Mutfak alanı küçük olduğunda, ev aletleri de dahil olmak üzere en uygun ve kompakt mobilyalar seçilir. Kompakt bir mutfak iç mekanının önemli bir öğesi, 40 cm genişliğe kadar dar bir buzdolabıdır.Tüm işlevselliğini korurken küçük bir alana rahatça sığar. Ne tür bir “ince” soğutma ünitesinin ayrı olarak satın alınabileceği hakkında konuşmaya değer..

özel bir seçim

Hemen rezervasyon yaptırmaya değer: ev aletleri mağazalarında dar buzdolaplarının seçimi çok büyük değil. Çoğunlukla, ev aletleri üreticileri standart modeller tarafından yönlendirilir. Ancak 40 cm genişliğe ve belirli bir derinliğe sahip kompakt ekipman çok daha az sıklıkla ve daha küçük miktarlarda üretilir. Özel fiyat noktalarına sahip oldukları söylenemez. Dar bir soğutma ünitesi, geleneksel, standart boyutlu bir üniteden daha ucuzsa, hiç de fazla değildir..

Aynı zamanda soğutma ekipmanlarının uyumu diğer boyutsal göstergeler ile dengelenir. Normalden daha yüksek veya daha derin olabilir. Her durumda, alıcı, daha dar bir modelin yiyecekleri kötü bir şekilde depolayacağından veya kaplar, kaplar ve yiyecek içeren diğer mutfak eşyaları için yeterli alan olmayacağından endişelenmemelidir. İçindeki raflar zaten standart on ve bazen on beş santimetredir. Ama bu alan her şeyin sığması için yeterli.

Çoğu dar buzdolabı modelinde bir oda ve bir kapı bulunur. Dışa doğru, aralarındaki mesafe kendi takdirinize göre ayarlanabilen dar raflı bir tür rafa benziyor.. Bu tür ev aletleri, Rusya’da ve yurtdışında, örneğin Ardo, Samsung, Atlant, Veko, Bosh ve diğerleri gibi birçok tanınmış şirket tarafından üretilmektedir.. Herhangi bir beyaz eşya mağazasında danışmanlar, ünitenin çalışmasının özelliklerini, cihazı, buz çözme ve kendi kendini temizleme prosedürünü, kalite güvence koşullarını kolayca açıklayabilir..

Bu tür modellerde dondurucu olmaması, ayrı olarak bir dondurucu satın alınarak telafi edilebilir..

Ayrıca perakende satış noktalarında ücretsiz olarak temin edilebilirler. Dondurucu, kurulacağı alanın boyutuna göre seçilir. Bazı potansiyel alıcılar, dondurucunun bir kiler veya mutfak nişine kurulacağını belirtiyor. Bunun bile avantajları vardır – aslında, bir konutta aynı anda ve soğutma ve dondurma özelliklerine sahip farklı kapasitelerde iki soğutma ekipmanı olabilir..

Kolaylık

Sabit olandan temel farkı, böyle bir birimin fazla yer kaplamamasıdır.. Küçük mutfaklar için bu en ideal seçenektir. Dar aletler, duvar ile yemek masası arasındaki açıklığa yerleştirilen pencerenin yanına yerleştirilebilir. Hatta mutfak alanına giden koridorda bile yerini alabilir. Konvansiyonel soğutma ekipmanlarının standart boyutları kesinlikle kurulumda bu tür manipülasyonlara izin veremez..

Dar versiyon modeller çok moderndir, en son teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir..

Mükemmel tüketici özelliklerine sahiptirler. Bölme soğutma sıcaklığını ayarlayabilir, paletler, bölmeler ve kaplar vardır. Yumurtalar, meyveler, sebzeler, konserve yiyecekler gibi çeşitli ürünleri depolayabilirler. Şişeler için bölmeler vardır. Yani bu tür ünitelerin özel boyutları standart ev aletlerinden pek bir fark yaratmaz..

"İnce" iki odacıklı modeller

Satışta olan bazı uzmanlaşmış şirket mağazalarında “ince tip” iki bölmeli soğutma üniteleri de bulabilirsiniz. Ağırlıklı olarak Shivaki ve Samsung markaları altında üretilmektedir. Genişliği kırk santimetreyi geçmeyen modellerde, alt bölme genellikle bir dondurucu tarafından işgal edilir. İnanılmaz derecede kullanışlı ve pratik bir şeyin ayrı bir kapısı, birkaç kullanışlı bölmesi ve çekmecesi vardır. Her birinde belirli ürünleri kendi başınıza saklayabilirsiniz..

Onlar için belirli sıcaklık ve nem koşulları oluşturulur.. Üreticiler de bu özellikleri dikkate alır. Örneğin, soğutulmuş et bir bölmede, sebze ve meyveler diğer bölmede kuru-dondurma modunda saklanır. Soğutma ekipmanı için bu tür seçenekler, maliyet açısından tek odacıklı olanlardan farklıdır ve daha pahalıdır. Ancak alıcıların evdeki mutfak için ek bir dondurucu satın alma maliyetinden kaçınmasına izin verecekler..

Atlant dar buzdolaplarının gözden geçirilmesi videoyu izleyin.