Kilitlenebilir dolaplar

Bu makale, kilitli dolapları kullanmak için çeşitli seçenekleri tartışmaktadır. Modern bir insanın yeni öncelikleri ve yaşam tarzı tarafından belirlenen özünü, işlevselliğini, özelliklerini, çeşitli sömürü türlerini dikkate almaya değer. Birçok ülkede uzun zamandır gelen gelecek hakkında küçük bir fantezi.

özellikler

Eskiden evin her sahibi yemeğin nerede olduğunu bilirdi ama anahtar her zaman bir kadının, evin hanımının, hizmetçinin elindeydi. Zaman geçti ve bir anahtarla kapatılan büfedeki dolabın özel anlamı kayboldu. Çok çeşitli içecek ve yiyeceklere sahip dükkanlar her yerdedir ve orada çantaları saklamak için kilitli dolaplar ortaya çıkmıştır. Belgeler, ilaçlar, eski fotoğraflar bu tür dolaplara taşındı..

Birçoğu eski tarzdan etkilenir – gardırop kapılarının cilalı yüzeyleri. Çocuğun ulaşmak istediği kilidin anahtarı ise ayrı bir konu. Kapının arkasında birçok ilginç şey saklanır ve bu hiçbir şekilde kaçırılmamalıdır..

Bütün bunlar geçen yüzyılın 60’lı yıllarının şıklığıydı ve birçok insan benzer, ancak daha mükemmel ve pratik bir şey istiyor. Bu arzuların cevabı modern gardıroplar, kulpsuz mobilyalar, ancak yeterince düşük yerleşik kilitler. Bir çocuk her zaman kilide dokunabilir ve hatta kendisine veya mobilyalara zarar vermeden çıkarılabilir olmayan bir anahtarla oynayabilir. Ne de olsa, daha önce olduğu gibi bir sandalyeden veya tabureden karmaşık yapılar inşa etmeye ve inşa etmeye gerek yok..

Böyle bir gardırop çocuk müdahalesinden muzdarip olmayacak, asıl mesele çocuğun kendisinin acı çekmeyeceği.

Giysileri saklamak için böyle bir dolabın içinde, bir çocuk için çok güvenli olmayan çeşitli eşyalar kilit altında saklanabilir. Bunlar, örneğin, ayakkabı bakım ürünleri, zararlılardan kaynaklanan çeşitli gerekli kimyasallar, iğneler, iplikler, iğneler ve çok daha fazlasıdır..

“Görünmezler”

Kendi başlarına, dolap kilitleri her zaman basittir. Bunlar mobilya kilitleridir, anahtarsız kullanımı kolaydır ve ana numara budur. Basit bir üst veya gömme kilit altında, çok az insan gizli, çekici, merak uyandıran bir şey saklayacaktır..

Kayda değer, banyodaki dolaptır. Genellikle çok fazla baloncuk vardır – bu sadece herhangi bir çocuk için bir meydan okumadır. Fidget’ın nasıl korunacağını düşünmeye değer. Bu dolap için çocuğun anlayamadığı gizli, görünmez bir kilit yapmak en iyisidir. Birçok kapı kulpsuz tasarlanmıştır, bu nedenle hangi yöne açıldıkları çok net değildir. Bazı insanlar, açmak için gizli düğmesi olan ürünleri seçerler..

En yeni gardırop, modern teknolojilerin somutlaşmış halidir: özel malzemeler, karmaşık tasarımlar, farklı seviyelerde çocuk koruma. İnsanlar, en sevdikleri ruj, parfüm, kedi hapları ve fayans yüzeyleri için çocuklar için tehlikeli temizlik maddelerine kadar eşyalarını bu tür ürünlerde saklar. Ancak çanta dolapları ve benzeri diğer mobilyaları ayırt edebilirsiniz..

İlginç dolaplar çocuklar için çok çekici yerlerdir. Bu tür mobilyaların kıpırdamadan erişilemez hale getirilmesi, üretici için çok önemli bir görevdir. Çoğu zaman, bir kişi sadece sevdiği dolabı seçer ve onu giyer, ancak böyle bir modelin tasarımı daha sonra hayal kırıklığına uğrar. Doğru seçeneği mümkün olduğunca dikkatli seçmelisiniz – özellikle küçük kıpır kıpır çocuklarınız varsa. Birçok gizli kilit, gizli buton, mekanik ve elektrikli kilitleme sistemleri, kullanışlı, güvenilir seçenekler günümüzde mevcuttur..

Bir çocuk odası için birçok modern mobilya üreticisi, meraklı ve hareketli çocukların ihtiyaç duymadıkları yerlere tırmanmamaları için çok iyi bakmışlardır (ve yaparlarsa, incinmezler). Bunu yapmak için, çocuk sürgülü dolaplarında, kapıları açmak, hareket ettirmek, konumlarının mandalları, açma ve kapama işlemlerinin geciktiricileri için çeşitli sınırlayıcılar kurulur. Bu, çocuğu kapıya veya çekmeceye çarpmaktan korur..

Kilitler ve anahtarlar yerine, çocukların erişemeyeceği yerlerde bulunan gizli düğmeler daha sık kullanılır..

Diğer seçenekler

Elbette bıçakların saklandığı mutfak dolapları özellikle çocuklar için tehlikelidir. Hemen hemen tüm mutfak mobilyası üreticileri bu sorunu yükseklikle çözmektedir. Bu eşyaların daha yükseğe yerleştirilmesi, özel ürünlerde sabitlenmesi önerilir..

İlaçlar için, mutfakta veya banyoda ayrı bir dolapta saklanan evrak çantası gibi bir şey kullanılması önerilir. Evde ilaçları buzdolabında saklanan bir hasta varsa, onun için de kilit sağlanabilir..

Harici bir kilit seçebilir veya mekanizmayı içine yerleştirebilirsiniz. – buzdolabının modeli tarafından yönlendirilmelisiniz. Bu tür cihazlara genellikle geçen yüzyılın 90’larında üretilen buzdolapları için ihtiyaç duyulur. Onlar için kilitleme cihazları bulmak oldukça zor bir iştir veya modern soğutma dolapları. Birçoğunun kullanımı kolay özel bir elektronik kilidi vardır. Bir düğmeye basarak açılır. Ekran buzdolabının üst kısmına monte edilmiştir. Bazı seçenekler, cep telefonları için bile kullanışlı uygulamalardır..

Şu anda, sahiplerini ne satın almaları gerektiği konusunda “bilgilendiren”, bir sese tepki veren ve komutları hatırlayan buzdolapları var. Böyle bir buzdolabındaki kilit, sahibinin parmak izi taranarak veya sesini tanıyarak açılabilir. Başka bir seçenek de cep telefonundan gönderilen bir komuttur. Modern soğutmalı dolap modelleri çok iyi düşünülmüş – bu birçok tüketici tarafından takdir edilmektedir..

Mutfak elektrikli fırınları, elbette, herhangi bir kazara açılmaya karşı mükemmel bir şekilde korunur. Ancak istatistiklere bakarsanız, birçok Rus’un gazlı fırın ve soba kullandığı not edilebilir. Bu tür cihazlar bir tasarruflu mutfak dolabına gizlenemez ve bir kilitle kilitlenemez. Bu nedenle modern fırın üreticileri, gaz beslemesi için özel kilitler kurar..

Maruz kalma olasılığını ortadan kaldırmak için kullanım süreci genellikle ilk aşamada daha zor hale getirilir. Modern cihazlar, gazın serbest kalmasına izin vermeyecek sensörlerle donatılmıştır..

Bir apartman dairesindeki bir insanın tüm hayatı bu şekilde görünmez güvenlik kilitleri, dolaplar ve özel cihazlarla çevrilidir. Elektronik satış sistemlerinin gelişimi ve malların müşterinin kapısına teslimi göz önüne alındığında, posta kutularının yakında değişeceği hayal edilebilir. Örneğin, bir cep telefonunda bir SMS bildirimi veya bir sinyal şeklinde bir mesaj kullanarak parselin teslim edildiğini bildiren kutuların görünmesi oldukça mümkündür..

modernite

Çeşitli önemli belgeleri saklamak için dolaplar, çekmeceli komodinler ofis yaşamının tanıdık bir özelliği haline geldi. Bu tür ürünlerin görünümü güvenlik gereksinimlerine bağlıdır. Bu tür mobilyalar genellikle saldırılara karşı dayanıklı malzemelerden yapılır ve bazen şifreli kilitler ve izinsiz giriş önleme cihazlarıyla birlikte sunulur..

Bir anahtarla kapatılan çeşitli tatlıların bulunduğu ünlü büfe artık dönüştürülmüştür. Günümüzde üreticiler, giysiler için çok çeşitli gardıroplar, çantaları saklamak için çekmeceler, spor soyunma odalarında ve yüzme havuzlarında gardıroplar sunmaktadır. Gömme kasalar ve dosya dolapları, buzdolapları, elektrikli sobalar ve daha birçok harika ürünü herkes satın alabilir. 21. yüzyılda, gardıroplar insan yaşamının çok önemli bir parçası olmaya devam ediyor..

Sizin için en iyi olanı seçin, ancak çeşitli uzman tavsiyelerini aklınızda bulundurun. Sadece güvenilir firmalarla iletişime geçin ve beğendiğiniz ilk ürünü hemen satın almak için acele etmeyin. Aynı anda birkaç seçenek seçin – ve ancak o zaman hangi gardırobun sizin için ideal olabileceğine karar verin.

Ebeveynlerin her zaman bebeklerinin güvenliğini sağlamaları gerektiğini unutmayın: Çocuk için tehlikeli içerikli dolaplar iyi korunmalıdır. Böylece çok daha sakin olacaksınız..