Ikea bar tabureleri: seçenekler

Bar tezgahı, modern mutfaklarda popüler bir unsurdur. Tezgahın veya pencere pervazının devamı veya mutfak ile oturma odası arasında sınır görevi gören bağımsız bir nesne olabilir. Olması gerektiği gibi, uygun sandalyeler olmadan, iç mekanın tam teşekküllü bir parçası olmayacaktır..

Modern bir mutfakta bar ve yarı bar tabureleri

Bar tabureleri, öncelikle yükseklik bakımından geleneksel olanlardan farklıdır. Barın yüksekliği 130 cm’ye kadar çıkabildiği için sıradan sandalyelere oturmak rahatsız edici olacaktır. Bar taburesi oturağı küçüktür ve arkası alçaktır veya yoktur. bu mobilya uzun toplantılar için tasarlanmamıştır. Bu sandalye için rahat bir ayak dayama yeri şarttır. Bar tezgahının modern mutfağın iç kısmına girmesiyle birlikte yarı bar taburesi ortaya çıktı. Klasik versiyon biraz değiştirilerek ev kullanımına uygun hale getirilmiştir..

Bar mobilyaları ergonomik ve yerden tasarruf sağlayan, bu özellikle küçük bir mutfak için geçerlidir. Bu, uzun ziyafetlere vakti olmayan genç ve aktif kişiler için uygun bir seçimdir. Ancak yaşlı akrabalar ve çocuklar için böyle bir çözüm pek uygun değildir. İlkinde oturmak ve oturmak zor olacak, ancak küçük kıpır kıpırlar için sadece travmatik. Ancak hayalinizdeki mutfaktan vazgeçmek planlarda yer almıyorsa bar sandalyelerine daha yakından bakabilirsiniz. Kabul ediyorum, klasik rahatsız edici bar sandalyesi ile ilgisi yok.

Bar tezgahı için bir mama sandalyesi aramanız gerekecek. Masa tablasının yüksekliği bir metreye kadar ise, model besleme için uyarlanabilir. “Antilop” Ikea’dan. Yüksekliği 90 cm, 4 ayak ve emniyet kemeridir..

Bir marka çocuk mobilyası tarafından iyi bir seçenek sunulmaktadır. Çiçek açmak – yarım yumurta kabuğu şeklinde tek bir koltuk ve sabit bir yuvarlak taban üzerinde ayarlanabilir bir ayak.

Bar sandalyeleri seçerken nelere dikkat edilmelidir??

Mobilya tasarımcıları bar taburelerini göz ardı etmedi. Dizilişin yeni varyasyonlarla düzenli olarak güncellenmesi, herhangi bir stil için bir seçenek bulmanızı sağlar. Ancak görünüm en önemli seçim kriteri değildir. Bazı faktörlere dikkat etmelisiniz.

Koltuk yüksekliği

Genellikle bar ile birlikte gelen sandalyeler uygun yüksekliğe sahiptir. Ancak, onları değiştirmek gerekirse (beğenmediler, bozuldular, raftan ayrı satılırlar), o zaman ilk adım masanın yüksekliğini ölçmektir. Onunla sandalye arasındaki fark şu olmalı yaklaşık 30 cm. Ayrıca kişinin boyunu da dikkate almalısınız..

En iyi seçenek, ayarlanabilir ayaklı bir model olacaktır..

Tasarım

Klasik bar taburesi bir koltuk, bacaklar ve ayak dayama yeridir. Sırt ve kolçaklı, döner ve katlanabilir modelleri vardır. Eşyaları sırtlık olmadan tamamen masanın altına kaydırmak uygundur. Üzerlerine uzun süre oturmayacaksınız ancak sadece kahvaltı veya tezgahta atıştırmalık bir şeyler yerseniz bu iyi bir seçenek ve uzun öğünler için daha konforlu modeller uygun. Bar tabureleri bir, üç ve dört ayakla buluşuyor.

Tabii ki, altta geniş bir desteği olan tek bacaklı modeller şık görünüyor, ancak mama sandalyesi için önemli kararlılık. Bu konuda en güvenilir dört ayaklı olanıdır. Ayaklık yalnızca destek sağlamakla kalmaz, aynı zamanda koltuğa tırmanmanıza da yardımcı olur, bu nedenle satın almadan önce sağlam olduğundan emin olun. Döner koltuklu modeller, sık partilerin hayranlarına hitap edecek. Ayarlanabilir ayak, sandalyenin yüksekliğini herhangi bir yükseklik için ayarlamanıza izin verecektir..

Malzeme

Bar sandalyelerinin üretiminde çeşitli malzemeler ve bunların kombinasyonları kullanılmaktadır:

 • Ahşap sandalyeler, rustik ve etnik tarza organik olarak uyan klasiklerdir. Sadece koltuğun ahşap, ayakların metal olduğu modeller var..

 • Metal modeller yüksek talep görmektedir. Kullanımı kolaydır, hasara karşı dayanıklıdır, dayanıklıdır ve her tarza uygundur. özlü krom modeller ve karmaşık dövme var.
 • Plastik modeller uygun fiyatlı, parlak, hafif ve sürdürülebilir. Şeffaf polikarbonat ürünler ilginç görünüyor. Görünmez görünüyorlar ve alanı karıştırmıyorlar. Bununla birlikte, 100 kg’dan daha ağır olan obez kişilerin plastik sandalyelerden kaçınması daha iyidir..

 • Hasır veya rattandan yapılmış hasır sandalyeler. Kural olarak, zanaatkarlar sadece koltuk veya sırt dokur. Çerçeve daha dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.

Sert sandalyeler çok rahat olmadığından, üreticiler tekstil, deri ve ikamelerinden döşemeli geniş bir model yelpazesi sunar..

Ikea’dan bar tabureleri

Ikea marka mağazaları uzun zamandır birçok alıcının kalbini kazandı. Burada bir daireyi ve evi donatmak için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz – büyük boyutlu mobilyalardan sevimli küçük şeylere kadar. Üretici ayrıca bar mobilyalarına da dikkat etti. Ikea kataloğu, çeşitli tasarım ve fiyat kategorilerinde çok çeşitli bar tabureleri içerir.. Avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Basitleştirilmiş, düzenli tasarım;
 • İyi bir model yelpazesi: bar tabureleri, sandalyeler ve hatta lüks yarım sandalyeler;
 • Satışta çeşitli malzemelerden ürünler var: ahşap, metal, plastik, deri, vinil, tekstil.

 • Çeşitli stiller, yüzeyler ve renkler, her türlü iç mekan için mükemmel çözümü bulmanızı sağlar..
 • Montaj kolaylığı. Her ürün ayrıntılı talimatlarla birlikte gelir. Başka bir deyişle, yetişkinler için bir kurucu.
 • En önemli avantajlarından biri uygun fiyattır..

Modeller

Aşağıdaki ürünler en popüler olanlardır:

 • “Damga” – Ikea’nın bar tabureleri serisindeki en bütçeli model. Satışta 63 cm ve 74 cm oturma yükseklikleri, gümüş epoksi kaplamalı çelik çerçeve, polipropilen siyah koltuk ve sırtlık sandalyeler bulunmaktadır. Temizlemesi kolay, sadece hafif bir deterjanla nemlendirilmiş bir bezle silin ve kurulayın. Stig sandalyeler sadece paradan değil aynı zamanda yerden de tasarruf sağlar. Bir köşede istiflenebilir ve saklanabilirler. Eksilerden – sentetik malzemeden yapılmış sert bir koltuk.

 • Ingolf – orta fiyat kategorisinin bir modeli. Alıcıya iki koltuk yüksekliği (63 cm ve 74 cm) ve 3 renk seçeneği sunulur: anitka, siyah-kahve ve beyaz. Güvenli tasarım: dört ayak, yüksek sırtlık ve ayaklık. Çerçeve masif çamdan, oturma yeri ve sırtlık suntadan yapılmıştır. Beyaz sandalye hariç tüm parçalar lekeli ve şeffaf akrilik verniklidir. Akrilik boya ile boyanmıştır, bu nedenle fiyatı daha yüksektir. Ayaklık da ahşaptır, ancak çelik bir plaka ile güçlendirilmiştir..

 • “Norroker” – 74 cm oturma yüksekliğine sahip başka bir sabit ahşap model Çerçeve, oturma yeri ve koltuk döşemesi dayanıklı masif huş ağacından ve arkası yapıştırılmış huş ağacından yapılmıştır. Bu modelde üretici, doğallığa odaklanmakta, bu nedenle doğal ahşap desenini korumaya çalışmaktadır. Sandalyenin yüzeyi açık veya siyah leke ile kaplanmış ve şeffaf akrilik vernik ile sabitlenmiştir. Ayak dayama yeri toz boyalı galvaniz çeliktir.

Sandalye yumuşak, nemli bir bez ve hafif sabunlu bir solüsyonla temizlenmelidir..

 • Henriksdal – Koltuk ve sırt kısmındaki yumuşak dolgu sayesinde Ikea’nın en konforlu bar taburesi. İki versiyonda sunulmaktadır: deri çantalı (daha pahalı model) ve kumaşlı. Deri sandalyenin ayakları masif kayın ağacından, ikinci örneğin çerçevesi meşe ağacından yapılmıştır. Her ikisi için de koltuk sunta veya suntadan yapılmıştır ve dolgu poliüretan köpüktür (mobilya köpüğü kauçuk). Deri döşeme az bakım gerektirir ve nemli bir bezle kolayca temizlenebilir. Periyodik olarak özel bir deri temizleyici ile tedavi edilmesi tavsiye edilir. Çıkarılabilir kumaş kılıf, sadece kuru temizleme.

 • “Franklin” Arkalığı olan, saklaması ve kullanması kolay katlanır sandalye serisidir. Gümüş renginde toz kaplamalı çelik boru çerçeve. Bacaklar plastik zemin koruyucularla donatılmıştır. Sırtlık kontrplaktan, oturma yeri meşe (siyah-kahverengi) ve laminattan (beyaz) yapılmıştır. Özel bir kilit, sandalyenin yanlışlıkla katlanmasına karşı koruma sağlar.

 • “Bernhard” – 63 cm oturma yüksekliğine sahip başka bir yumuşak bar taburesi Koltuk, krom çelik çerçeve üzerinde kayın kaplamadan yapılmıştır. Dolgu – mobilya köpük kauçuk ve döşeme – boyalı deri.

Sandalyelere ek olarak, Ikea kataloğunda bar tabureleri de yer almaktadır:

 • “Otobüs” – 74 cm yüksekliğinde masif huş ağacından yapılmış ahşap tabure.Kolay taşınabilirlik için oturma yerinde bir delik vardır..

 • Roskug – 63 cm yüksekliğinde ilginç şekilli yuvarlak tabure.Bej ve siyah renklerde çelikten yapılmıştır.

 • “Glen” – Arkalığı olan sağlam yapılı siyah bar taburesi. Ayaklar – çelik, krom kaplama, çizilmeye karşı korumalı polikarbonattan yapılmış oturma yeri.

 • “Yan Inge” – geniş tabanlı tek ayaklı bar taburesi. Sandalye yüksekliği tek elle kolayca ayarlanabilir. Güçlendirilmiş polipropilenden yapılmış gömme yuvarlak koltuk.

Üreticiler, hem kafede hem de mutfak iç kısmında uyumlu görünecek çekici ve işlevsel bir sandalye yaratmaya çalıştılar. Seni yargılamak ne kadar mümkündü.

İncelemeler

Ikea bar taburelerinin müşteri incelemelerine göre, en popüler modellerin Stig, Franklin, Ingolf ve Henriksdal olduğu sonucuna varabiliriz. Genel olarak, incelemeler olumlu, kullanıcılar düşük fiyat, ergonomi ve montaj kolaylığına dikkat çekiyor. Mobilyaların bakımı kolaydır ve saklanması kolaydır. Bu, katlanabilir ve istiflenebilir modeller için geçerlidir.. Eksiklikler arasında aşağıdaki noktalar göze çarpıyordu:

 • Metal parçaların püskürtülmesi zamanla aşınır.
 • Sert koltuklar (Henriksdal hariç). Sorun yastıklarla çözüldü.

 • Birçok kullanıcı için, birkaç ay sonra sandalyeler, özellikle ahşap olanlar gıcırdamaya başladı. Bu bağlamda üretici, montajdan iki hafta sonra cıvataların sıkılması gerektiği konusunda uyarıyor..
 • Beyaz renkli Ingolf sandalye alıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Akrilik kaplamanın mekanik strese karşı dayanıklı olmadığı, çizilmesinin kolay olduğu ortaya çıktı. Altı aylık aktif kullanımdan sonra eski parlaklık kaybolur. Bununla birlikte, eski püskü şık hala modadır, bu nedenle bu kusur başarıyla oynanabilir..

Bir bar taburesi nasıl monte edilir "Ingolf" kendin yap, sonraki videoya bak.