buzdolabı Bosch

Muhtemelen buzdolabı olmadan yapabilecek tek bir kişi yoktur. Evet, soğuk mevsimde yiyecekleri balkonda saklayabilirsiniz, ancak sıcakta onsuz yapabilirsiniz. O zamanlar oldukça ilkel olmasına rağmen, buzdolabının lüks bir eşya olduğu günler geride kaldı. Modern modeller, boyut, tasarım ve oda sayısı ve boyutu için çok çeşitli gereksinimleri karşılar. Ve elbette, teknik bileşen de öne çıktı ve ürünler çok daha uzun süre saklandı. Bugün, bu cihaz her ailede her mutfakta ve bazı ailelerde iki tane var veya bir buzdolabı ve ek bir dondurucu var. Mağazalar, çeşitli şirketlerden çok çeşitli buzdolapları sunmaktadır. Bunları üreten en popüler şirketlerden biri Bosch..

özellikler ve faydalar

Bosch şirketi tüm dünyada iyi bilinmektedir. Üretimin atası Almanya’dır, çünkü ilk fabrika orada açılmıştır. Bugüne kadar Bosch buzdolaplarının montajını yapan firmalar dünya çapında 40’tan fazla ülkede – Almanya, Yunanistan, Hindistan, Türkiye ve Kore’de bulunuyor. 2007 yılında, ilk Bosch fabrikası St. Petersburg’dan çok uzak olmayan Rusya’da açıldı. Bu gerçek, tanınmış bir markanın iyi bir buzdolabını cazip bir fiyata satın alma fırsatına sahip oldukları için Rusları çok mutlu etti. Aslında, birçok sarf malzemesinin ithal edilmesi gerekmediğinden, Rus montajlı bir aparatın fiyatı daha düşük çıktı, bu da nakliye ve gümrükleme maliyetlerinin düştüğü anlamına geliyor. Tüm bu faktörler, üretilen birimlere olan talebin artmasına neden oldu ve şirket Rusya’daki konumunu güçlendirdi. Ve tüm parçalar aynı fabrikada üretildiğinden, ekipmanın onarımı çok daha kolay ve birçok kez daha hızlı hale geldi..

Rusya’da yapılan bir buzdolabının kalitesinin, başka bir ülkede başka bir fabrikada üretilen benzer bir modelden nasıl farklı olduğunu düşünelim. Tüm ülkelerdeki fabrikalardaki tüm üretim otomatik olduğundan ve Almanya’daki en iyi mühendisler tarafından sıkı bir kontrolden geçtiğinden, aparatları hangi ülkenin ürettiği hiç önemli değil, çünkü tüm konveyörler kesinlikle aynıdır ve hiçbir ülkede birbirinden farklı değildir. .. Tek fark fiyatta olacak, Rusya’daki üreticiler benzer yabancı üretim ürünlerinden daha düşük bir fiyat belirledi.

Rus fabrikasının ürünleri, üretilen malların en yüksek kalitesini onaylayan Alman Elektrik Mühendisleri Birliği’nden bir VDE sertifikası aldı. Tüm Bosch fabrikaları bu prosedürden geçer ve bir sertifika alır..

Petersburg’da üretilen buzdolapları, yüksek enerji verimliliği göstergeleri ile ayırt edilir ve freon içermezler.a, çevre üzerinde son derece olumsuz etkisi olan, ozon tabakasını tahrip eden. En büyük talep, sistemdeki değişiklikler içindir. Buz tutmaz, bunun anlamı "buz çözme gerektirmez", yani, buz çözme otomatik olarak gerçekleşir. İçlerinde, diğer cihazlarda olduğu gibi, havada kolayca ayrışan yüksek kaliteli çevre dostu bir soğutucu R600 vardır..

Isı yalıtımına özellikle dikkat edildi. Yeni ve geliştirilmiş yalıtım tasarımı sayesinde cihazın boyutunu küçültmek ve enerji tasarrufunu artırmak mümkün hale geldi. Önemli bir rol oynamaya başlayan bu faktördür, bu nedenle tüm buzdolapları bir enerji tüketimi sınıfına sahiptir. "A", "A+" hatta en ekonomik "A++".

Ayrıca, şirketin mühendisleri sessiz çalışmaya dikkat etti. Bugün izin verilen 46 dB ile 38-44 dB’ye düşürmek mümkündü..

Buzdolapları arızalanırsa, bu büyük olasılıkla cihazın yanlış çalışmasından kaynaklanmaktadır..

Bununla birlikte, markalı ev aletleri mağazalarında, Bosch cihazlarının çeşitli işaretlerini görebilirsiniz, işte en yaygın soğutma cihazı markaları:

 • KGV – tek kompresörlü buzdolapları;
 • KGS – iki kompresör;
 • KGN – No frost sistemli;
 • KAN – Yan yana.

En yaygın marka ise "KGN". Bu sınıftaki tüm cihazlar mükemmel tasarıma, havalandırma soğutma sistemine, odalarda istenen sıcaklığı ayarlama yeteneğine, kontrol ve ayar kolaylığına sahiptir. Ve on yıllık üretici garantisi, satın alma işleminize hoş bir katkı olacaktır..

Hangisi daha iyi: Bosch veya Siemens

Şirket BSH Bosch ve Siemens Hausgeräte GmbH – ev aletleri üretimi için Alman endişesi.

Düşünen Bosch ve Siemens farklı konumlardan, yapı kalitesi ve güvenilirlik açısından bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Bu, üretilen tüm ürünlerin yüksek Alman kalite kontrolünden kaynaklanmaktadır..

Fark, aynı işlevsel temele sahip dış ayrıntılarda görülebilir:

 • bir ekranın varlığı veya yokluğu;
 • odaların sıcaklıklarını düzenlemek için düğmeler;
 • dış tasarım;
 • donma gücü ( Siemens biraz daha düşüktür);
 • ek işlevler (örneğin, açık bir kapının sesli göstergesi);
 • aksesuarlar (buz, yumurta, şişe anlamına gelir);
 • çalışma sırasında gürültü seviyesi;
 • sensörlerin yeri.

Örneğin, bazı buzdolabı modelleri Bosch modeller arasında iken iki kompresör var Siemens sadece bir kompresör var.

Rusya Federasyonu’nda marka daha yaygın hale geldi Bosch, Ülkemizde soğutma cihazlarının üretimi için ilk hat olduğu için. Marka Siemens ikinci bir hat olarak piyasaya sürüldü ve aynı yaygın dağıtımı almadı, bu yüzden muhtemelen bu markanın ürünlerinin fiyatı biraz daha düşüktür. Ancak Alman topraklarında durum tam tersidir: Siemens tüketiciler arasında birçok kez büyük talep görüyor Bosch.

İnanılır ki Bosch en iyi kaliteye sahiptir, ancak bu olası değildir, çünkü her iki marka da aynı tesiste aynı gereksinimlere göre monte edilir. Bu nedenle, hangi marka buzdolabının satın alınmasının daha iyi olduğu sorusu size kalmış olmalıdır..

Özellikler

Her cihazın kendi teknik pasaportu vardır. Cihazın tüm teknik özelliklerini içerir. Ve üniteyi satın almadan önce bunlara aşina olmanız şiddetle tavsiye edilir. Ancak, tüm tüketiciler bunu yapmaz. Çoğu insan buzdolabı seçerken daha çok renk, boyut, oda sayısı ve fiyata bakar..

Bir ürün seçmeye yönelik böyle bir yaklaşımın doğru olmadığını söylemek güvenlidir, çünkü yalnızca teknik özelliklere dayanarak, bu cihazın size uygun olup olmadığı sonucuna varılabilir. Ve burada, özellikle fiyat olarak yaklaşık olarak aynı olan birkaç seçenek arasından seçim yaparsanız, her faktörü dikkate almak gerekir. Modern buzdolapları, onları açıkça gösteren özel bir çıkartmaya sahiptir..

Dikkat etmeniz gereken ilk şey enerji sınıfıdır. (7 tane var – Latin alfabesine göre A’dan G’ye), yani. Watt cinsinden güç tüketimi nedir? Cihazın çalışması sırasında ne kadar elektrik tükettiğini belirlemek mümkün olduğundan bu çok önemli bir faktördür. Genellikle bu kW cinsinden bir sayıdır ve ne kadar düşükse cihaz o kadar ekonomiktir, bu da elektrik faturalarınızı ödeyerek parasız kalmayacağınız anlamına gelir. Sınıf "A" ekonomik olarak kabul edildi, ancak modern gelişmeler sınıfların ortaya çıkmasına neden oldu. "A+" ve "A++", daha da enerji verimli olan.

Bir sonraki faktör kompresörler. Bunlardan bir veya iki tane olabilir. Kompresör, buzdolabının bir tür “kalbidir”. Cihaz küçükse veya tek odacıklıysa bir adet yüksek güçlü kompresör kurulur. NSva kompresörler, buzdolabı ve dondurucu bölmesi başına bir tane olmak üzere büyük ünitelere kurulur.

Donma kapasitesine ve buz çözme sistemine dikkat edin. Buzdolabı yiyecekleri yeterince hızlı soğutmalı ve dondurmalıdır. Cihazda sistem yoksa buz çözme de büyük önem taşır. Buz tutmaz, daha sonra buz çözme manuel olarak yapılmalıdır.

Boyutlara bakmakta fayda var.. Otomat modeli mutfağınıza sığmayabilir. Geniş cihazlar 70 cm genişliğinde olabilir. Dar buzdolabı, tipik olarak 60 cm genişliğinde.

Ünitenin ağırlığı boyutlara uygun olmalıdır. Küçük bir buzdolabı, uzun iki bölmeli bir buzdolabı ile aynı ağırlığa sahipse, bu açıkça onun lehine konuşmaz. Belki eski teknolojilere göre monte edilmiştir veya malzemeler iyi seçilmemiştir..

Bu arada, cihazın yapıldığı malzemelere de dikkat etmelisiniz.. Paslanmaz çelik, paslanmadığı için en ideal malzeme olabilir, bu nedenle pas düşünmenize gerek kalmaz. Ancak paslanmaz çelik ev aletlerinin büyük bir dezavantajı, yüksek fiyatlarıdır. Buzdolabının maliyetini ve ağırlığını azaltan, darbeye dayanıklı plastiklerden üretime giderek daha fazla tercih verilmektedir..

Birçok modern modelin özel bir modu vardır – demo modu. Bu mod, perakendeciler tarafından buzdolabının kompresör olmadan nasıl çalıştığını göstermek için kullanılır. Ekran ve iç aydınlatma çalışıyorsa ancak soğuk üretilmiyorsa, demo modu açıktır. Cihazın normal çalışması için kapatılmalıdır..

Güzel bir eklenti, buzdolabı kapılarını diğer tarafa asabilme özelliği olacaktır..

Nasıl ayarlanır ve kurulur

Bir mağazadan beğendiğiniz bir soğutma cihazı aldınız ve şimdi evinize taşınıyor. Paketinden çıkarılmaya, ağa bağlanmaya ve kullanılmaya devam ediyor gibi görünüyor. Ama bu o kadar basit değil. Cihaz yanlış kurulur ve bağlanırsa, arızalanabilir ve bu genellikle arızaya neden olur.. Cihazın çalışmasının sizi memnun etmesi için belirli kurallara uymaya değer:

 • Taşımadan sonra cihazı hemen açmayın., dan beri parçaların ısınması ve yoğuşmanın buharlaşması gereklidir. Yaz aylarında bunun için birkaç saat yeterlidir ve kışın 4 saat gereklidir..
 • Cihazın duracağı yeri hazırlayın. Alan düz, kaymaz ve elektrik prizine yakın olmalıdır. Hava sirkülasyonunu sağlamak önemli olduğundan cihazı duvara sıkıca yerleştirmeyin..
 • Buzdolabının düz olduğundan emin olun. Yüksekliği ayarlamak için bacakları bükmeniz gerekir. Cihazı biraz geriye yatırabilirsiniz, bu kapıların kapanmasını kolaylaştıracaktır..
 • Üniteyi paketinden çıkarın ve odalarındaki yabancı nesneleri çıkarın. Çıkartmalar, strafor, karton olabilir.
 • Buzdolabının içi ve dışı yıkanmalı, Gereksiz kokuları gidermek ve orada saklanan gıdaların daha iyi muhafaza edileceğine dair gönül rahatlığı için.

Cihazın kurulumu tamamlandığında, prize takma zamanı gelmiştir.. Ancak burada da bilmeniz gereken bir nüans var. Buzdolabındaki ve dondurucudaki sıcaklık ayarlanmalıdır. Buzdolabındaki yiyecekler +2 ila +5 arasındaki sıcaklıklarda daha iyi korunur. Diğer aralıklarda, ya donarlar ya da hızla bozulurlar. Ve dondurucu, yiyecekleri daha iyi korumak için hızlı bir şekilde dondurmalı, ancak bir buz kabuğu oluşturmamalıdır..

Öyle olur ki, ağı ilk açtığınızda tüm göstergeler yanar, ancak cihaz donmaz ve soğumaz. Korkmayın ve hemen ürünün kusurlu olduğunu düşünün. Test modu otomatik olarak başlamış olabilir. Ve buzdolabının normal çalışmasına başlamak için ondan çıkmalısınız..

Kadro ve derecelendirme

Bosch buzdolapları geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Her model kendi yolunda iyidir. En popüler modellerin açıklamasını düşünün.

Boyut veya tasarım ne olursa olsun cihaz üzerinde KGN yazısını görebilirsiniz. Bu, buzdolabının No Frost sistemi ile donatıldığı anlamına gelir. İki ana kontrol türü vardır: mekanik ve elektronik..

Bosch "Altın versiyonu" dip donduruculu çok geniş, sessiz ve şık bir cihaz. Fonksiyon ile donatılmıştır Buz tutmaz, bu da manuel buz çözme hakkında düşünmemenizi sağlar. Büyük dondurma kapasitesi – günde 14 kg. Gerekli sıcaklık sensörler kullanılarak ayarlanabilir. sistem Çoklu Hava Akışı yiyecekleri eşit şekilde soğutur. Hoş bir ek olacak “tatil», Enerji tasarrufu yapmanızı ve yiyecekleri taze tutmanızı sağlar. Bu iki kapılı cihazın fiyatı oldukça demokratik, bu da iyi haber..

Modern tasarım, insanların yeni bir buzdolabı seçerken rehberlik ettiği faktörlerden biridir. Ancak, rahat bir retro tarzında aletleri tercih edenler de var. Her zevke uygun ürünler üreten Bosch, modern teknolojiyi retro tasarımla mükemmel bir şekilde birleştirir. Böyle bir model, örneğin, Bosch "havalı klasik" – yuvarlak gövde, beyaz veya kırmızı Entegre kulplu kapılar, iç mekanınıza mükemmel uyum sağlar. Bu çift yapraklı makine etkileyici bir depolama kapasitesine sahiptir. Ne yazık ki, No Frost sistemi ile donatılmamış, bu yüzden eski güzel günlerde olduğu gibi manuel olarak buzunu çözmeniz gerekecek. Büyük bir avantaj – enerji sınıfı A++.

Bosch buzdolapları arasında üst donduruculu modeller var. Kural olarak, bu tür ev aletleri, sebzeler, meyveler için yeterli miktarda alana sahiptir ve et ve balık için özel bir en soğuk bölme vardır. Defrost işlemine gelince, No Frost sistemine ek olarak, Düşük don: Soğutucu bölmesi damla buz çözme tipine sahiptir ve dondurucu bölmesi manueldir.

Tek odacıklı bir buzdolabı, büyük miktarda yiyecek için en iyi cihazdır. Dondurulmuş yiyecekleri sevmiyorsanız veya fazladan bir dondurucunuz varsa bu harika. Tüm işlevsellik, iki bölmeli buzdolaplarının işlevselliğinden çok farklı değildir. Birçok aksesuar (şişelik, yumurtalık) satın alma işleminize harika bir katkı olacaktır. Enerji tüketimi çok ekonomiktir – A sınıfı+.

Serideki en son modele genel bakış "Kristal" tasarımla başlamaya değer. Bu serinin buzdolapları çok çeşitli parlak renklerde mevcuttur: beyaz, kırmızı, mor vb. Yüksek mukavemetli cam ile tamamlanmıştır. Diğer modellerde olduğu gibi, gıda depolama birinci sınıf olmaya devam ediyor.

Geniş aileler için üç bölmeli buzdolapları iyi bir çözüm olacaktır. Genişler – 400 litreden fazla. sistem Buz tutmaz, özeltaze “, mod” tatili“- bunlar bu modelin tüm avantajları değil. Ekranda, tüm kameraların durumunu istediğiniz zaman izleyebilirsiniz..

Modeller Yan yana yukarıdaki avantajların tümüne sahiptir. Ancak bu buzdolapları çift kapılı olduğu için büyüktür..

Küçük boyutlu mini buzdolapları ankastre ev aletleridir. İşlevsel kısımları hiçbir şekilde büyük cihazlardan daha düşük değildir, bu nedenle küçük odalar için iyi bir çözüm olacaktır..

Nasıl seçilir

Satın almanın neşe getirmesi için seçim aşağıdaki faktörler tarafından yönlendirilmelidir:

 • kontrol tipi – elektronik kontrol, istenen sıcaklık parametrelerini fazla zorluk çekmeden ayarlamanıza izin verecektir;
 • enerji sınıfı – en ekonomik sınıflar A, A +, A++.
 • buz çözme – No Frost sistemi otomatik buz çözme anlamına gelir, ancak bu buzdolabını hiç yıkamanıza gerek olmadığı anlamına gelmez.
 • işlevsel – Elektrik olmadan cihazın ne kadar soğuk tutacağı, günde kaç ürün dondurulabileceği,
 • kapasite – buzdolabına mümkün olduğunca ne kadar yiyecek yüklenebileceği.

Yukarıdaki tüm parametreleri kendiniz belirledikten sonra, seçim yaparken asla hata yapmayacaksınız..

Bileşenler ve aksesuarlar

Her zaman belirli sayıda aksesuar dahildir. Kural olarak, bu bir yumurta tutucu, bacaklar ve bir buz kalıbıdır. Çoğu durumda, bacaklar cihaza zaten vidalanmıştır, sadece seviyelerini ayarlamanız gerekir. Bazı modellerde temel kitte daha fazla aksesuar bulunur.

Soğutma fanı (dondurucu için), Bosch buzdolaplarının çoğu modelinde kuruludur. Nadiren bozulur, bu nedenle neredeyse hiçbir zaman temel sete dahil edilmez..

Hijyeni korumak için buzdolabının içinde bir antibakteriyel filtre bulunur. İstenmeyen kokuları ortadan kaldıracak ve yiyecekleri daha uzun süre taze tutacaktır. Antibakteriyel bir ortamı korumak için filtre kartuşunun zaman zaman değiştirilmesi gerekir..

Tek bölmeli buzdolaplarında, temel set bir şişe tutacağı içerebilir.. Bu, şişeleri dik konumda güvenli bir şekilde tutan özel bir cihazdır. Ancak başka bir seçenek daha var: şişe tutucu yatay olabilir, geriye yatırılabilir. Böyle bir aksesuar, şişeleri yatay olarak tutacak ve yan yana yuvarlanmalarını önleyecektir..

İncelemeler

Çoğu alıcı, sistemli iki bölmeli buzdolaplarını tercih eder. Buz tutmaz. Bu tür modellerin kullanımı kolaydır ve buzunun çözülmesi kişisel zaman almaz. Soğuk odaların içindeki raflar uygun bir şekilde konumlandırılmıştır ve büyük eşyaları yerleştirmek için zevkinize göre yüksekliği kolayca ayarlanabilir. Buzdolabı neredeyse sessiz çalışıyor, bu da tüketicileri memnun ediyor.

.

Tarz ve tasarım bakımından çeşitlilik gösteren geniş bir model yelpazesi farkedilmeden gitmedi. İç mekana mükemmel şekilde uyan ev aletlerini seçmek daha kolay hale geldi. Boyut aralığı önemli bir rol oynar, bu sayede gerekli boyutlardaki buzdolabını seçebilirsiniz. Biri yüksek, tavan altı seviyor ve biri mini model arıyor

Cihaz kapılarının istenilen yöne asılabilmesi, kapı uzun süre açık kaldığında sesli uyarı vermesi, A’dan A’ya yüksek enerji verimliliği sınıfı en büyük avantajlarıdır.++.

Dokunmatik ekranda, yiyecekleri saklamak için gerekli sıcaklıkları bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz. Elverişli konumu, tüm kameraların durumunu izlemenizi sağlar ve çocuklar ayarlara ulaşamaz ve onları indiremez.. Otomatik kapı kilitleme işlevini de beğendim, ne çocuklar ne de hayvanlar ekranı kapatmadan içeri giremez.

Sağlık, ne yediğimize ve yiyeceklerin nasıl depolandığına bağlıdır. Doğru buzdolabını seçmek, tüm vitaminlerin korunmasına yardımcı olacaktır. Bosch bunu biliyor ve tüm kaynaklarını bu hedeflere ulaşmak için harcıyor. Bosch buzdolabı seçerek kesinlikle memnun kalacaksınız..