Oturma odaları için dönüştürme masaları, hem tek odalı dairelerin küçük salonları için hem de büyük evlerde geniş ve ferah odalar için idealdir. Kendi içlerinde evrenseldirler ve bir dizi inkar edilemez avantajlara sahiptirler..

Avantajlar

Birçok üretici, ürünlerinin en iyisi olduğunu iddia ediyor. Ancak, aslında, menşe ülke ne olursa olsun, tüm dönüştürücü tabloların ortak nitelikleri, avantajları, artıları ve eksileri vardır..

Böyle bir tablo yerden tasarruf sağlar – orijinal boyutundan bağımsız olarak, dönüşümü nedeniyle, sizin için birkaç mobilya parçasını değiştirebilecek ve bu da burayı kurtaracaktır. Bundan böyle bir tablonun ikinci büyük avantajı – çok yönlülüğü, çok yönlülüğü. Birkaç masayı (örneğin yemek, kahve ve yazı) ve bazen de şifonyerleri veya kaideleri değiştirebilir ve tamamen farklı roller oynayabilir. Üçüncü artı – karlılık – önceki ikisinden sonra gelir – ayrıca bir parça mobilya için ödeme yaparsınız ve birkaç tane alırsınız..

Bu tür tabloların güzelliğine ve kısalığına dikkat edilmelidir – hemen hemen her iç mekanda uygun görünüyorlar, bu da onları başka bir artı yapıyor..

Tabloların dönüştürülmesi durumunda, çoğunlukla cam konsol ekleri veya tamamen cam masa üstü veya ayaklı masalar yapılır..

Çeşitler

Geleneksel olarak, dönüştürme tabloları işlevselliğe göre iki türe ayrılır:

 • Boyut ve ölçülerde farklılık gösterebilir. Kural olarak, örneğin bir kitap gibi bir ayar mekanizmasının varlığı nedeniyle açılırlar veya ayrılırlar; bu durumda, yükseltilmiş masa tablası altta, bulaşıkları veya servis kaplarını saklamak için kullanılabilecek ek bir bölme açar. Tek bir el hareketi ile sehpa, yemek masasına dönüşebilir veya tam tersi de yapılabilir. Masa tablasının boyutunun veya bacakların yüksekliğinin değiştirildiği başka bir seçenek, beklenmedik misafirler veya evde yüksek oturamayan küçük çocukların bulunması durumunda yardımcı olacaktır..
 • Amaca göre değişebilir çok işlevli donanımların veya bir konsolun varlığı nedeniyle. İç mekandaki “rollerini” değiştirebildikleri için – bir sehpadan bir bordür taşına, bir bordür taşından kağıtlarla çalışmak için tam teşekküllü bir masaya kadar. Bu çok yönlü ve işlevsel bir seçenektir..

Ayrı olarak, tablo türleri de işlevsellik ile ayırt edilir:

 • Sehpa-trafo. Çoğu zaman oturma odası için, biraz daha az sıklıkla yatak odası için kullanılır. Bu seçenek iyidir, çünkü katlanmış olmasına ve çok az yer kaplamasına rağmen, yeterli büyüklükte bir yemek odasına genişletilebilir. Misafir gelirse veya küçük bir ziyafet düzenlemek istiyorsanız bu harika bir seçenektir..
 • Mutfak için dönüştürülebilir masa. Avantajı, her şeyden önce, yerden tasarruf etmektir – mutfakta genellikle yeterli sayıda hareket ve hareket vardır ve orada çok hacimli mobilyalar uygun olmayacaktır. Ancak mobilya için küçük bir masa standı, altı ila sekiz kişilik bir masaya katlanır veya duvara yerleştirilmiş bir masa üstü oldukça uygun seçenekler olacaktır..

 • Konsol tabloları. Hem yemek masası hem de bilgisayarda çalışmak için bir yer, hatta küçük bir tuvalet masası standı şeklinde sunulabildikleri için özel ilgiyi hak ediyorlar. Eklenebilir, kayar, duvara monte edilebilir, geri çekilebilir yapılara sahip olabilir, bağımsız ve bağımsız olabilir veya diğer iç öğelere katılabilirler. Ek olarak aynalar, raflar veya lambalarla donatılabilir.
 • Masalar-kaideler. Çok sayıda raf ve dal ile ayırt edilirler, kullanılmayan sandalyeleri saklamak veya stand olarak bile kullanılabilirler. Genellikle yüksekliği ve genişliği değişen çekmeceli tezgahlara veya çekmecelere sahiptir..

Malzemeler (düzenle)

Farklı malzemelerden veya bunların kombinasyonlarından yapılmış dönüştürme tablolarını bulabilirsiniz..

Her birinin artıları ve eksileri vardır ve bunları daha ayrıntılı olarak incelemeye değer:

 • Örneğin, ahşap ürünler artan mukavemet, dayanıklılık ve güvenilirlik ile karakterize edilir. Çoğu zaman masalar kayın ve meşeden yapılırken, kiraz ve ceviz en pahalı olarak kabul edilir. Masif meşe alerjik olmayan bir malzemedir, uzun süre hizmet eder; bu tür tablolar harika görünüyor ve hemen hemen her iç mekana sığıyor, orijinaller. Bununla birlikte, dezavantajları da yoktu: örneğin, fiyat, yanma ve sıcaklıklara karşı kararsızlık (bu, sıcak yemekler için farklı bardak altlıkları kullanmanız gerekeceği anlamına gelir), mekanik hasara karşı duyarlılık.
 • Lamine suntadan (sunta) yapılan masalar dayanıklıdır. Solmazlar, temizlenmesi kolaydır ve sık sık yapılmasına gerek yoktur. Görünüşte ahşap masalara çok benzerler, ancak çok daha ucuzlar, yaratmaları ve tasarlamaları, işlemeleri, boyamaları daha kolay..

 • MDF, sunta özelliklerine çok benzer, ikincisinden sadece üretim yönteminde farklıdır – buraya yapıştırma için reçine eklenir. Sunta gibi tamamen güvenlidir, çok sayıda renkte gelir, ayrıca bir zayıflığı vardır – neme uzun süre maruz kaldığında şişmeye karşı duyarlılık. Ancak, öyle ya da böyle, bu iki malzeme hala fiyat açısından en demokratik olarak kabul edilir, kaliteye oranı en dürüsttür..
 • Cam ürünler kesinlikle şık görünüyor. Cam iyice fırınlandığı için de dayanıklıdırlar. Ayrıca, cam masalar harika bir iç dekorasyondur, örneğin cam çerçevelerdeki fotoğraflar, şamdanlar veya lambalar gibi diğer cam dekor unsurlarıyla mükemmel bir şekilde birleşirler. Tüm yapay malzemelerin aksine, cam alışılmadık derecede neme dayanıklıdır, dayanıklıdır, kırılmaz – üzerinde ek yeri olmadığı için ürün tam bir cam parçasından yapılmıştır..
 • Çelik masalar, yapıldıkları elemanların içi boş olduğu için çok hafiftir..

Ancak, böyle bir tezgah oluşturmak hala kolay değil, bu da yüksek fiyatını açıklıyor..

Stiller

Değişen masalar, minimalist iç mekanlarda ve yüksek teknoloji, tekno veya füzyon tarzlarında iç mekanlarda özel bir yer tutar. Gerçekten çok pratik görünüyorlar, bu stilleri tamamen somutlaştırıyorlar ve özellikle parlak ve fırfırlı detayların burada uygun olmadığı göz önüne alındığında, iç mekanın gerçek bir dekorasyonu. Hem cam hem de sunta veya metalden yapılabilirler ve kesinlikle geometrik bir şekle sahip olmalıdırlar – bir dikdörtgen, daire veya kare. Gereksiz iddialı ayrıntılardan, raflardan ve çekmecelerden yoksun olmalıdır – mümkün olduğunca gizli.

Cam süslemeli veya gömme lambalı masalar özel olarak anılmaya değer..

Ahşaptan yapılmış masalar, alçakgönüllülük ve çekicilik ile karakterize edilen Fransız Provence tarzına çok özgün bir şekilde uyar. Bu tarz durumunda, çeşitli küçük detaylar çok uygun görünecek – masadaki buketler, ahşap ve yapay olarak eskitilmiş mobilyaların bir kombinasyonu, masalara atılan çok sayıda raf, masa örtüsü ve peçete. Provence tarzı bir iç mekan için doğru seçilmiş bir dönüştürme masası, hem bu tasarım için gerekli işlevselliği hem de zarafeti birleştirdiği için çok uygundur..

Klasik iç mekan, kısıtlama ve zarafetin kabartma ve büyük detaylarla birleşimi ile karakterize edilir. Buradaki dönüştürme masaları kesinlikle ahşaptan yapılmalıdır (maksimum – cam masa tablaları veya ekler), raflar ve çekmeceler uygundur, özellikle yaldız, diğer önemli kaplama veya kabartmalarla tamamlananlar.

Klasisizm tarzında oturma odası veya yemek odası için bir masa merkezi vurgudur, bu nedenle özel bir korku ile seçmeye değer..

Nasıl seçilir?

Dönüştürme masası seçerken öncelikle onu ne için kullanacağınıza ve neye dönüşmesi gerektiğine göre hareket edin..

Bu soruyu tekrar belirlemek için, bu tür tabloların çeşitlerine dikkat edin:

 • Örneğin, yemek yiyebileceğiniz iyi bir sehpa almak istiyorsanız, boyutları ve boyutları değişen masalara dikkat edin – bunun için şifonyer veya bordüre dönüşen bir masaya ihtiyacınız yok. ..
 • Bu arada, bir çocuk veya genç için bir dönüştürme masası satın alınması durumunda, çok işlevli donanımlara sahip bir masada durmak daha iyidir. Çocuklar varsa, bacakların yüksekliğini ayarlamak da uygun olacaktır..
 • Ayrıca, dönüştürme masasının boyutunun değiştiğini unutmayın – katlandığında ve açıldığında, elbette satın alırken dikkate alınması gereken farklı bir yer kaplar..
 • Üreticilere ve ülkelere odaklanırsanız, Alman dönüştürme masaları kaliteleriyle ünlüdür. İşlevsel, dayanıklı ve düzenlidirler, uzun süre hizmet ederler ve hoş bir tasarımla ayırt edilirler – hem Provence tarzında hem de minimalist tarzda satılırlar..
 • İtalyanlar ve Fransızlar zarafet ve yüksek maliyetin yandaşlarıdır, bu imalat ülkelerinin koleksiyonlarında, pahalı ağaç türlerinden yapılmış en şaşırtıcı şekil ve boyutlardaki dönüştürme tablolarını bulabilirsiniz..

İç seçenekler

Dönüştürme masaları gerçekten çok yönlüdür, herhangi bir odanın iç kısmına mükemmel uyum sağlarlar..

Örneğin, oturma odaları için çok sık kullanılırlar. Bilgisayar veya kağıtlarla çalışmak için çekmeceli tasarıma sahip küçük bir sehpa veya çeşitli eşyaları saklamak için birçok çekmeceli ve bölmeli gerçek ayaklı masalar olabilir..

Dönüşen ayaklı masalar, özellikle fütürist, minimalist iç mekanlar ve yüksek teknoloji ürünü iç mekanlar için çok şık görünüyor. Çoğu zaman, bu masaların işlevselliğini artıran tekerlekleri de vardır..

Hem oturma odalarında hem de yemek odalarında veya mutfaklarda kullanılan büyük dönüşüm masalarından özellikle bahsedilmiştir. Kural olarak, bu tür masalar için, özel bir mekanizma veya geri çekilebilir ek ayaklar nedeniyle masa üstü genişler ve boyut olarak artar..

Bir kreş söz konusu olduğunda, böyle bir masa, büyük ölçüde yerden tasarruf sağlayabilir ve çocuğa bağımsızlığı öğretebilir: elbette, ilk başta onu söküp monte edemez, ancak ebeveynlerin bunu nasıl yaptığını görünce, her bir eşyanın kendisine yönelik çekmecede yerinde durmasının ne kadar önemli olduğunu mutlaka öğrenin ve anlayın..

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org