Bir kreş için mobilya satın alma konusu her zaman birçok tartışmaya ve düşünceye neden olur. Yüksek kaliteli, çevre dostu, pratik, güvenilir ve işlevsel olmalıdır. Aynı zamanda, hacimli olmamasını ve odadaki tüm boş alanı kaplamamasını istiyorum. Bu sorun, özellikle bir oyun alanını ve birkaç uyku yerini bir odada birleştirmeniz gereken büyük ailelerde akuttur..

Üç katmanlı yataklar, modern mobilya şirketlerinin tüm geniş ailelere hitap edecek ideal bir teklifidir. Geniş bir model yelpazesi, farklı stiller ve tasarımlar, çeşitli renkler – tüm bunlar, çocuk odası için mükemmel yatağı seçmenize izin verecektir..

özellikler

Çok seviyeli mobilyalar her geçen gün çağdaşlar arasında giderek daha popüler hale geliyor ve talep görüyor. Bir ranza aslında üç kişilik bir yataktır. Her çocuğun kendine özel uyku yeri vardır, bu da çocuğun psikolojik gelişimi için çok önemlidir..

Çok katmanlı yatakların ana avantajları şunlardır:

 • yerden tasarruf (ebeveynlerin bir çocuğu varsa, odadaki boş alan eksikliği, iki veya üç çocuğun olduğu ailelere kıyasla çok belirgin değildir);
 • bireysel yaklaşım her çocuk için bir uyku yeri organizasyonuna;
 • çeşitli stil ve tasarımlar bebek yatağı tasarımında;
 • çok işlevlilik, yani, yatak, çeşitli çocuk oyunları için ve ayrıca çekmece ve çekmecelerin varlığında bir şeyler saklamak için kullanılabilir..

Çok katlı mobilyaların dezavantajlarından bahsetmemek imkansızdır, çünkü bir satın alma işlemi yapmadan önce, böyle bir yatak planının hem olumlu hem de olumsuz özelliklerini tanımak önemlidir.. Bu nedenle, çocuklar için üç katmanlı uyku yerlerinin dezavantajları:

 • boy uzunluğu (bazı çocuklar yükseklikten korkarlar ve üst katlarda uyumayı reddedebilirler);
 • ne kadar yüksek olursa, hava o kadar kuru ve sıcak olur, çeşitli bronko-pulmoner hastalıklardan muzdarip çocuklar için kabul edilemez.

Çeşitler

Birkaç yıl önce, bir mobilya mağazasında iki veya üç katlı bir yatak gören alıcı, bu “mucize yapıyı” durdurdu ve dikkatlice inceledi. Bugün, çok katmanlı mobilyalar büyük talep görüyor, bu nedenle mobilya imalat şirketleri alıcıların dikkatini çekiyor. geniş ranza yelpazesi:

 • çok katmanlı çocuk yatağı;
 • yetişkinler için uyuma yeri olan ranza;
 • yatak dönüştürme;
 • araba yatağı / gemi / araba;
 • çekyat;
 • komodin veya masa içeren çatı katı yatağı;
 • köşe yatağı;
 • açılır ve açılır modeller;
 • matruşka yatak.

Malzemeler (düzenle)

Mobilya üretimi için en yaygın olanları doğal ahşap, sunta, MDF ve metal olan çeşitli malzemeler kullanılmaktadır..

Doğal ahşaptan yapılmış bir yatak güvenilir ve pratiktir. Tarz ve iç tasarım ne olursa olsun, çocuk yatak odası için mükemmel bir dekorasyon olacaktır. Ancak, böyle bir model için oldukça büyük miktarda para ödemeniz gerekecek..

Sunta ve MDF, bebek yatağı yapmak için en yaygın malzemelerdir.. Ahşap levhalar, mobilyaların dayanıklılığını etkileyen farklı kalınlık ve yoğunluklarda bulunur..

Metal güçlü ve nispeten dayanıklıdır. Bununla birlikte, çerçevenin korozyona uğramasına neden olabileceğinden, odadaki yüksek nemden kaçınılmalıdır. Metal mobilyalar, iç kısmı yeni moda yönlerden birinde (Modern, Hi-tech, Fusion, Art Deco ve diğerleri) yapılan binaların düzenlenmesi için yaygın olarak kullanılmaktadır..

En iyi üreticilerin gözden geçirilmesi

Çok katlı mobilya üreticileri arasında, popülerlik ve talepteki liderler şunlardır: ticari markalar:

 • intikam;
 • Ikea;
 • Mobilya-Servis;
 • dominik;
 • Briz;
 • Estella;
 • Viorina-Deko;
 • “Metal-Tasarım”;
 • Yrel ve diğerleri.

Fiyat

Çok katmanlı yatakların maliyeti, klasik modellerden çok daha fazla olacaktır. Ancak, iki veya üç bağımsız mobilya yerine, aynı anda üç çocuğa hizmet edecek bir ürün satın aldığınız unutulmamalıdır..

Mobilya salonlarında sunulan seçenekler arasında hem bütçe kalemleri hem de lüks modeller bulunuyor.. Ürünün maliyeti, markanın popülaritesi, yatak tipi, kullanılan malzeme, ek fonksiyonel kutuların varlığı, renkler ve tasarım gibi birçok farklı faktörden etkilenir. Tabii ki, doğal ahşaptan yapılmış şık tasarım mobilyalar, yüksek kaliteli ahşap malzemeden yapılmış yataklardan çok daha pahalı olacaktır..

Nasıl seçilir?

Mobilya pratik ve güvenilir olmalıdır, çünkü çocuk odasında her gün yatak satın alınmaz. Daha sonra satın aldığınıza üzülmemek ve pişman olmamak için, bu tür mobilya parçalarını seçerken daha dikkatli ve bilinçli olmaya çalışın..

Güvenlik – kreş için mobilya seçiminde en önemli kriterlerden biri. Burada birçok farklı faktörü dikkate almak önemlidir:

 • Kullanılan malzemelerin çevre dostu olması (mobilya toksik ve çocuk sağlığına zararlı maddeler içermemelidir) ilgili uluslararası kalite sertifikaları ile onaylanmıştır;
 • kalite ürünlerin montajı ve ergonomisi;
 • koruyucu tarafların varlığı üst katmanlar. Bu tür kenarların yüksekliği, çocuğu uyku sırasında düşmekten koruyacak en az 30 cm olmalıdır;
 • rahat ve güvenli merdiven, korkuluklarla donatılmış.

Yatağın, yaşları gereği aktif ve hareketli olan çocuklar için tasarlandığını hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, çeşitli koruyucu elemanlarla maksimum düzeyde donatılmış modeli seçmeniz gerekir..

Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken diğer önemli faktörler arasında şunlar vardır:

 • Kullanışlı tasarım. Her yatak, çocuğun yaşına uygun boyutta olmalıdır. Ayrıca, katmanlar arasındaki yüksekliğe de dikkat etmeniz gerekir. Bu geri çekilebilir bir model değilse, iki bitişik “zemin” arasındaki optimum yükseklik 75-90 cm aralığında olmalıdır..
 • işlevsellik. Tipik olarak, imalat şirketleri bu tür mobilya yapılarında mevcut tüm boş alandan en iyi şekilde yararlanmaya çalışır. Giysileri, kitapları veya oyuncakları saklamak için birçok çekmeceli konteynerin bulunduğu bir mağazada beşik görmek nadir değildir. Genellikle yatak bir okul masası, çekmeceli dolap ve hatta küçük bir gardırop ile birleştirilir..
 • Tasarım. Burada her şey zaten mobilya imalat işletmelerinde çalışan tasarımcıların hayal gücüne ve fikirlerine bağlı. Bu sıradan bir klasik model, araba şeklinde bir yatak, bir gemi veya hatta bir araba olabilir..
 • Üretici ve maliyet. Bu iki kriter birbiriyle yakından ilişkilidir ve yatağın çocuklarınız için ne kadar pratik, konforlu ve güvenilir olacağına bağlıdır..

kendin nasıl yapılır?

Bugün, çok katlı bir çocuk yatağı da dahil olmak üzere belirli bir mobilya parçasının yaratılmasıyla ilgili birçok çizim ve ustalık sınıfı kamuya açık alanda sunulmaktadır. Ancak kendi elinizle bir yatak yapma fikrini uygulamaya başlamadan hemen önce, çocuklarınızın orada uyuyabilmesi için her şeyi bu kadar yetkin, doğru ve güvenli bir şekilde yapıp yapamayacağınızı düşünmeniz gerekir. Uygun deneyime, beceriye ve bilgiye sahip bir kişinin böyle bir görevle başa çıkması kolaydır, bu da çekici kimin “tatillerde” elinde tuttuğu hakkında söylenemez..

Çocuk odası için mobilya imalatı konusunda profesyonellere emanet etmek hala daha iyidir..

İncelemeler

Modern mobilya pazarı, en titiz alıcının bile istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilir. Üç katlı ve ranzalar, farklı yaş gruplarındaki çocukların favori mobilya parçaları haline geldi. Alıcıların belirttiği gibi, çocuklar arasında genellikle anlaşmazlıklar ortaya çıkar, çünkü hiç kimse üst “katta” yer açmak istemez, bu nedenle değişim ayarlamanız gerekir..

Çocukları için üç katmanlı yatakların mutlu sahiplerinin yorumlarına göre, böyle bir planın mobilyaları küçük ölçekli şehir daireleri için ideal bir çözümdür.. Artık ebeveynler, tüm çocuk odası beşiklerle doluysa, oyunlar için nerede bir yer düzenleyeceği sorusuyla karşı karşıya değiller. Üç katmanlı yataklar, türleri ne olursa olsun az yer kaplar ve böylece çocukların oynaması ve dinlenmesi için odanın çoğunu boş bırakır..

Çok çeşitli modeller, odanın iç tasarımına uygun mobilyaların seçilmesini ve satın alınmasını mümkün kılar. Genellikle, üç yataklı yataklar çocuklar tarafından oyunlar için, özellikle de bir tren kompartımanında bir geziyi simüle etmek için kullanılır..

Bir yatak satın almadan önce, tüketicilere göre, mobilya parçasını kusurlar ve çeşitli kusurlar açısından dikkatlice incelemek gerekir. Çok katmanlı yatakların eksiklikleri hakkında konuşursak, geri çekilebilir modellerde mekanizmaların sık sık arızalanmasıyla ilgili müşteri şikayetleri vardır..

Üretilen tüm ürünler için kalite ve güvenlik sertifikaları sağlayan markaları seçin. “Altın” kuralı hatırlayın: cimri iki kez öder! Daha ucuz bir ürün satın almanın cazibesine kapılmaktansa, zaman içinde test edilmiş bir üreticiden mobilya satın almak daha iyidir..

Aşağıdaki videoda ranzalar hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz..