Sehpalar-trafolar

Küçük dairelerde her santimetre kare önemlidir. Bu nedenle, sakinler genellikle dönüşümlü mobilyalar kullanırlar. Bunlardan en popüler olanı, çok işlevsel bir ürün olan dönüştürme masasıdır. Dönüştürücü bir sehpa hem mutfağa hem de oturma odasına yerleştirilebilir, doğru seçilmiş bir model herhangi bir dairenin veya evin içine kolayca sığar..

özellikler

Masa çok fonksiyonlu bir mobilyadır. Üzerine bardaklar, tabaklar, kitaplar, kumandalar, dergiler ve çok daha fazlasını koyarlar. Bu yüzden bir sehpa çok gerekli bir şeydir. Ancak odadaki yer sıkıntısı nedeniyle, genellikle küçük ve kompakt sehpalar satın alınır, bu nedenle her şeyi üzerlerine yerleştirmek imkansızdır. Bu nedenle dönüştürme tablosu mükemmel bir çözümdür..

İhtiyaç duyduğunuz her an genişletilebilir. Farklı rolleri yerine getiren son derece işlevsel ve çok yönlü bir unsurdur. Dönüştürme masası yemek yemek ve kitap okurken rahatlamak için ve hatta normal bir komodin yerine kullanılabilir. Bu mobilya parçasının bir özelliği mekanizmasıdır. Cihaz saniyeler içinde kolayca açılır.

Mekanizmaları sadeliği ve rahatlığı ile ayırt edilir.. Artık üreticiler, açmak için ekstra çaba gerektirmeyen otomatik bir dönüştürme masası da sunuyor..

Dönüştürülebilir masanın mekanizması sayesinde, yüksekliğini ve hatta masanın alanını bağımsız olarak seçebilirsiniz. Böylece küçük bir mobilya parçası çok sayıda işlevi yerine getirebilir ve farklı şekillerde dönüştürülebilir..

Bu ürünün bir özelliği kompakt boyutudur. Katlandığında minimum miktarda yer kaplar ve en küçük odanın iç kısmına bile mükemmel uyum sağlar. Bu çok yönlü model, herhangi bir iç mekan stiline uyacaktır. Monte edildiklerinde genellikle komodin, çiçeklik ve fotoğraf olarak kullanılırlar..

Bu ürünün bir diğer özelliği de birçok fonksiyona sahip olmasıdır. Üzerinde gerekli şeyleri düzenleyerek ve düzenleyerek bir yemek mekanı veya tüm bir depolama sistemi düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir sehpa, kitap, gazete ve dergileri saklamak için gereklidir. Bu ürün bir istisna değildir. Üzerine herhangi bir basılı baskı yerleştirilebilir..

Bu modelin bir diğer önemli özelliği de çeşitli raflara, çekmecelere sahip olmaları, örneğin yazı yazma gibi bazı aksesuarları orada saklamak için..

Diğer bir özellik ise, bazı ek unsurlar içerebilmeleridir. Yani, transformatör hala monte edilebilir ve büyütülebilir. Bu nedenle, bazı ürünler kitte ek masa tablaları, raflar, dolaplar veya diğer blokları içerir..

Bu tür ürünlerin en büyük avantajı, çok özgün bir tasarıma sahipler. Bu tablo, standart bir klasik tablodan daha ilginç görünüyor. Bazı insanlar dönüştürülebilir modelleri dekoratif öğeler olarak kullanır. Böylece bu ürün hem ev fonksiyonlarını yerine getirir hem de dekoratif.

Tablolar dışarıdan çok şık görünüyor, birçoğunun dekoratif ekleri ve süslemeleri var. Çeşitli şekil ve renklerde farklılık gösterirler. Bu tablonun özelliği, sadece odadaki yerden değil, aynı zamanda aile bütçenizden de tasarruf edebilmesidir. Böylece, böyle bir evrensel transformatör satın alarak, diğer bazı mobilya parçalarını reddedebilirsiniz. Tüm bu roller bir transformatör tarafından gerçekleştirilebildiğinden, ayrıca bir yemek masası, komodin veya şifonyer satın almanıza gerek yoktur..

Bir sonraki özellik böyle bir ürünün kullanım kolaylığı. Herkes, hatta bir çocuk bile onu açabilir ve bacakların yüksekliğini ayarlayabilir. Bu yüzden çocuk odalarına bile kurulurlar. Bu ürünün mekanizması güvenilirliği ile ayırt edilir, bu tür şeyler yıllarca sürer. Çoğu üretici onları aşınmaya dayanıklı malzemelerden yapar..

Görüntüleme

Tüm dönüştürme tabloları farklı kriterlere göre türlere ayrılmıştır. Bu durumda, görünüm kriteri, dönüşüm mekanizmasının türü, şekli ve diğer göstergeler kullanılır.. Bu tür mobilyalar birkaç ana türe ayrılmıştır:

  • ekli modeller; Bu, bu tür tablonun en popüler modeli olarak kabul edilen çok uygun bir transformatördür. Tahta şeklinde bir eke sahip olması nedeniyle masa tablasını daha da genişletme yeteneğine sahiptir. Tezgahta gizlenir ve tamamen görünmezdir. Doğru zamanda, masa tablasını yanlara doğru genişleterek bu ek parçayı ekleyebilirsiniz. Ortasına ek bir panel döşenir ve bu ürünün yüzey alanı üçte bir oranında artırılır..

  • sürgülü modeller; Mekanizmanın tasarımı, masa tablasının birbirinden ayrıldığı ve böylece ikiye ayrıldığı kılavuzlara sahiptir. Kılavuzlar temeldir, masa tablasını yanlara kaydırırken ortada bir boşluk oluşur. Buraya, yüzey alanını artırmanıza izin veren ek bir ek yerleştirilmiştir..

Bu durumda, kılavuzlar destek rolünü oynar. Ortaya ek bir parça yerleştirilir, böyle bir mekanizmaya merkezi bir uzantı denir veya orijinal masa tablasının yanlarında, bu yan ekleri olan bir mekanizmadır..

  • otomatik model; Bunlar, bir veya iki ek masa tablasına sahip oldukça pahalı masalardır. Ana olanın altına yerleştirilirler. Genişlerken, masa kendi kendine ayrılırken, geri kalanı ek masa üstleri de söz konusudur. Biraz yükselir, daha sonra gelecekteki büyük masa tablasının tüm elemanları birleştirilir ve yana doğru hareket eder, uzanır. Böyle bir otomatik tablodaki mekanizma farklı olabilir. Bu nedenle, hareketlerin yumuşaklığı ve düzgünlüğü ile ayırt edilen gaz asansörlü modeller var. Ama en güvenilir değiller. Daha keskin bir şekilde ayrılan bir yay mekanizması da vardır, ancak aynı zamanda dayanıklılığı ile ayırt edilir..

Yay modelleri daha kompakttır, çünkü mekanizmanın kendisi basittir, bu tür mobilyalarda tamamen görünmezdir. Ve gaz asansörlü ürünler genellikle biraz daha büyüktür, böyle bir mekanizma fark edilebilir.

  • çift ​​genişleme modeli; Bu, masaları üst üste bindirilmiş bir masanın uygun bir modelidir. Yani bu iki yüzeyden birinin yana yatırılmasını sağlayan mekanizmalara sahipler ve böylece masa üstü iki katına çıkıyor..

  • döner model. Bunlar, önceki modellere göre farklı şekilde ortaya konan ürünlerdir. Bu nedenle, biri ana, diğeri ek olmak üzere iki masa üstü vardır ve her ikisi de düzenden sonra düz bir çizgi haline gelmez. Yani, şöyle görünebilir: birinci yüzeyin altından ikinci bir merdiven tipi çıkıntı yapar..

Döner transformatörün başka bir versiyonu, dört tarafın her birinin altında geri çekilebilir bir ek düzleme sahiptir. En sık oyun amaçlı satın alınır ve çok uygundur. Ayrıca hafif bir atıştırmalık için de kullanılabilir, masada oturan her kişi için masa üstünü içecekler ve atıştırmalıklar için ayrıca genişletebilirsiniz..

Ayrıca tablolar, tasarımlarının ne olduğuna bağlı olarak türlere ayrılır. Yani ayaklı modeller ve tekerlekli modeller var. İlki daha kararlıdır ve çoğunlukla bu ürünün daha sonra hareket etmeyeceği gerçeği dikkate alınarak kurulur. Ancak, örneğin yatak odasında kahvaltı servisi yapan, taşınabilen tekerlekli modeller var..

Çıkarılabilir tekerlekli model, bu cihaz çok kararlı olmadığı için daha uygundur. Bu modeldeki tekerlekler, ihtiyaç duyulmadığında bir süreliğine sökülüp tekrar vidalanabiliyor..

İşlevlerine göre, sehpaları dönüştürmek aşağıdakilere ayrılır:

  • yemek odası; Katlandığında komodini andıran bu model, açıldığında 6-8 misafir ağırlayabilen klasik bir yemek masasına dönüşüyor. Böylece, kanepenin yanında bir komodin yerine oturma odasına yerleştirilebilir ve gerekirse odanın ortasına yeniden düzenlenebilir, misafirleri ve şenlikli bir akşam yemeğini karşılamak için yayılabilir. Böyle bir ürün, genişlik, uzunluk ve yükseklikte birkaç kez artar..

  • iş için; İş yerinizi iyi ve rahat bir şekilde organize etmenizi sağlayan bir sistemdir. Ayrıca, masa üstü tüm modellerde önemli ölçüde artmayacaktır. Kural olarak, bu tür modeller bir masa olarak açıklanır: bu durumda, genellikle sadece masanın yüksekliği anlaşılır. Çalışma sehpasının kağıt, defter, kalem ve diğer aksesuarları saklamak için birkaç çekmecesi vardır..

Çalışmanız için uygun olan herhangi bir yüksekliğe katlanabilir. Yani, oturduğunuz yere göre yüksekliği değiştirebilirsiniz. Bir koltukta veya kanepede otururken masanın yüksekliğini azaltabilir, bir çalışma sandalyesinde veya bir taburede otururken masanın yüksekliğini artırabilirsiniz..

  • masa – depolama sistemi. Bu model bir tezgah ve çok sayıda küçük çekmece içerir. Hepsi için ortak bir eksen etrafında döndükleri sürece ileriye doğru hareket ederler. Böylece, bir çekmeceyi açabilir veya hepsini aynı anda çekebilirsiniz. Bu, kitap, dergi, baskı ve çeşitli süs eşyaları saklamak için çok uygun bir sistemdir. İşlevselliğini her an değiştirebilen mobil ve kompakt ürünlerdir..

Boyutlar (düzenle)

Kayar dönüştürme sehpası, diğer mobilyalara kıyasla en standart dışı boyutlara sahiptir. Bu nedenle, bir komodin gibi çok küçük olabilir veya normal bir yemek masası gibi düzenlenebilir. Ayrıca yüksekliği de ayarlanabilir. Küçük, 50 – 70 cm yüksekliğinde ve daha yüksek – 100 – 120 cm olabilir.Ayrıca, tüm bu özellikler, yüksekliğini kendiniz ayarlayabileceğiniz için tek bir modele aittir..

Masa tablası da farklı boyutlarda olabilir. 80 cm uzunluğunda tezgahlı modeller var, altında aynı boyutta ek bir tezgah var. Böylece 160 cm’ye kadar genişleyecektir.Daha yüksek ve daha geniş modelleri vardır. Genişlik genellikle artmaz ve uzunluk olarak ayrıştırıldığında iki katına hatta üç katına çıkabilir..

Tek istisna döner tabladır. Ek bölümler, masaüstünün her iki yanından dışarı kayar. Böylece bu ürünün şekli değişmez..

Formlar

Katlanır bir sehpa birçok farklı şekil alabilir. Bu nedenle, kare modeller çoğunlukla bir dikdörtgene yerleştirilir, ancak ayrıştırıldığında bile normal bir kare şeklini alan ürünler de vardır. Şekil olarak daha ilginç ve sıra dışı olan, dönüştürüldüğünde bile şeklini koruyan sehpalar var. Geniş çekmeceli tezgahlara sahip modellerin kenarları yuvarlatılmış olabilir..

Oval sehpa çok lüks görünüyor ve her odaya mükemmel uyum sağlıyor. Çok sıradışı görünüyor, kimse dönüşme yeteneğine sahip olduğunu düşünmez bile. Yuvarlak bir sehpa, oval bile olsa benzer bir şekle sahip bir modele katlanabilir. Bu nedenle, masa üstünü yanlara kaydırırken, ortasına kare bir düzlem yerleştirilir, son versiyon zaten bir oval şekle sahiptir. Bunlar herkesi şaşırtabilecek çok şık ve sıra dışı modeller..

Malzemeler (düzenle)

Transformatör dergisi modelleri çok çeşitli malzemelerden yapılabilir. Bunları oluşturmak için aşağıdaki malzemeler kullanılır..

Odun

Çok şık masif ahşap modelleri vardır. Diğer seçeneklerden daha büyükler ama yine de popülerler. Çok zarif bir tasarıma ve lüks bir görünüme sahiptirler. Ayrıca, bu modeller en güvenilir ve uzun yıllar hizmet vermektedir..

Özellikle oda klasik tarzda dekore edilmişse, oturma odasına monte edilirler. Dayanıklıdırlar, ancak aynı zamanda nispeten yüksek bir maliyeti vardır..

En güzel modeller meşe ve kayın olarak kabul edilir. Kayın tahtası ve masif ahşap en güvenilir malzemelerdir.

Sunta ve MDF

Bunlar yarı doğal olmayan malzemelerden yapılmış modellerdir, ancak aynı zamanda kalite özellikleri açısından ahşap modellerden daha kötü değildirler. Tek olumsuz faktör, düşük çevre dostu olmalarıdır. Kaliteleri biraz daha düşüktür, ancak dışa doğru ahşap masaların görünümünü tamamen tekrarlayabilirler..

Ayrıca, genellikle çok ince bir ahşap tabakası olan kaplama ile kaplanırlar. Böyle bir masa, ahşap olanla görsel olarak tamamen aynıdır ve çok zarif görünür..

Bardak

Bu malzeme genellikle sehpa yapmak için kullanılır. Bu tür ürünler çok hafif ve sofistike görünüyor, altlarında ek bir cam masa tablası da gizli. Cam tamamen şeffaf olabilir veya renkli olabilir. İç mekanı hafiflikle doldurabilir ve daha zarif hale getirebilirler..

Bu tür tabloların imalatında başka malzemeler de kullanılır, ancak daha sık olarak yukarıda listelenen ana malzemelerle birleştirilir. Bu nedenle dekorasyonları için dekoratif taş, metal ve plastik ekler, ayna ekler kullanılır. Kaplaması muhteşem bir parlaklığa sahip modeller var, çok şık görünüyorlar..

7fotoğraf

Renkler

Cam sehpalar tamamen renksiz, şeffaf olabileceği gibi renkli cam ve diğer opak malzemelerden de yapılabilir. Aynı zamanda mozaikleri andıran farklı renk kombinasyonları bile kullanıyorlar. Ahşap modellere gelince, burada hem açık odunsu tonlar hem de wenge gibi daha koyu olanlar popüler..

Dönüştürme masası çok yönlü bir şeydir, bu nedenle üretimi için genellikle doğal tonlardaki malzemeler kullanılır. Bu nedenle, en pratik bej, açık gri, kahverengi ve sonoma olarak adlandırılabilir. Beyaz ve siyah bir sehpa, tasarımı bu iki malzemenin kontrastına dayanan modellerin yanı sıra oldukça zarif görünüyor..

Çeşitli stiller

Katlanır sehpa, herhangi bir iç stili dekore etmek için kullanılabilir. Bu nedenle, klasik tarzdaki bir oda için, yüzeyi doğal taş veya doğal ahşap tezgahlı bir model satın almak daha iyidir. Lüks ve zarif görünüyorlar. Dövme ve dişli elemanlı modeller de kullanılmaktadır..

Odanız dekore edilmişse oryantal tarzda, İçinde kesinlikle bacakları olmayan bir model kurmak daha iyidir. Kural olarak, bu tür transformatörler oldukça büyüktür. Bambu, ahşap ve hatta camdan yapılırlar. Kural olarak, çok zarif görünüyorlar, ancak dekorasyon için çok sayıda dekoratif unsur kullanmazlar. Bu durumda, renk şemaları daha parlak olabilir..

Modern iç mekanlar için, yüksek teknoloji, modern gibi daha ilginç ve sıra dışı modeller kullanılır. Bunlar, mat veya parlak parlak tezgahlı standart olmayan şekillerin transformatörleri ve hatta birkaç çok renkli yüzeye sahip modeller olabilir. Açık renklerde cilalı ahşap masalar, modern iç mekanlarda çok şık görünmektedir..

Nasıl seçilir?

Oturma odası için katlanır masa seçerken, işlevselliğini dikkate almalısınız. Çerçeve çok güvenilir olmalı ve çok sayıda dönüşüme dayanabilmelidir. Çok çabuk yıprandıkları ve yüksek yüklere dayanmadıkları için plastik modeller satın almamaya çalışın. İncelemeler, ahşap modellerin en güvenilir olduğunu gösteriyor.

Seçim yaparken, dönüşüm mekanizmasına dikkat etmeniz gerekir. Alıcılar, sehpa kitabının en basit ve en çok yönlü olduğunu, onu ayırmanın uygun olduğunu yazıyor. Ayrıca not rolü genellikle bacaklar tarafından oynanan desteklerin güvenilirliği için. Tekerlekli mobil modeller çok kullanışlı.

Bu tür masalar için hemen sandalye seçmek gerekir. Böylece, puflarla hazır bir set satın alabilirsiniz..

Nasıl kullanılır?

Dönüştürülebilir katlanır masanın kullanımı çok kolaydır. Bunu yapmak için talimatları incelemenize bile gerek yok. Ayaklar kaldırılarak masa tablasının yüksekliği arttırılır. Bu dikey ayrıştırma çok basittir. İki bölümlü modeller farklı seviyelere sahiptir ve tek harekette farklı yönlerde hareket eder.

Bir kitap masası düzenlemek en kolayıdır. Bacak tipine göre, bu tür ürünler bir ütü masasına benzer. Masa bir kitap gibi ikiye bölünür ve katlandığında çok az yer kaplar..

En kolay yol, otomatik bir sehpa kullanmaktır. Bu durumda, sadece bir düğmeye basmanız yeterlidir ve ürünün kendisi gerekli formu alacaktır..

İç seçenekler

Dönüştürme masaları çok zarif ve güzel bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle, taş ve mineral şeklinde süslemeli ürünler klasik bir iç mekanda çok zarif görünüyor. Bu nedenle, tasarımcılar malakit, granit, mermerden ekler içeren tablolar sunar. Çok şık ve lüks modellerdir..

Ayrıca çok popüler olan kabartma dokulu ve bitmemiş kenarlar gibi düzensiz ürünlerdir. Genellikle mitral taştan yapılırlar. Bunlar mekanik strese dayanıklı transformatörlerdir..

İç mekanda, satranç tahtalarına ve hatta bilardo masalarına dönüşen oyun masaları güzel görünüyor. Bir transformatör satranç tahtası, klasik bir oturma odası için mükemmeldir. Böylece masa tablasını ters çevirerek bir satranç alanı gösteren misafirlerle satranç oynayabilirsiniz..

Modern bir iç mekanda, yerleşik lambalı cam modeller, masanın kenarları boyunca veya tüm yüzeyi boyunca içeriden yerleştirilmiş çok zarif görünüyor. Dekoratif çıkartmalarla dekore edilmiştir. Zarif oymalara sahip ahşaptan yapılmış modeller çok zarif görünüyor. Böyle bir sehpayı vernikle kaplayarak, ona çekicilik katacak ve iç mekanınızı daha şık ve sıradışı hale getireceksiniz..

Aşağıdaki video, tabloları dönüştürmenin çeşitli ilginç mekanizmalarını size tanıtacaktır..