Başucu masalı yataklar

Hayatımızın çoğunu bir rüyada geçiriyoruz ve bu nedenle uyku alanını rahat ve konforlu bir şekilde düzenlemek çok önemlidir. Odadaki her şeyin yerinde olması ve hiçbir şeyin rahatsız edici olmaması için mobilyalara özellikle dikkat etmek önemlidir..

Başucu masaları rahat ve güzel olmalı, ayrıca odanın iç kısmına sığmalıdır. Bir lamba veya çalar saat yerleştirmek için geniş bir depolama alanına ve geniş bir yüzeye sahip olmalıdırlar..

Amaç

Yatak, bir kişinin sadece uyuduğu değil, aynı zamanda dinlendiği yerdir, bu nedenle kaliteli ve güvenli olmalıdır. Öncelikle insan sağlığına hiçbir şeyin zarar vermemesi için kaliteli malzemeden yapılmış ve ortopedik bir yatağa sahip olması gerekir..

Yatağın yanında bulunan komodinlere gelince, yatak odasının içini çeşitlendirmeli ve tamamlamalıdır. Onların yardımıyla işleri düzene sokabilirsiniz, çünkü yatak takımları, havlular ve iç çamaşırlar genellikle kaldırım taşlarına yerleştirilir..

Model çeşitliliği, çeşitli renkler ve şekiller arasından belirli bir oda için ideal seçeneği seçmenize olanak tanır. Seçim yaparken, iç mekanlara kurarken boyutlarla karıştırılmaması için ürünlerin yüksekliğini ve genişliğini dikkate almak gerekir..

Görüntüleme

Yatağın yanına monte edilen çekmeceler herhangi bir boyut, şekil ve yükseklikte olabilir. Ayrıca imalat malzemesinde de farklılık gösterirler, bu nedenle bu çeşitlilik arasında uygun bir seçenek bulmak zor olmayacaktır..

Büyüklüğünü belirlemek için komodinin amacına karar vermek gerekir.. Kullanılmadığı takdirde büyük bir dolap fazladan metre alacaktır. Geçidi karıştırmamak ve ek yer kaplamamak için kompakt ürünler satın almak en iyisidir..

Asma ve zemin masaları, yerleşim türüne göre ayırt edilir. Zemin ürünleri ya güçlü ayaklar üzerinde durur ya da zemindeki tüm dizide bulunur. Menteşeli olanlar odanın havadar olmasına yardımcı olur ve böyle bir düzenleme temizlik ve paspaslama işlemini kolaylaştırır. Asma dolabın üzerine fotoğraf çerçevesi veya çeşitli aksesuarlar koyabilirsiniz..

Başucu masaları, yatak ve çevresindeki mobilyalarla tam olarak aynı olmalıdır. Ek olarak, estetik olarak hoş görünüyor. İdeal bir seçenek, komodinlerle birlikte tek parça bir yatak modeli olacaktır..

Küçük bir oda için bir köşe dolabı alabilirsiniz. Böyle bir ürün oldukça geniş ve düzenlidir ve odaya benzersizlik katabilir..

Ürünün yüksekliği, sırtüstü pozisyonda olan bir kişinin komodinin yüzeyine kolayca ulaşabileceği şekilde olmalıdır. Aksi takdirde, lambayı açarken veya kapatırken veya diğer manipülasyonlarda rahatsızlık olacaktır..

Katlandığında raflı bir dolap olan ve açıldığında çıtalar veya ağ üzerinde bir yatak olan özel bir yatak dolabı vardır..

Diğer şeylerin yanı sıra komodin çekmeceli veya açılır kapanır bir masaya sahip olabilir.. Yatağın başına yerleştirilmiş, küçük bir odanın alanından önemli ölçüde tasarruf sağlayan modeller var..

İmalat malzemeleri

Farklı malzemelerden ortak komodinli bir çift kişilik yatak yapılabilir. Deney yapan tasarımcılar, onları eski bir bavuldan, kütüklerden, taburelerden ve paletlerden yapmayı önerir. Bazı ustalar görünüşte uygun olmayan malzemelerden bir ürün yaratabilirler..

Fabrika yatak ve dolapları doğal ahşap, sunta, lamine sunta ve suntadan yapılmıştır.. Genellikle kombine malzemeler kullanırlar ve ahşabı plastik, cam ve metalle birleştirirler..

Bir yatak ve komodin seçerken, fiyatları yüksek olmasına rağmen en iyi performansa sahip olan doğal malzemeleri tercih etmek en iyisidir..

Maun, kiraz veya meşeden yapılmış mobilyalar muhteşem görünüyor. Ağacın, şüphesiz herhangi bir mobilya parçasına benzersizlik kazandıran benzersiz bir deseni vardır..

Çok sık, komodinler ve yatak çam kaplamadan yapılır. Bu malzeme çevre dostu ve dayanıklıdır, ancak çam oldukça yumuşaktır ve bu nedenle zamanla bağlantı noktaları gevşeyebilir..

Yatak odası takımları deri, kadife veya oymalar ile dekore edilmiştir. Aynı mobilya parçaları, odanın tarzını tamamlamaya yardımcı olacaktır..

İtibar

Yatak sadece bir önemli işlevi yerine getirmelidir – konforlu bir konaklama sağlamak için. Ancak komodinler esas olarak dekoratif bir rol oynar.. Yatak odasında sakin ve rahat bir atmosfer yaratan çeşitli unsurlar için bir stand olabilirler..

Çekmece ünitesi, eşyaları saklamak için yeterli alana sahip olduğu için kullanışlıdır. Ancak bazı insanlar, gerekli tüm şeyleri dolaba koymanın mümkün olduğunu söyleyerek bu mobilya parçasını işe yaramaz buluyor. Ama aslında, komodinler, bir uyku alanı düzenlemek için gerekli olan bir dizi faydalı özelliğe sahiptir..

Bordür taşı kompakt, ancak aynı zamanda işlevsel bir öğedir.. Elinizin altında olmasını istediğiniz şeyleri koymak için kullanılabilir. Örneğin, dergiler veya kitaplar. Odada yeterli depolama alanı yoksa, dolapta çorap, tayt ve diğer küçük şeyler saklanabilir..

Komodinin bir diğer avantajı da en önemli dekoratif unsurlardan biri olmasıdır. Renk ve doku çeşitliliği nedeniyle, herhangi bir iç mekan ve herhangi bir stil için bir ürün seçebilirsiniz..

İç mekandaki kombinasyon

Başucu masalı bir yatak, yatak odasının stilini vurgulamalı ve arka planına karşı öne çıkmamalıdır. Bu nedenle, yatak ve komodinlerin boyutları ve şekilleri, iç mekana uygun olmalı ve odanın çevresindeki nesnelerle uyumlu olmalıdır..

Odayı aşırı yüklemeyin, bu nedenle komodinler kompakt olmalıdır.. En iyi çözüm, yerleşik veya yüzer dolaplı bir yataktır.. Ve köşe dolabı, alanı görsel olarak artıracak olan mümkün olduğunca yerden tasarruf etmeye yardımcı olacaktır..

Raflı ve çekmeceli modeller ilgi çekiyor. Küçük bir oda için, bir yatak ve yan masalara ek olarak rafların inşa edileceği bir yatak odası takımı satın almak en iyisidir..

Tek kişilik yatak için yanına bir komodin koymanız yeterli olacaktır. Bu durumda, yatağın kendisini duvara yakın bir yere taşımak daha iyidir..

Klasik bir tarz için doğal malzemelerden yapılmış bir yatak odası takımı seçmelisiniz: ahşap ve deri. Renk şeması, altın elementli pastel tonlardan oluşmalıdır..

Modern için herhangi bir renk, şekil ve malzemeden mobilya seçebilirsiniz. Ana şey, hem yatağın hem de komodinin diğer mobilyalarla renk ve şekil olarak birleştirilmesidir..

Yatak odası Country tarzında dekore edilmişse, metal ekli ahşap ürünler ideal olacaktır..

Bir yatak odasını dekore ederken, boyutuna odaklanmalısınız.. Bu göstergelere göre bir yatak ve komodin seçimi bağlıdır. Ve ancak o zaman odanın tarzı ve sakinlerin kişisel tercihleri ​​dikkate alınır..

Kendi elinizle yüzen komodinli bir yatak nasıl yapılır, sonraki videoya bakın.