Askona kanepeler

Bugün, birçoğu gün boyunca bir odada bir işyeri, arkadaşlarla buluşmak için bir oturma odası veya çocuklar için bir oyun odası ve geceleri bir yatak odası düzenlemek zorunda kalıyor. Bu nedenle, modern bir kanepe iki işlevi bir araya getirmelidir: oturması rahat ve uyuması rahat olmalıdır. Bu tam olarak geliştiricilerin Askona kanepeleri oluştururken kendilerine koydukları görevdir ve bununla başa çıktılar..

özellikler

Rusya’da öyle oldu ki kanepelerde uyuyorlar. Ve ondan uzaklaşmak yok. Bu nedenle, Askona fabrikası, koşullar nedeniyle iyi bir anatomik şilte ile tam teşekküllü bir yatağı karşılayamayanlarla ilgilenmeye karar verdi..

Tüm Askona endüstrisi, kaliteli uyku için tüm koşulları yaratma üzerine inşa edilmiştir, çünkü sağlık durumu, ruh hali ve gelecek günün performansı buna bağlıdır..

Askona kanepelerinin sadece dış görünüşü benzerlerinden farklı değildir, aslında çok daha rahat ve pratiktirler. Ana ayırt edici özelliği ortopedik bir yataktır..

Ortopedik bir yatakta uyumak çok önemlidir. Sadece vücut için doğru desteği sağlar, sırt ağrısını ve rahatsızlığı giderir. Vücudun her kıvrımına uyum sağlayarak omuzlar, kollar, kalçalar, dizler ve ayaklardaki baskıyı hafifletir. Vücut ağırlığı tüm uyku yüzeyine eşit olarak dağıtılır.

Askona, kanepeleri için iki tip yatak seçmiştir:

 1. Özel bir bağımsız yay bloğuna sahip yedi bölgeli ortopedik yatak NanoPocket. Bu, yeni ve geliştirilmiş bir yay bloğu sistemidir. Yatak başına 1500 yay, omurga için nokta desteği sağlar ve özel şekli ve küçük boyutu sayesinde benzersiz bir ağırlıksızlık ve tam bir rahatlama hissi verir. Bu, standart bir yatakta bile nadiren görülür. NanoPocket – en nazik yay sistemi.
 2. Yeni nesil Kum Saati yaylarından oluşan yedi bölgeli ortopedik yatak. Patentli Kum Saati yayları (“Kum saati” olarak çevrilmiştir) en son dünya teknolojileri kullanılarak oluşturulmuştur. Kum saati yayları daha esnek ve dengelidir. Üst ve alt bölgelerin çapı daha geniştir ve en ufak harekete tepki verir, böylece en yumuşak ve rahat desteği sağlar. Yayın merkezi daralması, maksimum elastikiyet bölgesidir. Daha güçlü basınç, yayın en ağır yüklere bile dayanmasını sağlamak için kuvvet gerektirir.

Bicone şekli sayesinde Kum Saati yayları daha stabildir. Basıldığında şeklini tutar ve yana doğru hareket etmez..

Kum saati gerçekten bağımsız bir yay ünitesidir, bu sayede diğer yarınızı bir yandan diğer yana dönerek ve yataktan kalkarken rahatsız etmek imkansızdır..

Esnek huş kaplama lameller, kanepe çerçevesi ızgarasının temelini oluşturur. Bükülmüş tutkal boşluklarının üretim teknolojisi, kavisli şeklini her zaman koruyabilen çok güçlü parçalarla sonuçlanır..

Tüm Askona kanepeler dayanıklılık ve güvenilirlik açısından test edilmiştir. Onları hem bir kanepe hem de bir uyku yeri olarak yaşamak..

160 ve 180 cm kanepe genişlikleri için, yapısal güvenilirlik için çerçevenin tamamen kaynaklı metal çerçevesinde ek bir merkezi destek sağlanır..

Lastikli silindirler zeminin zarar görmesini engeller. Tüm modeller, yatak başına 140 kg’a kadar yüklere dayanabilir. Tüm ürünlerde ücretsiz 10 yıllık uzatılmış garanti dahildir.

Popüler modeller

avcı

Orion kanepe, gündüz odanızı oturma odasına, gece ise yatak odasına dönüştürür. Kanepenin tasarımı, odaya istediğiniz gibi yerleştirilebilecek şekildedir. Sırtlık döşeme malzemesi ile kaplanmıştır, bu nedenle hem önden hem de arkadan zarif görünecektir. Sırt, kolçaklar ve çardaki döşemeler eko-deriden yapılmıştır. Ana dış kapak kadifeden yapılmıştır. Atma yastıkları, ekim derinliğini ayarlayarak hem çocuk hem de yetişkin için ayarlanmasını sağlar..

Orion kanepe benzersiz özelliklere sahiptir:

 • Metal çerçeveye cırt cırt ile tutturulmuş fermuarlı çıkarılabilir kapak. Bu, ilk olarak kirlendiğinde çıkarıp temizlemeyi mümkün kılar ve ikincisi, hijyen açısından daha pratik olduğu için yatakta örtüsüz uyuyabilirsiniz..
 • Geniş kolçaklarda geniş çekmeceler. Yatak takımlarını veya çıkarılabilir bir örtüyü burada saklayabilirsiniz..

Lütfen metal masa tablasının dahil olmadığını, ayrıca sipariş edilebileceğini unutmayın..

Kaldırma mekanizması sayesinde kanepeyi açmak için minimum çaba gerekir. Dönüşüm anında, kanepe duvara dokunmaz ve yerinden hareket etmez, bu da duvar dekorasyonunu ve döşemenin bütünlüğünü korumanıza izin verir. Kanepenin her gün monte ve demonte edilmesi gerektiğinden endişelenmeyin, sadece bunun için. Bu arada, kapaklı veya kapaksız açabilirsiniz. Sonuç, anatomik şilteli geniş bir yataktır..

Aşağıdaki videoda daha fazlasını okuyun.

Karina

Carina kanepe özellikle köşe versiyonunda popülerdir. Hem gündüz hem de gece dinlenmesi için uygundur. Diz desteği ve optimal sırtlık açısı sayesinde oturması rahattır. Köşe bölümü, kanepeyi katlamadan uzanmanıza ve rahatlamanıza olanak tanır. Bu durumda, ana koltuk ücretsiz olacak, akrabalar onu TV izlemeye veya dinlenmeye götürebilir..

Köşe bölümü, yatak çarşaflarını saklamak için yerleşik geniş bir kutuya sahiptir. Yaylı bir kaldırma mekanizması, kanepelerin kolayca kaldırılmasını ve indirilmesini sağlar. Köşe bölümü evrenseldir, kanepenin sağ veya sol tarafına yerleştirilebilir. Bu, permütasyonlar için çok kullanışlıdır. Köşe kısmında yaslanabileceğiniz sırt minderi bulunmaktadır..

Ayrıca, Akordeon dönüştürme sistemine dayalı MultiComfort mekanizmasının İsveç tasarımı sayesinde kanepe katlanabilir. Tam teşekküllü geniş bir yatak oluşturmanıza izin verecektir. Açmak için koltuğu tutmanız, hafifçe kaldırmanız ve kendinize doğru çekmeniz gerekir. Ardından üstüne bastırın ve çerçeveye cırt cırt ile tutturulmuş kapağı düzeltin. Kanepe farklı renklerde ve ek çekmeceli veya çekmecesiz olarak sipariş edilebilir..

Videodaki Carina kanepe hakkında daha fazla bilgi edinin.

Antares

Antares anatomik köşe kanepe, size geceleri sağlıklı bir uyku, gündüzleri ise dinlenmek, misafir ağırlamak ve çalışmak için konforlu bir alan sunar. Ergonomiktir. Antares, herkesin onu boy, kilo ve hatta alışkanlıklarına göre ayarlamasına izin verecek. Kanepenin optimum sırt eğimi ve diz desteği işlevi vardır..

Yumuşak kolçaklar hem otururken hem de uzanırken rahat bir pozisyon almanızı sağlar. Çıkarılabilir koltuk başlıkları, farklı boylardaki insanlar için en uygun sırt yüksekliğini oluşturur. Ayrı tutturucuları yoktur ve özel ağırlık ve kaymaz malzeme sayesinde sırtta tutulurlar..

Köşe bölümü, kanepeyi katlamadan uzanmanıza ve rahatlamanıza olanak tanır. Bu durumda ana koltuk boş kalacaktır. Kanepe köşe bölümünde geniş bir nevresim kutusu vardır. Kanepeler için kaldırma mekanizması, kolayca yükseltip alçaltabilen gazlı liftlerdir. Evrensel köşe bölümü, yapının herhangi bir tarafından bir köşe oluşturmanıza olanak tanır.

Katlanmamış kanepede, sırt minderi yumuşak bir başlık olarak bırakılabilir veya tamamen çıkarılabilir. Ancak, yalnızca alttan kilitleri açmanız gerekir ve küçük bir kabarık, üzerinde dinlenebileceğiniz ayrı bir mobilya parçasına dönüşebilir..

Kanepeyi açmadan önce koltuk başlıkları çıkarılmalı ve kolçaklar geriye katlanmalıdır. Açıldıktan sonra kolçaklar yerlerine geri döner. Baş desteği ağırlıkları arkadan sarılmalıdır, böylece yumuşak bir başlık elde edersiniz.

Ayrıntılar – videoda.

Küçük kanepeli Antares kanepenin ayrı bir puf ile tamamlanabileceğini lütfen unutmayın. Bu konfigürasyon için özel olarak tasarlanmıştır. Açıldığında, kabarık bir kanepe tek bir uyku alanı oluşturur. Büyük kanepe bölümünün pufa bağlanacak eki yoktur. Kanepe, dört renk seçeneğinden herhangi birinde ve ilave bir keten çekmeceli veya çekmecesiz olarak sipariş edilebilir..

“Perseus”

Perseus kanepe, modern bir daire veya ev için pratik ve kullanışlı bir satın almadır. Odada parlak bir vurgu olacak. Gündüzleri misafir okumak veya misafir ağırlamak için uygun olacak, geceleri ise yüksek yumuşak başlıklı çift kişilik yatağa harika bir alternatif olacaktır. Ek olarak, katlanmış kanepenin kompakt boyutu, küçük bir dairede önemli ölçüde boş alan tasarrufu yapmanızı sağlar. Perseus, sağlık için dayanıklı ve güvenli malzemelerden yapılmıştır. Eni 120.140.160.180 cm olabilir.Çok çeşitli döşemelik kumaşlar mevcuttur..

gündoğumu

Anatomik Sunrise kanepe, zarif formlar ve pürüzsüz çizgilerin mükemmel bir birleşimidir. Modern klasik tarzdaki kanepe, rahat ve zarif mobilyalardan hoşlananlar için idealdir. Sunrise kanepe, odanızın ana vurgusu olacak. Uygun dönüşüm mekanizması sayesinde kanepe 1 saniyede açılır. Geniş bir keten kutusu, odada boş alan tasarrufu sağlar. Yatakları saklamak için kullanılabilir. Çıkarılabilir kanepe kılıfı, uyku alanını temiz tutmanızı sağlar. Çıkarması ve yıkaması çok kolaydır, bundan sonra kanepe yeni gibi olacaktır..

Gün batımı

Sunset, oturma odasında sıcaklık ve konfor atmosferi yaratacak kompakt bir modeldir, kolçakların aerodinamik köşeleri, çocuk odasına bile monte edilmesini sağlar..

Dönüşüm mekanizması – MultiComfort. Kanepenin tasarımı en küçük ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Kolçaklarda dergilik mevcuttur. Üzerinde kitap, elektronik alet veya TV uzaktan kumandası saklamak uygundur. Geniş kolçaklardaki baş üstü tezgahlar, yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde teflon kaplıdır. Üzerlerine sıcak bir fincan koyabilir ve aynı zamanda çok pratik olan bir iz görünmesinden korkmayabilirsiniz..

Bu konuda – videoda.

“Nika”

Sağlıklı konfor, modern tarz ve en önemlisi uygun fiyat – bunların hepsi Nika kanepe ile ilgili. Bu, gündüzleri iç mekanın aydınlık bir unsuru olacak ve geceleri size gerçekten rahat bir uyku verebilecek doğru uyku yeri olacak rahat ve şık bir mobilyadır. Kompakt şekil ve modern çok yönlü tasarım, her odaya sığmasını sağlar.

Kanepe bitmiş bir görünüme sahiptir. Her yönden organik görünüyor, bu yüzden duvara tutturmaya gerek yok. Kanepe kılıfı çıkarılabilir. Kapağın özel tasarımı, mobilya parçaları arasındaki bağlantıyı tamamen algılanamaz hale getirir. Bu arada, sırtı iki pozisyonda sabitlendi – Standart ve Rahat. Fonksiyonel, şık ve modern kanepe “Nika”, küçük daireler, oturma odaları ve genç odaları için mükemmel bir seçenektir..

Boyutlar (düzenle)

Dairedeki döşemeli mobilyaların nasıl görüneceği, her şeyden önce büyüklüğüne bağlıdır. Bu nedenle Askona, müşterilerine odanın büyüklüğüne göre bir kanepe seçme fırsatı sunuyor..

Aile iki kişiden oluşuyorsa, 160-180 cm genişliğinde çift kişilik bir model yeterli olacaktır. Çocuklar varsa, daha büyük genişlik seçeneğini düşünmeniz gerekir ve bunlar artış sağlayan köşe kanepelerdir. 70-80 cm.

Kanepelerin uzunluğu, garip bir şekilde, dönüşüm mekanizmasına bağlıdır. “Click-Klyak” mekanizmalı kanepelerin yatak uzunluğu 201 cm’dir, ancak “Akordeon” mekanizmalı kanepeler zaten 210 cm uzunluğundadır..

Yatağın genişliği 120 cm’den başlar ve 20 cm’lik artışlarla 180 cm – 120, 140, 160, 180 cm’ye ulaşır..

Köşe kanepe seçerken kanepelerin ranzanın bir parçası olmadığını ve yaklaşık 70-80 cm olan genişliğinin ayrı ayrı dikkate alınması gerektiğini unutmayın..

Bu nedenle kanepe seçerken yatağın genişliği + kanepelerin genişliği + kolçakların genişliği gibi değerleri özetlemek gerekir. Uzunluğu hesaplamak için: yatağın uzunluğu + sırtlığın genişliği + ağırlıkları olan koltuk başlıkları varsa, duvardan küçük bir rezerv.

Bugüne kadar en popüler boyut 160×210 cm’dir, bu standart bir çift kişilik yatağa karşılık gelen gerekli genişliktir. Kanepenin uzunluğu, yüzeyine sadece çok uzun boylu insanları değil, aynı zamanda boyutları 30 cm’ye kadar “yemek” olan büyük yastıklarda uyumayı sevenleri de rahatça yerleştirmenizi sağlar..

Nasıl seçilir?

Kanepe, döşemeli mobilyaların merkezi unsurudur, çünkü sadece rahatlamak için değil, aynı zamanda uyumak için de gereklidir, bu nedenle birçok model arasından en avantajlı seçeneği seçmek çok önemlidir..

Kanepenin dairenizin iç kısmına tam olarak oturması ve aynı zamanda işlevselliğini kaybetmemesi için doğru şekli seçmeniz gerekir..

Düz kanepe, her odaya uyan klasik bir modeldir..

Köşe modellerinin avantajı, yerden tasarruf ve alanın görsel olarak ayrılmasıdır. Askona kanepelerin duvara itilmesi gerekmez. Tüm kanepelerin arkaları hoş görünümlü malzeme ile kaplanmıştır..

Odadaki atmosfer kumaş seçimine bağlıdır. Daha yumuşak kumaşlar ve daha yumuşak tonlar daha samimi ve sıcak bir ortam yaratır. Pürüzsüz kumaş, resmi ve iş benzeri bir his verir.

Satın almadan önce, döşemelik kumaşın bileşimine aşina olduğunuzdan emin olun. Sana çok şey anlatacak. Bileşimde ne kadar doğal içerik olursa, kumaşın bakımı o kadar kaprisli olur, o kadar hızlı yanar ve daha dikkatli bir tutum gerektirir. Kadife gibi yüksek oranda sentetik elyaf içeren kumaşlar çok süslü değildir. Onlara bakmanın en önemli yanı aşırıya kaçmamaktır..

Kapaklar yalnızca yüksek kaliteli ve kanıtlanmış malzemelerden yapılmıştır, örneğin:

 • jakart – zengin bir desenle tamamlanan çok güzel bir dokuma kumaş. Birçok insan, ayrılma konusunda kaprisli olduğunu biliyor. Askona Uyku Laboratuvarı uzmanları, kanepelerinin döşemesinde teflon kaplı jakar kullanılmasını önerdi ve bu da bakımını büyük ölçüde kolaylaştırdı..
 • mikrofiber – çok dayanıklı sentetik kumaş. Kumaşın birbirine sıkıca bitişik olan villusları, böyle bir yüzeye su itici özellikler kazandırır..
 • kadife – kumaş, hoş ve dokunuşa yumuşak. Kabarık kıllar zarif bir desen oluşturabilir veya mükemmel şekilde pürüzsüz kalabilir. Çok seviyeli yapay aydınlatmaya sahip odalarda çok iyi görünüyor ve ışık oyununa kendi dokunuşlarını katıyor. Sayfanın kaymasını ortadan kaldırır.
 • Eko deri (kolçakların döşemesi için kullanılır) – aşınmaya en dayanıklı malzeme, bir nesilden fazla sürecek. Bu, doğal deri döşemeye harika bir alternatiftir, yalnızca daha dayanıklı ve daha az tuhaftır. Bu kanepe, günlük yaşamda ne olursa olsun, her zaman kusursuz bir görünüme sahip olacak..

Kapak çeşitleri çok çeşitlidir. Hem sade hem de parlak özgün tasarımlar var. Örneğin, zarif bir çiçek tasarımı veya kentsel bir tarz. Askona sanatçıları, yeni çizimler oluştururken, yaşam gözlemlerine dayanan büyük miktarda bilgi uygularlar. Doğanın icat ettiği renklerin bir kombinasyonunu kullanırlar..

Yoğun, hipoalerjenik, aşınmaya dayanıklı kumaşlar kanepeyi dayanıklı kılar. Herhangi bir hareketten kurtulacak, herhangi bir ihtiyacı karşılayacaktır – dinlenmek, çalışmak, televizyon izlemek veya uyumak olsun, işlevselliğini ve kusursuz görünümünü çok uzun süre değiştirmeyecektir..

Bir yatak örtüsü seçimi

Rusların %70’i katlanır kanepelerde uyur ve rahat bir yatak hayal eder, ancak sıkışık yaşam koşulları onları döşemeli mobilyaların bağlantı derzlerine, çok sert ve rahatsız edici bir yüzeye dayanmaya zorlar. Askona tam da bu gibi durumlar için bir yatak pedi geliştirmiştir..

Bir kaban (yatak kabı), bir şilte veya kanepenin üzerine yerleştirilen ayrı bir öğedir. Uyku alanının yüzeyini düzeltmeye yardımcı olur, böylece uyku kalitesini artırır. Seçime gelince, ince bir yataktaki ana şey dolgu maddesi veya daha doğrusu sertliğidir. Bir yatak örtüsü seçerken, bir kişinin ağırlığını dikkate almak gerekir. Kalın ve uzun boylu kişilerin daha sert tasarımlı bir yatak seçmesi gerekir..

Askona en iyi 10 modeli sunar:

 • Nika – hacimli polyester elyafla kapitone hassas jarse. Polyesterin ana avantajları mükemmel nefes alabilirlik ve yüksek derecede termal korumadır. Aşırı sert bir uyku yüzeyini yumuşatır. Yükseklik – 2 cm.
 • Üst Köpük1 ve Üst Köpük2 – sadece yükseklikte farklı olan özdeş modeller – sırasıyla 3 ve 4 cm. Dolgu – düzenli yüklere dayanan elastik köpük Orto Foam.
 • En Purotex. Dolgu maddesi, alerjisi olan kişiler için özel olarak geliştirilmiş karbon emdirilmiş bir köpüktür. Yükseklik 4 cm.
 • En İyi Askona 1. Bu, döndürülebilen ve böylece uyku yüzeyinin sertliğini ayarlayan iki katmanlı bir kabandır. İlk katman Orto Foam, ikincisi ise doğal latekstir. Lateks, Hevea ağacının pıhtılaşmış özüdür. Lateks dolgu maddeleri ve ortopedistlerin sempatisi tarafında. Doğal malzemeler kendi ısısını daha az tutar, aşırı terlemeye ve cilt solunumunun daha az bozulmasına neden olur. Yükseklik 5 cm.
 • En İyi Askona 2. Bu modelde doğal hindistan cevizi lifi dolgu görevi görür. Bu bileşim ile en sert topperlar elde edilir. Yükseklik 4 cm.
 • En İyi Mediflex 1. Arttırılmış sertliğe sahip topper. Dolgu maddesi olarak MediFoam kullanılır. Skolyoz ve kas-iskelet sistemi hastalıklarının karmaşık tedavisinde ortopedistler tarafından önerilir. Yükseklik 6 cm.
 • En İyi Mediflex 2. Bu topperın doldurulması, hafıza efektli Hafıza Köpüğüdür. Yüzeyini vücut yapısının bireysel özelliklerine göre ayarlayabilme.
 • En İyi Eko. Bu en güvenli topper. Üretimi için sadece doğal malzemeler kullanılır: doğal lateks, doğal hindistancevizi, doğal pamuk. Yükseklik 7 cm.

Tüm toppers, kanepenin dört köşesinde tutan elastik bantlara sahiptir..

İncelemeler

Doğal lateks kanepelerin alıcıları tartışmalıdır. Ya tüketiciler bu ürünün özelliklerini dikkate almıyor ya da satış hacmini hedefleyen şirket kaliteyi kaybetti..

Resmi Askona web sitesinde yalnızca olumlu eleştiriler bulabilirsiniz. Tüketicilere göre, bir kanepe birçok günlük sorunu çözmüştür. İnsanlar, bir kanepeyi ortopedik bir şilte ile bir yatakla birleştirme fırsatından memnunlar. Üzerinde uyumak gerçekten rahat.

Tarafsız yorumlar var. Çoğu zaman, müşteriler satın alma işleminden memnun kalırlar, ancak döşemede sıkma, uzun süre alıştıkları hacimli bir görünüm, hoş olmayan bir kimyasal koku şeklinde küçük kusurlara dikkat edin..

Olumsuz yorumlar, keten kutusunun suntasındaki çatlaklar, gıcırdayan yaylar gibi eksikliklerden bahseder. Ancak memnun olmayanların çoğu, her şeyden önce, garanti yükümlülüğünün olmamasından ve uygunsuz hizmetten şikayet ediyor. Alıcılar, şirketin yazılı taleplere yavaş yanıt verdiğini not ediyor.

Bir telefon görüşmesi sırasında danışmanlar istihdama atıfta bulunur ve ertesi gün bilgileri netleştirmek için aramayı isterler ve böylece her şey aylarca sürer..

Tüketiciler garantiyi bir kurgu olarak adlandırıyor ve bu numarayı satın aldıklarına pişman oluyorlar, ancak bu faktör onları bu markanın bir kanepesini almaya teşvik etti..

Minder-toppers ile durum çok daha iyi. Alıcılar onlardan neredeyse %100 memnun. İncelemelerinde, insanlar dairenin zaten tamamen döşenmiş olduğu ve açılmamış bir kanepede uyumanın imkansız olduğu bir durumda, ihtiyacınız olan şeyin toppers olduğunu yazıyor. Dağıtın ve hepsi bu – rahat ve konforlu.

Kılıflar kolayca çıkarılabilir, makinede yıkanabilir ve yeniden yeni gibidir. Hindistan cevizi hindistan cevizi ile ilgili bükülemeyen bazı küçük açıklamalar var ve konukları kabul ederken koyabileceğiniz bir yer aramanız gerekiyor..

analoglar

Askona, Rus vakıflarının sorunuyla dolu tek şirket değil.

Benzer modeller şirket tarafından sunulmaktadır. Ay. Benzer bir tasarım, mekanizmalar – her şey Askona gibidir. Sadece ürün türü daha lüks ve fiyatı daha pahalı.

İsveç markası Hilding ayrıca, sadece Askona’nın aksine, ortopedik şilteli bir kanepe modeli sunar, Hilding şilteler yaysızdır ve üç katmanlı yüksek yoğunluklu köpük dolgu görevi görür.

Birçoğu döşemeli mobilya pazarında bir alternatif sunuyor ve kanepelerini ortopedik olarak sunuyor. Ancak yay bloklarına veya poliüretan köpük dolguya dayalı tüm modeller ortopedik olarak kabul edilemez..

Bir rüyada, bir kişi ancak vücudu, omurgası ve başı doğru pozisyonda olduğunda dinlenir. Ve bu nedenle, kendinize bir şeyi inkar edebilirsiniz, bir şeyi kurtarabilirsiniz, ancak uyku yeri doğru olmalıdır..