Raflı ve çekmeceli bilgisayar köşe masaları

İster belgelerle çalışalım, ister video izleyelim, Skype’ta konuşalım, ister sosyal ağlarda haber akışını izleyelim, bilgisayardan kalktıktan sonra yorgunluk ve yorgunluk hissi olmamasını istiyoruz. İyi seçilmiş bir bilgisayar masası, uzun süre ekran karşısında oturmaktan kaynaklanan rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olacaktır. Konfora ek olarak, bir oda veya ofis alanından en iyi şekilde yararlanmak önemliyse, etkileyici bir dizi köşe masası kurtarmaya gelecektir..

özellikler

İdeal olarak, bir köşe masası ergonomik olmalı, kolaylık ve kompaktlığı birleştirebilmelidir. Elbette böyle bir modelin şekli, mütevazı boyutunda farklılık göstermese bile odanın alanından tasarruf sağlar. Ek olarak, bu tür ürünler, çalışma modüllerine kolay erişim sağladıklarından, uzun süreli çalışma için daha uygun hale gelir, çünkü masanın üzerinde duran cihazlara ve nesnelere olan mesafe, düz bir masa üstünden çok daha azdır. Birçok çekmeceye ve duvara monte rafa sandalyenizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Köşe bilgisayar masası, doğru göz-bilgisayar ekran mesafesini sağlayabilir. Masanın oluşturduğu üçgenin içine oturan bir kişi, monitöre en az yarım metre mesafeden bakar..

Ek bir avantaj, sistem ünitesinin klasik modellere göre daha derine yerleştirilmesidir, yan veya doğrudan ayaklarınızın altında olmayacaktır..

Bu tür mobilyaların dezavantajları arasında, bazı insanlarda, sırtlarını başkalarına dönük buldukları için oluşan psikolojik rahatsızlıkları sıralayacağız. Elbette bu algı tamamen bireyseldir, çoğu tam tersine, köşedeki masada otururken yaşadıkları güvenlik hissi gibi, çünkü böyle bir yapı onları kucaklıyor, güvenilir bir şekilde örtüyor ve koruyor gibi görünüyor..

Bu tür mobilyaları kullanırken, odanın serbest alanının konfigürasyonu pencerenin yanına bir masa yerleştirilmesine izin vermiyorsa, sürekli yapay aydınlatmaya ihtiyaç vardır. Köşe modelinin fiyatı da her zaman klasik olandan önemli ölçüde yüksektir..

Görüntüleme

Bir bilgisayar için tüm köşe masa çeşitleri iki tipte ortaya çıktı: çapraz ve çapraz-dik.

çapraz tablolar en kompakt, odanın köşesinde sadece küçük bir kare onları monte etmek için gereklidir, ancak bu tür modellerin işlevselliği düşüktür, daha az çekmeceleri vardır; masa üst yapıları pencereden gelen ışığı engellemeyecek şekilde büyük yapılamaz. Özellikle sistem ünitesinin standı hakkında düşünmeye değer, aksi takdirde bacakların koyacak hiçbir yeri olmaz, bu da rahatsız edici bir duruş nedeniyle hızlı yorgunluğun garanti edildiği anlamına gelir. Çapraz dik modeller daha fazla yer kaplar, ancak bu, işlevsellikleriyle haklı olmaktan daha fazlasıdır..

Çeşitli üst yapılara sahip masa ve dolaplar, dolap ve masanın kendisinin bir melezidir. Bir tarafın uzunluğu dolap tarafından belirlenir, diğerinin uzunluğu değişebilir. Çapraz yerleşimli ürünler küçük olduğu için, bunlara nadiren eklentiler eklenir, ancak genellikle masa kenarının ötesine uzanan kaidelerle gelirler..

Modellere çapraz olarak dikey yerleştirme ile hoparlörler, belgeler, kitaplar, CD’ler, fotoğraflar için raflar ekleyin. Dikey alanı mümkün olduğunca kullanan mobilyalar oldukça popüler..

Varyantlar raflı ayrıca tablonun türüne de bağlıdır. Köşe mobilyalarının diyagonal bir düzenlemeye sahip simetrik tasarımı, belgeleri olan dosyaları saklamak için çok sayıda raf için uygundur. Alt kısımdaki kapılarla tamamlanan bir raf seçebilirsiniz. Evde bu tür modeller nadirdir, ofislerde çok daha organik görünürler..

Köşe masalarda çapraz olarak dikey yerleştirme ile geniş raf sadece bir tarafa monte edilmiştir. Bir veya birkaç bölümden oluşabilir ve ek bölmelere sahip olabilir. Bu tür ürünlerin tasarımı daha ilginç, çok şık görünüyorlar..

Köşe masaları raflı genellikle ev ofis kullanımı için seçilir. Rafın yüksekliğini, rafların şeklini ve sayısını seçtikten sonra, üzerine belgeler, kitaplar ve diğer gerekli şeyleri içeren tüm klasörleri yerleştirebilirsiniz. Raf rafları bir yazıcıyı ve hoparlörleri barındırabilir. Köşede, çalışma veya çalışma için ihtiyacınız olan birçok şeyi de içeren yan sehpaları olan bir bilgisayar masası için bir yer var..

Tam takım ayaklı ve raflı ofis ekipmanlarının ve kağıt belgelerinin uygun şekilde yerleştirildiği gerçek bir mini ofisi donatmanıza izin verir. Sistem ünitesi için ayrı bir kabinin bulunması ek konfor sağlar.

köşe masasında yerleşik raflar ile bilgisayarı tüm aygıtlar, aksesuarlar ve elinizin altında tutmak için kullandığınız tüm öğelerle konumlandırabilirsiniz. Alt ve yan raflı birçok kompakt model var..

Üst yapılarda kutular son derece nadirdir, çünkü onlara bakmak tamamen elverişsiz olmayacaktır..

Herhangi bir bölmenin içeriğini göstermek istemiyorsanız, kör bir kanadın varlığı tasarruf sağlayacaktır..

Boyutlar (düzenle)

Küçük diyagonal masaların yan tablasının minimum uzunluğu 80 ila 90 cm’dir Bu boyutlar, bilgisayarın ana bileşenlerinin yanı sıra ek cihazların konumu sorununu çözmektedir. Üst yapıların yüksekliği, pencereyi kapatmadıkları sürece hemen hemen her olabilir. En verimli kullanılan alan, yarım metreden biraz fazla bir mesafede bulunur. Yukarıdaki raflar genellikle daha az kullanılan eşyalarla doldurulur. Yan tezgahların maksimum uzunluğu yaklaşık 120 cm’dir.Raflar genellikle yan tarafa monte edilir..

Köşe masaların daha geniş diyagonal dik versiyonlarında, yan tablalardan biri 130-140 cm uzunluğunda olabilir ve ikincisi kaide, çekmece, çeşitli üst yapılardan vb..

Köşe modellerinin derinliği 55 ile 70 cm arasında değişmektedir..

Malzemeler (düzenle)

Çoğu zaman bilgisayar masaları sunta, MDF, ahşap, cam ve hatta metalden yapılır. İlk iki seçenek uygun fiyatları ile fethediyor. Görünüm ahşap ürünlerden daha düşük değildir, ancak kenar düzgün bir şekilde yapıştırılmazsa, masa çekiciliğini hızla kaybeder..

Sunta ürünleri ucuzdur, ancak sağlığa zararlı formaldehit reçinelerinin varlığı nedeniyle çoğu MDF ürünlerini tercih eder. Bu tür sıkıştırılmış ahşaptan yapılan modeller biraz daha pahalıdır, ancak bu tür malzemelerin daha az zararlı olduğu düşünülmektedir. Bir ağacın çizimini taşır ve nemden korkmaz. Ahşap mobilyalar, sunta veya MDF’den yapılmış ürünlerden daha dayanıklıdır, ancak maliyeti çok daha fazladır..

Metal masalar her zaman şık görünür, ancak herkes bu tür mobilyaları bir odaya koymaya hazır değildir, çünkü çok az insan metali ev konforuyla ilişkilendirir..

Camdan yapılan modeller tüm iç mekan stilleri için uygun değildir, ancak yüksek teknoloji sevenler için idealdir. Bu tür mobilyalar özellikle küçük odalar için iyidir, çünkü şeffaf malzeme alanı görsel olarak genişletir..

Renkler

Klasik monokrom mobilyalara ek olarak, üreticiler birkaç renkten oluşan kombinasyonlar veya birkaç renkten oluşan daha cesur kombinasyonlar sunar. Bir genç odasında, dolap kapaklarına basılmış bir desenle daha parlak renkte bir masa satın alabilirsiniz. Odanın tasarımı ne olursa olsun, iç mekana mükemmel şekilde uyacak ve sıkıcı ve donuk görünmeyecek mükemmel bir renk şeması seçebilirsiniz..

Nasıl seçilir?

Bir köşe bilgisayar masası satın almaya karar verdikten sonra, odanın alanını, yerleşim özelliklerini, pencerelere olan mesafeyi, ısıtma cihazlarının yerini, odanın içini, kullanıcının yaşını ve mesleğini değerlendirmek gerekir..

Bir bilgisayar için köşe masaları için birçok seçenek var, bu nedenle, çok çeşitli tesisler için hemen hemen her fikir gerçekleştirilebilir. Ek olarak yan sehpa, raf, çekmece, duvar dolabı seçenekleri de masaları birbirinden farklı kılıyor. Her türlü küçük şeyi ve gerekli gadget’ları eklentilerde saklayabilirsiniz. Asma dolaplar sadece masayı boşaltmakla kalmaz, aynı zamanda çalıştığınız her şeyi meraklı gözlerden gizler..

Çekmeceli bir masaya, tüm ofis malzemelerini ve diğer gerekli ve çok küçük olmayan eşyaları mükemmel bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Nadiren kullanılan belgeler veya şeyler çekmecelere taşınabilir. Hacimli eşyaları saklamak için iyidirler..

Masada ne olacağına karar verdikten sonra, ofis ekipmanı ve gadget’lara ek olarak yapılandırmasını seçebilirsiniz..

Bir masa seçerken, birkaç basit kuralı göz önünde bulundurmaya değer:

  • kullanıcının yüksekliği dikkate alınmalıdır. Masa tablasının yüksekliği 64 cm (150 cm yükseklik için) ile 81 cm (190 cm yükseklik için) arasında değişmektedir.
  • küçük boyutlu köşe modeli klavye için bir rafa ihtiyaç duyar, aksi takdirde çalışmak için yer kalmaz.
  • sistem ünitesi bölmesinin sağır olmaması daha iyidir, çünkü havalandırma eksikliği açıkça ona fayda sağlamayacaktır..
  • masanın mümkün olduğu kadar uzun süre dayanabilmesi için, bu alan daha fazla aşınmaya maruz kaldığından, masa tablasının kenarını işleme kalitesine özellikle dikkat etmek önemlidir..
  • Malzeme seçimi geleneksel olarak sadece fiyattan değil, aynı zamanda odanın içinden de etkilenir..

İç seçenekler

Önemli bir mobilya parçası olan masa, sahibinin karakterini ve zevklerini yansıtır..

Masanın düz çizgileri ve bileşenleri minimalist tarzda dekore edilmiş bir odada organik görünecek. Ahşap mobilyaların pürüzsüz kıvrımları her türlü iç mekanı süsleyecektir..

Bir çalışma için ahşaptan yapılmış sağlam bir model, süslü bir şekle sahip hafif bir metal yapı veya yüksek teknolojili ve modern odalar için darbeye dayanıklı camdan yapılmış görünüşte ağırlıksız bir model, bir genç odası için parlak bir masa – içinde modeller var. her oda, her bütçe, her kullanıcı için kataloglar.

Bir sonraki videoda bilgisayar köşe masalarının daha da fazla fotoğrafını bulacaksınız..