Profesyonel eSporlarda önemsiz şeyler yoktur: fareler, klavyeler, monitörler, kulaklıklar ve hatta bir fare altlığı gibi önemsiz bir şey bile zafere veya yenilgiye neden olabilir. E-sporda, bir karakterin şu veya bu manevrayı tamamlamak için zamanı olup olmayacağını, takımın Olympus oyununun kaidesine çıkıp çıkmayacağını genellikle bir bölünmüş saniye belirler..

Yanlış ve rahatsız edici bir iniş ile iyi bir oyuncunun tepkisi imkansızdır, bu nedenle bir bilgisayar koltuğu, bir bilgisayar cihazı olarak zafer kazanmak için aynı araçtır..

Kızıl Meydan koltuklar kaybetmeye alışık olmayanlar için profesyonel modellerdir. Rahattırlar, ortopedik ekler ve esnek bir sırtlık ayar sistemine sahiptirler..

Kızıl Meydan, oyuncuların Rus özelliklerine odaklanan yerli bir oyun bilgisayarı çevre birimleri üreticisidir (Çin’de monte edilmiştir). Cephaneliğinde fiyat ve işlevsellik açısından farklılık gösteren üç sıra sandalye var. Aynı zamanda, her oyun hattı diğerinden daha iyi veya daha kötü değildir, sadece farklıdır ve sporcunun rahat bir iş yeri için farklı görev ve gereksinimlerine yöneliktir..

Modeller

“Kızıl Meydan Konforu”

“Kızıl Meydan Konforu”, bir oyun koltuğu için oldukça uygun olan yaklaşık 14.900 ruble fiyatla satın alınabilir, çünkü kullanıcının ihtiyaçlarına göre ince “ayar” açısından farklılık göstermeyen standart bir yönetici koltuğu daha pahalıdır. “Comfort” serisi, bilgisayar başında çok zaman geçirenler için rahat, güvenilir sağlam bir koltuktur.. Sadece oyuncular kullanamaz, ama aynı zamanda oldukça akılda kalıcı ve orta derecede agresif bir tasarımdan hoşlananlar.

Sandalyede ayarlanabilir sırt pozisyonları, farklı yönlerde dönen kolçaklar, boyun ve bel yastıkları şeklinde zil ve ıslık yoktur. Bununla birlikte, özenle monte edilmiştir ve tüm bileşenler hiçbir şekilde daha yüksek sınıf modellerden daha düşük değildir..

Sandalyenin çerçevesi metal, ayaklığı plastik ancak yükseklik ayar sistemi pnömatik değil gaz liftidir. Doğru, koltuğun yükselişi, üst modellerdeki gibi bir ölçekte değil, yerden sadece 50 ila 53 cm arasında gerçekleştiriliyor. Tekerlekler çift naylondan yapılmıştır, dayanıklıdır ve en zorlu zeminlerde bile iz bırakmaz..

Suni deri kolçaklar sabittir, ancak dekoratif süslemelere uygun rahat astarlara sahiptir. Koltuk 63 cm genişliğinde, ancak kenarlarda yumuşak tampon yok. Koltuğun şekli pelvisin anatomik yapısını dikkate alır, bu nedenle üzerine oturmak gerçekten rahattır. Burada üretici, “Konfor” hattını arayarak ruhunu bükmedi. Her şeyi hesaba katarak, fiyat kategorisiyle oldukça uyumlu iyi bir sandalye, ve bazı anlarda onu bile aşar.

Bu mobilya parçası 110 kg’a kadar ağırlık taşıyabilir, tekstil ekleri ve köpük polimer dolgu ile birleştirilmiş dayanıklı suni deriden yapılmış iki tonlu bir döşemeye sahiptir. Sandalyede koltuk başlığı ve kolçaklar, ayarlanabilir yükseklik ve koltuk eğim açısı vardır..

Model dört renkte sunulmaktadır – beyaz, kırmızı, sarı ve mavi.

“Kızıl Meydan Pro”

21.900 ruble fiyatla oyun koltuğu “Red Square Pro”, oyun hedef kitlesine yöneliktir, çok sayıda ayarlanabilir pozisyonda temel versiyondan farklıdır. Özellik, kullanıcının omurgasını sakrumdan boyuna kadar destekleyen uzun sırttır..

Bu çizgide sadece tasarımda farklılık gösteren ve aynı teknik özelliklere sahip birkaç model var. Bu kategorideki sandalyelerin çerçevesinin metalden yapılmış olması gerçeğiyle başlamaya değer, ancak çapraz parça, 130 kg’lık bir kullanıcıya sadece oturma pozisyonunda değil, aynı zamanda yarı yarıya dayanabilen yüksek mukavemetli plastikten yapılmıştır. -uzanmak pozisyonu..

Paket, 5 adet miktarında özel olarak güçlendirilmiş çift silindir içerir..

66 cm genişliğindeki koltuk (iki destek tamponu hariç) yerden 44 cm’den 54 cm’ye kadar ayarlanabiliyor, bu da hem kısa boylu kullanıcılar hem de gerçek “basketbolcular” için eşit derecede rahat hissettiriyor. Yükseklik ayar sistemi, uzun kullanım ömrü, yumuşak çıkış ve iniş sağlayan ve koltuğa ani inişlerde kendiliğinden alçalmayı önleyen üçüncü sınıf gazlı lifttir. Doğru, sırtlığın yüksekliği 88 cm’dir, bu nedenle kısa bir kişi sandalyeyi kullanırsa standart koltuk başlığına ulaşmayacaktır. Üretici bununla ilgilendi ve yaptı elastik sabitleme ile çıkarılabilir koltuk başlığı, ve sete koy bel yastığı.

2D kolçak sistemi, hem yükseklik hem de yatay düzlemde ayarlanmasını sağlar. Aynı zamanda kolçak bağlantı sistemi dayanıklıdır ve tabanda zamanla gevşemez. En ilginç şey, bu modellerde kolçakların plastikten yapılmış olması ve daha bütçeli bir seri gibi yumuşak ataşmanlara sahip olmamasıdır..

Ek olarak, sandalye, sırt pozisyonunun değişmediği bir sallanma sistemi ile donatılmıştır. Sallanan sandalye modu kapatılabilir. Sırtlığın “olukta” belirli bir eğim pozisyonu yoktur, herhangi bir uygun pozisyonda sabitlenebilir.

Modeller arasındaki fark, yalnızca eklerin renginde değil, aynı zamanda farklı oyun türleri için şekil ve stilizasyonlarında da farklılık gösteren sandalyenin tasarımındadır. Bazı modeller yarış arabalarına benziyor, bazıları – galaksiler arası bir geminin kaptanının sandalyesi gibi.

“Kızıl Meydan Lüks”

Üreticiye göre Lux serisinin koltuğu, oyun koltuğunun evriminin zirvesidir. Bu markanın bir oyuncu koltuğunda bir üst modele yakışan lüks donanım, kullanıcıya konfor alanında belli sayıda seçenek sunuyor..

Bu kategorideki tüm sandalyeler bir “hafıza” dolgusuna sahiptir (vücudunuzun şeklini hatırlayan ve omurga üzerindeki yükü azaltmanızı sağlayan poliüretan köpük. Uzay endüstrisinde ve ortopedide kullanılır). Oturma, vücudun pozisyonuna göre ayarlanır, ısının etkisiyle yumuşar. Pozu değiştirir değiştirmez dolgu soğur ve düzelir. Bu nedenle, uzun oyun savaşlarında sırt ve kuyruk kemiği gerginlik yaşamaz..

Sırtlık eğim açısı 180 derecedir, yani sandalye, dolgu ile birlikte oyunun turları arasında tam bir dinlenme için kullanılmasını mümkün kılan yatay bir konuma katlanır. Bu durumda, izin verilen maksimum oyuncu ağırlığı 150 kg’dır..

Kolçaklar 4D ayar sistemine sahiptir.. Bu, yükseklikleri size uyacak şekilde ayarlanabilecekleri, öne ve arkaya eğilebilecekleri ve kendinize doğru ve sizden uzağa eğilebilecekleri anlamına gelir. Yani oyun sırasında o anda ihtiyaç duyulan pozisyonda her iki tarafta da kendinize destek oluşturabilirsiniz. Bu durumda ayar tek elle yapılabilir..

Yükseklik ayarı 7 cm’dir, bu sınıftaki bir koltuk için mümkün olan maksimum değerdir. Desteğin çapraz parçası plastikten değil metalden yapılmıştır.

Koltuğun derinliği 53 cm ve genişliği 50’dir. Aynı zamanda, sırtlığın genişliği koltuktan daha büyüktür – 57 cm, bu gereklidir, böylece yatık konumda kullanıcının omuzları aşağı sarkmaz kenarlarda. Paket, hafıza efektli iki yastık içerir (baş için elastik ve Velcro ile bel için).

Oyuncu incelemeleri

Birisi, sandalyenin gıcırdadığını ve yağlanabilecek dış düğümlerde değil, herhangi bir hareket için mekanizmaların içinde bir yerde gıcırdadığını not eder: döndürme, arkaya yatırma, sallanma modu. Bu ses rahatlık katmaz. Doğru, kullanıcının neden mağazadaki yerinde sandalyeyi denemediği, tüm bileşenleri kontrol etmediği ve sallanmadığı açık değil. Başka bir kullanıcı, kolçakları sabitlemek için iki vidanın eksik olduğundan şikayet ediyor ve bu da kendisini çok rahatsız ediyor. Ayrıca kolçaklardaki boya kırılgandır ve çabuk sürünür..

Birisi haç malzemesi hakkında şüphelerini dile getiriyor ve çabucak kırılacağından endişe ediyor. Montaj hızı oybirliğiyle not edilir, genel olarak 15 dakikadır, ana zorluk kolçakları ve sırtlığı takarken ortaya çıkar..

Çoğu kullanıcı, çok rahat minderler, rahat koltuklar ve omurganın gevşediği bir sırtlık not eder. Omuz bıçaklarını yerleştirmek için arkada artı ve iki delik olarak ayırın

Oyun koltuğu Red Square PRO serisinin gözden geçirilmesi aşağıya bakın.