Sürekli bir bilgisayarda çalışıyorsanız veya internette çok fazla zaman harcıyorsanız, muhtemelen böyle bir aktivite için rahat bir yer donatmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuzdur. Bu amaca ulaşmak için raflı fonksiyonel bir bilgisayar masası satın almayı düşünmelisiniz. Bu tür mobilyalar, çalışmalarınızı mümkün olduğunca ergonomik ve konforlu bir şekilde düzenlemenizi sağlayacaktır. Bu makaledeki bilgiler, sizin için ideal olan tabloyu hızlı ve kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır..

özellikler

Birçoğu, yüzeyin altındaki her şeyi bir bilgisayara uyarlamaya alışkın: sıradan bir yazı masası, yemek masası ve hatta bir sehpa. Ancak iş için özel olarak tasarlanmış mobilyalar kullanırsanız, iş süreci çok daha kolay ve keyifli hale gelecektir. Raflı bir bilgisayar masasının ana avantajlarını düşünün.

 • yerden tasarruf. İşin garibi, ücretsiz metrekarelerin en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olan bu mobilya tasarımı. Aksesuarlar odanın farklı yerlerine yerleştirmenize gerek yok çünkü hepsi özel tasarım çekmecelerde ve raflarda saklanacak. Bu, bir ofis için ayrı bir oda tahsis etmenin imkansız olduğu küçük daireler söz konusu olduğunda çok uygundur. Böyle bir bilgisayar masası ile tam teşekküllü bir çalışma alanına sahip olacaksınız..
 • Kolaylık ve ergonomi. Böyle bir mobilya konfigürasyonu, alanı mümkün olduğunca yetkin bir şekilde düzenlemenize izin verecektir. Tüm kağıtlar ve belgeler yerinde olacak ve yan odada kalem aramanıza gerek yok. Ayrıca, çoğu zaman, bu tür tasarımlar, kablolar ve teller için özel açıklıklar ve çıkışlarla desteklenir. Bu, ekipmanın bağlantısının herhangi bir zorluk yaratmaması ve mümkün olduğunca uygun olması için gereklidir..

 • Daha verimli çalışın. İhtiyacınız olan her şey yerindeyken, işinize tam olarak odaklanabilirsiniz. Bu durumda hedeflerinize çok daha hızlı ulaşabileceksiniz ki bu çok önemli..
 • Şık tasarım. Modern üreticilerin bilgisayar masaları sadece pratik bir işlevi başarıyla yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda doğaları gereği estetiktir. Güzel ve özgün mobilya tasarımı, dairenizin içini ve zevkinizi vurgulayacaktır..
 • Sağlık & Güvenlik. Kural olarak, yüksek kaliteli tablolar, bir bilgisayarda çalışırken bir kişinin en uygun konumu dikkate alınarak tasarlanır, çünkü duruşun uygunsuz mobilyalardan bozulmaması ve monitör ekranından monitöre olan mesafe çok önemlidir. kullanıcının gözleri açıkça hesaplanmalıdır.

Görüntüleme

Raflı birkaç bilgisayar mobilyası türü vardır. Birkaç yönden farklılık gösterirler..

Yapılandırma türü

Masanın odada hangi pozisyonda yer alacağına bağlı olarak, çeşitli tiplerde olabilir..

 • Klasik. Bu, genellikle duvar boyunca yerleştirilmiş düz bir masa üstü ile olağan tasarım seçeneğidir. Bu model kullanılabilirliği ile dikkat çekiyor, bu nedenle herhangi bir mobilya mağazasında kolayca bulabilirsiniz. Buna ek olarak, klasik masalar çok yönlüdür ve stili ne olursa olsun her iç mekana mükemmel uyum sağlar. Çalışma yüzeyi, çekmeceli veya menteşeli raflarla ve ayrıca ofis malzemeleri, dekoratif küçük şeyler ve ihtiyacınız olan her şey için üstü açık veya kapalı raflarla desteklenebilir..

 • Açısal. Bu tür mobilyalar, küçük daireler için gerçek bir keşif. Açısal tasarım, evde yerden tasarruf etmenizi ve her santimetre boş alanı rasyonel olarak kullanmanızı sağlar. Onun yardımıyla, odadaki sözde “ölü bölge” – köşeleri dolduracaksınız. Bu tür tasarımlar şık, sıradışı ve modern görünüyor..

İç mekanınıza başarılı bir şekilde sığacaklar ve fazla yer kaplamayacaklar, çalışma sürecinde sizin için faydalı olacak her şeyi raflara kolayca yerleştirebilirsiniz..

 • yarım daire. Gerçekten sıra dışı ve orijinal bir şey istiyorsanız, eski şablonlardan uzaklaşmanızı ve geleneksel açısal yapıları yarım daire biçimli bir tabloyla değiştirmenizi öneririz. Bu tür bir yapı çok etkileyici görünüyor, ancak bu şekil mobilyaların işlevselliğini hiç etkilemiyor. Masada çalışmak bir zevk olacak..

 • modüler. Sürekli değişiklikleri sevenler ve tek bir masa satın almakla yetinmek istemeyenler için modüler bir tasarım modeli kullanışlıdır. Kolayca çıkarılıp istenildiği gibi yeniden düzenlenebilen birkaç ayrı elemandan oluşur. Bunlar kitap rafları, bordür taşı ve diğer bileşenler içeren mobilya kompleksleri olabilir. Bir masa satın alarak çok sayıda tasarım seçeneği elde edersiniz.

Bu seçeneğe kesinlikle daha yakından bakmaya değer..

 • trafo. Bu örnek, dairenin görüntüleri ile sınırlı olanlar için de yararlıdır. Tasarım, katlanır parçaların varlığını ima eder, örneğin masa tablası gerektiğinde katlanabilir ve kapatılabilir veya raflar isteğiniz üzerine katlanabilir. Birçok yapılandırma seçeneği var. Modern mobilya fabrikalarının katalogları, her zevke ve bütçeye uygun geniş bir model yelpazesi içerir..

Boyutlar (düzenle)

Mobilyaların boyutları çok farklı olabilir. Nihai boyut seçimi, odanın toplam alanına ve hedeflerinize bağlıdır..

Bilgisayarda çalışmak için bir masa boyutu seçerken akılda tutulması gereken iki önemli kural vardır:

 • Yapının yerden yüksekliği en az 70 cm olmalıdır..
 • Çalışma yüzeyinin derinliği en az 80 cm olmalıdır..

Bir bilgisayar için çok yüksek veya çok dar bir masa, çalışma sırasında çok fazla rahatsızlığa neden olabilir. Ek olarak, yapının yanlış seçilmiş boyutları sağlık sorunlarına neden olabilir, bu nedenle mobilyaların genişliğini ve yüksekliğini seçerken dikkatli ve sorumlu olun. Ayrıca tasarımın çevre ile nasıl birleştirileceğini de unutmayın. Küçük bir alana sahip bir ev için küçük masalar en uygunudur. Daha önce belirttiğimiz gibi açısal veya modüler bir tasarıma sahip olmaları arzu edilir..

Geniş bir dairenin sahibiyseniz, herhangi bir boyutta yarım daire veya düz bir modeli kolayca karşılayabilirsiniz..

Nasıl seçilir?

Size uzun yıllar hizmet edecek ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak çekmeceli bir bilgisayar masası satın almak için birkaç önemli parametreyi göz önünde bulundurmalısınız. Başlıcaları aşağıda listelenmiştir.

 • mekan aydınlatması. Bir monitör önünde çalışırken gözlerinizi sağlıklı tutmak çok önemlidir, bu nedenle odanızda yeterli ışık yoksa, ek arkadan aydınlatmalı modelleri tercih edin. Varlığı, çalışma sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Ayrıca, odadaki ana aydınlatmanın kapatılması gerekse bile masada sakince çalışabilirsiniz..

 • Etkinliğin özellikleri. Tablonun hangi amaçlar için gerekli olduğu, yapılandırması doğrudan bağlıdır. Örneğin, bir öğrenci için bir çalışma alanı donatmanız gerektiğinde, tezgaha özellikle dikkat etmek önemlidir. Yazma işini rahatça yürütmek için yeterince büyük olmalıdır. Belgelerle çalışmanız gerekiyorsa, çekmeceli, kalemlikli veya kitaplıktan ek eklentili modelleri tercih edin. Bu tasarım, kağıtlarınızı her zaman mükemmel bir düzende tutmanıza izin verecektir..
 • malzeme çeşitliliği. Bugün mağazalar, çeşitli hammadde türlerinden çok çeşitli tasarımlar sunuyor. Bir dizi doğal ahşap, sunta, MDF, plastik veya cam olabilir. Listelenen malzemeler dayanıklılıkları, maliyetleri ve dış özellikleri bakımından farklılık gösterir. Örneğin, masif ahşap ve MDF görünüşte benzerdir, ancak doğal ahşap sentetik bir analogdan çok daha pahalıdır, doğal hammaddelerin hizmet ömrü onlarca yıl olarak hesaplanır..

Her malzemenin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle nihai seçim kişisel tercihlerinize ve bütçenize bağlıdır..

 • Tasarım seçeneği. Bugün şık bir model seçiminde herhangi bir sorun yok. Mağaza kataloglarında, orijinal renk çözümleri ve konfigürasyon türü bakımından farklılık gösteren çok çeşitli seri modeller bulacaksınız. Oldukça az sayıda firma, bireysel tasarımlara göre raflı bilgisayar masaları üretimi için sipariş kabul eder, böylece kendi çizim ve boyutlarınıza göre benzersiz bir ürünü kolayca elde edebilirsiniz. Bu tasarım evinizin iç kısmına mükemmel bir şekilde uyacak ve sizi uzun yıllar memnun edecektir..
 • Üretici firma. Bitmiş ürünün kalitesi doğrudan şirketin ne kadar güvenilir ve kanıtlanmış olacağına bağlıdır, bu nedenle bir üretici seçme konusuna yeterince zaman ayırın..

Satın almadan önce, satıcıdan malların kalitesini kanıtlayan özel sertifikalar isteyin. Tedarikçi iyi niyetliyse, tedarikçiden göstermeyi reddetmeyecektir..

Yapının boyutu, kullanıcının yüksekliği ile ilişkili olmalıdır ve modelin konfigürasyonu kişisel tercihinize bağlıdır. Listelenen ipuçlarının, sizi her açıdan tatmin edecek gerçekten yüksek kaliteli bir tasarımı hızlı ve kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz..

İç seçenekler

İç kısımda raflı bir bilgisayar masası kullanmak için birkaç özel seçeneği göz önünde bulundurun.

Bu, bilgisayarda çalışmak için köşe masasının en başarılı örneklerinden biridir. Bu tasarım, odadaki boş alanı rasyonel olarak dağıtmanızı sağlarken, çok sayıda raf, gerekli tüm kağıt ve aksesuarlar için yer bulmayı mümkün kılar..

Bu tasarım türü, bir çalışma alanı düzenlemek için de idealdir. Gizli tasarım, modeli çok yönlü, her iç mekana uygun hale getirir.

Belki de bu en şık ve orijinal modeldir. Modern bir daire için mükemmeldir..

Kendi elinizle bir bilgisayar masasının nasıl yapılacağı hakkında bilgi için sonraki videoya bakın..