Braun blender ekleri

Modern mutfak, hostesin ömrünü basitleştiren çok sayıda ev aleti olmadan düşünülemez ve çeşitli yemeklerin hazırlanması hızlıdır ve fazla zaman almaz. Bir blender, çeşitli mutfak eşyaları arasında özel bir yere sahiptir. Çok sayıda farklı işlevi ve kompakt boyutuyla bu ev aleti, örneğin kıyma makinesi, karıştırıcı veya biçerdöver gibi önemli cihazların yerini alabilir..

Bu cihaz, sebzeleri salata, krem ​​şanti veya smoothie olarak kolayca kesebilir, eti kıyma haline getirebilir, hamur yoğurabilir, buz kırabilir, patates püresini kırbaçlayabilir ve diğer birçok faydalı eylemde bulunabilir. Bu tür harika makinelerin üreticileri piyasada bol miktarda bulunur. Bunlar arasında, modeller Alman üretici Braun’dan avantajlı bir şekilde farklıdır..

Braun blender aparatları mutfakta harikalar yaratır ve hostesin ünlü restoran şeflerinin yemekleriyle aynı kalitede mutfak şaheserleri yaratmasına yardımcı olur..

Çeşitler

Bileşenler, cihazın türüne bağlı olarak seçilir. Braun blender ataşmanları hem el tipi hem de sabit cihazlarla eşleştirilebilir. Bu tür modellerin bazı farklılıkları vardır:

 • Sabit şekil olarak bir kaseye benziyorlar, keskin bir bıçağı olan özel bir bıçak, dibinde dönüyor. Bu model kokteyl, smoothie yapmak ve çeşitli ürünleri karıştırmak için kullanılır..

 • Manuel veya, aynı zamanda, dalgıç olarak da adlandırılırlar, örneğin sebze ve meyveleri kesmek, patates püresi ve sosları çırpmak, kıyma için et kesmek gibi daha karmaşık işlemler için kullanılır. İster tencere, ister kepçe veya sürahi olsun, çeşitli kaplarda yemek pişirebilirler. Ana şey, kabın oldukça derin ve ferah olmasıdır, böylece içerik pişirme sırasında masaya sıçramaz veya dağılmaz..

Böyle bir cihazın performansı da farklılık gösterebilir, hem 300 watt gücünde mütevazı modeller hem de 1000 watt’a ulaşabileceği profesyonel modeller vardır..

Braun blender ataşmanlarının birkaç türü vardır:

 • korolla;
 • maket bıçağı;
 • kıyıcı;
 • küp kesici;
 • buz toplama için;
 • püre nozulu.

Ek elemanların nasıl doğru kullanılacağını ve hangi amaçlarla kullanıldığını anlamak için her cihaz üzerinde ayrı ayrı duracağız..

korol

Çırpıcı, bir karıştırıcı işlevi görecek şekilde tasarlanmıştır ve protein kremleri yapmak ve kokteylleri karıştırmak için kullanılır. Ek olarak, böyle bir memenin özel bir ölçüm kabı vardır, içinde çeşitli sıvıları çırpmak uygundur. Bu cihaz, krep hamurunu kolayca yoğurmanıza veya en hassas omlet ile evi memnun etmenize yardımcı olacaktır. Paslanmaz çelik çubuklar, yumuşak meyve veya sebzeleri doğramanıza ve püre olarak kullanmanıza yardımcı olur..

Maket bıçağı

Bu nozul, altına iki bıçaklı bir bıçak takılmış uzun bir çubuktur (modele bağlı olarak 20 santimetreye kadar). "kanatlar". Maket bıçağının boyutu küçüktür ve çırpılmış veya doğranmış yiyeceklerin sıçramasına karşı koruma sağlayan metal bir kapağın altına yerleştirilmiştir. Böyle bir bileşen, örneğin kremalı çorba, yumuşak malzemeleri öğütme, sebze veya meyve püresi hazırlama gibi çeşitli yemekler hazırlamanıza olanak tanır. Duygusal yiyecekler yaratma ve oluşturma sorunu, özellikle küçük bir çocuğu olan bir aile için akuttur. Braun blender aparatı, homojenleştirilmiş bir kırıntı tabağı için yiyecekleri karıştırarak ve çırparak bu zorluğun üstesinden kolaylıkla gelebilir..

kıyıcı

Bu aparat, et parçalarını kolayca kıyma haline getirmenize ve lezzetli pirzola veya köfte pişirmenize olanak tanır. Soğan veya sarımsak, fındık veya otları öğütmek için de kullanılabilir. Patates, havuç veya pancar rendelemek için kullanılabilir. Böyle bir elemanla, blender ellerinizi yaralanmadan kurtaracağından ve ayrıca sebzeleri parçalarken zamandan ve emekten tasarruf edeceğinden, sonsuza kadar rendelere veda edeceksiniz..

Küp kesici

Bu element sebze ve meyveleri doğramak için kullanılır. Malzemeleri dikey olarak kesen ızgara şeklinde bir bıçaktan oluşur. Yatay alanda bu işlev dönen bir bıçak tarafından gerçekleştirilir. Küpler eşit ve aynı boyuttadır. Herhangi bir salatası süsleyebilir ve şenlikli bir masa için orijinal bir yemek oluşturabilirler..

Buz toplama için

Çeşitli kokteyller oluşturmak için çok gerekli olan buzu kesmenize izin veren özel bir cihaz. Yüksek mukavemetli çelikten yapılmış özel bir bıçak, bu görevin kolayca üstesinden gelir..

Püre eki

Patates püresinin preslendiği bir ağ taban ve özel bıçaklardan oluşur. Patates püresi havadar, hafif, homojen ve topaksız olacak şekilde patatesleri çırpmanızı sağlayan plastikten yapılmıştır..

Malzemeler (düzenle)

Braun markası, aksesuarlarının üretimi için yüksek kaliteli malzemeler kullanır, örneğin:

 • bıçaklar, uzun hizmet ömrüne ve ayrıca artan aşınma direncine sahip çelikten yapılmıştır;
 • patates püresi yapma elemanı plastikten yapılmıştır, bu malzeme yemyeşil ve havadar bir yemek oluşturmanıza olanak sağlar;
 • ürünleri doğramak veya çırpmak için kaseler hem plastik malzemeden hem de camdan yapılabilir. Oldukça büyük bir kapasiteye sahipler ve orada çeşitli ürünleri birleştirmeyi kolaylaştırıyorlar..

İsteğe bağlı Aksesuarlar

Braun markası ayrıca blenderin kullanımını kolaylaştıran ek parçalar da üretir:

 1. Ölçü kabı kapağı, kabı kapatıp buzdolabına göndermek, örneğin içindekileri bir tarifin gerektirdiği belirli bir sıcaklığa soğutmak veya yiyeceklerin uzun süreli saklanması için kullanılır..
 2. Kuplör, nozul için bağlantı parçası olarak kullanılır.
 3. Uçlar için disk tutucu – çeşitli bıçakları saklamak için kullanılır.
 4. Ürünleri itmek için doğrayıcıyı kullanırken kullanılan itici.

Opsiyonel donanım, Braun karıştırıcılarla çalışırken konforu ve rahatlığı artırır.

Kullanım Şartları

Braun blender ataşmanları yüksek kaliteli ve uzun ömürlüdür. Diğer bileşenler gibi, uygun kullanım ve bakım gerektirirler, bu durumda ekler bir yıldan fazla sürecek ve mutfaktaki hostes için sadık yardımcılar olacaktır. Karıştırıcıya dahil olmayan ek parçalar ayrıca satın alınabilir. Satın almadan önce, belirli bir modele uyduklarından emin olmak önemlidir, bunun için cihazın gücünü gösteren açıklamaya kendinizi alıştırmaya değer. Dikkate alınmalıdır: ev cihazının gücü yeterli değilse, nozulu kullanma fırsatı olmayacaktır..

Ek öğelerin kullanımıyla ilgili önemli noktalar:

 • Satın alınan bileşenler kaynatılmalı (metalden yapılmışlarsa) veya sıcak suyla durulanmalıdır (plastik elemanlar, etkisi altında deforme olabilecekleri yüksek sıcaklıklara tolerans göstermez).
 • Aksesuarı blendera takmak için tutucuya takmanız gerekir. Bu genellikle parçayı konektöre güvenli bir şekilde sabitlemek için yapılan basit bir harekettir..
 • Önce sıvı kıvamdaki ürünler dökülür, ardından kuru malzemeler eklenir. Bu, tabaktaki tüm malzemeleri iyice karıştıracaktır. Bu kural özellikle hamur yoğururken önemlidir..
 • Cihazın çalışması sırasında yiyeceklerin içine sıkışmaması için periyodik olarak çalkalanmalıdır..

 • Blender bittiğinde ataşmanları yıkadığınızdan emin olun. Aksesuarlar ana üniteden ayrılmalı ve akan su altında veya bulaşık makinesinde yıkanmalıdır. Az yağlı ürünler kullandıysanız, deterjan kullanmadan yapabilirsiniz. Yanlışlıkla yaralanmamak için bıçakları azami özen ve doğrulukla yıkamaya değer..
 • Cihazın açıklaması, parçalar hızla kullanılamaz hale gelebileceğinden, çok sıcak yiyecekleri çırpmak için kullanmamanız gerektiğini belirtir. İzin verilen maksimum sıcaklık 70 derecedir.
 • Homojen bir kütle elde etmek için, yiyecekleri kaba koymadan önce önceden öğütülmeleri gerekir..
 • Oldukça sert yiyecekleri kesmeniz veya buz kesmeniz gerekiyorsa, bu amaçlar için yalnızca özel eklentiler kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde yalnızca blenderin elemanlarına değil, cihazın kendisine de zarar verme riski vardır..

Performansı açısından, bir Braun blender, bir mutfak robotundan daha aşağı değildir ve Çeşitli ataşmanlar bu cihaza bir dizi avantaj sağlar:

 • operasyonda artan rahatlık ve konfor;
 • hareketlilik, kompaktlık ve düşük ağırlık;
 • küçük boyutu nedeniyle çok daha az yer kaplar;
 • bir biçerdöverin sahip olduğu hemen hemen tüm niteliklere sahip olmakla birlikte, daha düşük bir fiyatta farklılık gösterir..

Braun blender aparatları, lezzetli ve sağlıklı yiyecekleri hızlı bir şekilde hazırlamanıza ve ayrıca ailenizi ve arkadaşlarınızı mutfak başyapıtlarıyla memnun etmenize yardımcı olur..