Bilgisayar Koltukları

Bilgisayar koltuğu sadece evden çalışanlar için bir zorunluluk değildir. İnternette gezinmenin veya bilgisayar oyunlarının hevesli hayranlarının da bunun için özel olarak oluşturulmuş bir modele ihtiyacı olacak. Bu tasarımlar sadece sıradan sandalyelerden çok daha rahat olmakla kalmaz, aynı zamanda sırt sağlığının korunmasına da yardımcı olur..

özellikler

İyi bir bilgisayar koltuğu seçmek son derece önemlidir. Performansınız, sırt ve göz sağlığınız bu mobilyanın ne kadar doğru seçildiğine bağlıdır. İyi seçilmiş bir bilgisayar koltuğu, yorgunluğu azaltmanıza, omurga ve sırt ve boyun kaslarına binen yükü azaltmanıza ve bacakların rahat bir pozisyonunu sağlamanıza olanak tanır..

Ev için en uygun modeli seçmek özellikle önemlidir, çünkü çoğu insan işten sonra bilgisayarın önünde zaman geçirir: TV dizileri izler, okur, bilgisayar oyunları oynarlar. Sıradan sandalyeler rahat değildir ve çok yakında sırt ve boynun uyuşmasına neden olur. Uzun vadede bu ciddi sorunlara dönüşebilir. Düzenli olarak masaj seanslarına katılma imkanınız yoksa, ofiste bilgisayar başında çalışmak için rahat bir sandalye ve ev için uygun bir model seçmeniz şiddetle tavsiye edilir..

Tablo için sandalyenin parametrelerine ve özelliklerine göre seçildiği unutulmamalıdır.. Örneğin çok yüksek bir model ayaklarınızın sürekli tezgaha değmesine neden olabilir. Böyle bir beklenti baştan çıkarıcı olarak adlandırılamaz, bu yüzden satın almadan önce iyice hazırlanın: bilgisayar masasının parametrelerini, yüksekliğini, genişliğini kontrol edin..

Vücudunuzun anatomik özelliklerini dikkate almak gerekir. Kas-iskelet sistemi veya kaslarla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, örneğin servikal osteokondrozdan rahatsız oluyorsanız, bu sıkıntıyı göz önünde bulundurarak bir bilgisayar koltuğu modeli seçmeniz gerekecektir..

Genellikle bilgisayar koltukları birçok ek parametreyle donatılmıştır: tekerlekler, sallanan bir mekanizma ve benzerleri. Bütün bunlar, sandalyede kalmanın mümkün olduğu kadar konforlu olmasına yardımcı olur. Hangi işlevlere ihtiyacınız olduğunu ve hangilerini onsuz yapabileceğinizi dikkatlice belirleyin..

Bilgisayar koltuğu pazarında, fiyat ve kalite arasındaki ilişki en belirgindir. Belirli bir modelin gelişmiş performansını öğrenmek için genellikle fiyat etiketine bakabilirsiniz. Genel olarak, bir bilgisayar koltuğu bir prestij meselesi değildir, bu nedenle statü veya marka nadiren nihai fiyatı belirlemede rol oynar..

Bir sandalyenin maliyetinin, arkasında geçirdiğiniz zamanla doğru orantılı olması mantıklıdır. Sağlığınız ve esenliğiniz buna bağlıdır ve sağlıktan tasarruf edemezsiniz. Dahası, ortopedik olarak tasarlanmış korse, doğru duruşun korunmasına yardımcı olur, bu nedenle beyne giden serbest kan akışını hiçbir kelepçe engellemez ve çok daha iyi ve daha hızlı çalışır..

Çeşitler

En yaygın bilgisayar koltuğu tipi, beş kirişli tabanı ve tekerlekleri olan yastıklı bir sandalyedir. Kendi ekseni etrafında serbestçe döner. Sandalye genellikle ayarlanabilir koltuk yüksekliği ve sırtlık açısı ile donatılmıştır. Kolçaklar bir artı.

Bununla birlikte, son zamanlarda, örneğin bir ofis koltuğu gibi daha dar odaklı ürünler giderek daha fazla bulunmaktadır. Açıklamaya göre, bir bilgisayara benziyor: yumuşak kumaş koltuk ve sırt, tekerlekler üzerinde beş kirişli bir tabanın varlığı. Bununla birlikte, önemli bir fark var: ofis koltuğu kolçaksız yapılmış. Başlangıçta, hem yazı hem de bilgisayar masasında çalışmaya uygun, evrensel olarak tasarlandı, ancak şimdi bilgisayar dışında daha az iş yapılıyor. Sandalye seçerken kolçaksız modellerden uzak durun – bilgisayar başında çalışmak için uygun değillerdir..

Sözde yönetmen veya VIP sandalyeler özenle yapılır. Bel destekli ortopedik sırt ve yüksek kaliteli kolçaklarla donatılmış yüksek kaliteli deriden yapılmıştır. Kolçaklar genellikle yüksek kaliteli dayanıklı plastikten yapılır, daha az sıklıkla sandalyenin gövdesine daha iyi uyması için deri ile kaplanır. Bu tip sıradan ofis koltuklarından çok daha rahattır, bu nedenle alternatiflerin olmadığı durumlarda bu seçeneğin seçilmesi önerilir..

Yuvarlak bir bilgisayar koltuğu uzun süreli çalışma için uygun değildir. Ayarlanabilir olmayan eğim açısına sahip alçak bir sırtlığın yanı sıra ortopedik olmayan bir koltuk ile donatılmıştır. Bunun da ötesinde, sandalyenin yüksekliği de genellikle ayarlanabilir değildir, bu da bu tür seçenekleri reytingde ofis modellerinden daha da düşük hale getirir..

İşteki büyük rahatsızlığa rağmen, bu sandalye en şık olanıdır, bu yüzden hala lider konumdadır..

Sözde müşteri sandalyelerinin sıra dışı tasarım modelleri, bilgisayarda çalışmak için klasik sandalyeler arasında kendilerini sağlam bir şekilde kurmuştur. Mesh sert sırtlar bu çeşitliliğin ayırt edici özelliğidir. Dikkat çekici bir şekilde, bu modeller tekerleksiz yapılır. Psikologlar bu yeniliği sandalyelere borçludur: İstatistiksel olarak, statik bir konumda bulunan bir kişinin her şeyi döner bir sandalyede oturmaktan daha ciddiye aldığını kanıtladılar..

Sportif kova sandalye, bilgisayarınızın önünde uzun süre oturacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm bu modeller, açısı ayarlanabilen yüksek bir sırt ile yapılır. Sırt, ortopedik olarak doğru bir şekle ve sırtın anatomik olarak doğru pozisyonu nedeniyle bir sandalyede oturmayı akupunktur masajı ile birleştirmenizi sağlayan özel bir kaplamaya sahiptir..

Kova sandalyeler genellikle bir ayaklık ve koltuk başlığı ile yapılır. Ayaklık, bacaklarınızı vücudunuza en rahat açıyla yerleştirmenizi sağlar ve bir koltuk başlığı, başınızı en iyi konumda tutarken boynunuzu gevşetmenize yardımcı olur. Gevşemiş boyun kasları ve başın doğru pozisyonu ile gözler de daha az yorulur ve monitörü yukarıdan aşağıya doğru izler..

Popüler renkler

Şu anda, hem asil renklerin hem de şımarık neşeli renklerin her iki modelinin kullanımı teşvik edilmektedir. Asil tonlar klasik tonlar anlamına gelir: siyah, gri, kahverengi, krem ​​ve benzerleri. Bu tonların modası asla geçmez ve her zaman trend kalır..

Bilgisayarların oturma odasına sık yerleştirilmesi nedeniyle renkli modeller popülerlik kazanıyor. Bilgisayar koltuğunun çevresiyle iyi uyum sağlaması gerekir. Bu amaçla renk modellerinin seçimi yapılır. Aşağıdaki tonlar en alakalı.

Pembe

Böyle bir koltuk, oturma odasına veya çocuk odasına çok yakışır. Gerçekten kız gibi bir renk, özellikle taban ve kolçakların açık gölgesinin aksine, taze ve sıradışı görünüyor. Pembe koltuk, hafif bilgisayar masasına harika bir ek olacaktır..

turuncu

Turuncu koltuk dinamik ve sportiftir. Çoğu zaman, bu tür modeller, modele daha da sportif bir parlaklık katmak için tasarlanmış siyah uçlarla tamamlanır. Sadece turuncu tekstil modelleri değil, deriden de yapılan modeller var..

Bej

Çoğunlukla VIP modeller bu renkte bulunur. Bej koltuk saygın görünüyor. Yukarıdaki psikolojik etkiye ek olarak, bej rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve içinde oturan kişinin kendini olabildiğince rahat hissetmesini sağlar..

Mavi

Bugün, mavi bilgisayar koltuğu en sık bulunabilir. Tüm renk tonları yaygındır: koyu mavi, akuamarin ve hatta mavi her yerde bulunur. Turuncu gibi, koyu mavi de oyun sandalyelerinde popüler olmasını sağlayan sportif bir his veriyor..

Yeşil

Yeşil bir sandalyeyle tanışmak neredeyse imkansız, ama boşuna. Sıcak veya soğuk bir gölge, açık veya koyu bir ton seçmek mümkündür. Çoğu zaman, zümrüt bir bilgisayar koltuğu, önemsiz veya meydan okuyan görünmeyecek olsa da, bir oturma odasının veya ofisin vurgu detayı haline getirilebilir..

kırmızı

Modern ve modern tarzda bir ofiste kırmızı bir bilgisayar koltuğu çoğunlukla deriden bulunabilir. Cesur görünüyor ve bir yönetici için sıradan bir çalışandan daha uygun..

Mor

Mor ortam sizi bir çalışma havasına hazırlar ve bu nedenle böyle bir bilgisayar koltuğu almayı düşünmeye değer. Mor döşeme, krom renkli aksesuarlarla bir düet içinde muhteşem görünüyor.

Beyaz

Klasik beyaz yönetici koltuğu zamansız bir klasik. Beyaz modeller deriden yapılmıştır. Dikkat çekici olan bu renkte sadece ultramodern modeller değil, Empire tarzı koltuklar da bulabilirsiniz..

Böylece, her zaman ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize en uygun seçeneği seçme fırsatı vardır. Üretimin dokusuna ve malzemesine dikkat edin. Dairede küçük çocuklar varsa, bir kalem, keçeli kalem, sandalyedeki hamuru herhangi bir iz çok belirgin olacağından, bilgisayar sandalyelerinin hafif modellerini seçmeniz önerilmez..

Üretici değerlendirmesi

Bir bilgisayar için bir sandalye seçerken, genellikle üreticiye dikkat ederler. Bir tedarikçi firmanın ürünlerinde mükemmel kaliteyi, demokratik fiyatı ve geniş bir model yelpazesini birleştirmeyi başarması özellikle şanslıdır. Ne yazık ki, çok az şirket bu üç kriteri karşılayan ürünler sunuyor..

Başkan

Bu şirket 1999 yılında ortaya çıktı. Moskova bölgesinde yer almaktadır. Bugün bu şirket en geniş bilgisayar koltuğu modellerini sunuyor. Ayrıca, diziliş sürekli güncelleniyor, eski seçenekler yenileriyle değiştiriliyor. Şirket her zaman hem yerli hem de yabancı üretimin en son teknik trendlerini karşılayan numuneler sunmaktadır..

“Yeni stil”

Şirketin ana faaliyet alanı ofis mobilyaları olup, bilgisayar sandalyeleri ofis tarzına uygun olarak yapılmıştır. Firma 1997 yılında Ukrayna’da kuruldu ve o zamandan beri önemli ölçüde genişledi. Artık sadece Ukrayna’da değil, Rusya, Kazakistan ve diğer birçok BDT ülkesinde de üretim yapılmaktadır. Üretici, modaya uygun renklerde yüksek kaliteli mobilyalar sunmaktadır, fiyatlar sektöre göre değişmektedir. Bu nedenle, yönetici koltukları en pahalı ama aynı zamanda en rahat olanlardır..

“Bürokrat”

Şirket kendini ev ve ofis için ergonomik mobilya üreticisi olarak ilan ediyor. Mobilya imalatının bu markanın işgal ettiği tek niş olmadığı belirtilmelidir. Aynı zamanda iç dekorasyon aksesuarları ve kırtasiye malzemeleri de üretmektedir. Buna rağmen şirket, sürekli büyüyen ürün yelpazesi ve uygun fiyat politikası ile en büyük ofis koltuğu tedarikçilerinden biridir. Bilgisayarda kalıcı çalışma için sandalyeler arayın, ancak yapmamalısınız..

“Proton”

Şirket, hem Rus ürünlerini hem de modellerini doğrudan Çin’den tedarik ediyor. Listelenen tüm şirketler arasında en iyi fiyatı sunan Proton’dur. Şirket, iyi bir model türü ve rengi yelpazesi sunar. Kalite, modelin fiyatına bağlıdır: kural olarak, sandalyenin ne kadar sağlam yapıldığının bir yansımasıdır. Modellerin premium sınıf, işletme ve ekonomi olarak bölünmesi sunulur.

“Üretici firma”

Üretimi tamamen Rusya’da bulunan başka bir Rus fabrikası. Firma ülkedeki en ünlü firmalardan biridir. Firma hem tamamen yerli seçenekler sunuyor hem de İtalyan bileşenlerden montaj yapıyor. Bu temsilci ile geri kalanı arasındaki temel fark, sipariş üzerine bilgisayar sandalyesi yapma olasılığıdır: sunulan katalogdan döşeme ve aksesuarları seçebilirsiniz..

“Güzel sandalyeler”

Bu şirket, ağır ağırlığa dayanabilecek mobilya tedariğinde uzmanlaşmıştır. Örneğin, neredeyse tüm bilgisayar koltukları maksimum 200 kg ağırlığa göre tasarlanmıştır. Şirketin Çin’den tedarik etmesine rağmen, oldukça kabul edilebilir bir kalite sunuyorlar, ancak İyi Sandalyeler tarafından işgal edilen özel niş nedeniyle, sunulan ürün çeşitliliği son derece azdır..

“Bu mu”

Bu şirket tarafından sağlanan Kore mobilyaları, yüksek kalitede ve aynı yüksek fiyattadır. Şirketin savunmasında, tüm gereksinimleri tam olarak karşılayan özel bilgisayar ergonomik modelleri ile uğraştığı söylenmelidir. Bu sandalyeler, bilgisayarda çalışmak için özel olarak tasarlandıkları için kullanımı en uygun olanlardır. Bileşenlerin kalitesi üstte.

En iyi 10 en iyi model: genel bakış

Piyasada çok uygun modeller var. En iyi seçeneği belirlemeyi kolaylaştırmak için, listelenen örneklerin her biri, “kazandığı” belirli bir kategoriyi temsil eder..

 • Trio Kulik-Sistem öğrenciye en uygun bilgisayar koltuğunu seçti. Model, dizüstü bilgisayarın başında oturan çocuğun doğal olarak doğru bir duruşta olacağı şekilde inşa edilmiştir. Sandalye, çocuğun duruşunu şekillendirir, uzun süre oturma sırasında yorgunluğu önler..
 • en yoğun alfa – bugün sunulanların en iyi anatomik bilgisayar modeli. Bu ifade, seçeneği geliştirirken, sırtın anatomik yapısının tüm özelliklerinin tasarımda gerçekten dikkate alınması nedeniyle, uygulayıcı bir cerrahın görüşünün dikkate alındığı gerçeğiyle desteklenmektedir..
 • Başkan CH 416 V eksik tekerlekler ile tek uygun seçenektir. Model, bilgisayar başında çalışırken bir sandalyeye rahatça yaslanabilmenizi sağlayan sallanma mekanizmasına sahiptir. Sandalye, bel bölgesinin altında özel çıkıntılara sahip ortopedik bir sırta sahiptir, bu da sırtın doğru pozisyonunu ve eğimini korumanıza izin verir..

 • Eames PC-306 – kolçaksız bir ofis koltuğu tasarımı. Böyle önemli bir parçanın olmamasına rağmen, bilgisayar başında bir koltukta çalışmak uygundur. Omurga üzerindeki yükü önemli ölçüde azaltan koltuk ve sırtlık arasında doğru açıya sahiptir..
 • Mealux İkili Çocuk, Trio Kulik-System’in aksine çocuklar için ortopediktir. Bir bilgisayarda, normal bir masada ve bir masada çalışmak için uygun olduğu için çok yönlüdür. Bu modelin ayırt edici bir özelliği, mevcut ayak dayama yeridir..
 • Albert – önemli kilodaki insanlar için ideal bir seçim. 250 kg’a kadar bir kütleye dayanabilirken, yüksek kaliteli yerleşik amortisörler, aşırı kilolu kişilerde omurga üzerindeki yükü dengelemenize izin verir..

 • Elegance Kulik Sistem sırt ve boyun ağrısını önleyen bir koltuk olduğu iddia edildi. Koltuk, kolçakların döşemesi de dahil olmak üzere dokunuşa hoş gelen bir malzemeden yapılmıştır. Sırtlık ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir.
 • Ursula yedi sedie Ahşap bilgisayar ürünüdür. En geleneksel iç mekanlara tam olarak uyabilmesi sayesinde klasik tarzda yapılmıştır. Ne yazık ki, bu model ayarlanamaz: koltuk arkalığının koltuğa göre konumu sabittir.
 • Mealux Şampiyonu Y-718 3 yaşından büyük çocuklar için uygun küçük bir koltuk-sandalyedir. Çok yönlüdür: hem bilgisayarda hem de masada çalışmak için uygundur. Teleskopik ayar sistemi sayesinde koltuk yüksekliği 28 cm’den 46 cm’ye kadar değiştirilebilir..
 • Ogawa cozzia 5 – masaj efektli lüks model. Sandalye, masajdan sorumlu yerleşik uzaktan kumanda kullanılarak kontrol edilir. Sandalye, beş tip masaj ve ek bir ısıtma işlevi sunar.

Fiyat

Fiyat aralığı çok geniş olduğu için bir bilgisayar koltuğunun ortalama maliyetini çıkarmak mümkün değildir. Herhangi bir ek işlevi olmayan ekonomi seçenekleri ve şeyin durumu için fazla ödeme sağlayan en iyi hammadde türlerinden premium modeller vardır..

Bu bölüm için M. Video online mağazasının web sitesindeki verilere dayalı olarak bir analiz yapılmıştır. 88 model analiz edildi. Aralarında lüks modellerin olmadığını belirtmekte fayda var..

Bir spor oyun koltuğu 28.000 ruble civarında bir fiyata bulunabilir. Bu fiyat için bir model, tam bir ayar yelpazesi ile donatılmıştır. Koltuk ve sırtlık arasındaki açıyı, koltuk yüksekliğini vb. ayarlayarak sandalyeyi boyunuza ve vücut şeklinize göre ayarlayabilirsiniz..

Yüksek kaliteli yönetici tarzı deri sandalye, parça başına 16.000 ruble fiyatla satın alınabilir. Model, gerekli tüm parametrelerle donatılmıştır: arkalığın yüksekliğini ve açısını ayarlama yeteneği, bir sallanma mekanizması. Kolçaklar da deri ile kaplanmıştır. Sırt, alt sırtın altında bir yastıkla desteklenir.

En ucuz modelin maliyeti yaklaşık 3000 ruble. Bu modelin çok daha az işlevselliğe sahip olmasına rağmen, yine de gerekli olanlarla donatılmıştır. Koltuğun yüksekliğini ayarlamak mümkündür, kolçaklar mevcuttur. Sırt ayarlanabilir değildir, ancak kişinin nasıl oturduğuna bağlı olarak bir pozisyon alır: gergin veya düz. Döşeme tekstilden yapılmıştır.

Genel olarak, herhangi bir cüzdan için uygun bir sandalye bulma fırsatı vardır. Sandalyenin hangi özelliklerinin gerekli olduğuna karar verirseniz ve bunların mevcudiyeti için ödeme yapmaya hazırsanız, cebinizde gerekli modeli bulmak zor olmayacaktır. Aksi takdirde, doğru modeli hemen satın almak için tasarruf etmek en iyisidir. Unutmayın: cimri iki kez öder.

Nasıl seçilir?

Sizin için en uygun modeli seçerken, bir bilgisayar koltuğunun aşağıdaki parametrelerine dikkat edin:

 • En küçük sandalye yüksekliği. Sandalye a priori yüksekse, bilgisayar masasında çalışırken bir takım zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Standart masa yüksekliği 65 cm’dir, bu nedenle sandalyenin yüksekliğinin bacaklarınızı rahatça yerleştirmenize ve masanın üstüne yaslanmamasına izin verdiğinden emin olmanız gerekir..
 • koltuk yumuşaklığı. Sandalyenin koltuğunun nasıl yapıldığına dikkat edin: Malzemenin yuvarlanması imkansızdır, çünkü açıkça hissedilen cıvatalar ve diğer sabitleme aksesuarları nedeniyle sandalyeye oturamazsınız. Koltukta çift katmanlı köpük kauçuk olan sandalyelerin seçilmesi tavsiye edilir..
 • Koltuk derinliği. Çok derin bir sandalye seçmek bacaklarda rahatsızlığa neden olabilir. İdeal olarak, bilgisayar koltuğunun kenarı ile kalça kıvrımı arasındaki mesafe 5 cm’dir, aynısı ayaklıklı modeller için de geçerlidir. Performansınız büyük ölçüde buna bağlı olduğundan, bir model seçerken bu kuralı ihmal etmemelisiniz..

 • koltuk genişliği. Bu, tutamaçlar arasındaki genişliği ifade eder. Sandalyede rahatça oturabileceğiniz, mümkün olduğunca rahat, bacaklarınızı altına bükebileceğiniz şekilde olmalıdır. Yetersiz genişlik, bacakları doğal olmayan bir pozisyonda sabitleyerek genel yorgunluğa yol açar..
 • Ayarlanabilir sandalye yüksekliği. Minimum yüksekliğe ek olarak, koltuk yüksekliğini size uyacak şekilde ayarlamak mümkün olmalıdır. Çalışma sırasında bacaklar tam ayakla yerde olmalı ve yüksekliği ayarlarken başlangıç ​​noktası olarak bu kullanılmalıdır. Koltuğun kolayca dönmesi iyidir: kural olarak, oturma pozisyonuna uyum sağlar, oturma açısını bilgisayara göre nazikçe ayarlar..
 • Sırtlık ve koltuk arasındaki açının ayarlanması. Kullanıcı incelemelerine göre, böyle bir fırsatı olmayan, yani açının katı bir şekilde sabitlenmesi için sandalyeleri seçmek en iyisidir. Anatomik olarak doğru pozisyonunu korurken, sırtı mümkün olduğunca “boşaltan” bu seçeneklerdir..

 • Kolların şekli ve ayarlanabilirliği. Bazen kulplar çok yükseğe veya çok alçak yerleştirilir. Kollarınızdaki ve omuzlarınızdaki yükü almak için konumlarını ayarlayabildiğiniz zaman iyidir. Ellerin kaymasını önlemek için kauçuk plastik kulplu veya sandalye gövdesinin altında kaplanmış bir sandalye seçmek daha iyidir..
 • Salıncak mekanizması. Sabit bir taban ile sadece sırtın sallandığı modelleri seçmemelisiniz. Sırtlığın koltuğa göre sabit bir şekilde sabit bir açıyı korurken taban ve sırtlığın birlikte sallanması en iyisidir..
 • Malzemeler (düzenle). Tekstil örgü modelleri en iyi olarak kabul edilmektedir. Deri seçenekleri vücudu terletiyor, bu da çoğu zaman kişinin kendisini rahatsız hissetmesine neden oluyor. Ek olarak, tekstiller sürtünmeye daha az eğilimlidir: modern kumaşlar aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır.

İncelemeler

Birçok alıcı, deneyimlerini çeşitli sandalyelerle paylaşır. Tüm incelemelerini özetleyerek, kimsenin satın alma işleminden pişman olmadığı sonucuna varabiliriz. Herkes, özel modellerin uzun hizmet ömrünü (5 yıldan itibaren) not eder, bundan sonra hasarlı numuneyi garanti kapsamında yenisiyle değiştirmek mümkündür..

Görüşler bilgisayar koltuğunun malzemesine göre değişiyordu. Bu nedenle, hakiki deri sandalye sahipleri, bilgisayarın önünde uzun bir oturma sırasında vücudun terlediğini kaydetti. Arkasında ağ bulunan varyantlar en yüksek puanı aldı. File, havalandırma fonksiyonlarında mükemmel bir iş çıkardı ve vücudu yazın bile rahat ettirdi.

Genel olarak, kullanıcılara ev için bir bilgisayar koltuğu satın alırken tasarruf etmeleri ve hemen piyasadaki en iyi örnekleri satın almaları tavsiye edilmez..

Ev ve ofis için ortopedik bilgisayar koltuğu nasıl seçilir videoda anlatılmaktadır..