Modern döşemeli mobilyalar pratik ve çok işlevlidir. Kanepe modelleri seçenekleri o kadar geniştir ki, her türe uygun seçenek çeşitliliği ile göz doldurmaktadır. Bu sadece farklı bir dönüşüm mekanizması değil, modeller de farklı şekillerde farklılık gösteriyor. Diğer analoglar arasında, Akordeon mekanizmalı köşe kanepe, özellikle alıcılar arasında popülerdir..

özellikler

Akordeon mekanizmalı köşe kanepe evrenseldir, çünkü mobilyaların yeniden düzenlenmesini basitleştirmenize ve herhangi bir köşeyi doldurarak kullanılabilir alandan tasarruf etmenize olanak tanır.. Üreticiler, açıyı değiştirebilme özelliğine sahip köşe seçenekleri sunar. Böylece, belirli bir odanın özelliklerine göre kanepenin tasarımını değiştirebilirsiniz..

“Akordeon” mekanizmalı modelin özelliklerinden biri, yatak takımı için bir kutunun varlığıdır. Bazı modellerde çekmeceler oldukça geniştir, bu sayede dolapta yer açabilirsiniz..

Bu kanepe bir yatağa alternatiftir ve günlük kullanım gerektirir. Kolçaksız veya onlarla birlikte, çubuklu, çarşaf kutusu olabilir. Mekanizması güvenilir ve basittir, bu nedenle bir genç bile onunla kolayca başa çıkabilir..

Kanepe arasındaki temel fark, dönüşüm mekanizmasıdır. Onu gerçek bir yatağa dönüştürmek birkaç saniyeden fazla sürmez. Şema oldukça basit ve bir akordeon benziyor: koltuğu çekip öne doğru iterek, aynı kalınlıkta iki bloktan oluşan sırtlık aşağı inecek..

Bu modellerin avantajlarından biri modüler sistemleridir. Modeller benzersizdir, modüllerin tasarımına bağlı olarak çok işlevli olabilirler. Başka bir deyişle, aynı zamanda bir koltuk, bir kanepe ve bir yataktır ve gerekirse bazı parçalar bir sehpanın yerini alabilir..

Büyüklüğüne bağlı olarak, “Akordeon” mekanizmalı modeller çocuklar ve yetişkinler için tasarlanmıştır, profilaktik tipte olabilirler (yanlış duruş, sırt ağrısı ve ekstremitelerin uyuşması durumunda).

Bu tür kanepeler, uyku sırasında doğru pozisyonu bozmadan vücut gerginliğini giderir, en rahat dinlenmeyi sağlar..

Boyutlar (düzenle)

Akordeon sistemli köşe kanepenin boyutları, belirli modele bağlıdır. Nispeten küçük, çok yönlü ve iki hatta üç kişi için geniş olabilirler..

Ortalama olarak, açıldığında, rıhtım 200×200 cm, derinlik – 160 cm olabilir.Üniversal kanepelerin rıhtım genişliği yaklaşık 160-180 cm, yükseklik 48 cm’ye kadar, derinlik yaklaşık 200 cm’dir..

Her üretici kendi standartlarını belirler.

Malzemeler (düzenle)

Akordeon mekanizmalı kanepe üretiminde farklı malzemeler kullanılmaktadır. Çerçeve katı çelikten, ızgara ahşaptan, dolgu maddesi doğal veya sentetik elyaftan yapılmıştır. Montajdaki ana bileşenlere ek olarak, bloğun kapağı ve üst kısmın döşeme malzemesi için tekstiller kullanırlar..

Blok doldurma

Dolgu, yatağın kalitesinden sorumludur.. Mobilyaları döşeyen odur. Akordeon sistemli kanepelerde, HR tipi yoğun poliüretan köpük ve bir yay bloğu sıklıkla kullanılır. Bir diğer saygın blok lateks şiltedir, ancak kalitesi diğer dolgu maddelerinden daha yüksek olmasına rağmen çok pahalıdır. Elastiktir, dayanıklıdır, pratiktir ve yükün ağırlığı altında kırılmaz..

Yay bloğu, günümüzde yayların bağlantısı farklı olduğu için Sovyet dönemindeki muadillerinden farklıdır. Yaylar birlikte veya ayrı çalışabilir. İlk tip bağımlı, ikinci tip bağımsız olarak adlandırılır..

Sertlik derecesine göre “Akordeon” sistemli bir kanepe yumuşak, orta sert veya sert olabilir..

 1. İlk seçenekGevşek dolgu maddelerinden yapıldığı için pratik değildir. Kural olarak, günlük kullanıma dayanamaz ve şeklini çok çabuk kaybeder..
 2. Orta sertlikte paspaslar bir veya iki yer için tasarlanmış, düzenli kullanıma dayanıklı, iyi bir hizmet ömrüne sahip.
 3. Sert paspaslar ortopedik bir etkiye sahiptir, bu nedenle kas-iskelet sistemi hastalıkları olan insanlar için bir nimettir..

döşeme

Döşeme malzemesi olarak mobilya halısı, flok, jakarlı kumaş, Korece “çinçilla” (kadife) sıklıkla kullanılır..

En popüler döşeme malzemesi kalır Gerçek Deri. Pratik, birinci sınıf ve temizlenmesi kolaydır. Üzerinde daha az görülen kir, tutucu veya mekanik hasarlardan temizlenmesi kolaydır, aşınmaya karşı dayanıklıdır. Deri kanepeler lüks görünüyor, sahibinin özel durumundan bahsediyor, ancak çok pahalılar..

Döşemeli seçenekler, deri modellere ekonomik bir alternatiftir. deri veya eko-deriden. Tekstilden daha iyidirler, ancak deri döşemeden daha düşüktürler. Suni deri, tekstil taban ve yapıştırılmış deri filmden oluştuğu için günlük kullanıma tek kat doğal deriden daha az dayanıklıdır..

Tekstil – çeşitli renk ve desenlerde farklılık gösterse de, döşeme için en pratik seçenek. Tekstilin nemi, kiri emmesine, toz toplamasına ek olarak, mekanik strese maruz kalır. Dikkatli kullanımda bile üzerinde çizikler, kesikler, delikler çok hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor. Tekstil döşemeli bir kanepe, misafir seçeneği olarak veya yazlık olarak satın alınsa bile pratik değildir..

Popüler modeller

Akordeon mekanizmalı köşe kanepe seçenekleri arasında kaybolabilirsiniz.. Diziliş hakkında fikir sahibi olmak için, bir dizi olumlu eleştiriye sahip olan aşağıdaki seçeneklere daha yakından bakmalısınız:

 • “Karina 044” – huş zırhı, poliüretan köpük mat ve çıkarılabilir bir kapak ile Belçika metal çerçeve üzerine yapılmış geniş bir keten kutulu iki modülün katı bir modeli;

 • “Baron 022” – ortopedik tabanlı bir kanepe ve oldukça elastik poliüretan köpükten yapılmış bir mat, 164×204 cm’lik rahat bir uyku yeri, kıvırcık kolçaklar;

 • “Samuray” – mobilya köpüğünden yapılmış yarım daire biçimli kolçaklı, çıkarılabilir bir kapaklı ve düz bir yataklı metal bir çerçeve üzerinde bir model;

 • Denver – çelik raflarda kolçaklı iki koltuk için modüler bir köşe kanepe, metal bir çerçeve üzerinde yapılmış bir çay masası şeklinde bir köşe modülü (3’ü 1 arada 1: kanepe, koltuk, masa);

 • “Modern” – keten için iki çekmeceli orijinal versiyon, kol dayama yerinde küçük bir bölme, metal bir çerçeve üzerinde yapılmış katlanır bir sırt minderi;

 • “Tahko” – geniş bir yatak, kolçaklarda dolgu, ahşap zırh, kabartma taklidi ile yumuşak döşeme, mobilya poliüretan köpükten yapılmış bir model;

 • Anderson – çelik gövdeli, güvenilir bir dönüşüm mekanizması ve rahat bir keten kutu ile düz tabanlı katı bir şekle sahip bir kanepe;

 • Dallas 018 – geniş kolçaklı ve büyük bir üst dikiş taklidi olan iki modülden oluşan bir kanepe, iki dekoratif yastığa, yemyeşil bir bloğa, 164×244 cm’lik bir yatak boyutuna ve geniş bir pastel aksesuar deposuna sahiptir;

 • “Venedik” – dayanıklı bir dönüşüm mekanizmasına sahip şık klasik model, yüksek fiyatla ayırt edilen keten kutu;

 • “Kardinal” – son derece elastik poliüretan köpükten yapılmış bir şilte, kayın veya meşeden yapılmış dekoratif kaplamalar, kanepenin kaldırma kısmında bir keten kutu ile metal bir çerçeve üzerinde yapı;

 • “Amadeus2” – ayrıca bir bar masası işlevi gören kolçaklı iki kişilik geniş bir köşe kanepe.

Üreticiler, tercihlerini dikkate alarak bir kanepe sipariş ederseniz, üniteyi yaydan bağımsız bir tipe değiştirebilirler..

nereye koymak?

Akordeon sistemli köşe kanepe, dönüşüm için çok fazla alan anlamına gelir. Bu nedenle, katlandığında oldukça kompakt olmasına rağmen, küçük boyutlu bir dairenin küçük bir odasına sığmayabilir. Odaların büyüklüğüne bağlı olarak yatak odasına, oturma odasına, geniş mutfağa ve hatta 12 metrelik bir sundurmaya yerleştirilebilir..

Köşe kanepe modeli köşede, odanın ortasında iyi görünüyor ve oda tipi izin veriyorsa alanı bölebilir (stüdyo daire).

Nasıl seçilir?

Satın almayı göze hoş hale getirmek için, kanepe sadece odanın iç tarzına uygun olarak güzel değil, aynı zamanda pratikti, birkaç uzman tavsiyesini dinlemeye değer:

 1. dönüşüm mekanizmasının kontrol edilmesi – seçim için bir ön koşul. Sistemin hareketinde en ufak bir zorluğun varlığı veya gevşekliği, bir evliliği ve kanepenin kısa hizmet ömrünü gösterir;
 2. yapı, kafes tabanlı (lameller) metal bir çerçeve üzerinde olmalıdır., matın esnekliğinin sağlanması ve daldırılmasının hariç tutulması;
 3. kombine tipte bir yatak seçmek daha iyidir (hindistan cevizi ile poliüretan köpükten veya hindistan cevizi ile bağımsız yay bloğundan katmanlı): sert bir katkı matın ömrünü uzatacak ve sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır;
 4. böylece mekanizmanın yapısı güvenilirdir, çelik parçaların çapı 1,5 cm’den fazla olmalıdır.

Ayrıca, bir kanepenin maliyetini de dikkate almak önemlidir: iyi bir model satın almak çok para gerektirecektir. Ancak güvenilir mekanizmaya sahip bir çekyat, tasarruf etmek için bir bahane değildir. Aksi takdirde, birkaç yıl içinde yeniden satın alma sorunu ortaya çıkabilir..

Kanepeyi mekanizma ile katlama prensibi "Akordeon" sonraki videoya bakın.