Hafif ahşap veya plastik gardıroplar birçok ticaret şirketi arasında çok popülerdir. Ikea, müşterilerine her oda için çok çeşitli beyaz dolaplar sunar. Bu çeşitlilikte kaybolmamak için, bu markanın sunduğu dolap çeşitleri ve çeşitleri hakkında önceden bilgi sahibi olmalısınız..

özellikler ve faydalar

Tasarımın kendisi ve gardırobun rengi onu görsel olarak daha büyük kıldığı için, iç mekanda beyaz bir gardırop, özellikle büyük odalar için kabul edilebilir.. Bir ürün satın alırken, onun karakteristik nüanslarını hatırlamanız gerekir:

 • Bu rengin mobilyaları çok temsilidir. Ayrı parçalardan ziyade set olarak daha sık satın alınır. Ikea size hem tek bir koleksiyondan birkaç mobilya parçası hem de her iç mekanda uyumlu görünecek bireysel bir gardırop modeli sunabilir..
 • Şirketin küçük odalar için ayrı koleksiyonları, açık renkli mobilyalarla bile yerden tasarruf sağlayacak şekilde yapılmış çeşitli cephe tiplerine sahip gardıroplar var..
 • Büyük bir gardırop sevenler için, yüksek ayaklı beyaz bir Ikea gardırop uygun olacaktır. Giysileri saklamak için bir ayna ve geniş raflarla donatılmıştır..
 • Kaynar tonlara ek olarak şirket, açık bej ve krem ​​tonlarında geniş bir gardırop yelpazesi sunuyor. İç mekanda saf beyaz mobilyaların varlığına izin vermeyen belirli stillerin taraftarları için mükemmeldirler..
 • Bazı tasarımların sadeliğine rağmen, Ikea dolaplar odanıza temsili bir dokunuş getirecek, daha uyumlu hale getirecek..
 • Bu tür mobilyalar kolayca kirlenir ve özel bakım gerektirir..

Doğru bakım ürünü seçilerek yüzey kontaminasyonu sorunları önlenebilir.

Sunulan modellerin tüm özelliklerini bilerek, tüm kişiliğinizi yansıtacak ve evinizde hoş bir atmosfer yaratacak olanı kendiniz için kolayca bulabilirsiniz..

Çeşitler

Ikea katalog ürünleri çeşitli kriterlere göre gruplara ayrılabilir.. İlk kriter, dolapların bulunduğu kapsama türüdür:

 • Mat – ahşap veya plastik panellerden yapılmış ürünler. Bu tip gardıropları Ikea mağazasında bulabilirsiniz. Bu tür modellerin yüksekliği iki metreye ulaşıyor..
 • Parlak cepheler vernikli ahşap, plastik, akrilikten yapılmıştır. PVC film hemen hemen her yüzeye uygulanabilir ve parlaklığa dönüştürülebilir. Bu tür ürünlerde, genellikle belirli bir tarzda bir süs çizilir ve bazen bir doku değişimi bile vardır..

Koridor için uzun gardırop seçerken katalogda hafif parlaklık görülebilir.

Ikea, hafif malzemelerden yapılan ürün listesini yalnızca büyük boy dolaplarla sınırlamaz.. Gerçekleştirecekleri işlevlere bağlı olarak çeşitli ürün türleri ayırt edilebilir:

 • Asma dolaplar, pişirme işleminin sürekli devam ettiği bir odada hafif bir dolap satın alma riskinin bir kısmına rağmen, mutfak için mükemmeldir. Modellerin yaratıcıları bu faktöre dikkat ederek, temizlenmesi kolay ve sıcaklık değişimlerine dayanıklı dolaplar yaptılar. Genellikle bu dolaplar renkli panellerle birlikte verilir..
 • Banyoda da benzer tasarımlar kullanılmaktadır. İçeride, küçük eşyaların uygun şekilde saklanması için yatay raflarla donatılmıştır. Bazen asma dolapların kapıları şeffaftır. Banyo için en çok beyaz modeller seçilir..
 • Kitapları saklamak için iki tür yapı kullanılır – zemin ve asma. İç mekanın tarzına bağlı olarak, odada belirli bir tip seçilir. Kitap dolabı açık ve kapalı tasarım olabilir.
 • Minimalist bir tarz için ortak bir eksene bağlı raflar gibi görünen modeller uygundur. Bu tür ürünler sadece beyaz değil, bej tonlarında da üretilmektedir..
 • Şirketin ürünlerinin listesi, yatak çarşaflarını saklamak için dolaplar içerir. İçeriden iki veya üç bölüme ayrılırlar, alçak bir yüksekliğe sahiptirler ve esas olarak mat bir tasarıma sahiptirler..
 • Çekmeceli sandıklar çeşitli açık tonlarda gelir. Tasarımları birkaç büyük kutu veya birçok küçük kutu içerebilir. Beyaz şifonyerler bazen oldukça yüksek ayaklar üzerinde durur ve bazen yerden hiç yükselmezler..
 • Bazen ürünler bölmeleri menteşeli kapılar ve çekmecelerle birleştirir. Bu tür dolaplar küçük ve kompakttır, ancak aynı zamanda oldukça fazla giysi tutabilirler..

Ikea kataloğu, çeşitli kapı sabitleme seçeneklerine sahip beyaz dolaplar satın almayı teklif ediyor:

 • Döner kapılı klasik modeller hemen hemen her iç mekan tarzında harika görünecek.
 • Sürgülü kapılar minimalist bir atmosfere, Japon stiline veya yüksek teknolojiye şık bir şekilde uyacaktır..
 • Dolabın kullanım amacına göre kapılar çift kanatlı veya tek kanatlı olabilir..
 • Bazı modellerin kapıları, onlara özel bir çekicilik ve ihtişam veren camdan yapılmıştır..

Çocuklar için

Beyaz çocuk gardıropları kolaylık, özlü tasarım ve işlevsellik ile ayırt edilir. Giysi ve ayakkabı depolamak için özel ürünler satın alabilir veya kitap ve okul malzemeleri depolamak için tasarımlar içeren bir çocuk için tam bir set seçebilirsiniz. Çocuklar için özel olarak yapılmış plastik çekmeceli dolapları görmek nadir değildir. Şirket sadece tek renkli mobilyalar değil, aynı zamanda çocuk odasını daha renkli ve ilginç hale getirecek renkli panelli dolap modelleri de sunuyor..

Hangi beyaz dolap modelini seçerseniz seçin, Ikea’nın sadece farklı dolap tiplerini tanımak için değil, aynı zamanda herhangi bir oda için başarılı bir ürün satın almak için de güvenilir bir seçim olduğunu unutmayın..

Bir dolap nasıl hızlı ve doğru bir şekilde monte edilir "Ikea", daha fazla gör.