Döner sandalyeler

Herkes dairede kendileri için rahatlık yaratmak ve şık bir iç mekan geliştirmek istiyor. Modern mobilya üreticileri koltuk ve sandalyeler için birçok seçenek geliştirmiştir. En rahat ve popüler olanı, herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde uyan döner sandalyelerdir..

Bir masada veya bilgisayar masasında döner sandalye kullanmak uygundur. Günümüzde sadece ofis için değil, restoranlar, yemek alanları ve çocuk odaları için de döner ürünler kullanmak popülerdir. Bu tür mobilyalar, belgelerle çalışırken, bilgisayar oynarken veya yemek yerken özgürce hissetmenizi ve hareket etmenizi sağlar. Kendi ekseni etrafında dönen doğru seçilmiş sandalye, rahatlık ve rahatlık sağlar..

Dönen modellerin avantajları ve özellikleri

Bir kişinin sandalyedeki rahat pozisyonu, onu omurgadaki ağrıdan kurtarır, vücuttaki kas gerginliğini gevşetmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Bu pozisyonda, sakince çalışmaya başlayabilir ve iş kağıtlarını dikkatlice inceleyebilirsiniz..

Üreticiler, sırtlı veya sırtsız çeşitli modeller için modern malzemeler ve üretim teknolojileri kullanır.. Döner sandalyelerin başlıca avantajları şunlardır:

 • Yüksek kaliteli malzeme ve ürünün yüksek kaliteli montajı. Modeller modern teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Her tüketici, uzun süre hizmet verecek iyi bir sandalye satın aldığından emin olabilir..
 • Evrensel yürütme. Başlangıçta, döner koltuklu modeller sadece ofis için kullanıldı, ancak kazanılan popülerlik sayesinde evde kullanılmaya başlandı: yemek odasında, çalışma odasında veya çocuk odasında..

 • Geniş ürün yelpazesi sunulan modeller. Çok çeşitli modeller mevcuttur. Herkes kendisi için ideal olan bir ürünü satın alabilecektir. Modeller tekerleksiz veya kolçaklı veya kolçaksız olabilir ve kaplama parlak veya koyu renklerde uygulanabilir. Yıkanabilir kılıflı sandalyeler daha çok çocuk odalarında veya mutfakta kullanılmaktadır..
 • 360 derece döndürme bir vida tasarımı kullanarak. Döner mekanizma, ihtiyacınız olan eşyalara zahmetsizce ulaşmanızı sağlar..
 • Ayarlanabilir sandalye bacak yüksekliği. Döner sandalye, herkesin rahatça oturabilmesi için istenilen yüksekliğe ayarlanır..

 • Ürün hareketliliği – olumlu bir özellik, çünkü tekerleksiz modeller odanın içinde hareket etmenize izin vermez, ancak zemin kaplamasını sağlam tutarlar.
 • Sandalyenin tasarımı, sırtın eğimini değiştirmenize izin verir., bu özellik ürünü işlevsel ve kullanımı kolay hale getirir.
 • Ürünün düşük maliyeti. Ürün yelpazesi geniştir, bu nedenle mevcut finansmana uygun modeli seçebilirsiniz..
 • Satışın mevcudiyeti Birçok mağazada herhangi bir model. Seçilen ürünün beden, model ve tarza göre karar verilmesi gerekmektedir..

İç mekandaki orijinal modeller

Üreticiler, yalnızca iş için değil, aynı zamanda rahatlama ve dinlenme için de kullanılan çeşitli döner sandalyeler geliştirir.. Farklı şekillere, tasarımlara ve ortopedik özelliklere sahiptirler:

 • Döner yuvarlak sandalye, zengin, canlı renklere sahip modern tarzda bir oda için mükemmeldir. Standart olmayan form ve modellerin yaratıcı uygulaması konuk odasını dekore eder ve dinlenmeyi rahat ve kullanışlı hale getirebilir.

 • Üreticiler, bir bardak veya çiçek şeklinde orijinal modeller sunar. Bazı tek ayaklı döner sandalyeler, geri çekilebilir bir ayaklık ve salıncak mekanizmasına sahiptir. Oturma odası için bu tür ürünler daha çok deri olarak sunulur, modeller ofis, veranda ve çocuk odası için de mükemmeldir..

 • Her sandalye bireysel tüketiciye göre uyarlanmıştır. Ofisteki bir yönetici için en uygun ve karlı seçenek biraz kıpırdamaktır. Geniş oturma yeri olan bir sandalye, ziyaretçi için uygundur..

Çocuk odası için en beklenmedik formlarda renkli ve renkli ürünleri tercih edin..

 • Mutfak veya yemek odası için döner modeller. Bu tür ürünlerin ikinci bir adı vardır – bir bar taburesi. Ürünün masanın veya tezgahın altında hareket etmesi nedeniyle sırt eksik veya küçük olabilir..

 • Arkalıklı döner sandalyenin klasik versiyonu yastıklı bir örtü ile kapatılır ve ofis alanları için kullanılır. Yeni ergonomik modeller, bir sandalyeden bir yatak monte etmeyi mümkün kılar. Döner ayak, sırtlığın eğim açısını değiştirmesini sağlar.

 • Çocuk döner koltukları kullanım sırasında yüzeyde dengeye izin vermeyen sağlam bir taban ile yapılmıştır. Bu ürünler 12 yaşından küçük çocuklar için uygundur..

 • Ortopedik sandalyeler, sırtı alttan destekleyen ve pelvis üzerindeki baskıyı azaltan bir menteşe mekanizması ile donatılmıştır..

 • Döner bilgisayar koltukları ergonomiktir ve iş veya oyun için tasarlanmıştır. Alt sırt ve boyunluk bölgesindeki yük azalır. Dirsek ağrısını azaltmak için kolçaklar ayarlanabilir.

Kaliteli bir ürün seçme kriterleri

Bazı yararlı ipuçları:

 • Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış bir döner sandalye arayın. Gövde ve taban çelik ve plastikten yapılmış olmalıdır. Bu malzemeler güvenilir, dayanıklı ve bakımı ve işlenmesi kolaydır..
 • Satın almadan önce, tekerleklerin kalitesini kontrol etmeniz gerekir. Artan aşınma direnci özelliklerine sahip daha dayanıklı bir plastikten yapılmış olmaları daha iyidir. Arka ve kenarlar genellikle doğal ahşapla kaplanır.
 • Ürünün genel boyutlarına dikkat edin. Çok uzun tabureler birçok insan için uygun değildir..

Önce bir çocuk veya bir yetişkin için mama sandalyesinin ne büyüklükte olması gerektiğini düşünmelisiniz. Ürünün bulunacağı bir yer seçin. Bütün bunlar, sandalyenin modelini ve tasarımını doğru bir şekilde belirlemenize yardımcı olacaktır..

 • En güçlü ve en rahat sandalye desteğine beş kiriş denir. Bu tasarım, kullanımda kararlı ve güvenilir olduğu için dönen tekerleklere sahiptir..
 • Kolçaklar kişinin sırt ve dirseklerinin doğru pozisyonda olmasını sağlamalıdır. Her eleman kalın ve dayanıklı plastikten yapılmalıdır. Kolçakların yokluğunda, kişi daha hızlı yorulur ve performansı önemli ölçüde azalır..

 • İyi yapılmış ayar mekanizmaları, gerekli sırt eğimini ve kolçakların konumunu istenen yükseklikte net bir şekilde sabitlemelidir..
 • Ürünün arkası farklı şekillere sahiptir, insan figürünün konturlarını tamamen tekrarlar. Montaj açısı olan modelleri seçin. Omurgayı destekleyen döner sandalye, 5 dereceye kadar optimum sırtlık açısına sahiptir. Yaylı veya yastıklı modelleri mevcuttur. Sırtlık, insan vücudunun ağırlığı altında eğilir.

Koltuk yumuşak bir yüzeye ve yuvarlak bir şekle sahip olmalıdır. Bu tür ürünler daha rahattır. Koltuk derin ve geniş olmalıdır. Kişi ferah ve rahat hissedecek.

Ön tarafı yuvarlak, bacaklarınıza batmayacak sandalyeler seçin.. En uygun koltuk 45 cm derinliğe kadar kabul edilir..

 • Sandalye gıcırdamamalı veya sallanmamalıdır.
 • Tüm yapı toksik malzemelerden yapılmış elemanlara sahip olmamalıdır..
 • Döner sandalye kaliteli döşeme ile yapılmalıdır. Kumaş mümkün olduğunca sağlam olmalı, ovuşturulmamalı, mekanik hasarlara karşı dayanıklı, dökülmemeli ve kir tutmaz özelliklere sahip olmalıdır..

 • Çoğu zaman, sandalye deri veya eko-deri ile kaplanır. Hakiki deriden yapılmış ürünler en dayanıklı olarak kabul edilir. Daha dayanıklı ve neme dayanıklıdırlar. Doğal malzeme doğrudan güneş ışığından renk kaybetmez ve orijinal görünümünü korur.
 • İyi ve kaliteli bir döner sandalyeye sahip olmak istiyorsanız bu ürünün sertifikasına bakmalısınız. Yalnızca popüler ve tanınmış üreticilerin modellerini satın almanız gerekir..
 • Aksesuarlar genellikle ana ürünle birlikte sunulur: ek kolçaklar, koruyucu döşeme ve diğer birçok unsur. Tekerlekler tüm katlarda kolayca hareket etmelidir.
 • Ürünün arka kısmında yatay kalınlaşma ve baş desteği bulunan döner sandalyeler, omurgayı rahatlatmaya ve desteklemeye yardımcı olur..

Stil ve tasarım açısından sandalye, odanın genel konseptiyle uyumlu olmalıdır..

Döner ürünler sabit modellere göre daha rahat ve pratiktir, uzun süre oturma ve çalışma sırasında en büyük konforu yaratabilmektedir. Rahat bir sandalye her oda için popüler ve alakalıdır ve çok sayıda seçenek sayesinde her iç mekan için bir ürün seçebilirsiniz. En yaygın döner sandalye modern bir tasarım için yapılmıştır, ancak klasik modeller de vardır..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.