Konsol tablası transformatörü: tasarım özellikleri

Modern bir dairede dönüştürücü bir konsol masası, işlevsellik ve stilin somutlaşmış halidir. Konsol geçmişten bize geri döndü, biraz güncellendi ve geliştirildi. Birçoğu için, böyle bir mobilya parçası, Orta Çağ’ın kraliyet dönemi, lüks ve zarif saraylarla ilişkilidir. Çağdaş tasarımcılar, her iç mekana uygun muhteşem konsol masaları sunar.

Aynı zamanda konsol masası, koridor, oturma odası veya mutfağı tamamlamaya faydalı olacak ve bir müze parçası gibi görünmeyecektir..

özellikler ve faydalar

Konsol masası, duvar boyunca yer alan ve minimum yer kaplayan dar bir minyatür masa ve komodindir. Kayar tasarım, işlevsellik ekler. Bir masaya dönüştürülen konsol masa tablası, iki metre uzunluğa kadar olabilir.

Böyle basit ve rahat bir mobilya parçası olağan tablo kitabının yerini alır, Sovyet döneminden beri her aileye aşina olan. Tasarım çok basittir: orta kısım sabit bir konumdadır ve masa tablasının yan elemanları menteşelerle sabitlenir ve bacaklar boyunca asılır. Kanatlar gibi, masa parçaları da yatay konuma kaldırılabilir ve geri çekilebilir bir ayakla desteklenebilir.

Ve böyle bir dönüştürme masasının ana özelliği, katlandığında, masanın normal bir konsoldan hiç farklı olmaması ve oturacak yer olmadığında, katlanmış bir masa kitabından çok daha rahat oturmasıdır. ayağın.

Monte edildiğinde, böyle bir konsolun boyutları 55 x 90 cm’den fazla değildir, bacakların yüksekliği 70 ila 110 cm arasında değişir, boyutlar katlanır masanın amacına göre seçilir. Konsolun misafir ağırlamak için bir masaya dönüşmesini istiyorsanız, 70 cm içinde standart bir yükseklik seçmelisiniz. Katlanır model sadece dekoratif bir işlev görecekse, o zaman daha yüksek bir masa seçebilirsiniz..

Konsol dönüştürme tablosunun ana avantajları:

 • kolaylık ve pratiklik;
 • özlü ve estetik görünüm;
 • küçük boyutlu;

 • modern tasarım ve herhangi bir iç mekanı tamamlama yeteneği;
 • çok işlevlilik ve mobilyaların amacını hızla değiştirme yeteneği;
 • küçük alanın rasyonel kullanımı;
 • model ve stil çeşitliliği;
 • karlılık;
 • çok yönlülük – konsol masası dairenin tüm alanlarında kullanılabilir.

Tasarım

İşlevsellik ve dönüşüme bağlı olarak konsol iki veya daha fazla öğeden oluşabilir. Ve herhangi bir masa gibi, ayakları / destekleri (4 ila 8 parça) ve bir masa üstü vardır. Konsol transformatörünün parçaları birbirinden ayrılabilir, dönebilir veya açılabilir. Aynı zamanda demonte pozisyonda masa tablasının şekli dikdörtgen, oval veya yuvarlak olabilir..

Modern dönüştürme masaları kayar bir sisteme sahipken, masa tablasının uzunluğu “oluşturulur” ve ek eklerin sayısına bağlıdır, her biri masanın uzunluğunu 45-50 cm artırır.Montaj yapıldığında, maksimum uzunluk konsolun güvenli bir şekilde sabitlenen iki uç parçasının genişliğidir. Masa tablasının ölçüleri isteklere göre değişiklik gösterebilir. Tasarım, masanın kenarları boyunca katlanan sağlam ayaklar sayesinde çok fazla ağırlığı destekleyebilir..

Daha basit modellerde, küçük bir kahve veya sehpayı büyük bir yemek masasına dönüştüren ek çekmeceli tezgahlar bulunur. Açıldığında, böyle bir yapının ek bacakları yoktur ve bu nedenle kenarlarda büyük bir yüke dayanamaz..

Görüntüleme

Sürgülü masaların imalatında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır: cam, ahşap, metal, sunta ve hatta plastik. Mermer veya diğer taşlar kullanılarak özellikle zarif ve pahalı konsollar yapılabilir, bu modeller en asil ve zarif görünüyor.

En güvenilir ve dayanıklı konsollar masif ahşaptan yapılmıştır. Doğal ahşap yapıya sahip çam, meşe, dişbudak ve diğer türlerden yapılmış masalar premium sınıfa aittir. Ancak bu tür konsollar pahalıdır. Bu nedenle, üreticiler genellikle tek bir mobilya parçası oluşturmak için farklı malzemeleri birleştirir..

Konsol, tasarımında çoğu zaman birçok işlevi bir araya getirir ve farklı roller üstlenebilir. Masaüstü veya bilgisayar masası olarak kullanılır. Ayrıca yatak odasında veya koridorda tuvalet masası yerine. Veya konukları almak için katlanır bir yemek masası yerine, böyle bir ürünün arkasına genellikle 14 kişiye kadar sığabilir..

Konsol rengi parlak ve zıt veya sakin ve nötr olabilir. Cesur ve zengin bir renk, iç mekana özel bir ruh hali ve çekicilik verecektir. Dengeli bir beyaz, odayı daha gizli ve hassas hale getirecektir..

İç mekan kullanımı

Çok yönlülüğü ve çekici modellerin çeşitliliği, konsolun dairenin herhangi bir yerinde kullanılmasına izin verir. Dekoratif elemanlar olarak oymalı parçalar, metal ekler, dantel, cam veya mozaikler kullanılabilir. Ama bazılarını hatırlamak önemlidir. masaya dönüşen bir konsol seçerken dikkat edilmesi gereken nüanslar:

 • Koridor konsolu – minimum yer kaplar ve en küçük koridora bile mükemmel uyum sağlar. Küçük aksesuarları saklamak için idealdir. Yanındaki duvara bir ayna takılabilir ve aşağıdaki masa tablasının altına oturabileceğiniz ve ayakkabılarınızı giyebileceğiniz bir sedir yerleştirilebilir. Dar bir koridor için açık renkli mobilyalar seçmek daha iyidir, böylece konsol hantal ve büyük görünmeyecektir..

 • Oturma odası için, konukları almak için kullanılabilecek orijinal bir açılır masa seçmek daha iyidir. Ayrıca bir bar masası görevi görebilir. Katlandığında, birçok kişi iç mekan bitkilerini kaselere, çiçekleri vazoya, çerçevelere bir fotoğraf veya üzerine bir lamba yerleştirir. Renk ve stil ile denemekten korkmayın, ilginç bir çözüm oturma odasını aydınlık ve çekici hale getirmeye yardımcı olacaktır..
 • Parlak modern konsollar ayrıca oturma odasında çeşitli ekipmanlar için kullanılabilir: stereo sistem için TV alanının yakınında veya bilgisayarlı bir çalışma alanı oluşturmak için.

 • Yatak odası için minyatür vintage, lüks veya minimalist makyaj masaları arasından seçim yapabilirsiniz. Zarif bir çerçevede büyük bir ayna, yatak odasının köşesini mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Konsolu, bir fincan kahve, bir kitap veya bir masa lambası yerleştirmenin mümkün olduğu yatağın önüne veya başlığın yanına yerleştirebilirsiniz..
 • Mutfak için konsol, bar tezgahı veya büfe yerine, kesme masası veya güzel tabakları saklamak için kullanılabilir. Küçük bir yemek odası için konsol, iki kişilik bir akşam yemeği için katlanmış veya büyük bir aile için demonte bir masa görevi görür..

Üreticiler ve incelemeler

İtalya, Kanada, Çin, Rusya ve Beyaz Rusya’dan gelen mobilyalar modern pazarda özellikle popülerdir. Kullanışlı ve çekici konsol Golyat İtalyan markası birçok alıcı tarafından takdir edildi. Masanın sade ve zarif tasarımı, modern iç mekanlara mükemmel uyum sağlar. Üretici bu modeli iki renkte sunuyor: beyaz ve ahşap. Katlanmış konsol 55x90x75 cm boyutlarında oldukça kompakt olup, fazla yer kaplamaz ancak 300 cm uzunluğa kadar rahat ve geniş bir yemek masasına dönüşür..

İtalyan şirketinin orijinal ve akılda kalıcı modeli Fratelli Barri. Lake kaplama ve ince şekillere sahip parlak beyaz konsol, modernist bir tarz için mükemmeldir..

Çinli üreticiler klasik ve modern masa modelleri sunuyor. Zarif yüzeylere ve dekoratif oymalara sahip geleneksel konsollar, Barok ve klasik tarzlara mükemmel uyum sağlayacaktır. Ve modern iç stiller için cesur, parlak ve pratik modeller daha uygundur. Tasarımcılardan bir model gibi Garda Dekor (Çin) oturma odasının içini tamamen yenilemek için çekiciliği ve cesareti birleştirir.

Kanadalı üreticiler, İskandinav tarzı ve minimalizm için geniş bir konsol yelpazesi sunuyor. Doğal hafif ahşaptan yapılmış keyifli masalar, modern bir tarzda küçük bir oturma odasını mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır..

Yerli modeller de alıcılar arasında çok popüler. Olumlu yorumlar, mobilyaların yüksek kalitesini, güvenilirliğini ve dayanıklılığını gösterir. Malzemelerin imalatında, yerli ve yabancı üreticilerin bağlantı elemanları ve aksesuarları kullanılmaktadır, bu nedenle Rus konsollarının kalitesi Batılı konsollardan daha düşük değildir..

Şık tasarım seçenekleri

Tasarımcıların bize sundukları:

 • Orijinal çözüm, iç kısımdaki bir konsolun taklidi olacaktır. Bunu yapmak için, masa tablasını duvara sabitleyebilir ve dekoratif kıvırcık ayakları ayrı ayrı takabilir veya son dokunuş olarak duvara çizebilirsiniz..
 • Ek çekmeceli veya gizli depolama sistemine sahip bir dönüştürme masası, mobilyaların işlevselliğini artırır..
 • Konsollar, çeşitli iç mekan stillerini mükemmel bir şekilde tamamlar. Metalik ayna parlaklığına sahip pürüzsüz, parlak dönüşüm masası, modern çatı katı stilini sevenler tarafından takdir edilecektir..

 • Konsol masası, herhangi bir iç mekanı daha hafif ve etkileyici hale getirecek.
 • Şıklığı ve işlevselliği bir araya getiren bu model, oturma odasını tamamlar ve dikkat çeken gerçek bir vurgu haline gelir..

 • Küçük bir mutfak-oturma odası için ideal: parlak parlak kaplama ve hafif yapı.
 • En popüler seçenek, yemek masasına dönüşen kar beyazı bir konsol. Demonte bile olsa, böyle bir masa hafif ve neredeyse ağırlıksız görünecektir..
 • Uzun konsol, oturma odasındaki kanepenin yanına yerleştirilebilir. Bu, öncelikle çok uygundur, çünkü katlandığında bir fincan kahve, bir lamba veya kitap yerleştirmek çok uygundur. İkincisi, konukların gelişi sırasında konsolu açmak ve büyük bir aile yemeği düzenlemek uzun sürmeyecek..

Konsol tablosunun nasıl dönüştürüldüğü hakkında sonraki videoya bakın..