Mekanizmalı kanepe

Bazı durumlarda, ilave yatak ayarlama sorunu özellikle akut hissedilir. Düzenlemesi için her zaman yeterli boş alan yoktur. Bu gibi durumlarda, bir Fransız katlanır yatak yardımcı olabilir..

özellikler ve faydalar

Fransız istiridye kabuğu – bu, ayrıştırma ve daha fazla kullanım için üç seçeneğe sahip mobilyadır. Üçlü katlama mekanizmaları kategorisine aittir. Ana ayırt edici özelliği tasarımıdır. Bu katlanır yatak üç bölümden oluşmaktadır.,. Açmak için önce minderleri koltuklardan çıkarmanız gerekir, ardından yatay olarak monte edilen katlanır yatağın önünde bir tutamak yükselir.. Destek ayaklarını dönüşümlü olarak kaldırarak, kalan iki parça açılır. Açıldığında, bacaklar kendiliğinden yere düşer ve neredeyse tamamen düz bir yatay pozisyonda olur. Sadece bacakta hafif bir eğim var.

Diğer bir özellik ve aynı zamanda ana avantaj, bu mobilya parçasını hem kanepe hem de tam teşekküllü bir yatak olarak kullanma yeteneğidir. Tıpkı diğer kanepe türleri gibi, bu da basit veya köşeli olabilir..

Bu Fransız istiridye kabuğu ilk ortaya çıkışından bu yana büyük ilgi gördü ve bugün bile rağbet görüyor. Ve hepsi onun esası sayesinde:

 1. kompaktlık. Monte edildiğinde, bu mobilya az yer kaplar..
 2. İki farklı şekilde kullanılabilir. Bunun dönüştürülebilir bir istiridye kabuğu olduğunu söyleyebiliriz..
 3. Düşük maliyetli. Çoğu, hatta en kompakt katlanır kanepe ile karşılaştırıldığında, böyle bir katlanır yatak çok daha ucuzdur..
 4. Uzun hizmet ömrü. Modern malzemelerin kullanımı sayesinde bu tür mobilyalar uzun yıllar dayanabilir..
 5. Günlük kullanım imkanı. Birkaç yıl önce yapılan Fransız katlanır yataklar oldukça kırılgan bir mekanizmaya sahipti, bu nedenle günlük yatak olarak kullanılmaları mekanizmanın hızlı bir şekilde bozulmasına neden oldu. Şimdi Miksotoil dönüşüm mekanizmasının kullanılması nedeniyle her şey farklı, bu nedenle kanepenin düzeni sadece hafif değil, aynı zamanda bir bütün olarak tüm yapı için güvenli hale geldi..

Genel olarak istiridye kabuğunun bu tür tasarım özellikleri ve avantajları, imalat malzemeleri ile açıklanmaktadır..

Malzemeler (düzenle)

Çeşitli modellerin modern Fransız kapaklı kabukları aşağıdaki parçalardan yapılmıştır:

 1. Çerçeve. Kural olarak, sadece metaldir ve yüksek yüklere dayanabilir..
 2. Zırh, çerçevenin kaynaklı kafesine yapışırlar ve mukavemetini arttırırlar, ayrıca ilave yumuşaklık eklerler. Bu istiridye kabukları 200 kg’a kadar bir ağırlığa dayanabilir.
 3. Plastik tutucular latlar, yapının bir bütün olarak kafesine, dayanıklılığına ve mukavemetine sıkı bir şekilde bağlanmasını sağlar.
 4. Polipropilen tente zırhı korur ve meraklı gözlerden gizler. Fransız istiridye kabuklarının ilk modelleri deri tente kullandı.
 5. Yatak. Standart sette köpük kauçuktan yapılmıştır..
 6. döşeme.

Kullanılan tüm malzemeler artan mukavemete, dayanıklılığa sahiptir, aşınmaya dayanıklıdır ve insan sağlığı için kesinlikle güvenlidir..

Boyutlar (düzenle)

Bugün tüm mobilya parçalarının sadece belirli standartlara göre değil, aynı zamanda bireysel siparişlere göre de yapılabilmesine rağmen, bu Fransız katlanır yataklar için geçerli değildir. Yatağın alanına bağlı olarak çeşitli boyutlarda satışa çıkarlar..

 1. 70. standart boyut 68 * 63 cm’lik dış ve iç taraflardaki yatağın genişliği ve 82 cm kurulum alanının minimum genişliği ile karakterizedir. Bu, tek bir katlanır yataktır..
 2. 80. standart boyut French katlanır yatak 92 cm kurulum alanı gerektirir ve 78*73 cm yatak genişliğine sahiptir.Bu French kanepe aynı zamanda tek kişilik yataktır..
 3. 90 beden – Bu, uyku tulumunun genişliği 88*83 cm ve kurulum alanının 102 cm’sidir..
 4. 100. standart boyut zaten 112 cm kurulum alanı gerektirir ve çerçevenin dış ve iç kenarlarının genişliği sırasıyla 98 cm ve 93 cm’dir. Bu boyuttaki Fransız katlanır yataklar, tam teşekküllü bir çift seçenek olarak kabul edilebilir..
 5. 120 numara en az 132 cm’lik boş bir kurulum alanına ihtiyaç duyar, çerçeve boyunca genişliği 117 * 113 cm’dir..
 6. Çerçeve genişliği 130 standart boyut 128 * 123 cm’ye eşittir ve ücretsiz kurulum alanı 142 cm’den az olamaz Bu standart boyuttaki katlanır yataklar ayrıca çift versiyonlara atıfta bulunur.
 7. 140 numara ayrıca çift kişilik yatak olarak kabul edilir ve 138 * 133 cm çerçeve genişliği ile karakterize edilir, ücretsiz kurulum alanı 152 cm olmalıdır.
 8. 150 standart boyut en az 162 cm’lik bir alana monte edilebilir, çerçeve boyunca genişliği 148 * 143 cm’dir. Fransız katlanır yatağın bu standart boyutu üçlüdür..

Kesinlikle şu anda satışta olan tüm Fransız istiridye çeşitleri bu standart ölçülere uygun olarak üretilmektedir..

Modeller

İlk bakışta, Fransız katlanır yatak gibi mobilyanın böyle ilkel bir versiyonu bile bugün üretiliyor ve birkaç çeşitte uygulanır:

 1. Tolon”. Bu katlanır kanepe her boyutta mevcuttur. Bu modelin ayırt edici bir özelliği, sadece ilave yatak olarak kullanılabilmesi değil, aynı zamanda katlanır yatağı çekmeceli bir koltuk olarak kullanabilmesidir. Bu durumda, uyku yeri ortadan kaldırılır ve yerine bir saklama kutusu takılır. Çeşitli renk varyasyonlarında mevcuttur.
 2. “Spartaküs” – Bu, ilk olarak 12 yıl önce ortaya çıkan bir Fransız yerli üretim kapaklı. Satışta bu modelin iki çeşidi var – “Spartak” ve “Spartak 1”. Aralarındaki fark uyku yerinde yatmaktadır. İlk durumda, metal ince çubuklarla sıradan kaynaklı bir ağdır ve ikincisinde özel bir poliüretan şiltedir. Ayrıca Spartak 1’deki rıhtımın uzunluğu çok daha uzun..
 3. “Louise” – bu Fransız istiridye kabuğunun başka bir modeli. En modern olanıdır, sürgülü yatağa ek olarak, çarşaflar için yerleşik bir kutuya sahiptir. Tüm Fransız istiridye kabuklarıyla aynı şekilde katlanır. Yüksek dayanıklılık ve rahatlık ile karakterizedir.

Genel olarak, tüm Fransız istiridye modelleri birbirine çok benzer: aynı standart boyutlara göre yapılırlar, bir düzen mekanizmasına sahiptirler. Aralarındaki farklar, piyasaya çıkış tarihi, üretici ve bazı teknik nüanslardır..

nereye koymak?

Bu mobilyanın tüm avantajlarını ve kolaylıklarını tam olarak anlamak için doğru şekilde kurulmalıdır..

Prensip olarak, bu mobilya sadece herhangi bir odaya değil, aynı zamanda herhangi bir yerine de monte edilebilir. Her şey, istiridye kabuğunun hangi boyutta satın alındığına, düz veya köşeli olup olmadığına ve hangi amaçlarla satın alındığına bağlıdır..

Kanepe yatak olarak satın alındıysa, köşeli veya düz olması fark etmez. Etrafında onu dönüştürmek için yeterli alan olacağından ve ona ücretsiz erişimden önce hala yeterli alan olacağından emin olmalısınız. Bu durumda, odanın ortasına veya en azından bir köşeye bir kapak takmak en iyisidir. Ancak bu, Fransız kanepenin günlük kullanımının ücretsiz bir yatak olarak planlandığı durumlarda geçerlidir.. Bu mobilya beklenmedik misafir olması durumunda satın alınırsa ve nadir kullanımı ve dönüşümü planlanır, o zaman belirli kurulum yeri çok önemli değildir. Ana şey, daha fazla açılması için yeterli boş alan olduğundan emin olmaktır..

Eğer Fransız katlanır yatak sıradan bir kanepe olarak satın alındı ​​ve bir yatağa dönüştürülmesi planlanmadı, odaya bağlı olarak kurulmalıdır. Bu nedenle, salonda, odanın ortasına veya katlanır yatak köşe ise köşeye yerleştirmek en iyisidir..

Çocuk odasında böyle bir kanepe, masanın karşısına veya girişin karşısındaki köşeye yerleştirilmelidir..

Mutfak için bir Fransız katlanır yatak satın alırken, bir köşeyi tercih etmek ve onu köşeye yerleştirmek daha iyidir. Bu yerden tasarruf sağlayacak ve gerekirse yemek masasını hareket ettirerek her zaman genişletilebilir..

Fransız katlanır yatak, hemen hemen her odaya ve herhangi bir yerine kurulabilen çok yönlü bir mobilya parçasıdır..

Nasıl seçilir?

Bir satın alma için mağazaya giderken, birkaç temel seçim kriterini hatırlamanız gerekir:

 1. Fiyat. Farklı üreticilerin aynı kanepenin fiyatı birbirinden önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Bu nedenle, bunun için ödemek istediğiniz maksimum maliyete önceden karar vermeniz önerilir..
 2. Marka bilinirliği. Bir şirket mağazasında tanınmış bir üreticiden ürün satın aldığınızda, sahte ve düşük kaliteli bir ürünle karşılaşma riski çok daha düşüktür..
 3. yapı kalitesi. Burada kanepe katlama mekanizması özel ilgiyi hak ediyor. Net, kolay çalışmalı, sıkışmamalı ve sizi güçlü çabalar göstermeye zorlamamalıdır. Kanepeyi hızlı ve kolay bir şekilde açabilmelisiniz..
 4. Çerçeve tabanı. Burada iki seçenek vardır: branda tabanı ve ek borulu çerçeve ağı. İlk seçenek daha rahat ve yumuşaktır, bu nedenle günlük kullanım için böyle bir katlanır kanepe daha rahat olacaktır. Kapaklı kabuğun ikinci versiyonu daha az yumuşaklığa sahiptir, ancak daha fazla mukavemete sahiptir..
 5. Yatak. Her zaman bir Fransız kapaklı satılmaz. Bu nedenle, zevkinize göre ayrı olarak mı satın alacağınıza veya üreticinin sunduklarından memnun olup olmayacağınıza karar vermek çok önemlidir..

Bu temel seçim kriterlerine ve isteklerinize göre gerçekten kaliteli ve dayanıklı bir istiridye kabuğunu isteklerinize göre kolayca seçip satın alabilirsiniz..

İncelemeler

Fransız istiridye kabukları yalnızca olumlu eleştiriler alır. Çeşitli kanepe seçeneklerinin bolluğuna rağmen, bu büyük talep görüyor. Ana avantajlar olarak, alıcılar, kanepenin bir yatağa basit ve hızlı bir şekilde dönüştürülmesi olasılığını, pratikliğini, çok sayıda boyutunu, kurulum kolaylığını ve yerden tasarruf etmeyi not eder. Birçok alıcı, bu kanepelerin ömrünü uzatan sağlam ve güvenilir yapısına özellikle dikkat çekiyor. Ek olarak, çok büyük bir ağırlığı destekleyebilen Fransız istiridye kabuğudur. Ve uyku yeri olarak günlük kullanımında bile kırılma ve bükülme yapmaz..

Mekanizmalı kanepeye genel bakışı görün "Fransız katlanır yatak".

Bu mobilyaların bir başka avantajı da maliyetidir. Benzer işlevlere sahip geleneksel kanepelerle karşılaştırıldığında, böyle bir katlanır yatak daha ucuzdur, ancak kalitesi daha da kötü değildir..