Beyaz kanepe

Odanın çoğunu kaplayan hantal mobilya takımlarının moda ve popüler olduğu günler geride kaldı. Çağdaşlar, gereksiz mobilyaları reddederek giderek daha fazla boş alanı tercih ediyor. Ancak, atılması zor olan bir mobilya parçası var – bir kanepe. Döşemeli mobilyalar bir tür rahatlama ve konfor alanı olarak hizmet eder. Günümüzde çeşitli ebat ve renklerde çok çeşitli kanepeler alıcıların dikkatine sunulmaktadır. En popüler olanlardan biri beyaz kanepedir.. Beyaz döşemeli mobilyalar, incelik ve özlülük, şıklık ve sadeliğin birleşimidir..

10 fotoğraf

Avantajlar ve dezavantajlar

Günümüzde beyaz kanepe çok popülerken, bu mobilya parçası benzersiz bir tasarım çözümüdür. Beyazın iç tasarımda kullanılması (bu gölgenin mobilya için kullanılması) son on yılda bir moda trendi olarak kabul edildi. Beyaz bir kanepe herhangi bir odayı dönüştürebilir, her oda benzersiz, tekrarlanamaz görünecek.

Bildiğiniz gibi, herhangi bir döşemeli mobilya renginin hem avantajları hem de bazı dezavantajları vardır. Kanepelerin döşemesinde kullanılan beyaz renk istisna değildir..

Olumlu özellikler:

 1. Uzayda görsel artış. Açık tonlardaki mobilyaların özelliği, herhangi bir odayı görsel olarak büyütmesidir. Beyaz döşemeli mobilyalar koyarsanız, en küçük oda bile daha büyük görünecektir..
 2. Durum. Açık tonlarda mobilya parçaları yardımıyla iç mekanı daha sağlam ve “pahalı” hale getirebilirsiniz. Beyaz, sofistike, zarafet ve lüks ile ilişkilidir..
 3. Sakin ve huzur. Psikologlar beyaz rengin insanı sakinleştirdiğini, stresi azalttığını, sinir sistemi üzerindeki stresi azalttığını, huzur ve dinginlik hissi verdiğini söylüyor..
 4. çok yönlülük. Beyazın bir diğer özelliği de renk paletindeki hemen hemen her tonla uyumlu olmasıdır. Beyaz renk, hem pastel tonların hem de çeşitli parlak renklerin eşliğinde ilginç görünecek..
 5. çok yönlülük. Dünyanın önde gelen tasarımcılarının belirttiği gibi, odanın iç mekanının hangi tarzda dekore edileceğinden bağımsız olarak, beyaz mobilyalar herhangi birini uyumlu bir şekilde tamamlayacaktır..

7fotoğraf

Olumsuz noktalar:

 1. Yüksek fiyat. Ne yazık ki, beyaz mobilyalar her zaman, örneğin çeşitli kahverengi tonlarında yapılmış benzer modellerden daha yüksek bir büyüklük sırasıdır. Mobilya firmalarının bu politikası, beyazın şıklık ve statü unsuru olarak görülmesinden kaynaklanmaktadır, bu nedenle açık renklerde mobilyalar ucuz olamaz..
 2. “Hastane koğuşu” etkisi. İç kısımdaki beyazın fazlalığı, bir hastanenin düşüncelerini çağrıştırıyor. Bir odayı dekore ederken ve düzenlerken, ölçüye uymak önemlidir..
 3. Düşük pratiklik derecesi. Alıcıları genellikle beyaz bir kanepe satın almaktan caydıran bu faktördür. Ailenin küçük çocukları ve evcil hayvanları varsa, açık tonlarda mobilya satın alma arzusundan vazgeçmenize gerek yok. Tabii ki, döşeme malzemelerinin seçimine daha yetkin ve kasıtlı olarak yaklaşmanız gerekecek. Günümüzde üreticiler, çeşitli kirliliklere karşı oldukça dirençli doğal ve yapay malzemeler için birçok seçenek sunmaktadır..

Türler

İç kısımdaki beyaz renk her zaman çok ilginç görünüyordu. Ancak, sık sık tartışma ve anlaşmazlık konusu oldu. Günümüzde döşemeli mobilyalarda döşemelik olarak kullanılan malzemelerin çoğu mükemmel kir tutmama özelliklerine sahiptir. Bu sayede son birkaç yılda beyaz kanepelerin popülaritesinde önemli bir artış oldu..

Modern mobilya pazarının çeşitlerini dikkatlice inceledikten sonra, bu sezon aşağıdaki kanepe türlerinin moda olacağı belirtilebilir: klasik deri ve deri modelleri, Provence tarzında hasır kanepeler, flok, kadife veya peluş döşemeli kumaş modelleri.

Nasıl seçilir?

Birkaç on yıl önce, her dairede bir kanepe-kitap veya bir bebek kanepesi vardı. Hatta neredeyse aynı renkleri vardı. Günümüzde mobilya firmaları her zevke ve renge uygun ürünler sunmaktadır. Modern döşemeli mobilyaların zengin çeşitleri, alıcıya en uygun seçeneği hızlı ve sorunsuz bir şekilde seçme fırsatı verir..

Beyaz bir kanepe seçmek için ana kriterler şunları içerir:

 • bir çeşit (evrensel düz veya açısal model);
 • boyut (küçük, orta boy, büyük, düşük ve ayrıca ısmarlama – müşteri tarafından belirtilen parametreler dikkate alınarak);
 • mekanizma (katlanır kanepelerden bahsediyoruz);
 • çerçeve malzemesi (masif ahşap, sunta, MDF, plastik veya metal);
 • döşeme için kullanılan malzeme (hakiki deri, suni deri, eko-deri, kadife, süet, fitilli kadife, mikrofiber, jakarlı veya goblen kumaş vb.);
 • mobilya sade olabilir (beyaz, kar beyazı, sütlü, açık bej, fildişi, inci, kül beyazı, tebeşir, beyaz-sarı, parşömen rengi vb.), iki renkli (mavi ve beyaz, siyah beyaz, kırmızı ve bej) yoğun talep , kahverengi-bej ve diğer kombinasyonlarda), çok renkli ve desenli (çiçek temaları, geometrik veya etnik desenler, süs eşyaları vb.);
 • stil ve tasarım (modern veya klasik model, yumuşak veya hasır kanepe, çekyat, yumuşak veya plastik kolçaklı kanepe, ahşap kenarlı model);
 • ek elemanların ve dekorun varlığı (çıkarılabilir veya menteşeli yastıklar, koltuk başlıkları, yapay elmas veya küçük taşlarla dekoratif dekorasyon ve çok daha fazlası).

Hangi döşemeli kanepe modelini seçeceğiniz konusunda hala şüpheniz varsa, İnternet alanı kullanıcılarının incelemelerini ve önerilerini kullanın..

Ne ile birleştirilir?

Bir yaşam alanını dekore etmek için en iyi seçenek çikolata ve beyaz renklerin birleşimi olacaktır.. Koyu kahverengi zemin üzerine beyaz döşemeli mobilyalar şık ve zarif görünüyor. Böyle bir iç mekan, parlak vurgularla tamamlanabilir: sarı, turuncu, kırmızı ve turkuazın renkli tonlarında kanepe yastıkları, saksılar, duvar veya masa dekoru.

Pastel tonları ve beyazı birleştiren bir oda daha rahat görünecek, ancak daha az zarif olmayacak.. Bej duvar kağıtları, vintage tarzı dekor, hafif kumaşlardan yapılmış perdeler veya perdeler, soluk pembe veya soluk leylak battaniyeler ve mobilya örtüleri – elbette tüm bunlar, klasik tasarımlı şık beyaz bir kanepe ile tamamlanabilir. Bu seçenek özellikle romantizm ve Provence stilinin destekçilerine hitap edecek..

Modaya ilgi duyanlar, beyazın mor, masmavi ve masmavi ile birleştiği iç mekanlara ilgi duyacaktır. Böyle bir oda deniz veya ülke tarzında dekore edilebilir. Gördüğünüz gibi, beyaz kanepe hemen hemen her iç mekanda muhteşem görünecek..

nasıl bakım yapılır?

Zamanla, herhangi bir mobilya parçası kirlenir. Kanepenin temizliğini ve görünümünü izlemezseniz (döşemenin renginden bağımsız olarak), yavaş yavaş orijinal çekiciliğini kaybeder..

Böylece, açık tonlarda döşemeli döşemeli mobilyalarda çeşitli kirlerle aşağıdaki gibi başa çıkabilirsiniz:

 • tozu düzenli olarak çıkarın ve koltuk ile sırt arasındaki derzlerde biriken çeşitli küçük döküntüler;
 • herhangi bir leke zaman içinde bunu yapmak daha zor olacağından derhal geri çekilmeniz gerekir;
 • doğru araçları seç lekeleri çıkarmak için;
 • kanepeyi periyodik olarak süpürmeyi unutmayın, böylece insan gözünün fark etmediği toz ve kalıntılardan kurtulursunuz;
 • kirli bir kanepeyi temizlemek, bir buharlı temizleyici kullanın (evde bu evrensel “yardımcı” varsa).

Döşemeli mobilyaları hızlı kirlilikten güvenilir bir şekilde koruyacak birkaç çıkarılabilir kapağa sahip olmak güzel olurdu. Bu sorun özellikle küçük çocukların büyüdüğü veya yumuşak ve rahat bir kanepe seçen evcil hayvanların bulunduğu ailelerle ilgilidir..

Beyaz bir kanepe doğaçlama yöntemlerle nasıl temizlenir, aşağıdaki videoya bakın.

İç mekandaki örnekler

Tasarımcılar, beyaz döşemeli mobilyaların, klasik ve İskandinav tarzında dekore edilmiş iç mekanlar ve bir dizi modern tarz için en uygun olduğuna inanıyor..

İlk iki yön için (klasik ve İskandinav tarzı), katı özlü formlara sahip modeller uygundur. Dekoratif süslemeler ve çeşitli ek unsurlar gereksiz olacaktır. Sofistike ve zarafeti tercih edin.

İç tasarımdaki modern trendlerden bahsedecek olursak, beyaz kanepelerin minimalizm, füzyon, yüksek teknoloji, çağdaş ve country tarzlarıyla mükemmel bir uyum içinde olduğu belirtilebilir. Doğru kanepeyi seçmek için önce belirli bir tarzın özelliklerini öğrenmelisiniz..