İç kısımda bir yan masa

Sıradan insanlar evleri için mobilya seçerken rahatlık ve görünüm gibi özelliklere güvenirler. Bir oturma odasını dekore etmeye gelince, özel rahatlığı ve şüphesiz faydası olan şık bir kanepe masasını hatırlamakta fayda var. Böyle bir ürün, kahve ve dergi meslektaşlarının arka planına karşı olumlu bir şekilde öne çıkıyor, daha yüksek, daha dar ve konumunun değişkenliğine göre farklılık gösteriyor. Bir yan sehpa, bir iç kompozisyon oluşturmada kendine has özelliklere sahiptir..

özellikler

Yan sehpa, rahat bir mobilya parçasıdır. Odaya yerleştirmek için farklı seçeneklere izin verir (ortada, kanepenin önünde, koltukta, şöminede, köşede). Hafifliği ve hareket kabiliyeti nedeniyle odanın herhangi bir yerine taşınabilir veya gerekmedikçe kaldırılabilir. Dekoratif özelliği özellikle önemlidir. Oturma odasındaki yan sehpa uyumlu bir kompozisyon oluşturabilir. Rahat ve işlevsel olmanın yanı sıra olası tüm stillere mükemmel uyum sağlar..

Bu ürün çok yönlüdür, bir odanın tek bir aksanı veya bir eşleştirme seti olabilir. Bu durumda yapılar, bu tür bir kulaklık kullanılıyorsa, kanepenin her iki tarafına da sandalyelerden ayrılarak simetrik olarak kurulabilir. Bu tablolar, atmosfere bütünlük ve sadelik kattıkları için yeri doldurulamaz bir dekor unsurudur. Onlarla iç kompozisyon misafirperver ve zarif görünüyor..

Genellikle bir netbook üzerinde çalışmak için bir kanepe masası seçilir. Bu durumda, tekerlekli ürün daha uygundur. Bu tür modeller, aniden daha fazla alana ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıyı kısıtlamaz. Bu masalar hafiftir, zemin kaplamasının yüzeyini ihlal etmezler, bu nedenle mobilyanın kendisine zarar verme korkusu olmadan birçok kez geriye itilebilirler..

Kanepe masası, stilin hoş bir özelliğidir. Sehpa olarak kullanılabilir. Böyle bir ürün, misafirler evdeyken bir süre yumuşak bir kulaklığın önüne kurulabilir. Tablo, bir dizüstü bilgisayarda film izlemek veya sadece arkadaşlarınızla bir masa oyunu oynamak istiyorsanız da geçerlidir..

Sandık şeklinde bir kanepe veya her türlü raf ve çekmeceli bir masa, birçok gerekli şeyi sığdırmanıza izin veren mükemmel bir düzenleyicidir. Bu, özellikle her zaman yeterli alanın olmadığı küçük odalar için geçerlidir..

Okumakta olduğunuz kitabı, belgeleri, kağıtları, kumandaları ve gerektiğinde hızlıca çıkarabileceğiniz daha birçok eşyayı kaldırabilirsiniz. Bu işlevsellik masaya kolaylık sağlar..

Görüntüleme

Modern mobilya endüstrisinin gelişimi sayesinde, yan sehpa çeşitleri çeşitlilik göstermektedir. Bugün her zevke ve cüzdana uygun bir ürün bulabilirsiniz, tekerlekli birçok ürün ve çocuk çeşitleri var.. Kanepe aksesuarları için popüler seçenekler şunları içerir:

 • Orijinal modeller bir dönüştürme tablosu içerir. Bir sehpaya veya hatta bir yemek masasına dönüştürülebilir. Transformatör, bir odayı hızlı bir şekilde boşaltmak gerekirse, küçük bir yapıya montaj sağlar. Klasik veya tekerlekli (haddeleme) olabilir..

 • 4 ayaklı kanepe ürünleri – herhangi bir dekor için klasik dekorasyon unsurları. Tek veya çift olabilirler (biri diğerinin altında). Dikdörtgen yapılar, tüm tasarım stilleri için en kararlı ve uygundur, özellikle kentsel çatı katı tarzı için uygundur. Metal veya ahşaptan yapılmış uzun ayaklar, stabilite ve uzun hizmet ömrü sağlar.

 • Tasarımcı modeller sıra dışı, renkli, tamamen şeffaf, yuvarlak veya zikzak. Genellikle ana fikri tasarıma verirler, ancak mobilyalara mütevazı bir ek olabilirler. İlginç bir seçenek, yukarı doğru açılan masa sandıklarıdır. Masa ve komodin olarak kullanılabildikleri için kullanışlıdırlar. Bu çeşitler, kompakt veya yeterince büyük, hareketli yuvarlanma veya hareket sağlamayan olabilir..

 • Daire kanepe masası – küçük bir oturma odasının içini dekore etme seçeneği. Böyle bir aksesuar, bir, üç, dört ayak üzerinde minyatür bir masa tablasına benzer. İçinde hiçbir şey saklayamazsınız, ancak çay veya kahve içebilirsiniz. Bu masa, masa üstü aydınlatması için iyidir. Art Nouveau veya lüks Barok tarzında, akılda kalıcı güzel oymalı bacaklar, dövme, mermer üst, yaldızlı ve diğer zarif dantel unsurları olan ürünler uygundur..

 • Vitrin tabloları hantal bir cam kapı ile ayırt edilir. Başucu masalarına benziyorlar. Ancak tasarımları ve genel görünümleri oturma odasına yerleştirmeyi sağlar. Bu ürünler, çeşitli eşyaların saklanması için bir çeşit dolap görevi görür..

 • “P” harfi şeklinde seçenek masa tablasının kanepenin üzerine yerleştirilmesini sağlar, aslında kol dayanağına yaslanır. Bu durumda, taban kanepenin altına “gider” – bu sözde haddeleme masasıdır. Dar bir retro masa (nadir veya yüzeyde yaşlanmanın etkisiyle taklit), oturma odasında özellikle etkileyici görünüyor. Bu seçenekler genellikle altta iki çekmeceye, bir açık rafa ve tezgahın kendisine sahiptir..

 • Aileler için, Çocukların büyüdüğü yerde, uzmanlar en güvenli mobilyaların satın alınmasını tavsiye ediyor. Keskin köşeleri yoktur, mekanik hasarlara karşı dayanıklı, güvenilir, dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Bu rahat bir stant, bir kanepe, koltuk ve hatta bir yatak üzerine yerleştirilerek kullanılabilecek akılda kalıcı bir iç unsurdur..

Malzemeler (düzenle)

Ekli ürünlerin modelleri geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. En ilginç seçeneği seçmek için, malzemenin dokusunun kombinasyonu olan iç kompozisyonu düşünmeniz gerekir. Kanepe masaları farklı hammaddelerden yapılmıştır. Üretimde en popüler malzemeler ahşap, metal, rattan, güvenlik plastiği veya camdır..

Çoğu zaman, üreticiler tasarımın çekiciliği ve yapının güvenilirliği için malzemeleri birbirleriyle birleştirir. Örneğin, taban ahşap veya metalden yapılabilir, küçük masa üstü aynalı camdan yapılmıştır..

Cam yapılar günümüzde özellikle talep görmektedir. Farklı tasarım stillerinde harika görünüyorlar..

Ahşap masalar, premium model serisini oluşturur. Bu malzeme en iyisi olarak kabul edilir. Meşe ve cevizden yapılmış masalar klasik mobilyalar için uygundur, geleneksel iç mekanlar için uygundur..

Kenevir veya kesilmiş kütüklerden yapılan ürünler uyumlu görünüyor. Bu tablolar, geniş bir oturma odasının içi için idealdir..

Her malzeme, ürünün istenen stil tonunu elde etmesini sağlar:

 • yüksek kaliteli plastikten yapılmış küçük bir masa, modern bir minimalizm tarzında uyumlu görünüyor;
 • eko-stil için hasır bir versiyon seçebilirsiniz, burada bir rattan yan sehpa önemlidir
 • cam ekli modeller Provence ve vintage tarzda uygundur;
 • Arap temasında puf şeklinde çeşitler uygundur.

Renk çözümleri

Yan sehpalar her türlü tonda olabilir. Modeller genellikle katı çizgiler ve özlü formlarla karakterize edilse de, ilginç dekoratif bileşenlerle dekore edilmiştir. Ürünlerin tonları pratik karanlık ve durum ışığı olarak ikiye ayrılır. Nötr beyaz renk, konumlarından vazgeçmez: bu tür mobilyalar uzun süredir popülerdir..

Koyu gölge nedeniyle elit ve pahalı görünüyor. Saf siyah kasvetlidir, bu nedenle daha çok dekorasyon olarak kullanılır..

Ana hat, odunsu tonlardaki çeşitlerden oluşur (örneğin, açık sonoma veya koyu renkli wenge). Bej ve kahverengi tonları, her iç mekana uygun klasiklerdir..

Cesur ve parlak bir ton seçtiyseniz (örneğin mandalina), masanın dekorun merkezinde olması için oturma odasındaki döşemeli mobilyalar nötr tonlarda olmalıdır..

Boyutlar (düzenle)

Tabloların boyutları farklı olabilir ve iç ortamın özelliklerine, belirli bir odanın boyutlarına ve genel stile bağlıdır. Kompakt, hatta minyatür, standart ve geniş olabilirler..

En popüler seçenek küçük dikdörtgen ürünlerdir. Küçük boyutları ile bu masalar oldukça geniştir. Bir veya iki masa üstü vardır ve raflarla donatılmıştır. Bu tür çeşitlerin ortalama boyları 60-70 cm, büyük kanepe ürünleri ise yaklaşık 75 cm ile 1 metre arasındadır..

Üreticiler

Ünlü İsveçli Ikea firmasının yan sehpaları en çok talep edilen ürünlerden biri. Sadelik, işlevsellik, kompakt görünüm ve uygun maliyet ile ayırt edilirler. Ikea masaları evin iç kısmına mükemmel uyum sağlar ve bazen müşteri şikayetleri olmasına rağmen iyi bir satın alma olarak kabul edilir..

İtalyan markaları Creazioni ve Silik, alıcılara her tarza uygun sıra dışı yan sehpa modelleri sağlayacak. Fransız markası La redoute interieurs, popüler ucuz malzemelerden dayanıklı ve kullanımı rahat orijinal masalar üretir..

Seçim İpuçları

Yüksek kaliteli bir yan sehpa seçmek kolay bir iş değil: imalat şirketleri, pazarı birçok farklı fikir ve çok işlevli modelle dolduruyor.. Satın alma işleminizi kolaylaştırmak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu var:

 • Bir mobilya aksesuarı seçerken, ana fikrin rengine, mobilyanın dokusuna, desenli tasarım öğelerine uygun mobilya seçmeniz gerekir. Masa dekorunun iç dekorasyonla (kanepenin gölgesi, perdelerin rengi vb.) uyumlu olması önemlidir..

 • Tablonun hangi amaçla gerekli olduğunu bulmanız gerekir. Hareketlilik buna bağlıdır. Örneğin bilgisayarda çalışabilmesi için modelin mobil olması gerekir. Masada çay içerlerse, olağan seçenek yeterlidir..
 • Aksesuarın ekine dikkat etmeye değer. Birçok ürün katlanır veya ayarlanabilir ayaklara sahiptir, bazıları masayı hareket ettirmeyi kolaylaştıran tekerleklerle tamamlanır. Bir dizüstü bilgisayarda çalışmak için bir yan masaya ihtiyacınız varsa, yüksekliği ayarlayabileceğiniz modeller satın alın..

 • Bir organizatör modeline ihtiyacınız varsa, fonksiyonel çekmeceli ve raflı bir ürüne dikkat etmelisiniz. Odayı çok sayıda küçük nesneden kurtaracak ve alana temiz bir görünüm kazandıracaktır..
 • Yan sehpa orijinal bir kaide olarak kullanılabilir. Üzerine çiçekler, figürler ve diğer dekoratif süs eşyaları olan bir buket koyabilirsiniz. Kompaktlığı, hafifliği, hareketliliği ve özgünlüğü nedeniyle, bu mobilya parçası farklı iç mekanlara uyar ve ayrılmaz bir parçası haline gelir..

İç mekanda güzel fikirler

Koltuk masaları farklı görünebilir: en basit ve en kısıtlanmış formlardan sıra dışı ve sofistike modellere, parlak renkler ve boyutlara:

 • aynalı bir yüzeye sahip bir cam masa, modern bir oturma odasının iç kısmında şık görünecek;
 • klasik bir oturma odası için, kanepenin kol dayanağına dayanan ve çalışmak veya dinlenmek için ihtiyacınız olan tüm küçük şeyleri yüzeyinde yerleştirmenize izin veren ahşap bir yan sehpa satın alabilirsiniz..

Bir sonraki videoda – iç mekan masaları için ilginç fikirler.