Modern mutfak aletleri, en sevdiğiniz yemekleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde hazırlamanıza olanak tanırken, lezzetleri de aynı derecede etkileyicidir. Bu tür ekipmanlar arasında, neredeyse her türlü mutfak göreviyle kolayca başa çıkabilen Braun buharlı pişirici bulunur..

özellikler ve faydalar

Alman mutfak ve ev aletleri üreticisi Braun, ev hanımlarının mutfaktaki iş yükünü azaltmanıza ve yemek yapmayı bir zevk haline getirmenize olanak tanıyan güvenilir ve yüksek kaliteli “akıllı” teknolojisi ile tanınır. Tüm Braun vapurları, dayanıklı yapışmaz kaplama, kulplu mekanik kontrol ve otomatik çalışma ile her dakika mutfağa bakmanıza gerek olmayan farklı kapasitelerde iki kase ile donatılmıştır..

Ek olarak, bu cihazlar aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • şık görünüm;
  • pirinç pişirmek için kaplar;
  • renklendirme ürünleri için kaseler;
  • otomatik zamanlayıcı;
  • Güç kablosu için uygun saklama ve kapasite.

Bu vapurların çıkarılabilir hazneleri bulaşık makinesine kolayca yerleştirilebilir, ancak bu olmadan bile, yıkanabilir özel kaplama sayesinde elde yıkamak kolaydır. Her kase ayrı bir damlama tepsisi ile donatılmıştır. Bu tekniğin tüm Braun modelleri, aynı anda 2 yemek pişirmenize izin verir. Bu cihazları kullanmak basit ve eğlencelidir..

Modele genel bakış

İkili ısıtıcı Braun FS20 iki varyasyonda sunulur: Çok Gurme ve Çoklu Hızlı. Temel bir farkları yoktur, özellikler ve kontrol yöntemi aynıdır, sadece görünüm ve ambalaj biraz farklıdır. Yemek pişirmek için ısıya dayanıklı plastikten yapılmış 3,1 litre kapasiteli 2 opak kap bulunmaktadır. Ek olarak, 2 litre hacimli bir pirinç sepeti ve renklendirme ürünleri için bir kap bulunmaktadır. Ayrıca, birinci kap sadece pirinç pişirmek için değil, diğer tahıllar veya çorbalar için de uygundur..

Tüm Braun buharlı makinelerinin en güzel yanı, her bir kasenin altında ayrı bir yoğuşma tepsisine sahip olmalarıdır. Bu önemlidir, çünkü diğer markalarda üst kaptan gelen damlalar önce alt sepete ve ancak o zaman toplama tepsisine düşer ve hazırlanan yemeğin tadını bozabilir..

Sepetler aynı şekilde sunulur, bu nedenle değiştirilebilirler. Bu, yemeğin alt kısmı zaten piştiğinde faydalı olabilir – sadece değiştirin. Sepetler siyah beyaz plastikle aerodinamiktir. Hem elde hem de bulaşık makinesinde kolay temizlenebilir.

Buharlı pişiriciyi çalıştırın Braun FS20 çok kolay – yuvarlak bir mekanik tutamak yardımıyla bir zamanlayıcı ayarlanır, maksimum çalışma süresi 60 dakikadır. Makine açıldığında ön paneldeki gösterge yanar. Ayarlanan süre geçtikten sonra buharlı pişirici kapanır, gösterge söner ve yüksek sesli bir sinyal duyulur..

Cihazın çalışma gücü 850 W olup herhangi bir ürünü bir saat boyunca işlemek için yeterlidir. Açıldıktan sonra, güçlü bir ısıtma elemanı, kaselerdeki suyu bir dakika içinde kaynatıyor ve yemek pişmeye başlıyor. Gerekli sıcaklığa anında ısınmanın gerçekleştiği ve pişirme süresinin azaltıldığı hızlı bir buhar modu sağlanır..

Bu modelin tüm bileşenleri kolayca katlanabilir, kordon özel bir niş içine sarılır, böylece depolama sırasında fazla yer kaplamaz. Braun FS20 buharlı pişirici şık bir tasarıma, beyaz plastikten yapılmış hoş ve göze çarpmayan bir görünüme sahiptir ve sağlam kauçuk ayaklar sayesinde masanın üzerinde güvenli bir şekilde durur.

İkili ısıtıcı Braun FS3000 koleksiyondan Takdir mutfaktaki işi daha da basitleştiren önceki modelin geliştirilmiş bir versiyonudur. Cihaz, modern bir tasarıma, yeşil parçalara sahip hoş bir beyaz renge sahiptir, herhangi bir mutfak iç mekanına kolayca sığar..

model gibi FS20 Bu, pişirme sırasında değiştirilebilen 2 özdeş 3,1 L plastik kaseye sahiptir. Set, 2 litre hacimli pirinç ve renklendirme ürünleri için kaplar içerir. Üst kapak şeffaf malzemeden yapılmıştır.

Bir vapurdan farklı olarak Braun FS20 Bu modelin 100 dereceye kadar ısıtma süresi sadece 45 saniyedir, bu da pişirme işlemini hızlandırır. Zamanlayıcı ayrıca 60 dakika için tasarlanmıştır ve kapatıldıktan sonra bip sesi çıkarır. Maksimum çalışma gücü 850 watt. Ev aleti hızlı buhar fonksiyonu ile donatılmıştır..

Sepetler, zararlı katkı maddeleri içermeyen saf BPA içermeyen plastikten yapılmıştır. Bu, tüm aile için zararsız, sağlıklı yemekler hazırlamanızı sağlar. Her bir kap ayrı bir damlama önleyici tepsi ile donatılmıştır, bu nedenle aynı anda birden fazla yemeğin tadını bozmadan pişirmek mümkündür. Sepetler, kompakt depolamaya izin verir, temizlenmesi kolaydır.

İkili ısıtıcı Braun FS5100 Siyah Kimlik Koleksiyonundan siyah gövdesi ve şeffaf 3.1L kaseleri ile şık bir tasarıma sahiptir. Ürünlerin renklendirilmesi için ayrı kaplar bulunmaktadır. Pirinç sepeti, önceki modellerde olduğu gibi 2 litre hacme sahip olup, diğer yemekler, patates püresi ve çorbaların hazırlanması için de uygundur. Yumurta kaynatmak için bir ek ile birlikte gelir.

Zamanlayıcı, ön taraftaki zarif gümüş renkli bir düğme ile etkinleştirilir, maksimum 1 saat. Buhar üretim süresi 45 saniyedir, makine otomatik kapanma ve sesli sinyal ile donatılmıştır. Kasanın üzerinde yeşil bir çalışma göstergesi var. Ayrıca leğenlerde su olmadığında güvenli bir kapatma sağlar..

Şeffaf kaseler çıkarılabilir bir tabana sahiptir, yapışmaz bir kaplamaya sahiptir, temizlenmesi kolaydır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Özdeş şekilleri nedeniyle kolayca yer değiştirebilirler, kompakt bir şekilde birbirlerine katlanabilirler. Her sepet için damlama tepsileri içerir.

Çift kazanda Braun FS5100 Siyah ek işlevler sağlanır: sterilizasyon modu ve sıcaklık bakımı. Bu, yiyecekleri uzun süre taze tutmak için çok faydalı olabilir. Cihazın güç tüketimi öncekiler gibi 850 W.

Katlandığında, vapurun tüm bileşenleri çok kompakttır, toplam ağırlığı 2,37 kg’dır. Kolaylık sağlamak için kablo, cihaz kasasındaki özel bir bölmeye yerleştirilmiştir. Uzunluğu 0,9 m’dir, bu da buharlı pişiriciyi mutfağın herhangi bir yerinde kullanmayı kolaylaştırır..

Nasıl kullanılır

Tüm vapur modellerinin kullanımı Braun FS böyle bir teknikle hiç uğraşmamış olanlar için bile sorun yaratmayacaktır. Bunu yapmak için, kitlerin tüm sürümlerinde Rusça olarak sunulan kullanım talimatlarını okumanıza bile gerek yoktur. Açma ve saat ayarı, ön panelde bulunan mekanik bir kol ile yapılır. Kolaylık sağlamak için, dakikalara göre işaretlenmiş bölümler vardır. Braun modellerinde başka kontrol yok.

Çift kazanda Braun FS20 Çok Gurme ön panelde, belirli bir ürünü etkili bir şekilde hazırlamanın ne kadar sürdüğü ev kadınları için ipuçları vardır. Güvenlik için, cihazlar su yokluğunda otomatik kapanma ile donatılmıştır. Yüksek zamanlayıcı kapatma sinyali, başka bir odada bile hazır olup olmadığını duymanızı sağlar.

Pirinç ve renklendirici ürünler için sepet ve kaseleri, yumurta kaplarını açmak ve katlamak da son derece kolaydır. Tüm elemanlar uygun şekilde birbirine yerleştirilmiştir, kapaklar kapatılmıştır. Pişirdikten sonra kaseler kolayca çıkarılıp yıkanabilir. Braun buharlı pişirici, çalışmak için en güvenli olanıdır.

İncelemeler

Braun vapurları, nispeten ucuz ve güvenilir bir mutfak aleti olarak birçok ev hanımına aşık olmuştur. Mutfak işini büyük ölçüde basitleştirirler ve tencere kullanarak çalışma saatlerini değiştirirler. Çok sayıda incelemeye göre, kullanım kolaylığı ve sorunsuz çalışması, tüm aile için öğle yemeği pişirmek için oldukça yeterli olan iyi güç için takdir edilmektedir..

Diğer markalara göre avantajlardan, ayrı kullanım için iki paletin varlığı, hızlı ısıtma süresi, çevre dostu olması ve plastik kaplarda zararlı katkı maddelerinin bulunmaması not edilir..