Çok çeşitli modern ergonomik ev aletlerinde, çevre dostu, yüksek performanslı ve ilginç tasarımlı yerleşik Gorenje buzdolapları tarafından özel bir yer işgal edilmiştir..

Marka hakkında

Gorenje şirketi, yarım yüzyıldan biraz daha uzun bir süre önce Slovenya köylerinden birinde varlığına başladı. Başlangıçta tarım makinelerinde uzmanlaştı ve eyaletinde sadece 11 işçi vardı..

8 yıl sonra katı yakıtlı soba üretimi başlatıldı ve geçen yüzyılın 60’lı yıllarının başında ürün yelpazesi çamaşır makineleri ve buzdolapları ile yenilendi..

Yavaş yavaş iç pazarı fetheden şirket, uluslararası seviyeye girdi.. Sloven şirketinin başarısının ana bileşenleri şunlardır:

 • en son teknolojilerin kullanımı;
 • alıcıların ihtiyaçlarını dikkate alarak;
 • özgün tasarım çözümleri.

Şu anda, Gorenje markası altındaki ürünler sadece Avrupa ülkelerinde değil, aynı zamanda Amerika kıtasında denizaşırı ülkelerde de bilinmektedir..

özellikleri

Bugün piyasada sunulan bir Sloven şirketinin ürünlerinin depolanması ve dondurulması için yerleşik ünite modelleri, birçok “meslektaşına” göre bir takım avantajlara sahiptir.. Başlıca avantajları şunlardır:

 • kullanım çevre dostu maddeler için bir soğutucu olarak – izobütan;
 • Düşük güç tüketimi – “A” sınıfı seviyesinde enerji tasarrufu;
 • çok seviyeli elektronik sıcaklık kontrol sistemine sahip ekipman sonuçların ekranda görüntülenmesi ve sorunların nedenlerinin sesli bildirimi ile;
 • başvuru içten kaliteli malzemeler ve bakterisidal bir tabaka – ürünleri korumak için;
 • görsel çekicilik ve çeşitlilik, herhangi bir iç mekan için ekipman seçmeyi mümkün kılmak.

Aynı zamanda, yerleşik modeller mutfak alanından önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir..

Modern teknolojiler

Çağa ayak uyduran Gorenje’nin mühendisleri ve yaratıcıları, çalışmalarında bir dizi yenilikçi teknoloji kullanıyor.. Çoğu Gorenje yerleşik modeli şunları kullanır:

 • "Etkin Dönüştür" – dondurucu bölmesini normal buzdolabı moduna veya sıfır bölgesine (ZeroZone) geçirmenizi sağlar. Bu teknoloji sayesinde, gerekirse, bir parti veya kutlama için içecekler ve her türlü atıştırmalık için depolama alanını önemli ölçüde artırabilirsiniz..
 • "iyon havası" – iç havayı, yiyecekleri daha uzun süre taze tutmaya yardımcı olan negatif yüklü iyonlarla doyurur. Ayrıca bu teknoloji sayesinde buzdolabında bakteriler öldürülür, gerekli sıcaklık ve nem korunur..
 • "Çoklu akış" 360 ° – Ünite içerisinde kesintisiz hava sirkülasyonu sağlayan sistem.
 • "Teknolojiyi uyarlayın" – “akıllı” teknoloji, kullanıcının alışkanlıklarını “hatırlama” ve ardından buzdolabının sık açılması beklenmeden kısa bir süre önce içerideki sıcaklığı düşürme.
 • "Don artı yok" – soğuk hava sirkülasyonunu destekler, yiyeceklerin kurumasını önler, aynı zamanda buz ve don oluşumunu önler.
 • sıfır bölge – sıcaklığın sıfır işaretine istikrarlı bir şekilde yapıştığı özel bir bölme. Et ve balık saklamak için ideal.
 • Taze Bölge – hava neminin sürekli izlendiği bir kap. Yeşiller ve meyveler ve sebzeler burada depolanır.
 • "Aşırı Dondurma" – anında dondurma sağlar, böylece dondurulmuş gıdalarda maksimum besin maddesini korur.
 • Inverter kompresör ve LED lambalar, enerji kaynaklarından önemli ölçüde tasarruf..

Ayrıca, kullanıcıların rahatlığı için, yerleşik ekipmanın geliştiricileri ve yaratıcıları, içinde şişeleri saklamak için özel rafların ve boyutu ayarlanabilen Basit Sürgülü rafların bulunmasını sağlamıştır – planlanan şeye bağlı olarak üzerlerine ve aralarına yerleştirilmiş.

Buna ek olarak, bir Sloven firmasının ankastre cihazlarının kapıları dik açılarda açılabilir, bu da mutfak setinin içine duvara yakın bir cihaz kurmanıza izin verir..

Menzil

Gorenje ankastre ünitelerinin model yelpazesinde, hem çok küçük tek odacıklı numuneleri hem de iki odacıklı örnekleri bulabilirsiniz..

Ek olarak, modeller gömme türüne göre ayrılır:

 • Tamamen inşa edilmiş – bir niş içinde tamamen gizli ve neredeyse görünmez. Görünen tek kısım, yalnızca buzdolabının kalitesini izlemenize değil, aynı zamanda düzenlemenize, kapıyı açmadan ayarları değiştirmenize izin veren elektronik kontrol paneli olabilir..
 • Kısmen girintili – ek bir dış kapıya veya nişin yan duvarlarından birine sahip değil.

Kapı sayısına göre:

 • Tek kapı (yalnız). Dondurucu bölmeli veya onsuz olabilirler. Tezgah altına yerleştirmek için ideal.
 • İki veya çok kapılı (kombi). Cihazın tüm kapılarının ve çekmecelerinin nasıl çalışacağını doğru bir şekilde düşünürseniz, orijinal iç mekanlara mükemmel uyum sağlar..

Aynı zamanda, hacim ve parametreler açısından, tanınmış bir şirketin gömülü modelleri oldukça geniş bir aralıkta değişebilir:

 • 40-220 cm yüksekliğinde;
 • 30-160 cm genişliğinde;
 • derinlik 40-70 cm.

Dondurucunun kapasite aralığı (hacmi) 12 ila 515 litredir. Soğutucu bölmesi ise 78 ila 550 litre hacme sahip olabilir..

Popüler modeller

Gorenje’nin zengin irili ufaklı bitki çeşitleri arasında tüketiciler arasında en popüler olanları:

RBIU 6091 AW – dondurucu bölmeli tek odacıklı ünite. Yüksekliği 82, derinlik – 54 buçuk ve genişlik – 59.6 cm Hacim – 105’i buzdolabına ayrılmış 126 litre. Masa tablasının altına rahatlıkla sığar. Tek kompresörle çalışır ve elektrik kesintisi durumunda sıcaklığı yarım güne kadar tutabilir. Ana parça bir damla buz çözme sistemi ile donatılmıştır, ancak dondurucu manuel bakım gerektirir.

Küçük boyutuna rağmen, dahili cihaz, ihtiyacınız olan her şeyin oraya kolayca ve kompakt bir şekilde yerleştirilebileceği şekilde donatılmıştır..

RIU 6091 AW – başka bir küçük tek odacıklı model, bu sefer dondurucusuz. Dondurucu bölmesi yerine cam raf takılmıştır. Diğer tüm açılardan, hem parametreler hem de ekipman açısından RBIU 6091 AW’ye benzer..

RBI 5121 CW – dondurucu için bölmeli tek oda. Boyutlar 54×112.5×54,4. Masanın altına gizleyemezsiniz, ancak fazla yer kaplamaz. Ünitenin hacmi 200 litre olup, 183’ü soğutma bölümündedir. İç donanımları standart ve çok rahat. Set, bir yumurta rafı ve bir buz küpü tepsisi içerir. Özelliklerle donatılmış "Süper havalı" (yoğun soğutma) "Eko Modu" (sahiplerin yokluğunda ekonomi modu). Kapı sıkıca kapanmadığında ve sıcaklık yükseldiğinde sesli ve ışıklı sinyal verir..

RKI 4181 AW – iki ayrı bölmede iki ters çevrilebilir kapıya sahip standart yükseklikte (177,5 cm) buzdolabı. Hacim 284 litre, 61’i dondurucu. En büyük avantajı bütçesidir.. Ama aynı zamanda dondurucu bölmesinin buzunun çözülmesi manuel olarak gerçekleştirilir ve soğutma bölmesinde bir damlama sistemi bulunur.

RKI 5181 KW zaten bir dizi modaya uygun iyileştirmeye sahip ("Atıştırmalık Kutusu", Taze Bölge, "Süper havalı" ve diğerleri), harici ve dahili olmasına rağmen, kameralar önceki örneklere benzer. Ancak içindeki dondurucunun buzunu çözme sistemi hala manuel.

GDC 67178 FN, en donanımlı, ancak aynı zamanda listelenenlerin en pahalısı. Dondurucu bölmesi bir sistemle donatılmıştır. "Donma çift avans yok". Ve soğutmada, damlama teknolojisi hala kullanılmaktadır. Boyutlar standarttır. Bir kompresör. Ancak aynı zamanda dijital bir ekranı vardır ve kapı kapalı olmadığında veya arıza durumunda “sinyal vermeyi bilir”..

İncelemeler

Gorenje ankastre buzdolapları hakkında birçok inceleme bulabilirsiniz, çünkü bu şirketin birimlerinin kullanım coğrafyası çok geniştir. Tüm bu incelemelerin olumlu olması şaşırtıcı değil, çünkü üretici tam olarak kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına odaklanıyor..

Aynı zamanda, Gorenje ekipmanının çoğu sahibi, her şeyden önce, uzun hizmet ömrüne dikkat çekiyor. Slovenya’dan birimlerin dış tasarımı ve iç donanımı tarafında başkalarının sempatisi.

Ancak hepsi bir konuda hemfikirdir – yüksek teknoloji kalitesi ve kullanışlı işlevleri, hayatı çok daha konforlu hale getirmeye yardımcı olur ve yiyeceklerin depolanması daha kolaydır..