Çok sayıda modern mobilya arasında rahat asılı sandalyeler çok popüler. Gerçekten rahatlamanıza izin veriyorlar, çünkü tasarımlarında bir salıncağa benziyorlar. Bu makale, hasır asılı sandalye gibi çeşitliliğe odaklanacaktır..

nerede kullanılır?

Şık hasır sandalye hem odaları hem de balkonları, terasları veya çardakları süslemek için rahatlıkla kullanılabilir. Rahat bir iç mekana ve yazlık ev tarzına mükemmel uyum sağlarlar. Yapıldıkları malzemeye bağlı olarak sandalyeler hemen hemen her yere yerleştirilebilir..

Örneğin, bir tezgahta asılı bir sandalye, oturma odasının atmosferine mükemmel uyum sağlayacaktır. Barın yanına kurun ve hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla birlikte rahatça dinlenebilirsiniz..

Malzemeler ve renkler

Tavandan sarkan hasır sandalyelerin görünümünde önemli bir rol, yapıldıkları malzeme tarafından oynanır.. En basit ve en belirgin seçenek doğal malzemelerdir. Bunlara asmalar, rattan ve hatta basit ipler dahildir. Doğal malzemelerin kullanımı iyidir çünkü insan sağlığına zarar vermezler ve kesinlikle sizde herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmazlar. Bu tür hasır sandalyeler, çocukların yaşadığı bir evde bile kolayca kurulabilir..

Ayrıca yüksek kaliteli doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar da çekici görünümünü kaybetmeden uzun süre hizmet verdiği için iyidir..

renklere gelince, hasır sandalyeleri, yapıldıkları malzemenin doğal güzelliğini bozmamak için doğal renklerde bırakmak gelenekseldir.. Ürün doğal asmadan yapılmışsa, rengi değiştirmeyen ancak dış hasara karşı daha dayanıklı hale getiren şeffaf bir vernik ile kaplanır. Ancak, bu tür mobilyaların birçok parlak rengi vardır. Bunlar özellikle dokuma kumaş modelleri arasında yaygındır..

İç mekanınıza tam olarak uyuyorsa, ilginç desenlerle dekore edilmiş sade veya parlak bir koltuk seçmekten çekinmeyin..

Modeller

Farklı malzeme ve renklerin yanı sıra bu tür sandalyelerin farklı modelleri de bulunmaktadır. Tasarımlar yumuşak, dayanıklı ve hatta plastik bir yarım küreye benzeyebilir. Dikkat edilmesi önerilen birkaç çeşide bakalım..

Hamak

Bir kır evinde veya balkonda bir hamakta benzeyen yumuşak bir model uygun olacaktır. Böyle bir sandalye, kural olarak, yumuşak iplerden yapılır veya hatta makrome ile dokunur. Basit bir çember genellikle sağlam bir taban görevi görür. Asma veya metalden yapılabilir.

Yaz ve ilkbahar aylarında temiz havada dinlenmek için hem evde hem de sokakta hamak asılabilir. Ve soğuk mevsimde, böyle bir asılı sandalye, kötü hava koşullarından bozulmaması için içeride hareket ettirilebilir..

Sert kasa

Sağlam bir gövdeye sahip sağlam bir sandalye de yeterince rahattır. Kural olarak, böyle bir model, uzun oval veya küresel bir yumurtayı andırır. Bu tasarım, vücudu rahat bir pozisyonda sabitlemenize izin verdiği için çok iyidir. Rahat bir yumurta şeklindeki çerçeve vücudu sabitler ve içine serilmiş yumuşak yastıklar dinlenmek için rahat bir ortam sağlayacaktır..

Salıncaklı koltuk

Şık hasır askılı sandalye bir salıncak andırdığı için sallanan sandalye olarak da kullanılabilir. Sağlam bir montaj üzerine asılan hasır mobilyalar, her durumda kendinden emin hissetmeyi mümkün kıldığı için iyidir. Tek başına oturmanız veya uykulu bir bebeği sallamanız önemli değil – gerekli ağırlığı destekleyecektir..

Tüm bu çeşitlerden size en uygun ve çekici görüneni seçebilir ve odanın iç kısmına sorunsuz bir şekilde uyabilirsiniz..

kendin nasıl yapılır?

Tüm esnafların ve yetenekli ev kadınlarının krikosu sevinebilir – kendi ellerinizle rahat bir hasır sandalye oluşturulabilir..

En kolay yol, herhangi bir spor mağazasında bulunan metal bir yuvarlak kasnak satın almak ve çerçeve olarak kullanmaktır. Sandalyenin tabanı, ağırlığınızı taşıyabilecek kadar güçlü iplerden dokunmalıdır. Mümkünse ip yerine asma kullanabilirsiniz. İnce dallar, ihtiyaç duyduğunuz şekilde bükülmek ve bağlanmak için yeterlidir. Sandalye hazır olduğunda, geriye sadece güvenli bir şekilde sabitlemek kalır..

Dokuma sandalyeler için doğru sarmaşıkların nasıl seçileceği hakkında bilgi için sonraki videoya bakın.

Daha sonra, istenirse, böyle bir yapı yastıklar, hafif bir battaniye veya hatta montaj boyunca doğrudan tavana kadar uzanan bir tırmanma tesisi ile süslenebilir..

Modern asma mobilyalar, herhangi bir iç mekana işlevsel ve kullanışlı bir ektir.. Üzerinde dinlenmek rahattır, ayrıca hemen hemen her yaşam alanının gerçek bir dekorasyonu haline gelebilir. Asma sandalyeler, klasik bir iç mekana ve modern bir odaya eşit derecede uyacaktır. Herhangi bir binaya biraz rahatlık ve bireysellik katacaklar..