Metal bir çerçeve üzerinde katlanır masalar

Bir masa, her ev, kafe, restoran ve hatta ofis için çok önemli bir mobilya parçasıdır. Ne de olsa sofrada yemek yeriz, çalışırız ve pazarlık yaparız. Ve bu tür mobilyalar için tüm seçenekler arasında, özellikle metal bir çerçeve üzerinde katlanır masalar öne çıkıyor. Bugünün makalesinde tartışılacak olan onlar hakkında..

Avantajlar

Metal ayaklı katlanır masalar, onları alternatif seçeneklerden ayıran bir takım avantajlara sahiptir. Bunlardan bazılarını sıralayalım:

 • yerden tasarruf. Bu, bu tür tasarımların ana avantajıdır. Katlanır masalar, odadaki her metrekareyi tam anlamıyla rasyonel olarak kullanmanın önemli olduğu durumlar için yeri doldurulamaz. Sonuçta, masa minimum miktarda yer kapladığında çok iyidir, ancak aynı zamanda ihtiyaç duyulduğunda tüm misafirleri ağırlayacaktır. Bu nedenle, mütevazı büyüklükte bir dairenin sahibiyseniz, bu mobilya seçeneğini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun..
 • Şık görünüm. Modern mağazaların kataloglarında çok çeşitli masa modelleri bulabilirsiniz. Katlanır mobilyalar temiz, kompakt ve çekici. Tezgahlar hem plastik hem de metal çerçevelerde iyi görünecek. Bu tasarım, herhangi bir iç mekanın değerli bir işlevsel dekorasyonu haline gelecektir..

 • Özel güç ve dayanıklılık. Söylemeye gerek yok, bir demir raf veya alüminyum çerçeve üzerindeki bir masa, yüksek mukavemet göstergeleri ile karakterizedir. Bu tasarım, dış etkilere ve herhangi bir mekanik hasara karşı çok dayanıklıdır. Ve ayrıca ağır yüklerden korkmuyor. Bu tür mobilyalar satın alarak karlı bir para yatırımı yapıyorsunuz..
 • uygun maliyet. Cüzdanınızın boyutu ne olursa olsun doğru modeli seçme şansınız var. Aynı zamanda, modern üreticilerin bütçe tasarımları bile iyi kalite ile ayırt edilir..

 • iddiasız bakım. Metal bir çerçeve üzerindeki katlanır masanın orijinal görünümünü mümkün olduğunca uzun süre koruması için, bunun için çok çaba sarf etmek ve çok zaman harcamak gerekli değildir. Sadece düzenli olarak ıslak temizlik yapmak yeterlidir ve yapı yeni gibi olacaktır..

Şunu da belirtmekte fayda var ki günümüzde birçok firma sizin ölçünüze ve tasarımınıza göre benzer yapıların imalatı hizmetini sunmaktadır. Kesinlikle herhangi bir stil, desen, renk ve boyut seçebilirsiniz. Bu, odanın içini tamamlayacak ve tamamlayacak, özgünlüğünü ve benzersizliğini vurgulayacak rahat ve pratik bir masa satın almanızı sağlayacaktır..

Hangi odalar için uygundur?

Bu bağlamda, kesinlikle herhangi bir kısıtlama yoktur, tasarımlar bir genç odasının yanı sıra bir oturma odasının iç kısmına da eşit derecede uygundur. Ancak çoğu zaman, bu tür mobilyalar özellikle mutfak için satın alınır. Gerçekten de, genellikle bu oda büyük değildir. Ancak, kesinlikle masa olmadan yapmanın bir yolu yoktur..

Malzemeler (düzenle)

Metal bir çerçeve üzerinde bir yapı için tezgah üretimi için kullanılan malzeme seçeneklerinin sayısı oldukça fazladır. En yaygın çeşitleri düşünelim:

 • Doğal ahşap. İnanılmaz derecede güçlü ve dayanıklı bir malzemedir. Hizmet ömrü onlarca yıl olarak hesaplanır. Ahşap masa tablası her türlü strese dayanacak ve dış etkilerden bozulmayacaktır. Aynı zamanda malzeme çevre dostudur ve insanlar ve çevre için kesinlikle güvenlidir. Ek olarak, masif ahşap çok güzel ve estetik olarak hoş görünüyor. Ancak, bu tür yapıların maliyeti oldukça yüksek olacaktır..

 • Bardak. Cam tablalı masalar çok zarif, şık ve modern görünüyor. Modern teknoloji sayesinde modern cam çok dayanıklıdır. Yüzeyin dikkatsiz hareketten kırılacağından endişelenmeyin, bu kesinlikle böyle değil. Ayrıca cam yüzeyin temizlenemeyecek kadar tuhaf olmasından da korkmayın. Özel kaplaması sayesinde temiz tutulması oldukça kolaydır..

 • Plastik. Bu malzemenin çok çeşitli renkleri vardır. Evinizin içini mümkün olan en iyi şekilde vurgulamak için herhangi bir tasarıma sahip bir tezgahı kolayca satın alabilirsiniz..

Plastik tezgahlar çok hafiftir. Ancak aynı zamanda modern üreticiler, mekanik strese dayanıklı, oldukça dayanıklı ve güçlü yüzeyler üretiyorlar..

Katlanır masa çeşitleri:

 • “Kitap”,
 • “Kelebek”,
 • Katlanır masa üstü ile,
 • sürgülü.

Belirli bir odanın özelliklerine bağlı olarak uygun bir tasarım seçebilirsiniz..

Artık metal bir çerçeve üzerinde katlanır masaların özellikleri hakkında her şeyi biliyorsunuz. Bu, böyle bir tasarımın seçiminin zor olmayacağı anlamına gelir. Ana şey, düşük kaliteli bir ürüne çarpmamak için üreticiyi dikkatlice seçmektir..

Kullanışlı katlanır masaya genel bir bakış için aşağıdaki videoya bakın..