Sandalye yatakları: seçim özellikleri

Her gün çok işlevli mobilyalara olan talep artıyor, çünkü sadece şık değil, aynı zamanda sahiplerinin yerden ve paradan tasarruf etmelerini sağlayan konforlu ürünler. Mobilyaları dönüştürmek, birkaç nesnenin özelliklerini aynı anda tek bir sette birleştirir. Ve sandalye yatakları istisna değildir.

Koltuk ve yatağın işlevlerini birleştiren bu mobilya parçası, elinizde bir fincan sıcak çay ve bir kitap ile rahatça dinlenmek için harika bir yerdir, ancak aynı zamanda tek bir hafif hareketle dönüştürülebilir. sıkışmış misafirler veya akrabalar için rahat bir uyku yeri..

Katlanır modellerin avantajları ve dezavantajları

Birçok küçük ev ve daire sahibi, iç mekanda fonksiyonel koltuk yatakları kullanmayı tercih ediyor. Hem mutfağa hem de yatak odasına yerleştirilebilirler. Ancak bu mobilya, büyük odalar için de mükemmeldir. Monte edilmiş durumda, bu, oturma odasına yerleştirilebilen yumuşak bir kulaklığın ortak bir unsurudur..

Çocuk odalarında katlanır sandalye modellerinin kullanılması, tam teşekküllü bir yatağın küçük, ancak daha az konforlu olmayan, yüksek kaliteli dolgulu ortopedik bir yüzey sayesinde çocuğa sağlıklı bir uyku sağlayabilecek bir sandalyeyle değiştirilmesi de popülerdir..

Ancak bir sandalye yatağı yalnızca tek bir mobilya parçası olarak işlev görebilir, çünkü koltuk ve uyku modülü genişliği 120 cm olan modeller bile tam teşekküllü bir buçuk yatağın özelliklerine sahip olamaz..

Boyutu seçiyoruz

Mobilya salonuna gitmeden ve bir sandalye seçmeye başlamadan önce, ürünü yerleştirmeyi planladığınız yere karar vermeniz ve açılmamış durumda mobilyaların kullanabileceği boyutları dikkate alarak mekanın ölçümlerini yapmanız gerekir..

Hem monte edilmiş hem de demonte edilmiş ürünlerin boyutları farklıdır, örneğin tasarımı daha çok bir kanepeye benzeyen büyük koltuklar vardır. Buna göre, yatak açıldığında, dinlenme için rahat bir yüzey sağlayan geniş olacak ve ayrıca günlük uyku için uygun olmayan dar yataklı küçük modeller de var..

Yapının boyutu seçilirken mekanın boyutları da dikkate alınır.. Alçak tavanlı küçük bir odadaki hantal bir koltuk, çekici görünmeyecek, aynısı büyük odalardaki küçük modeller için de geçerli – sadece iç mekanın geri kalanının arka planına karşı “kaybolacaklar”.

Sandalye yatağının şekilleri ve boyutları, diğer mobilya parçaları ve yumuşak bir kulaklık için aynı özellikler dikkate alınarak seçilir..

Standart sandalye-yatak boyutlarının her birinin kendi müşterinin bireysel ihtiyaçlarına ve yaşam alanının boyutlarına bağlı olan dezavantajlar ve avantajlar:

 • Küçük boyutlu modeller. En küçük sandalye yatakları 60 ila 70 cm genişliğinde bir uyku modülüne sahiptir.Bir yetişkin böyle bir ürün üzerinde uyumaktan rahatsız olduğu için genellikle çocuk odaları için küçük boyutlu modeller satın alınır. Ancak çocuklar için kolaylık sağlamak için daha geniş bir sandalye seçmek daha iyidir. Kolçakların boyutunu dikkate alırsak, yapının genişliği 80-90 cm’ye ulaşabilir.Ancak kolçaksız modellerde koltuk genişliği uyku modülünün genişliğine eşittir..
 • Çift modeller. Görünümleri ile çift kişilik koltuklar küçük kanepelere benzer, koltuk ve yatak genişliği 120 cm’ye ulaşır.Bu kolçaksız bir model ise, bu ürünün sahibi rahat ve geniş bir buçuk yatak alır. Kolçakların varlığında uyku modülünün ve oturma yerinin genişliği 90-100 cm’yi geçmez..
 • Köşe modelleri. Bir odanın köşesine monte edilmek üzere tasarlanmış özel sandalye modelleri vardır. Bu ürünlerin birbirine dik açı oluşturan iki sırtı vardır. Pozisyona bağlı olarak sola veya sağa katlanır köşe koltuk, en az 100 cm genişliğinde bir yatak oluşturur..

Dönüşüm mekanizmaları

Koltuk-yatağın dönüşüm mekanizması, ürünlerin tasarım ve boyutlarından çok seçimi etkileyen en önemli faktördür. Üreticiler, çeşitli düzen mekanizmalarıyla dönüştürülen döşemeli mobilyalar tedarik ediyor. En popüler olanları düşünelim:

 • “Akordeon”. Bu mekanizmanın adından, açılma ilkesiyle bir akordeon’a benzediği açıkça ortaya çıkıyor. Yatak, sırt ve koltuk olmak üzere iki modülden oluşur, uyumak için düz bir yüzey oluşturur. Çocuklar bile böyle bir dışarı atma mekanizmasını kullanabilir. Akordeon mekanizmasının kullanımı çok kolaydır. Koltuk ünitesini kendinize doğru çekmeniz yeterlidir ve yapı ataletle ayrışır. Akordeon mekanizmalı tüm koltuk yatakları, çarşafları saklamak için bir kutu ile donatılmıştır. Bazı modellerde, katlandığında gizlenen ek bir üçüncü modül bulunur. Açıldığında koltuktan kayar ve ek uyku alanı oluşturur..

 • “Sedaflex”. Katlanmamış durumda bu mekanizmaya sahip bir dönüştürme sandalyesi, sandalye katlandığında yapının içinde olan, eklemleri ve dikişleri olmayan düz bir yatağa sahiptir. Uyku modülü şilte 5-7 cm kalınlığında olup çıkarılabilir kılıfı vardır. Şilte tabanı, ahşap çıtalar veya metal ağ ile donatılabilir. Bu sayede koltuk-yatak ortopedik bir tabana sahiptir ve günlük kullanıma uygundur. Yapıyı açmak için oturma ünitesini çıkarmanız ve uyku modülünü kendinize doğru çekmeniz gerekir; genişletirken, tabanın dayandığı çelik ayaklar dışarı çekilir..

 • Tik tak. Yatak, sandalyenin arkasından ve koltuğundan oluşur. Titreşim mekanizması, koltuğun altında bir saklama modülü ile güvenilir ve kullanımı kolaydır. Sandalyeyi açmak için koltuk kaldırılmalı ve yere indirilmelidir. Sandalyenin arkası oluşturulan boşluğa indirildikten ve yatak açıldıktan sonra yapı bir yürüyüş hareketi yapar..

 • “Teleskop”. Kayar katlama mekanizmasının kullanımı kolaydır ve rahat dinlenme için büyük bir uyku modülü oluşturur. Sandalye-yatak yapısı üç bloktan oluşmaktadır. “Teleskopu” açmak için, koltuklu ünite, atalet ile öne doğru yuvarlanır, yapının koltuk başlığını oluşturan üçüncü kısmı arkadan hareket eder, daha sonra koltuk başlığı ile sırtı niş içine indirmek gerekir..

 • “Puma”. Bu mekanizma, ürünü dönüştürmek için gereken çabayı en aza indiren bir karşı ağırlık sistemi sayesinde güvenilir ve kullanımı kolaydır. Puma mekanizmalı sandalyeler çocuk odaları için idealdir. Bu tasarımın avantajı, uyku modülü yürüme hareketleriyle katlanıp açıldığından, yüzeyle sürtünmeyi ortadan kaldırdığı için zemin kaplamasına zarar vermemesidir. Koltuğu açmak için koltuğu kaldırmanız ve hafifçe kendinize doğru çekmeniz gerekir, bu sırada koltuğun altındaki nişten ek bir eleman otomatik olarak yükselir ve iki yumuşak modül bir yatak oluşturur..

 • “Yunus”. Bu mekanizma, koltuğun altında bulunan bir çekme ünitesine dayanmaktadır. Uyuma yeri oluşturan iç üniteyi dışarı çekmek için alt modülü kendinize doğru çekmeniz, ardından kolu veya kayışı tutmanız yeterlidir. Mekanizmanın özel tasarımı sayesinde sandalyeyi açıp katlamak saniyeler meselesi haline geliyor..

 • “Eurobook”. Açılan inşaat türleri, “Eurobook” dönüşüm mekanizmasına sahip ürünleri içerir. Ürünün uyku modülü, biri tekerleklere dayanan bir koltuk, diğeri ise sandalyenin arkası olmak üzere iki elemandan oluşmaktadır. “Eurobook” modellerinde koltuk altında bir saklama sistemi bulunmaktadır. Böyle bir sandalyeyi açmak için, kılavuz raylardaki makaralar sayesinde kolayca harekete geçecek olan tekerlekler üzerindeki alt modülü kendinize doğru çekmeniz gerekir, ardından sandalyenin arkasını aşağıya indirmeniz gerekir. oluşturulmuş niş.

 • yatar koltuk. Yatar koltuklar, bir düğmeye dokunarak ürünün uzaydaki konumunu değiştirmenize olanak tanıyan mekanize bir yapıya sahiptir. Yatar koltuklar sadece yapıyı açıp katlamakla kalmaz, aynı zamanda sırtlığın açısını, yüksekliğini değiştirir, aynısı koltuk için de geçerlidir. Genellikle bu modeller ek bir ayak dayama yeri ile donatılmıştır. Yatar koltuklar günlük uyku için uygun değildir, ancak dinlenmek, okumak ve rahatlamak için bir yer olarak vazgeçilmezdirler..

Çerçeve türleri

Sandalye-yatak çerçeveleri iki ana malzeme türünden yapılır:

 • Odun;
 • Metal.

En çok bütçe düşünülür sunta çerçeve, ancak bu malzeme, diğer çerçeve türlerine göre mukavemet açısından önemli ölçüde düşüktür. Bu nedenle sunta yapılar ağır yükler için uygun değildir ve günlük uyku için kullanılması istenmeyen bir durumdur..

Yapılar hakkında söylenemez ahşap bir çubuktan. Bu modeller, bir koltuktan yatağa ve tam tersine günlük dönüşümlere kolayca dayanır, uzun hizmet ömrü, çevre dostu olma ve aşınma direnci ile ayırt edilirler ve ahşabın özel bileşiklerle emprenye edilmesi sayesinde ahşap çerçeve neme dayanıklı hale gelir ve değil. küflenmeye duyarlı.

Ahşap bir çerçeve için çeşitli ağaç türleri kullanılabilir, ürünün fiyatı buna bağlıdır. Fiyat-kalite oranı açısından en uygun olanı kozalaklı ağaçlardır. Güvenilirlik ve dayanıklılık ile karakterize edilirler, bu tür çerçevelere sahip modeller kabul edilebilir bir maliyetle üretilir..

En dayanıklı olarak kabul edilir metal bir çerçeve üzerinde yapılar, çalıştırılması ve bakımı kolaydır. Farklı ayrıştırma mekanizmalarına ve çeşitli şekillere sahip sandalye modelleri, üretimde daha dövülebilir olduğu için genellikle metalden yapılır. Metal çerçeve, yüzeyi korozyon önleyici boya ile kaplanmış boru şeklinde bir tabandır, yapıya mekanik hasara ve paslanmaya karşı ek koruma sağlar..

Ahşap ve metalden yapılmış birleşik yapılar, daha az kaliteli ve dayanıklı olarak kabul edilmez. Bu tür ürünler pratiklik, işlevsellik ve kullanım kolaylığını birleştirir..

Yukarıda sunulan çerçeve türlerine ek olarak, bunlar da farklıdır. çerçevesiz mobilya. Özgün ve güzel bir görünüme sahip olan bu ürünler, elle bile kolaylıkla yapılabilmektedir. Çerçevesiz sandalye yataklarına gelince, yapının yeterli desteği olmadığı için günlük uyku için uygun olmadıklarını kesin olarak söyleyebiliriz. Ancak gün boyunca dinlenmek için bir yer olarak, bu ürünler idealdir ve oturma odasına alışılmadık bir ek olur, ayrıca bir balkona veya verandaya da yerleştirilebilirler. Çerçevesiz mobilyalar, çocuk oyun odaları için mükemmel bir çözümdür, çünkü kendinizi onlara zarar vermek imkansızdır. Dolgu maddesi olarak ya köpük kauçuk ya da poliüretan köpük toplar kullanılır..

döşeme malzemeleri

Bir döşeme malzemesi seçerken en önemli kural, kumaşın sadece estetik özelliklerine değil, aynı zamanda pratikliğine de dikkat etmektir. Kuşkusuz, ana iç mekana doku ve renk şemasına uyumlu bir şekilde uyan bir malzeme seçmek önemlidir, ancak kumaşların daha temel özelliklerini unutmamalıyız.. Seçim için ana faktör, mobilya parçasının amacıdır:

 • Çocuk modelleri için mükemmel pamuk dolgu. Dokuların sadeliği ve çevre dostu olması ile ayırt edilir, ayrıca ürün yelpazesinde çok sayıda renk vardır. Pamuklu tekstiller hipoalerjeniktir. Dezavantajları arasında düşük bir mukavemet seviyesi ve kir tutmaz özelliklerin olmaması yer alır. Bu nedenle, döşeme çıkarılabilir değilse, bakımı zordur..
 • Goblen ve jakar temizlenmesi kolaydır ve yüksek düzeyde aşınma direncine sahiptir. Bütçe olarak kabul edilirler, ancak yeterince yüksek kaliteli döşeme türleri..

 • Yüksek mukavemetli ve hasara dayanıklı malzemeler şunları içerir: şönil ve sürü. Bazı üreticiler bu kumaşları, pençe önleyici özelliklere sahip özel bir bileşikle emprenye eder. Bu kumaşlar çocukları ve evcil hayvanları olanlar için harika..
 • Hakiki veya suni deri döşeme uzun ömürlüdür, temizlenmesi kolaydır ve nemden korkmaz. Ancak doğal malzemelerden bahsediyorsak, böyle bir deri koltuğun temizliği ancak özel ürünler yardımıyla yapılabilir ve bu düzenli olarak yapılmalıdır. Cilt değiştiricilerin temizlenmesi daha kolaydır.

 • Süet, kadife ve ipek elit ve pahalı döşemeye aittir. Bu malzemeler lüks bir ortam yaratmaya yardımcı olur, ancak aynı zamanda çok dikkatli bakım gerektirir, aksi takdirde çekici görünümlerini hızla kaybederler..
 • kadife döşeme dokunuşu yumuşaktır ve birçok klasik iç tasarımda çok çekici görünür, ancak bu kumaş türü kolayca bulaşır, doğrudan güneş ışığında solar ve yıkanır. Bu nedenle hayvan sahipleri ve aile bireyleri için bu tür kumaşların kesinlikle “hayır” demesi gerekir. Bu, özellikle döşeme çıkarılabilir değilse, pratik olmayan bir seçimdir. Değiştirilmesi pahalıdır..

Bir kişi ev için lüks bir ürün almaya hazırsa ve düzenli olarak ilgileniyorsa, ipek, kadife gibi doğal kumaşları tercih etmelisiniz..

Hem uyku sırasında hem de sadece dinlenirken bir sandalye yatağında sık sık zaman geçirmeyi planlıyorsanız, sentetik malzemeleri, örneğin eko-deri tercih etmek daha iyidir – daha dayanıklı ve temizlenmesi kolaydır.

Dolgu türleri

Uyuma yeri için dolgu seçimi, özellikle ürünün günlük uyku ve dinlenme için kullanılması planlanıyorsa, çok sorumlu bir iştir. Çoğu durumda, koltuk döşemesi poliüretan köpük veya lateksten yapılır. Bu dolgu maddeleri yüksek düzeyde elastikiyete sahiptir ve deformasyona daha az eğilimlidir. Ve bağımsız bir yay bloğuna sahip şilteler, düzenli kullanım için idealdir..

Bir ürün seçerken, dolgu maddesinin aşağıdaki gibi özelliklerini dikkate almak gerekir:

 • Dayanıklılık ve güvenilirlik;
 • Yük taşıma derecesi;
 • Çevre dostu ve hipoalerjenik;
 • Havalandırma;
 • deformasyona yatkınlık.

Geleneksel olarak, dolgu türleri üç türe ayrılır:

 • Bağımsız bir yay bloğu ile;
 • Bağımlı yay bloğu ile;
 • Yaysız dolgular.

Bağımsız yay bloğu tasarımı insan vücudunun tüm kıvrımlarını takip edebilme, böylece sağlıklı uyku için rahat bir ortopedik yüzey oluşturma yeteneği ile ayırt edilir. Bu tür dolgu maddelerinin avantajları arasında uzun hizmet ömrü, gürültüsüzlük, esneklik ve ortopedik etki bulunur. Dezavantajı, böyle bir dolguya sahip modellerin pahalı olmasıdır..

bağımlı yay birim de iyi performans gösterdi. Güvenilirliği, ağır yüklere dayanma kabiliyeti ve iyi hava sirkülasyonu ile ayırt edilir. Bağımlı yay bloklu yapılar bütçe modelleridir, maliyetleri diğer ürünlere göre çok daha düşüktür..

Yaysız bloklara sentetik malzemelerle doldurulmuş modelleri içerir, örneğin:

 • Poliüretan köpük;
 • Lateks;

 • Sintepon;
 • Sentepukh.

Yaysız blokların kullanımı, koltuk yataklarının üretimi için giderek daha popüler bir çözüm haline geliyor. Poliüretan köpük ve lateks dolgu maddeleri yüksek düzeyde elastikiyet ile ayırt edilirler, kullanımda dayanıklı ve güvenilirdirler, hizmet ömürleri 10 yılı aşar, deformasyona maruz kalmazlar ve ağır yüklere dayanabilirler..

Sintepon ve sentetik kışlayıcı, düşük kalite özelliklerine sahip malzemelere aittir, ancak demokratik maliyetlerde farklılık gösterir. Dolgu polyester veya dolgu polyester ile doldurulmuş sandalyeler çok yumuşak ve rahattır, ancak zamanla, özellikle sık kullanılıyorsa ürünlerde ezikler görülür..

Seçim yaparken nelere dikkat etmeli?

Ürünlerin yapıldığı malzeme türleri doğrudan sandalye yatağının gelecekteki amacına bağlıdır. Bu mutfak için mobilya ise, iyi kir tutmaz döşeme özelliklerine veya değiştirilebilir bir kapağa sahip modeller satın almak önemlidir. Bu bir yatak odası için bir koltuk yatağıysa, öncelik, istenen sertlikte ortopedik bir şilte, güçlü bir çerçeve ve yumuşak döşeme işlevlerine sahip yüksek kaliteli bir dolgu seçimidir. Model dönüşüm mekanizmasına yeterince dikkat etmek önemlidir, kullanımı rahat olmalı ve yapıyı katlamaya ve açmaya çalışırken zorluklara neden olmamalıdır..

Bir mobilya galerisinde, satın almadan önce bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir:

 • Döşemede herhangi bir hasar olmamalıdır. Ayrıca tüm dikişleri ve kıvrımları da kontrol etmelisiniz..
 • Yapıyı birkaç kez katlamak ve açmak faydalı olacaktır., böylece dönüşüm mekanizmasını kontrol eder. Ürün kolayca ve gereksiz ses çıkarmadan kurulmalı ve demonte edilmelidir. Çocuklar için bir sandalye yatağı satın alınırsa, çocuğun uyku yerini kendi başına düzenleyip monte edip edemeyeceğini düşünmek önemlidir..
 • Bir model seçme lehine olumlu bir faktör, çıkarılabilir kapaktır.. Eğer yoksa, aşınmaya dayanıklı döşemeli bir ürün satın almak en iyisidir..
 • Kolçakların ve bacakların sıkılığını kontrol etmek gerekir., varsa. Yapı sağlam bir şekilde sabitlenmeli ve işlevsellik tarafından sağlanmadıysa, elemanların hiçbiri hareket etmemelidir..
 • Satın almadan önce, ürünün rahat olduğundan emin olmanız gerekir., bireysel oranlara uygun oturma derinliği ve oturma genişliği ile yumuşak ve rahat olmalıdır. Sandalyeden kalkarken dolgunun orijinal halini almasının ne kadar sürdüğünü kontrol etmeniz gerekir..

Sadece yukarıdaki tüm özellikleri kontrol ettikten sonra ürün tasarımına dikkat edebilirsiniz..

Çok sayıda mobilya salonu nedeniyle, herhangi bir iç tasarım için kolayca bir ürün seçmek mümkün hale geliyor:

 • Stil sahibi iç mekan için "kaynak" en basit ve özlü formların mobilyaları seçilir. Bu tasarım rustik motiflerle yakından iç içe olduğundan, sandalye-yatak mümkün olduğunca “sade” ve rahat olmalıdır. İçin "kaynak" ahşap ekleri veya oymaları olan modeller, döşemede çiçek veya basit geometrik baskılar uygundur, ancak katı pastel renkli kumaşlar böyle bir iç mekana uyumlu bir şekilde sığacaktır..
 • Klasik tarz için "imparatorluk" tarzı kesinlikle perdeler, dekoratif unsurlar ve mobilya takımının geri kalanıyla bir renk şemasıyla birleştirilecek olan görkemli ve hacimli sandalye modellerini seçmek gerekir. İçin "imparatorluk tarzı" modern modeller çalışmaz. Ürün mutlaka zarif kıvrımlara sahip kolçaklar ve bacaklarla donatılmalıdır..

 • Modernist bir iç mekan için Hem mobilya tasarımında hem de dekorasyonda geometrik şekil ve çizgilerin düzgünlüğü önemlidir. Koltuk stili "modern" masif bir yapıya ve dövme bacaklara sahip olmalı.
 • tarz bir oda için "yüksek teknoloji" sade ve minimal bir şekilde dekore edilmiş bir tarzda yatar koltuklar da dahil olmak üzere modern koltuk modelleri uygundur. Yüksek teknoloji tarzı, fütüristik bir ambiyans için cam ve krom detayların kullanımını teşvik eder.

En iyi üreticiler

Mobilya pazarında çeşitli mobilya fabrikalarından çok sayıda ürün sunulmaktadır. Fiyatlandırma politikalarının ve kalitelerinin değerlendirilmesine göre, biri şunları seçebilir: uygun fiyatlarla satılık güvenilir mobilya parçaları sunan en popüler üreticilerden bazıları:

 • Mobilya şirketi “Pinskdrev”;
 • Fabrika-Üretici Rakip;

 • Üretim şirketi Askona;
 • Mobilya şirketi Ikea;
 • Mebel-Holding şirketi.

Bu üreticilerin ürün yelpazesi, çeşitli stil ve tasarımlarda hem metal hem de ahşap çerçeveler üzerinde kumaş ve deri koltuklar dahil olmak üzere doğal malzemelerden yapılmış yüksek kaliteli döşemeli mobilyalar içerir. Müşterilerin tercihine göre sunulan modeller, çeşitli dönüştürme mekanizmalarıyla donatılmıştır ve çoğu durumda sette çıkarılabilir kapaklar bulunur..

Odada nasıl düzenlenir?

Bir apartman dairesinde alan düzenleme ve planlama yöntemleri, rahat ve uyumlu bir ortam yaratmak için çok önemlidir. Bir odaya bir sandalye yatağı düzenlemenin birkaç yolu vardır, asıl mesele, yapının açıldığında kaplayacağı boyutları dikkate almaktır. Aksi takdirde, dönüştürme sandalyelerinin yeri konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur..

Odayı sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda pratik bir bakış açısıyla da donatmak için, tüm prizlerin, kapı ve pencere açıklıklarının belirlenmesiyle önceden odanın bir planını hazırlamak gerekir.. Sadece bu sayede, işlevsellikten ödün vermeden TV, sandalye-yatak, masa, kanepe ve diğer iç unsurları kurmak için en uygun yeri seçebilirsiniz..

Bir grafik plan hazırlanırken, nesneler arasındaki mesafenin en az 50 cm olması gerektiği de dikkate alınır..

Mobilya takımının standart düzeni, duvar boyunca bir kanepe ve bir koltuk yerleştirmektir.. Ancak her daire düzeni, mobilyaları bu şekilde düzenlemenize izin vermez. Örneğin, geniş alanlarda veya stüdyolarda, yumuşak bir kulaklığı odanın merkezine daha yakın bir yere yerleştirmek ergonomik olacaktır, bu, alanı rahatlamak için ayırmanıza izin verecektir. Yumuşak kulaklığı ortaya kaydırırken, koltuğu kanepeye dik veya 45 derecelik bir açıyla konumlandırabilirsiniz..

İncelemeler

Temel olarak, çocuk odaları, oturma odaları veya yazlık evler için satın alan koltuk-yatak sahipleri, çeşitli şirketlerin ürünleri hakkında olumlu yorumlar bırakıyor. Birçok mobilya salonunu araştıran alıcılar, aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli dönüştürülebilir sandalyeler olduğunu ve hem boyut hem de işlevsellik, renk ve doku çözümleri açısından ihtiyaçlarını karşılayan bir tasarımı kolayca bulmayı başardıklarını belirtiyorlar..

Metal bir çerçeve üzerindeki ürünlerin sahipleri, uzun hizmet ömürlerine ve ağır yüklere dayanma kabiliyetine dikkat çeker. Ancak ahşap modeller de gözden kaçmıyor. Sahipleri yapının gücü ve çevre dostu olması hakkında yazıyor ve ahşap sandalyelerin tasarımı en iyi değerlendirmeleri alıyor..

Müşteriler Eurobook, Dolphin, Cougar ve Tick-Tock gibi dönüşüm mekanizmalarını tercih ediyor. Alıcılara göre bu yapılar, kullanımı en kolay olanıdır ve arızalara ve gıcırtı ve sıkışma görünümüne daha az duyarlıdır..

Ardından, ilginç bir sandalye yatağı modelinin video incelemesine bakın "Akordeon".