Ankastre Bosch buzdolabı, benzer büyük ev aletleri ürünlerine kıyasla en güvenilir ve kaliteli ürünlerden biri olarak kabul edilir. Tezgahta veya mobilya kasasında saklanması kolay olduğu için herhangi bir mutfağın iç kısmına mükemmel uyum sağlar. Böyle bir asistanın yardımıyla yiyecekleri uzun süre saklamak uygun ve güvenlidir..

Yiyeceklerin yaz ve kış tazeliği

Bu ev aleti, en son teknolojiye dayalı olarak Alman üreticiler tarafından geliştirilmiştir. Örneğin, soğutucu olarak insan sağlığı ve çevre için güvenli olan çevre dostu maddeler kullanılmaktadır.. Eşsiz kuru dondurma sistemi Buz tutmaz gıdaların korunması için çok önemli olan sabit bir sıcaklığı korur.

Onun sayesinde, duvarlarda buz ve don oluşmadığından buzdolabının çözülmesine gerek yoktur..

teknoloji AglON sağlar gümüş iyonları ile yüzey kaplaması sayesinde zararlı bakterilere ve tehlikeli mikroorganizmalara karşı koruma. Kullanışlı iç tasarım, ekonomi ve diğer birçok gelişme, Bosch ekipmanlarını çok sayıda alıcı arasında popüler ve talep görüyor..

Tarihten modern zamanlara

Her ev hanımı, yiyeceklerin depolanmasını güvenilir bir cihaza emanet etmek ister. Bosch’un soğutma ekipmanları, müşterilerin tüm gereksinimlerini ve tercihlerini karşılar. Almanya, Yunanistan, Türkiye, İspanya, Rusya ve Slovenya’daki fabrikalarda montajı yapılmaktadır. Bu eski bir buzdolabı şirketi. On dokuzuncu yüzyılın sonunda kuruldu..

İlk buzdolabını 1933’te yaptı ve Leipzig’deki bir sergide sundu. O zamandan beri, şirket kendinden emin bir şekilde ivme kazanmaya başladı: önde gelen Alman uzmanlar, ev aletlerinin üretimi, fırsatların genişletilmesi ve yeniliklerin tanıtılması üzerinde çalışıyor. 1989 yılında üretim seri hale geldi. Varlığının ilk günlerinden itibaren şirketin ana sloganı şu ilkedir: “En iyinin en iyisini satmak.”.

Bugün dünyanın 160 ülkesinde ofisi bulunan Bosch markası, yüksek teknoloji ürünü, dayanıklı, güvenli ve çok işlevli ürünleriyle liderler arasında yer alıyor.. Bir dizi ayırt edici özelliği vardır:

 • Buzdolabı modelleri kategorilere ayrılmıştır, tüketicilerin zevk ve tercihlerini dikkate alarak: gömülü dondurucular ve buzdolapları, birinci sınıf, hat Yan yana, “altın” seri ve ekipman alt dondurucu ile.

 • Şık gelişmiş tasarım: ankastre cihazların özlü tasarımı, odanın herhangi bir iç kısmında kullanılmasına izin verir.

 • Yükseltilmiş elektronik kontrol sistemi sıcaklığı bir derece hassasiyetle kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bu teknolojik yenilik sayesinde istediğiniz çalışma modunu seçebilir ve enerji tüketimini izleyebilirsiniz..

 • Minimum enerji tüketimi ile yüksek kaliteli çalışma yiyecekleri uzun süre taze tutmanızı sağlar.

 • Kuru dondurma ve havalandırma sistemi NoFrost buz çözmeden yapmanızı sağlar. Buzdolabındaki sabit sıcaklık sonucunda duvarlarda nem yoğuşması oluşmaz. Bu sayede ürünlerin kalitesi bozulmadan kalır..

 • Dondurucu güç göstergeleri yüksekten düşüğe değişir. Yiyecekleri 18°C’de dondurabilir ve 24 saate kadar taze tutabilir. Ayrıca 2 ila + 30C arasında korunan bir sıcaklığa sahip bir sıfır bölge vardır..

 • Mükemmel dondurucu ve buzdolabı kapasitesi. Kutular çevre dostu malzemelerden yapılmıştır. Teleskopik kılavuzlara sahip özel bir çekme sistemi sayesinde, içine maksimum miktarda yiyecek yükleyebilirsiniz. Şematik raflar, bir kişinin ihtiyaçlarını ve isteklerini dikkate alarak buzdolabındaki alanı bölgelere göre doğru bir şekilde dağıtmanızı sağlar. Taze yeşillikler, meyveler ve sebzeler özel kaplarda uzun süre saklanabilir. Özel mikro iklimleri sayesinde özelliklerini kaybetmezler. yumurta tepsisi var.

 • Kapsamlı işlevsellik. modlar var”Süper serin “,” Süper dondurma “ve” Tatil“Sahibinin olmadığı zamanlarda elektrik tüketimini belirli bir süre azaltmak için gerekli.

 • Kapıları birleştirme imkanı mobilya seti kapılı buzdolabı.

 • Kullanışlı elektronik kontrol paneli, hangi harici ekranda görüntülenir. Yardımı ile buzdolabında gerekli sıcaklığı ayarlamak kolaydır..

 • LED ışıklar buzdolabının içinde güzel bir aydınlatma sağlar ve aile bütçesi için önemli olan enerji tasarrufu sağlar.

 • Bazı modellerde, besleme dışarı çıkarılır içme suyu ve bir buz makinesi var.

 • Alman kalitesi, sessiz çalışma ve dayanıklılıkta kendini gösterir. Üretici, üretilen ürünler için birkaç yıl garanti vermektedir..

Nasıl seçilir

Yerleşik bir buzdolabı modelini seçerken, ekipmanın işte hayal kırıklığına uğramaması için teknik özellikleri dikkate almanız gerekir.. Uzmanlar şunları tavsiye ediyor:

 • İlk olarak, cihazın boyutlarını inceleyin, çünkü mutfak setinin içine yerleştirilmesi gerekiyor. Bunu yapmak için, niş alanını yükseklik, genişlik ve derinlik olarak ölçmeniz gerekir. Alman markasının imalat şirketi, örneğin bir masa üstü veya ofis dolapları gibi farklı mobilya türleri için ürünler yaratma konusunda endişeliydi..
 • Daha sonra bir aile için kaç tane buzdolabına ve dondurucuya ihtiyacınız olduğuna karar verin.. Var bir, iki, üç ve dört odacıklı seçenekler. Bosch tek bölmeli ve çift bölmeli buzdolapları büyük talep görüyor.

 • Önemli bir faktör, dondurucunun yerleştirilmesidir.. Ev aletinin üstüne veya altına yerleştirilebilir. Herkes için uygundur. Ekipmanın kurulumu büyük ölçüde kameraların konumuna bağlıdır. Dondurucusu olmayan buzdolapları için ilginç seçenekler var: yerden tasarruf sağlıyorlar ve bir yazlık veya kır evi için uygun olabilirler. Bu seçenek, küçük bir aile veya donmayı tanımayanlar için sağlanmıştır..
 • Gelecekte kullanmak üzere stok yapmayı sevenler için dondurulmuş meyve ve sebzeler şeklinde ise dondurucunun boyutuna dikkat etmeniz gerekiyor. Dondurma ve soğutma odalarının aynı hacimde olduğu buzdolapları vardır..

 • Buzdolabının toplam kapasitesini dikkate almak önemlidir.. Bu parametre doğrudan ailenin bileşimine bağlıdır. Örneğin, bir aile 2 kişiden oluşuyorsa, 180 litrelik bir buzdolabı seçmeleri onlar için daha iyidir. Sevilenlerin sayısı çok daha fazlaysa, 350 litre hacimli ekipman onlar için uygundur..
 • İklim sınıfını dikkate alarak ekipman seçmeniz gerekiyor. Farklı ikamet bölgelerine uyarlanmıştır. Konut binaları için, ılıman bir iklimde, uzun süreli ısı veya soğuk çarpma olmadan çalışabilen evrensel bir cihaz tipine ihtiyaç vardır..
 • Enerji sınıfı büyük önem taşıyor. Ailenin elektrik için yapacağı finansal giderler buna bağlı olacaktır. En ekonomik buzdolabı modelleri A +++ olarak etiketlenmiştir. Fazla ödeme yapmadan, kendinizi A + veya A seçeneğiyle de sınırlayabilirsiniz.++.

Ana fonksiyonların özellikleri

Alman markası Bosch’un ankastre buzdolaplarının soğutma sistemi farklı. Donma olabilir:

 • Termoelektrik, düşük gürültü seviyesi ile karakterizedir. Bu tür ekipmanlarda, elektrik akımı kullanılarak soğutulan özel yarı iletken gofretler vardır. Bu yöntem genellikle kompakt buzdolaplarında kullanılır..
 • absorpsiyon sistem ortalama bir gürültü seviyesine sahiptir. Bu tür buzdolapları termoelektrik olanlardan daha fazla elektrik tüketir. İşlerinde farklı enerji kaynakları kullanırlar..
 • Kompresör kullanma, hangi soğutucuyu dolaştırır. Bu en gürültülü, ancak aynı zamanda ekonomik bir seçenektir..

Buz çözme türlere ayrılır:

 • Manuel, buzdolabını güç kaynağından ayırmanız ve kameranın erimesini beklemeniz gereken.
 • damla, nem buzdolabının arkasından özel bir kaba aktığında.
 • Gelişmiş otomatik buz çözme teknolojisi – Buz tutmaz.

Nasıl kurulur

Bir Alman üreticinin her ankastre buzdolabı, özel bir kurulum talimatı ile birlikte gelir. Onunla tanışınca, mobilya takımının ayakları üzerinde durması gerekip gerekmediği ortaya çıkıyor. Buzdolabı bir niş içinde gizlenebilir, Ve onun ön kısmı dekoratif panellerle kaplayın veya açık bırakın. İkinci seçenek çok daha kolay.

Ekipmanın montajı ile ilgili çalışmalar aşamalar halinde gerçekleştirilir ve bunu uzmanlara emanet etmek daha iyidir.. Kurulum sırasında bazı nüansları hatırlamak önemlidir:

 • Kabindeki hava serbestçe dolaşmalıdır., bu nedenle, niş birkaç santimetre daha geniş yapılır.
 • Ankastre buzdolabının bulunacağı dolapta, arka duvarı kurmamak daha iyidir.
 • Kapı, gerekli olduğu tarafa asılır. Bunun için özel aletler kullanılır ve bağlantı elemanları olarak cepheler kullanılır. Bu durumda vidalar sonuna kadar sıkılır..
 • Tente ve farklı aksesuar seçimi, yapıldıkları malzemelerin kalitesini dikkate almak gerekir. Metal bileşenler güvenilir olacak.
 • Kapı kanopisinin kenarını değiştirmeniz gerekiyorsa, menteşeler çapraz olarak monte edilmiştir.

Çok sayıda inceleme, bir buzdolabı seçimini anlamaya yardımcı olur. Kullanıcıların isteklerini göz önünde bulundurarak, bir Alman üreticiden bir dizi yüksek kaliteli ürün oluşturmak kolaydır..

Buzdolabı KIS 87AF30 R dip dondurucu ile donatılmıştır ve yüksek enerji verimliliği sınıfı A’ya sahiptir++. Bu, yetenekleriyle herhangi bir ev hanımını şaşırtacak benzersiz bir damla soğutmalı modeldir:

 • Buz çözme için Frost teknolojisi kullanılmaz. Bu sayede dondurucu bölmesinde buz oluşmaz ve optimum nem seviyesi korunur..
 • Kontrol elektronik bir cihaz kullanılarak gerçekleştirilir: sıcaklığı ayarlamanıza, modları ayarlamanıza ve cihazın çalışmasını bir bütün olarak kontrol etmenize olanak tanır.

 • Soğutma tesisi ürünleri için tazelik bölgesi sağlanır “HydroFresh Kutusu”. Konteyner özel bir conta ile yapıldığından ve nem düzenleyiciye sahip olduğundan, içinde uygun bir ortam hüküm sürer..
 • Uzun bir iş gezisi planlıyorsanız, modunu kullanabilirsiniz”Tatil“. Elektrikten iyi tasarruf etmenize yardımcı olacaktır..

Alt donduruculu buzdolabı KIV 38X20RU GA-M419SRL benzersiz bir modeldir:

 • Geniş ve rahattır, beş cam raflı. Yumurtalar, soslar ve içecekler için ek nişler vardır. Meyveler, sebzeler ve otlar, yoğunlaşmayı önlemek için oluklu yüzeyli özel bir kutuda saklanır..
 • Güzel LED aydınlatma enerji tasarrufu yapmanızı ve iç mekanı etkili bir şekilde aydınlatmanızı sağlar.
 • Farklı işlevlerle donatılmış. Otomatik dondurma ve buz çözme sistemi ve kapıyı kapatmayı unuttuysanız sesli alarmı vardır..
 • Geniş kapasite: iki haftalık yiyecek tedariki için yeterli hacim.
 • sessiz çalışma ve uzun çalışma.

Gömülü model KIN 86AF30R alt dondurucu ile.

Manuel buz çözme gerektirmez ve birçok olumlu özelliği vardır:

 • Cihaz kompakt ve şık, mutfakta güzel görünüyor.
 • teknoloji “FreshSense” sıcaklığı kontrol etmenizi ve sabit bir seviyede tutmanızı sağlar.
 • Geniş, ferah kameralar taze meyve ve sebzeleri saklamak için.
 • Ek kullanılabilirliği modlar “Süper Soğutma “ve” Süper Dondurma“.
 • Kolay ve rahat kontrol dijital ekranlı elektronik panel kullanma.

Buz yapıcılı KIV 87VS20R soğutma ünitesi, kalitesi ve çok yönlülüğü ile ayırt edilir:

 • Yiyecek depolayabilir elektrik kesintisi sırasında 13 saat.
 • Sebzeler için büyük bir kap var, Büyük gıdaları saklamak için dondurucuda yoğuşmasız BigBox bölmesi.

 • Bir uyarı sinyalinin varlığı açık bir kapı hakkında.
 • Uğurlu sınıfa karşılık gelir verimlilik A++.

Bosch GUD 15A50RU, yüksek kaliteli ve ekonomik çalışma ile karakterize edilen kompakt bir evrensel cihazdır:

 • modu “Süper dondurma »Süper Dondurma uzun süre sabit bir sıcaklığı korumanıza izin verir.
 • Otomatik sıcaklık kontrolü ve unutulmuş açık kapı.

 • Üç çekmeceli raf dayanıklı plastikten yapılmış, buzdolabında hangi yiyeceklerin saklandığını görmenizi sağlar.
 • İyi personel: 2 adet soğuk akü ve bir adet buz kabı bulunmaktadır..
 • Ses dondurucular – 98 l.

En iyiler sıralamasında

Bosch ankastre buzdolapları, görünüm ve teknik özellikler bakımından birbirinden farklıdır. Ev aletleri bir yıldan fazla bir süredir satın alındığından, satın almak için acele etmemek, kaliteyi onaylayan kişilerin görüşlerini dinlemek daha iyidir..