Uyku hayatımızın en önemli dönemlerinden biridir, çünkü şu anda dinleniyoruz, tüm iş günü için enerji depolarız. Ayrıca hayatımızın üçte birini uykuda geçiriyoruz. İyi bir uykunun bileşenlerinden biri de kaliteli bir ortopedik yatak satın almaktır. Yatak pazarında bu tür şilteler sunan şirketlerden biri “Promtex-Orient“.

özellikler

“Promtex-Orient”, üretimi Moskova şehrinde bulunan bir Rus şirketidir. Ana faaliyeti özel yapım elit sınıf ortopedik yatakların üretimidir. “Promtex-Orient” şirketinin ürünleri bir takım avantajlara sahiptir..

Modeller müşteriye özel yapılır. Burada sadece ürünün gerekli boyutları dikkate alınmaz, aynı zamanda üzerinde uyuyacak kişinin boyuna, kilosuna ve yaşına bağlı olarak numunenin doldurulması da seçilir. Ve bu, şirketin rakiplerinden ayıran ana hedefidir..

Fabrika, yüksek kaliteli modern ekipmanlarla donatılmıştır. Bu, siparişleri mümkün olan en kısa sürede yerine getirmemizi sağlar..

Şirket, görevlerini profesyonel ve doğru bir şekilde yerine getiren yüksek nitelikli çalışanlar istihdam etmektedir. Sonuç olarak, en kaliteli ürünleri elde edersiniz.

Yatak imalatında, Rusya Federasyonu’nda kabul edilen tüm standartları karşılayan yalnızca yüksek kaliteli hammaddeler ve malzemeler kullanılmaktadır..

Tüm ortopedik yatak modelleri iki yıla kadar garantilidir. Ve bazı yaysız uyku baza modellerinde garanti beş yıla çıkarılmıştır..

Bu şirketin ürünlerinin maliyeti sizi hoş bir şekilde şaşırtacak çünkü fiyatları çok uygun.

Üretim teknolojisi

Ortopedi alanında uzmanlarla birlikte geliştirilen “Promtex-Orient” yataklarda çeşitli dolgu teknolojileri kullanılmaktadır..

Her şeyden önce, bunlar elbette yay bloğu olan ürünlerdir. Bu teknoloji uzun süredir yatak imalatında kullanılmaktadır. “Promtex-Orient” firması bunu sonuçlandırdı ve gece boyunca rahatlık sağlayacak örnekler yarattı..

Dolgusunda bağımsız yay bloklarının kullanıldığı ürünler de bulunmaktadır. Burada her bir destek elemanı ayrı bir pakete yerleştirilmiştir. Yayların çapı, yüksekliği ve sayısının değiştiği bu dolgu için birkaç farklı seçenek vardır. Bu, her birine ayrı ayrı uyum sağlayan bir temel oluşturmanıza olanak tanır..

Tüm yaylı yatakların yanlarında, elemanların zarar görmesini önleyen ve onları deformasyondan koruyan bir koruma vardır. Ayrıca bu teknoloji, yataktan kalkmayı kolaylaştırır ve üzerine otururken rahatlık verir..

“Promtex-Orient” ürünleri arasında ayrıca strutoplast, hindistan cevizi hindistan cevizi veya lateks katmanlarıyla doldurulmuş yaysız şilteler de bulunmaktadır. Yukarıda listelenen dolgu maddelerinin birkaçını birleştiren modeller var..

Nasıl seçilir?

Ortopedik yatak seçimi birçok faktöre bağlıdır..

Her şeyden önce, bunlar dokunsal duyumlardır. Mümkünse yatakta yatmayı denemeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda, geceleri uyumaya alıştığınız pozisyonu almaya çalışın. Bu, modelin rahatlığını en üst düzeye çıkarmanıza ve size uygun olup olmadığına karar vermenize olanak tanır..

Ortopedik yatak seçerken yatakta yatacak kişinin yaşına da dikkat etmelisiniz:

 • Yani, yeni doğanlar için sert bir dolgu maddesi ile uyumak için bazlar seçmek daha iyidir. Hindistan cevizi tabağına eşit olmayacak. Böyle bir yatak, omurganın doğru oluşumuna katkıda bulunacaktır..

 • Daha büyük çocuklar ayrıca sert bir şilte gereklidir, ancak diğer şeylerin yanı sıra, çocuğunuz kesinlikle üzerine atlayacağı için artan yüklere dayanmalıdır. Bu durumda, dolgu maddesi olarak lateksi seçmek daha iyidir..
 • Orta yaşlı insanlar orta sertlikte, bağımsız yay bloğu şeklinde bir dolgu ve üstte bir konfor bölgesi olan modeller tercih edilmelidir. Böyle bir şilte, anatomik ve ortopedik özellikleri mükemmel bir şekilde yerine getirerek omurganızı doğru pozisyonda ideal olarak destekleyecektir. Aynı zamanda üzerindeki stresi alıp rahat bir uyku uyumasını sağlayacaktır..
 • yaşlı insanlara özellikle sırt ağrısı zaten varsa, daha yumuşak modellere dikkat etmeye değer. Böyle bir yatak, omurgaya baskı yapmaz, ancak sırtın bir kişi için en rahat pozisyonu almasına yardımcı olur..

Uyumak için tabanın sertliğinin seçimi de kişinin ağırlığına bağlıdır. Böylece, ince bir fiziğe sahip herhangi bir dolguyu tercih edebilirsiniz. Obez insanlar ise daha sert modelleri tercih etmelidir. Artan stresle daha doğru başa çıkacaklar ve omurganın tüm kısımlarını istenilen pozisyonda destekleyebileceklerdir. Yumuşak dolgu, ağır ağırlık altında bükülecek ve ortopedik özelliklerini kaybedecektir..

Modeller

“Promtex-Orient” şilte yelpazesi geniştir. İçeriğe göre birkaç satıra ayrılırlar:

 • Bağımsız yay bloğu TFK ile. Bu modellerin doldurulması, 1 metrekare başına 256 yay bloğu içerir. m.Yüksekliği 14 cm’dir.Yüksek kaliteli jarseden yapılan kılıf, çarşafın kaymasına izin vermez ve ayrıca çeşitli kirlere karşı dayanıklıdır..
 • Burada en çok talep edilen modeller “Yumuşak Kombi Ekonomisi“. Yatağın alt kısmındaki lateks plaka ve üst kısmındaki strutoplastik tabaka sayesinde modelin her iki tarafında farklı rijitliğe sahiptir. Bu, çalışma süresi boyunca uyumanızın daha keyifli olacağı tabanı seçmenize yardımcı olur. 160×200 cm ölçülerinde bir numunenin maliyeti yaklaşık 12.000 ruble.
 • Yumuşak Standart Kombi 1»Üst ve alt kısımdaki farklı sertlik nedeniyle 2’si 1 arada yatak olarak da adlandırılabilir. Ancak bir hindistancevizi hindistan cevizi ve yumuşak lateks tabakası kullanır. Bu yatağın hizmet ömrü yaklaşık 8 yıldır. Modelin maliyeti önceki durumdakiyle aynı boyutta – yaklaşık 18.000 ruble.

 • Metrekare başına eleman sayısının 1000 adet olduğu bağımsız yaylı Micropocket bloğu ile.. Bu, maksimum ortopedik ve anatomik etki sağlayan benzersiz bir rahatlık hissi yaratarak omurgayı desteklemenizi sağlar. Kılıf ayrıca hoş bir dokunma hissi veren örme kumaştan yapılmıştır. modeli”Mikropaket Prestij“. Konfor bölgesinde, üzerinde dinlenmenin rahatlığını sağlayan doğal lateks vardır. Alt katmanda, tabanı daha sert yapan hindistancevizi hindistan cevizi ile hizalanır. Modelin yüksekliği 21 cm’dir, bu da evde bir kraliyet yatağı yapmanızı sağlayacaktır. “Micropacket Prestige” yatağının maliyeti 160×200 cm boyutları için yaklaşık 40.000 ruble.

 • Yay bloğu ile. Hemen hemen herkesin kullanabileceği bir ekonomi serisidir, kendisine atanan ortopedik yatakların fonksiyonları ile mükemmel bir iş çıkarır. “Dinlenme Lateks Eko»- bu hattan bir model, otelleri veya tatil evlerini donatmak için mükemmel bir seçim. Yapay lateks üst tabakası rahat bir uyku ve yumuşaklık sağlayacak ve “Bonnel” yay bloğu sırtı doğru pozisyonda destekleyecektir..

 • haddelenmiş şilteler. Bu hat son zamanlarda çok popüler oldu. Bu modeller, koltukta bile uyumak için ortopedik bir taban oluşturmanıza izin verir. Buradaki en popüler modeller “Rulo Standart 18“,”Rulo Standart 10“,”Rulo Standart 21“. Bu şiltelerin doldurulmasında bir eko-köpük tabakası kullanılır ve şekil şiltenin yüksekliğini gösterir. Ayrıca burada model “ErgoRoll“, Tabanında bir yapay lateks tabakası bulunan.

 • Bebek. Büyüyen organizmanın ihtiyaçlarına göre tasarlanırlar. Daha büyük çocuklar için bağımsız yay blokları da dahil olmak üzere çeşitli dolgu maddeleri kullanılır. Bu modellerin kapağı, çocuk süslemeli renkli polikotondan yapılmıştır..

Bu hattın en ucuz modeli “Biba Standart Brüt“. Şilte dolgusunda strutoplast plaka kullanılır. Bu malzeme hindistancevizi hindistan cevizinden biraz daha yumuşaktır, ancak özellikle tamamen hipoalerjenik olduğu için bebeğin uyku yerini donatmak için de uygundur. Bir beşik için bir modelin maliyeti yaklaşık 3000 ruble.

İncelemeler

Alıcılar Promtex-Orient yatakları hakkında farklı konuşuyor. Bazıları, ürünlerin oldukça yüksek kalitesi, eşsiz ortopedik özellikleri hakkında konuşuyor. Bu tür şiltelerde uyumak rahat, gece boyunca sırt tamamen dinleniyor..

Ancak bazı müşteri yorumları olumsuz. Tutkal kokusundan, üretim hatalarından ve kasada oluşan ponponlardan bahsederler..

Buna rağmen, herkes bu şirketin ürünler için fiyatının çok makul olduğu konusunda hemfikirdir ve neredeyse herkes “Promtex-Orient” ortopedik yatağı karşılayabilir..

Yaysız şilte “Promtex-Orient” Roll Standart 14 Cocos incelemesi aşağıya bakın.