İstisnasız tüm aile üyelerine uygun bir sandalye bulmak oldukça zor: birinin sırtı rahatsız, diğerinin kolçakları yüksek ve üçüncüsü çok yumuşak bir koltuğa sahip. Ikea Poeng sandalye genellikle tüm haneleri memnun eder: inanılmaz derecede rahat, hafiftir, sallanma işlevine ve koltuk başlığına sahiptir. Aynı zamanda, seçim için çok sayıda farklı renk sağlanır..

Dış görünüş

Bu tür mobilyalar, 10 dakikada dört cıvata üzerine monte edilen ve 170 kg ağırlığa dayanabilen hafif, güçlü ve sağlam bir yapıdır. Basit görünüm, ürünün İskandinav minimalizminden moderne kadar her türlü iç mekana sığmasını sağlar. Çıkarılabilir koltukların zengin renk yelpazesi, hem sıcak hem de soğuk tonlarda odanın tasarımına uyarlanmıştır.. Alıcı malzemeyi seçebilir: tekstil veya eko-deri.

Sandalye, çerçevesini, hareketlerin kısıtlanmaması gerektiğine inanan Japon Nakamura’ya borçludur, bu yüzden tabana anatomik bir şekil verdi – sırt eğildi ve insan pelvisi diz seviyesinin altına düştü..

Taban için malzeme olarak yaprak döken ağaç türleri (en esnek ve en hafif olarak) seçilir: kayın, dişbudak, huş, meşe. Çerçeve, ek esneklik sağlayan çok katmanlı (kompozit), yapışkan tiptedir. Ek olarak, istenen rengi vermek için ahşap lekesi ile işlenir..

Kapakların 15 versiyonu mevcuttur: düz, baskılı, eko-deri. Koltuğun 40. yıldönümü için özel bir hakiki deri kılıf piyasaya sürüldü. Tüm kılıfların çıkarılabilir olması ve çoğu tekstil modelinin 40 derecede makinede yıkanabilir olması çok uygundur..

Küçük çocukları ve hayvanları olan bir ailede bile açık renkler alınabilir..

Görüntüleme

Ikea Poeng sandalyelerin çeşitli çerçeve seçenekleri vardır: klasik, sallanan sandalye, çekyat:

  • Klasik versiyon Yatarak dinlenme için ideal anatomik çizgiyi oluşturan bir tabure ile desteklenebilir. Klasik çerçeve, kullanıcının ağırlığı altında seker, ancak aynı zamanda kolay kaldırma sağlar. Önde, tabanın hareketini sınırlayan ve kullanıcı ayağa kalktığında devrilmesini engelleyen iki durdurucu vardır..

  • Salıncaklı koltuk en esnek çok katmanlı huş ağacından yapılmıştır. Çerçeve, kolçakların takıldığı bu tür mobilyaların karakteristik özelliği olan ilmekli bacaklara (düzensiz oval) sahiptir. Ön stoper yoktur. Bu, orta yaşlı ve yaşlı insanlar için harika bir seçenektir. Anatomik bükülme sayesinde kas korsesi zayıf olan omurga “sarkmaz” ve uzun süreli oturmalarda rahatsızlık olmaz. Çıkarılabilir bir yastık, boynunuzla geriye yaslanmanıza izin verir, ancak aynı zamanda (başınızı geriye atmadan) – ileriye bakmaya devam edin.

Bu modelin bir diğer özelliği de, monte edildiğinde kolay taşıma için katlanır sırtlığıdır. Bunu yapmak için arkadaki iki cıvatayı sökün – ve çerçeve standart bir araba bagajına koyarak neredeyse yarıya katlanabilir.

  • yatar koltuk diğer modellere göre daha büyük ölçülere, daha fazla derinliğe ve sırt açısına sahiptir. Aynı yüksek mukavemetli bükülmüş yapıştırılmış huş kaplamaya dayanmaktadır. Sandalye uzanmış dinlenme için tasarlanmıştır.
  • Yeni (döner sandalye “Poeng”) aynı anatomik temele sahiptir, sadece çelikten yapılmış bir çerçeve ve bacak olarak huş kaplama kullanılır. Bacak taburesi ayrı satılır. Koltuğu tek parça yapan, koltuk kılıflarına mükemmel şekilde uyan çıkarılabilir kılıflara sahiptir. Bu, alan tek parça bir yatar sandalyenin kurulmasına izin vermiyorsa, uzanmak için harika bir seçenektir..

Çerçevenin rengini ve döşemenin rengini kendiniz seçebilirsiniz – doğrudan mağazada veya şirketin web sitesinde. Çerçeve, geri dönüştürülmüş kartondan yapılmış kompakt bir kutuda paketlenmiştir, ambalajla birlikte 2 kg ağırlığındadır. Koltuk, ağır hizmet tipi bir plastik torba içinde paketlenmiştir. Mobilyalarınızı toplu taşıma ile eve bile getirebilirsiniz..

Sandalyenin montajı, talimatlara göre bağımsız olarak gerçekleştirilir.. Piktogramlar ve resimler şeklinde yapılmıştır ve kullanımı kolaydır. Montaj sırasında herhangi bir zorluk yaşarsanız, her zaman mağaza operatörünü arayabilirsiniz – sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır..

Güzel bonus – talimat Poeng model sayfasından indirilebilir.

İncelemeler

Kullanıcılar bu sandalyelerin “ebedi” olduğunu söylüyor. Çerçeveler o kadar güçlü ki onlarca yıl gıcırdama veya çatlama olmadan dayanıyor.Birçok insan bilgisayar koltuğu yerine bir koltuk kullanıyor ve saatlerce monitörün önünde oturmanın artık işkence olmadığını not ediyor. Bir dizüstü bilgisayarda film izlemek veya bir tablette çizim yapmak özellikle uygundur..

Hepsi oybirliğiyle sandalyenin hafifliğini ve altındaki temizliğin rahatlığını not eder. Toz kolayca silinir, sandalye tek elle hareket ettirilebilir. Altına çocuk oyuncakları olan kaplar kolayca yerleştirilebilir..

Huş ağacından bir çerçeve seçerken kirlenmesine, kolçakların çok kirlenmesine ve periyodik temizlik yapılmasına hazırlıklı olmalısınız.. Tüm kılıflar bir çamaşır makinesinde yıkanamaz, bu da kullanıcıların dezavantajlara atfedilir. Herkes yüksek kaliteli ve güzel kasaların yüksek maliyetinden memnun değil..

Taş veya karo zemin üzerinde bir sallanan sandalye kullanıyorsanız, sallanırken rahatsız edici sesler olmaması için koşuculara geniş kalın bant şeritleri yapıştırmalısınız..

Birkaç dezavantaj var, ancak çeşitli modifikasyonlarında Poeng koltuğu, İsveçli şirketin çerçeve eğlence mobilyaları arasında kesinlikle lider durumda. Birçok insan bu tür mobilyaları seçer ve bunda şaşırtıcı bir şey yoktur – birçok avantajı vardır.. Sandalye tüketiciler arasında çok popüler.

Ikea’dan Poeng sandalyenin diğer avantajlarına genel bir bakış için aşağıdaki videoya bakın.