Modern yaşam kendi kurallarını belirler ve biz de yeni ve yeni alışkanlıklar edinerek onları kabul ederiz. Biri artık hayatını rahat bir araba olmadan hayal edemez, biri cep telefonu olmadan tek bir adım bile atamaz. Ama aynı zamanda tüm insanların ihtiyaç duyduğu bir şey var. Bunlar ev aletleri. Elektrikli süpürgesiz bir odayı veya gazlı veya elektrikli sobasız bir mutfağı temizlemenin ve elbette buzdolabı olmadan yiyecek saklamanın ne olduğunu çok az insan hatırlıyor..

Yediğimiz besinler vücudumuzu doğrudan etkiler. Yiyecek ne kadar taze olursa, içerdiği vitamin ve besin maddeleri o kadar fazla olur, bu da kendimizi harika hissettiğimiz anlamına gelir. Ancak buzdolabı, yiyecekleri taze tutma zorunluluğuyla başa çıkmıyorsa, o zaman risk almamalı ve şüpheli tazelikteki yiyecekleri yememelisiniz. Şımarık olanları atmamak ve yeni ve yeni ürünler için mağazaya sürekli seyahate fazladan para harcamamak için doğru buzdolabını seçmek önemlidir..

Bugüne kadar, o kadar çok farklı buzdolabı modeli var ki, göz kamaştırıyor. Üreticiler çok ileri gitti ve en zorlu zevkler için bir ürün yelpazesi sunuyor. Minimumdan maksimuma herhangi bir renk, boyut ve fiyat aralığı – bunların tümü herhangi bir beyaz eşya mağazasında bulunabilir. Bugün dikkatimizi Beko firmasının model yelpazesine çevireceğiz..

özellikler ve faydalar

Beko firması 1955 yılında mühendis Vehbi Koç sayesinde faaliyete başlamıştır. Doğru, şantiye için malzeme üretimiyle daha çok ilgileniyordu, ancak bu fikri hızla terk etmek zorunda kaldı. Makarna ve konserve üretimi de ne kendisine ne de şirkete başarı getirmedi. Ardından ampul üretimine başlanmasına karar verildi. Bu karar en doğrusuydu ve şirket yükselmeye başladı..

Beko, aslen Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu’nun bir parçasıydı. Örgütün genel merkezinin bulunduğu ülke herkes tarafından biliniyor – orası Türkiye. Başlangıçta şirket çok çeşitli elektrikli ev aletleri üretti ve 1959’da ilk buzdolabı oluşturuldu. 1977’de şirketin buzdolapları ülkenin iç pazarını fethetti ve bu cihazların üretimi için ayrı bir tesis kurulmasına karar verildi..

Kısa bir süre sonra, 1990 yılına kadar şirket uluslararası pazara girdi. O zaman Beko markası büyük bir şirket olan Arçelik A.Ş.’nin bir parçası oldu. Şu anda şirket, yalnızca Avrupa’da değil, aynı zamanda 100’den fazla ülkede yaygın olarak bilinen tüm ev aletleri yelpazesini üretmektedir..

Rusya’ya gelince, ilk Beko ürünleri 1997’de burada ortaya çıktı. 2 yıl sonra resmi temsilcilik açıldı ve 2006 sonunda Vladimir bölgesindeki ilk fabrika açıldı..

Bugün üretici, insanların ihtiyaçlarını karşılayan tüm yeni buzdolabı modellerini üretiyor. Şirketin mühendisleri, en zorlu ve talepkar zevkleri tatmin edecek cihazlar yaratmaya çalışıyor..

Üretici, üretilen cihazların rahatlığı ve çok kompakt boyutları nedeniyle ününü kazanmıştır. Çoğunlukla, hepsinin tepesinde oldukça büyük bir dondurucu var. Uzmanlar, odanın antibakteriyel kaplamasını oluşturmaya ve soğutucu olarak P600a kullanmaya özen gösterdi. Rahat ve basit kullanım sorun yaratmaz.

Soğutucu bölmesi, büyük hacimli ürünler için tasarlanmıştır, kolay saklama için raf ve çekmecelere sahiptir..

Firma aynı zamanda modern trendlerin etkisini de dikkate almaktadır. Örneğin, sistemin ortaya çıkışı “Buz tutmaz” dikkate alınmış ve bir süre sonra hemen hemen tüm birimlerde uygulanmıştır..

Cihazın gürültü seviyesi, diğer üreticilerinkinden biraz daha yüksektir, ancak bu, çalışmasını olumsuz yönde etkilemez.. Beko buzdolaplarının bir diğer özelliği de üreticinin hala cihazın kapılarını diğer tarafa asma imkanı sağlamadı Üretilen tüm modellerde. Ancak şirketin gelişim eğilimleri dikkate alındığında, yakın gelecekte bu sorunların ortadan kalkacağı varsayılabilir..

Özellikler

Cihazın teknik özellikleri, seçimini büyük ölçüde belirler. Bu nedenle, seçim yaparken onlara özel dikkat gösterilmelidir.. Tüketicilerin rahatlığı için hepsi cihazın teknik veri sayfasında listelenmiştir..

Şüphesiz herkes, tüm fonksiyonları kesinlikle barındıran en modern cihaza sahip olmak ister. Ama hepsini kullanmayacaksınız.. Peki, dikkat etmeniz gerekenler:

 • Ürün kapasitesi. Bu rakam farklı kişiler için değişebilir.. Örneğin, sadece kış için değil, büyük miktarda sebze, çilek ve et yapmaya alışkınsanız, büyük bir dondurucuya sahip bir üniteye ihtiyacınız vardır..

Büyük bir aile için yiyecek miktarının bir kişiden çok daha fazla olacağı da unutulmamalıdır..

 • Boyutlar (düzenle). Mağazaya gitmeden ve cihazı satın almadan önce duracağı yere dikkat edin. Aksi takdirde, evinize girmeyebilir.. Ve burada sadece kapıların boyutlarını değil, aynı zamanda yerleştirileceği alanı da bilmeniz gerekir: Geçmek için yeterli alan var mı, kapılar serbestçe açılıp açılmayacak mı, elektrik prizi yakın mı?.

 • kamera sayısı. Dondurucuya ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. İhtiyacınız varsa, iki bölmeli bir buzdolabı seçmek daha iyidir. Donmaya tahammül edemiyorsanız ve sadece taze yiyecekleri tercih ediyorsanız, tek odacıklı bir buzdolabına ihtiyacınız var. Ayrıca, zaten ayrı bir dondurucunuz varsa, dondurucuya ihtiyacınız yoktur..

 • Enerji verimliliği sınıfı. Bu belki de en temel seçim kriterlerinden biridir. Toplamda 7 enerji verimliliği sınıfı ayırt edilir: A – en ekonomik, G – en çok tüketen. Bu, kW cinsinden bir sayıdır ve cihazın çalışırken ne kadar enerji kullandığını gösterir. Sınıf ne kadar yüksek olursa, cihaz o kadar ekonomik olur. Ve bu, elektrik için ödeme maliyetini önemli ölçüde azaltacaktır. A sınıfına ek olarak, şu anda daha da ekonomik olan A + ve A ++ alt sınıfları vardır..

 • Tasarım. Bir buzdolabı seçerken, dış ve iç görünümü önemli bir rol oynar. Her müşteri, cihazın iç mekana uyumlu bir şekilde uyum sağlamasını ister. İç tasarıma gelince, rafların, çekmecelerin, malzemelerinin ve yerlerinin varlığına dikkat edilmelidir.. Raflar dayanıklı camdan yapılmalı, temizlik için kolayca çıkarılmalı ve uygun gördüğünüz şekilde yeniden düzenleyebilmelisiniz..

Kutular ayrıca kaliteli malzemelerden yapılmalı, yeterince geniş olmalı, uygun şekilde yerleştirilmelidir..

 • buz çözme. Sistemin gelişiyle “Buz tutmaz” manuel buz çözme ihtiyacı ortadan kalktığı için bu soru pratik olarak ortadan kalktı. Ancak tüm modellerde bu işlev yoktur. Bu nedenle, manuel buz çözme ile zaman kaybetmek istemiyorsanız, seçtiğiniz cihazda bu fonksiyonun mevcut olduğundan emin olun. Ancak zaman zaman makineyi yıkama ve temizleme ihtiyacını da azaltmanıza gerek yok..

 • Fiyat. Bu, satın alma kararının bağlı olduğu nihai karar faktörüdür. Fiyata her detayın maliyeti dahildir. Bu nedenle, ihtiyacınız olan cihazın sahip olması gereken temel işlevlerin listesini biliyorsanız, ek işlevlerin olmamasına dikkat edin. Bunlar şunları içerir: sıra dışı tasarım, yerleşik TV veya ekran, birlikte verilen aksesuarlar.

Rahatınız için cihazın hangi parametrelere sahip olması gerektiğini net bir şekilde bilerek, memnun kalacağınız bir seçim yapabilirsiniz..

Nasıl kurulur

Bir buzdolabı satın aldıktan sonraki adım, onu kurmak ve yapılandırmaktır. Kurulum ile her şey az çok açıktır: cihazı yabancı cisimlerden temizleyin, içini yıkayın, bacakların yüksekliğini ayarlayın ve prize takın. Ancak cihazı kurarken cihazın doğru çalışmasına engel olabilecek bazı sorular ve zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Bunun olmasını önlemek için talimatları incelemek ve cihazı yapılandırmak için biraz zaman ayırmalısınız..

Ağa bağlandıktan sonra cihaz çalışmaya başlayacaktır. Bu, buzdolabının içine bir ampulün dahil edilmesi, kompresörün uğultusu ile kanıtlanır. Bu, yiyecekleri birkaç saat içinde koyabileceğiniz anlamına gelir. Ancak cihazın çalışmasını doğrudan etkileyen bir nüans da var, bu odaların sıcaklık rejimi.

İlk kez açıldığında, kural olarak, orta sıcaklık modu otomatik olarak ayarlanır. İsteklerinize göre ayarlanması gerekir..

Buzdolabı bölmesindeki sıcaklık, onlardan hazırlanan ürünlerin ve yemeklerin tazeliğini uzun süre koruyacak şekilde seçilmelidir.. Bunun için en uygun aralık, 0 ile +5 arasındaki aralık olacaktır.. Donma noktasının altındaki sıcaklıklarda yiyecekler donar, bir şeyler pişirmek istediğinizde sizi pek mutlu etmeyecek olan.

+5’in üzerindeki sıcaklıklarda yemeğiniz hızla bozulur. Bu nedenle, sıcaklık kontrol cihazını kullanarak gerekli sıcaklığı ayarlayın..

Dondurucu, yiyecekleri hızlı bir şekilde bir “taş” haline getirmelidir, ancak aynı zamanda haznede bir buz kabuğu oluşmamalıdır, aksi takdirde aşırı donma meydana gelir.. En uygun sıcaklık -18’dir, çünkü bu değerde ürün hızla donar, faydalı özellikleri korur ve elektrik tüketimi minimum olacaktır..

Bu nedenle stoklarınızın tazelik süresi, enerji tüketiminden tasarruf ve hizmet ömrü, cihazın doğru kurulumuna ve ayarlarına bağlıdır..

Zaman zaman sıcaklık dengesi kontrol edilmeli ve gerekirse ayarlanmalıdır..

kadro

Beko markası, uzun süredir ev aletleri, özellikle de soğutma üniteleri üretiminde nişini kazanmıştır. Modern teknolojiler büyük ilerlemeler kaydetti ve üretilen ekipmanların çeşitliliği göz ardı edilemez. Geniş bir model yelpazesi, hayatınıza uyumlu bir şekilde uyacak ekipmanı seçmenize olanak tanır. Öyleyse, Beko buzdolaplarının en seçkin temsilcileriyle tanışalım..

Modellere genel bir bakışla başlayalım Yan yana. Bu, oldukça büyük boyutlara sahip iki kapılı bir cihazdır. Bir kapı buzdolabı bölmesini gizler, diğeri – dondurucu. Cihaz, gıda ürünlerinin bozulduğu etki nedeniyle mikropları ve mikroorganizmaları yok eden filtreler ve bir hava iyonlaştırıcısı ile donatılmıştır. Ancak oldukça büyük boyutlarına rağmen, enerji tüketim sınıfı çok ekonomik olan A, A + ‘ya karşılık gelir. fonksiyon sayesinde “Buz tutmaz“, Her iki haznede de bulunan bu bölmelerde buz oluşmadığı için defrost derdiniz olmaz. Yüksek kaliteli malzemeler, elektrik kesintilerinden sonra 21 saat boyunca sıcaklığın korunmasına izin verdiği için, beklenmedik elektrik kesintileri sırasında ürünler hasar görmekten korunur. Ayrıca üretici, “tatil” modu sayesinde enerji tasarrufu imkanı sağlamıştır. Tasarım özlü, modern. Renk tayfı: beyaz ve gümüş.

Küçük aileler veya kır evi için tek bölmeli buzdolabı mükemmeldir..

Küçük bir boyuta sahiptir, ancak buna rağmen yeterli miktarda ürüne uyar.. Dondurucu bölmesi üstte yer alır ve sistem içine kurulu değildir. “Buz tutmaz”. Bu, buz çözme işlemini manuel olarak yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Soğutucu bölmesi, kendi takdirinize göre koyabileceğiniz raflarla donatılmıştır. Enerji sınıfı, maliyet tasarrufu sağlayan A, A + tipine karşılık gelir. Güzel bir ek özellik, kapıyı diğer tarafa hareket ettirme yeteneğidir. Cihazın görünümü klasik olarak katıdır ve rengi beyazdır..

Yukarıda belirtildiği gibi, hemen hemen tüm modellerde dondurucu üstte bulunur. ama dizi var CN, dondurucunun altta bulunduğu yer. Bu serideki cihazlar A+ enerji verimliliği sınıfına sahiptir ve bir elektrik kesintisinden sonra 17 saat boyunca çalışma sıcaklığını koruyabilir. Her iki kamera da işlevle donatılmıştır. “Buz tutmaz“, soğutma sistemleri birbirinden bağımsızdır, bu da kokuların bölmeden bölmeye girmesini engeller. Raflar camdan yapılmıştır ve yüksekliği ayarlanabilir. Renkler biraz daha çeşitlidir: beyaz, gümüş, siyah.

Mutfak alanı büyük bir cihaz satın almanıza izin vermiyorsa, dikkatinizi dar bir buzdolabına çevirin..

Genişliği 55 cm’den fazla olmayacak Üretici, oda sayısında (iki veya bir), buz çözme sisteminde (manuel veya Donma Yok) farklılık gösteren birkaç dar seri oluşturmuştur. Ancak boyutunun yanı sıra bazı ortak özellikler de var. Bu, tek devreli bir soğutma sistemi, sessiz çalışma, büyük hacimli depolanan ürünler, beyaz tasarım, yüksek kaliteli malzemeler ve yüksek enerji verimliliği sınıfı A (A +). Bazı modellerde kapı açıklığının yanını değiştirmek mümkündür..

Ayrıca firmanın yeniliğini de not etmek isterim. “Beko” – sistem “Aktif mavi ışık“. O istendi sebze ve meyvelerin raf ömrünü artırmak için. Bu, bölmede ayrı bir mavi ışık kaynağının bulunmasıyla sağlanır.. Bu ışıktan dolayı, hangi vitaminlerin ve faydalı mikro elementlerin daha iyi korunduğu sayesinde fotosentez süreçleri gerçekleşir. Bu sistem son modellerde aktif olarak kullanılmaktadır..

Bileşenler ve aksesuarlar

Soğutma cihazı, boyutu ve serisi ne olursa olsun, çeşitli aksesuarlarla desteklenebilir. Bazıları temel konfigürasyonda olabilir – buzluk, yumurtalık vb. ve bazılarını kendin satın alabilirsin.

Hemen hemen tüm modern modellerde iç mekan hijyenine büyük önem verilmektedir..

Bu nedenle, antibakteriyel bir filtrenin varlığı artık kimseyi şaşırtmıyor. Onun sayesinde tüm mikroplar ve hoş olmayan kokular yok edilir..

Yüksek kaliteli camdan yapılmış çekmece rafları, iç mekanı beğeninize göre düzenlemenizi sağlar. Kenarların varlığı, yanlışlıkla dökülen sıvının diğer raflara yayılmasını önlemenizi sağlar..

Buzdolabı kapı kolu entegre, yani göze görünmeyen veya harici olabilir. Tasarımları boyut, şekil ve renk olarak değişebilir..

Modele bağlı olarak paket şunları içerebilir:

 • katlanır konteyner, küçük yiyecekleri veya atıştırmalıkları saklamanıza izin veren;
 • Şişe tutacağı – şişeleri yuvarlanmalarına veya kırılmalarına izin vermeyecek şekilde güvenli bir şekilde tutacaktır;
 • su ve buz pınarı – buzdolabının kapağını açmadan soğuk su ve buz almanızı sağlar;
 • döner konteyner – konumundan bağımsız olarak, herhangi bir şeyi çıkarmanıza izin veren özel bir cihaz;
 • çekmeceli dondurucu konteyner – bu tür kapların varlığı, hazne hacminin en uygun ve en uygun şekilde kullanılmasına izin verir ve bunları çıkarmak, doldurmak ve yıkamak çok uygundur..
 • mini bar – içecekler için menteşeli kapılı özel bölme.

İncelemeler

Beko markasının soğutma üniteleri uzun zamandır tüketicilerin güvenini kazanmış ve haklı olarak lider bir konuma sahiptir..

Müşteriler, cihazın istikrarlı, güvenilir performansını seviyor. Ekipman arızaları çok sık ve çok ciddi değildir, gerekli parçayı bulmak ve değiştirmek zor değildir. Çalışmanın gürültüsüzlüğü küçük çocuklu aileler tarafından beğenildi.

En popüler olanı, işlevi sağlayan iki odacıklı cihazlardır. “Buz tutmaz”. Kullanımları oldukça basittir, manuel buz çözme için zaman almazlar. Mükemmel modern tasarım, iç mekana mükemmel şekilde uyan bir model seçmenize olanak tanır. Model çeşitliliği: büyükten küçüğe, dardan yan yana, müşterilerini cezbetti. Herkes gereksinimlerini karşılayan cihazı bulabildi.

İnsanlara göre, tek odacıklı buzdolapları kır evleri için mükemmel bir ekonomik çözüm haline geldi. Yeterince geniştirler ve bu nedenle, tatilde kısa süreli kalışlar sırasında, ülkede uzun süreli kalışlar sırasında gerekli yiyecek stokunu saklamanıza izin verir..

Buzdolabı rafları darbeye dayanıklı camdan yapılmıştır. Herhangi bir öğeyi yerleştirmek ve çıkarmak için uygundurlar; kolay temizlenir ve iz bırakmaz. Bu da ev hanımlarını mekanın hijyeninden oldukça memnun etti..

Cihazın içine üretici, tüm iç mekanı nazikçe aydınlatan ve gözleri tahriş etmeyen hoş bir arka ışık taktı..

Kapı açıkken sesli uyarı bir dakika içinde çalışacak ve müşterilere kapıyı kapatmayı unuttuklarını veya tamamen kapatmadıklarını hatırlatacaktır..

Beko marka ev aletlerinin tüm sahipleri, buzdolaplarının ve derin dondurucuların sıcaklık düzenlemesindeki kolaylıkları not eder. Pakete dahil olan aksesuarlardan özellikle memnun: kaplar, şişe tutucular, yumurta tutucular.

Birçok modelin üst kısmında elektronik bir ekran bulunur. Cihazın tüm kameralarının durumunu kolayca izleyebilir.. Ekranda gerekli modları da açabilirsiniz: “tatil” modu (yalnızca dondurucuyu çalışır halde bırakır), “tatil” modu (güç tüketimini en aza indirmenizi sağlar). Bu avantajlar, cihazın çalışmasında bazı avantajlar getirdi..

Ekranın sağlanmadığı modellerde, özel regülatörler sayesinde sıcaklık rejimini düzenlemek de zor değil..

Tutumlu alıcılar, enerji verimliliği iddialarının gerçekle tutarlı olduğunu, bu nedenle soğutma ünitesinin faturaları öderken hane bütçesini mahvetmediğini belirtti..

Tüm Beko buzdolaplarının sahip olduğu en büyük avantaj ise cihazların oldukça uygun fiyatı oldu..

Beko markası birkaç yıldır Rusya pazarında mevcut ve ev aletleri üreten diğer şirketlerle iyi bir seviyede rekabet ediyor. Şirketin ürünleri tüm modern kalite gereksinimlerini karşılamaktadır. İnsan hayatını kolaylaştırmak için tasarlanan son gelişmeler, tüketicilerin giderek daha fazla sempati ve güvenini kazanan üretime aktif olarak dahil ediliyor. Beko soğutma ünitesi satın alarak, hiç şüphesiz ki, çalışmasından memnun kalacağınız güvenilir bir cihaza sahip olacaksınız..