiflidir..

Sallanan sandalye almak her anlamda iyi bir satın almadır. Estetik işlevine ek olarak, sağlığı geliştirici bir işlevi vardır. Doktorlar, bu tür mobilyaların insan sağlığı üzerinde faydalı bir etkisi olduğundan emindir.. Destekleyici gerçekler:

 • Bir sandalyede oturan kişinin monoton sallanması sırasında artan beyin aktivitesi.
 • Nazik kıpırdatma, iç dengeyi geri kazanmaya yardımcı olur, yatıştırır, gerginliği ve stresi azaltır.
 • İadeler kas tonusu alt uzuvlar ve sırt.
 • Geriye sıçrama kardiyovasküler sistem.
 • Sallanan sandalyede vakit geçirmek, bozulma sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir kas-iskelet sistemi.

Ahşap mobilyaların neredeyse hiçbir olumsuz yönü yoktur. Alıcıları gölgede bırakabilecek iki faktör vardır – düşük kaliteli bir sahte. Bu durumda ürün zayıf bir tasarıma sahip olabilir, bu da uzun süre dayanmayacağı anlamına gelir. Sandalye gerçekten yüksek kalitedeyse, fiyatı sınırlı finansal kaynaklara sahip insanlar için çok zor olabilir..

Çeşitler

Sallanan sandalyeler aşağıdaki tiplerdendir:

 • Asmadan – türün bir klasiği. Doğal ahşabın aromasıyla büyüleyen, ajurlu el dokuması bir ürün, evde eşsiz bir konfor atmosferi yaratacaktır. Bu tür modellerde, eski neslin insanları zaman geçirmeyi sever. Tek dezavantajı zayıf nem toleransıdır..
 • kıvrak lianadan. Modern bir banliyö iç mekanında kurulum için ideal çözüm. Bu malzeme vida veya çivi ile sabitlenemez, sadece yapışkan temas ve el örgüsü uygundur. Bu nedenle, bir liana sallanan sandalye bir asma ürününden daha düşüktür, ancak rattan daha güçlüdür, yani şeklini daha iyi tutar. Evin duvarlarının dışında kullanılabilir – verandada veya balkonda.
 • Yumuşak sırtlı ve oturaklı bir sallanan sandalye, bu kişiler için uygun bir seçenektir., oturma pozisyonunda çok zaman geçiren kişi. Döşeme olarak deri, suni deri, dermantin, kadife kullanılabilir. Bazı tasarımlar bir ayaklık içerir.
 • Tasarımcı melezleri. Yumuşak döşeme ile ahşap ve metalden yapılmış sağlam bir taban kombinasyonu evin tasarımını yenileyecek, zor bir günün ardından mümkün olduğunca rahatlamanıza ve gevşemenize izin verecektir..

7fotoğraf

Seçim İpuçları

Bir sallanan sandalye seçerken, sadece görünüme değil, ürünün rahat olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Sandalye tereddüt etmeden hareket etmeli, yapı elastik ve güvenilir olmalı ve orta sertlikte olmalıdır. Ayrıca, dengeyi unutmamalı, yapı yanlara sapmamalı ve özellikle bir kişi sakince oturuyorsa, hareket etmeden dönmemelidir..

Sallanan sandalyenin rahatlığını ve kalitesini kontrol etmenin tek bir yolu var – satın almadan hemen önce sallanmak.

Sandalye orta derecede yumuşak olmalı, ancak çok sert olmamalıdır.. Ürünün yapısı elastiktir, bu sayede kolay sallanma sağlanır. Elastik koltuklar, yumuşak ve sert arasındaki altın ortalama olarak kabul edilir..

Yüksek kaliteli masaj sallanan sandalye, hareket halindeyken dengeyi korur. Kolçaklar rahat oturmayı engellememelidir. Satın almadan önce, ahşap ürünün tüm bağlantılarını kontrol etmeniz gerekir..

nasıl bakım yapılır?

Bahçede kullanılması amaçlanmayan ahşap koltuklar kapalı bir alandan dışarı çıkarılmamalıdır. Bu tür modeller, koruyucu bir tabakaları olmadığı için doğrudan güneş ışığına ve neme karşı hassastır. Kural olarak, üretici bu özelliği belirtir. Ahşap sandalyeleri masajla cilalamak gereksiz olmayacaktır. Özel spreylerin kullanılması ağacı yalnızca daha güçlü hale getirecek, ayrıca görünümü iyileşecektir..

Alıcının sallanan sandalye satın almadan önce bilmesi gereken en önemli şey, sadece amacına uygun, yani oturmak ve konforun tadını çıkarmak için kullanılabileceğidir..

kendin nasıl yapılır?

El yapımı mobilyalar, satın alınan bir seçenekten çok daha değerlidir. Sadece göze hoş gelmiyor, aynı zamanda çifte zevk veriyor – başkalarına göstermekten utanmıyor, bu da kendinizle gurur duymanız için bir neden olduğu anlamına geliyor ve bu tür ürünlerde dinlenmek çok daha keyifli. Ayrıca ev yapımı mobilyalar bir fabrika ürününden daha ucuzdur ve türünün tek örneğidir..

Ahşap sallanan sandalyeler, kontrplaktan çok daha etkileyici görünüyor, ancak çok daha pahalılar. Doğal ahşap ucuz bir zevk olmadığından, bir koltuk için temel olarak kenarlı bir tahta veya geri dönüştürülmüş ahşap paletler alabilirsiniz (dış kusurlar kolayca çıkarılabilir).

Gerekli araç ve gereçler:

 • Euro paletler;
 • 60 cm uzunluğunda 50×100 mm çubuk (en az 3.7 koşu metre);
 • 90 mm dişli 4 vida;
 • 12 mm – 6 adet çapında cıvatalar;
 • 50 mm uzunluğunda 6 cıvata;
 • marangoz tutkalı;
 • karton borular (duvar kalınlığı 5 mm);
 • yapboz;
 • delmek;
 • zımpara kağıdı.

Evde adım adım üretim:

 1. Paletin sökülmesi. Tüm metal parçalar (çivi, cıvata, somun) çıkarılmalıdır. Panoda gereksiz eşya kalmamalı.
 2. Köşeleri ve kenarları hasarlı olarak kesin ve zımpara kağıdı ile zımparalayın.
 3. Altı çubuk 2 yan çerçeve yap.
 4. İhtiyacınız olan 4 çubuktan Yapmak L şeklinde yan duvarlar gelecekteki koltuk. Önemli! Bu rocker modelinin tüm eklemleri dilde yapılır;
 5. Yolluk blokları bir testere ile yuvarlatılmalıdır., ve tüm düzensizlikler ve küçük kusurlar zımpara kağıdı ile temizlenmelidir. Daha iyi denge için, koşucunun önü daha kısa ve arkası daha uzun olmalıdır. Bu tür bir yapı iyi sallanır ve asla devrilmez..
 6. Kızakların üstünde, dikey yan raflar için oluklar yapmanız gerekir., İlk önce, her şeyi tutkalla yağlamanız gerekir. Sabit yapı gece boyunca bırakılmalıdır..
 7. İhtiyacınız olan gelecekteki sandalyeyi güçlendirmek için her eklemin ortasına küçük bir delik açın ve cıvataları bunlara takın. Sallanan sandalye obez olmayan bir kişi tarafından kullanılıyorsa, yukarıdaki manipülasyonların yapılması gerekli değildir..
 8. Oturma alanının L şeklindeki yan duvarlarında gerekli gelecekteki sırtlık ve koltuk için delikler açın.
 9. Tüpler yapıştırıcı ile kaplanmalıdır ve deliklere yerleştirin.
 10. Detaylar Sallanan sandalyeler toplanabilir.
 11. Son aşamada ihtiyacınız olan ürünü temizle çıkan yapıştırıcıdan ahşabı zımparalayın, böylece hiçbir yerde çapak kalmaz.
 12. Bitmiş ürün olabilir vernik veya odanın iç kısmına uygun renkte boya.

Kendi elinizle sallanan sandalye nasıl yapılır, sonraki videoya bakın..